aegis

Написание УП вручную. Опыт общения с G-кодом

34 повідомлення у цій темі

Относительно недавно снял видио по тонкостям написания УП (управляющих программ) вручную. для станков токарной группы а также для работ в режиме 2,5D очень даже применимо.

Сейчас собираюсь с мыслями, есть желание снять еще наверно с десяток серий на эту тематику. В частности  много вопросов у пользователей станков ЧПУ возникает с выполнением обработки нескольких деталей, вопросы трансформации систем координат, математическими операциями (работа с переменными) а также с подпрограммами. Если будут пожелания и вопросы, то постараюсь и это все осветить в видяшках. Критика приветствуется :)

11

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Благое начинание, спасибо! Обязательно посмотрю.

В качестве пожелания - Вы бы не могли написать для каждой более-менее распространенной G-команды небольшой видеоурок с примером? Например, для циклов осевого и радиального точения, или настройка компенсации на радиус инструмента?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С удовольствием просмотрел видео , изложено доступно , информация разложена по полочкам , воспринимается легко . С нетерпением жду продолжения .

Возник вопрос : если торцевые поверхности обрабатываются в размер правой стороной отрезного резца , то не будет ли логично  за точку привязки этого резца взять правый левый угол , чтобы каждый раз не делать поправку на ширину резца ? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.12.2016 в 03:20, robo-new сказал:

если торцевые поверхности обрабатываются в размер правой стороной отрезного резца , то не будет ли логично  за точку привязки этого резца взять правый левый угол , чтобы каждый раз не делать поправку на ширину резца ? 

можно и так. дело привычки. я старался показать лишь как это можно сделать и "пнуть" в нужное русло.

В 27.12.2016 в 13:18, South сказал:

настройка компенсации на радиус инструмента?

настройка компенсации на радиус инструмента штука довольно специфическая от стойки к стойке. если внимательно смотрели видио то должны были бы заметить что я радиус инструмента забивал когда прорисовывал сам инструмент и обкатывал деталь реальным контуром резца, а не обкатывал контур "иголкой"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отличная тема, спасибо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В Wednesday, March 22, 2017 в 08:10, aegis сказал:

 то должны были бы заметить что я радиус инструмента забивал когда прорисовывал сам инструмент и обкатывал деталь реальным контуром резца, а не обкатывал контур "иголкой 

Такий підхід виправданий якщо ви працюєте малими серіями заказів і малою кількістю фрез. Якщо є велика повторюваність і частота повернення до виготовлення деталі, то краще складати програму в чистому вигляді по кресленні а компенсацію діаметра доручати конкретній стойці. Тоді можна використовувати її з різними фрезами незважаючи на то, нова це фреза чи з реставрації. Маю досвід роботи з різними стойками,( Fanuc, NCT, Osai, ) і з досить великими повторити заказів.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@andrysir1 так то оно так. но я в основном для токарной работы пишу. стойка понимает только вбивание вручную простых команд + специфических циклов и т.п. тоесть своеобразный постпроцессор должен быть как минимум и вылизывать программу надо чтобы небыло тупых переездов (опять же их надо забивать вручную).

я хотел в этом видио не доносить что смотрите и только так и пишите. моя основная идея была показать "откуда растут ноги" и как можно сделать простую и не очень работу вручную...

коррекция на радиус инструмента это отдельная история и отдельное видио. не все там просто как кажется, проще такие коррекции делать в самой стойке или каме

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну щож вручну так вручну. Треба тему розвивати. Буду тут писати за фрезерні в основному 3 осі. 5 очей всеж краще писати постпроцесором. Писатиму так , як розумію роботу станка я( так я пишу сам). Флагман світового чпу це фанук, тому на його основі і писатиму.Ну щож почнемо.

% - відкриває буфер для загрузки ,обміну,передачі ( хто як хоче так і називає) даних між "логікою і механікою". Повинен бути на початку будь-якої програми. Буфер бувають різного об'єму. 

О**** -- назва програми, де * -- цифра від 0 до 9. Не використовуйте назв О9*** і О8*** , це макроси логіки інтерполятора, написані розробником стойки.

( -- відкрити коментар.

Назва програми, щоб розуміти що саме робиш.

) -- закрити коментар.

; -- нінець рядка( не у всіх стойках обов'язково). В буфер загружається як мінімум один рядок.

Ось що маємо

%О1234( Nazva);

 

Далі

G28G91zO - відправити вісь "z" в точку калібровки станка( машинний "0", або підняти вісь) і обнулити "z" всіх систем координат

G28G91x0y0- те саме з осями x та y

G40 - вимкнути компенсацію діаметра інструмента в робочій площині(X-Y)

G49 -- вимкнути компенсацію довжини інструмента( поZ).

G54 - прийняти координати основної системи координат( X0Y0Z0 , виробник станка як правило залишає координати основної системи рівні "0", хоча їх можна змінити в таблиці Offset-ів.)

G90 - прийняти за 0 абсолютну систему координат.

Ось такий вигляд має шапка основної програми:

%О1234(NAZVA);

G28G91Z0;

G28G91X0Y0;

G40G49G54G90;

Далі буде...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну щож продовжуємо. Далі задача в тому, чи розуміє стойка перехід в підпрограму. Фанук розуміє, для NCT потрібно,щоб основна програма і підпрограма знаходилась в одній папці і з однаковим розширенням імені файлу, для осаї потрібно те саме, але можна вводити зразу ім'я підпрограми( латиницею, не можна використовувати спецсимволи в імені,). Якщо перехід не підтримується, просто упускаємо даний крок, і прийдеться сам код писати зразу. Я використовую перехід лише двохступенево( більше по суті не потрібно), тобто є програма, яку я загружаю до виконання( вона завжди називається MASTER, або "О1000"), в ній є перехід(М98) до підпрограми, яка керує певною базою, від якої потім ведеться відлік системи координат( це може бути угол стола,(або столів, якщо їх декілька) чи центр обертання . А вже в ній перехід до програми виконання роботи, визначений для певної фрези чи різця. Така структура дозволяє легко орієнтуватися під час роботи і настойки програми. Тобто вигляд програми ,яку я загружаю до виконання , такий:

%О1000(MASTER);

G28G91zo;

G28G91x0y0;

G40G49G54G90;

M98P1010( програма управління базою 10);

М98P1020( база 20);

М98 Р...( скільки хочеш, стільки баз і створюйте, я базую по углу(куту) стола, тому,що є станки з кількома незалежними столами).;

G28G91z0;

G28G91x0y0;

M30(кінець роботи);

%( закриваємо загрузки).

Якщо не закрити то матимемо алярму.

Далі буде....

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за плюсики. Продовжуємо. Програма управління від бази.   Структура виглядає приблизно так:

1. Прописуємо потрібні М-коди( кожен станок має свої як правило, це управління вакуумом, сож , бази, зажим-розжим, витяжка, і т.д).
2. Вибір та опис інструменту.
3. Перехід в підпрограму роботи інструмента.
4. Зміна інструмента.
...( Повтор пункта 3 і 4 в залежності від кількості використовуваних інструментів)
Х. Знову робота з М- кодами.
Останнє. Вихід з програми управління від бази.
 
  Ми знаємо:
%О1010(golovna 1 stil);
Далі по пунктах. 1:
М92; - підняти всі мотори(це в мене так);
М56; - включити вакуумний насос;
М6;- включити вакуум на 1 столі;
М414;- опустити бази на 1 столі;
М40; - код відповідає за очікування системи( загрузка далі не піде поки не виконуються всі механічні дії).
G4 P3; - код відповідає за затримку в 3 сек.( Для візуального контролю оператором. Час затримки можна змінювати. цифри після "Р" це секунди.
Поки все ясно? Тоді йдем далі, стає цікавіше.
G53 X-25.3 Y-46.8;(-25.3 і -46.8 це координати кута стола( точки відліку бази) і за одно похибка позиції абсолютної системи відносно машинних координат відповідно по Х та У. Таким чином ми прив'язали вісь "Z" до нашого столу. Будьте обережні!!!! При виконанні цього коду(G53) станок реально буде рухатись в точку. При цьому абсолютна точка системи залишиться в нулях. Потрібно чітко розуміти всі системи координат. Машинні координати - це координати які відраховуються завжди від точки калібровки станка( так звані ховми) . Команда G53 створює абсолютну систему координат в точці х-25.3 у-46.8 з координатами х0 у0, від якої надалі буде вестись відлік роботи станка, а машині координати участі вже не беруть.
 Вибачте за можливу погану граматику, пишу з телефона, а він холера може сам міняти слова. Далі буде завтра...
 
 
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжуємо. 

G92 X-1200 Y-1200; ця команда це по суті координати нульових точок нашої першої заготовки( тобто станок буде рахувати за Х0Y0 заготовки точку, яка віддалена від нашої бази на 1200 ми по Х вліво,якщо додатній напрямок руху осі справа і на 1200мм вниз якщо дивитись на робочий стіл зверху. Щоб було зрозуміло всі рухи думаю потрібно спочатку визначитись з напрямками руху осей. Приймемо загальноприйняті правила. Якщо встати лицем вперед до робочої зони і витягнути руки в бік,то +Х по праву руку, -Х по ліву відповідно, +Y вперед, -Y назад, +Z вверх, -Z вниз відповідно. Точка ховмів знаходиться чуть далі вправо і вперед,ніж  правий верхній угол нашого першого стола. Команда G92 створює абсолютну систему координат зміщену на числа введені для осе відносно точки де станок знаходиться в даний момент( а в нас він знаходиться в даний момент в верхньому правому куті стола), і присвоюється їй нульові координати осей. А це означає, що ми розмістивши деталь на столі в будь-якому місці, завжди можемо точно вказати в команді G92X...Y... нульові координати заготовки(я при написанні програм використовую лівий нижній угол  заготовки за нульові точки) проміривши відстань від цього угла до нашої бази (але не пряму відстань до кінчика інструменту) а проміривши кожну вісь у своєму векторі руху. При цьому якщо заготовка справа від бази, то координа додатня, а якщо зліва, то від'ємна( це я про "Х"), Y відповідно. Ось так я прив'язують заготовки до станка. На цьому перший пункт можна вважати закінчений.

Програма має такий вигляд:

%О1010(holovna 1 stil);

M92;

M56;

M6;

M414;

M40;

G4 P3;

G53 X-25.3 Y-46.8;

G92 X-1200 Y-1200 ;

...

Всі цифри залежать від розмірів робочої зони і точки калібровки(ховмів) та напряму руху векторів осей. 

Продовжимо потім.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пишемо далі. Ми розмістили нашу заготовку на столі, прив'язали її до системи координат станка. Щож робити якщо з цієї заготовки нам потрібно вифрезерувати 2 або більше однакових деталі? Відповідь проста: потрібно змішувати абсолютну систему координат на задану величину. Як це реалізувати? В чпу є можливість створювати безліч відносний координат. Для реалізації є кілька способів. Розглянемо деякі з них.

Спосіб перший: через робочі офсети( G55-G59. Зараз в стойках кількість офсетів значно ширша( G54.1P1-G54.1P49)), які можна зазделегідь ввести в таблицю. Тобто якщо в таблиці навпроти G55 ввести наприклад X400 Y0 Z0, то при виконанні програми, де буде зустрічатись G55 система буде виконувати програму з зміщенням на 400мм. в + по осі Х. Виглядає це так:

....

G54;

M98P1001;

G55;

M98P1001;

...

Станок  після першого виконання програми з номером 1001 змістить систему координат на координати внесені в таблиці офсетів для коду G55 і знову виконає програму з номером 1001. Таблицю офсетів зручно використовувати, якщо у вас є кілька моторів, або стаціонарний сверлильний блок,   або інші фіксовані інструменти, які зафіксовані на певній відстані від основного мотора(який прив'язаний до G54). Уявимо собі,що ми маємо прикручену дрельку до рyхомої осі Z, яка так само як і мотор з фрезою може рухатись в площині Z. Для того щоб заверлити точні отвори в деталі,яка вифрезенувана мотором( шпінделем), нам потрібно в таблицю офсетів ввести точну відстань по всіх осях відміряну від мотора до нашої дрельки, і в програмі ввести відповідний код(G55).

...

G54;

M98P1001;( фрезеровка)

G55;

M98P1002; ( сверловка)

...

G55 я взяв для прикладу. Можна запрограмувати так будь-якому G код який доступний з таблиці офсетів

Не знаю чи цікаво це комусь? Далі буле

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 12.05.2017 в 22:53, andrysir1 сказал:

Команда G92 створює абсолютну систему координат зміщену на числа введені для осе відносно точки де станок знаходиться в даний момент( а в нас він знаходиться в даний момент в верхньому правому куті стола),

Подскажите пожалуйста, как практически измеряется размер между двумя системами координат? Если при обработке применяются несколько инструментов с разными длинами, измеряются их нули и в программу заносятся перед сменой на данный инструмент, или в начале программы прописывается весь участвующий в обработке инструмент

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, Владимир 68 сказал:

Подскажите пожалуйста, как практически измеряется размер между двумя системами координат? Если при обработке применяются несколько инструментов с разными длинами, измеряются их нули и в программу заносятся перед сменой на данный инструмент, или в начале программы прописывается весь участвующий в об,

На фрезерних станках "0" по осі Z відраховуються від торця шпіндельної гайки. В токарних я не знаю де яка вісь, тому конкретно за токарні відповісти не можу. Якщо ми встановили фрезу і зміряли її виліт і діаметр, то вносимо їх в таблицю інструмента під певний номер. Потім, при написанні програми , коли ми будемо брати ( вставляти) відповідну фрезу в шпіндель, потрібно задати H( довжину) і діаметр чи радіус, в залежності від того в яких одиницях  настоєна стойка(D). Тобто, я пишу

М6Т1;( беру фрезу з 1 гнізда магазину)

G0 G43 Z20 H1 D3 F4000;( станок поїде на 20 мм вище заготовки враховуючи виліт фрези записаний в першу лінійку таблиці корекції. Якщо буде включена компенсація діаметра,то станок врахує діаметр записаний в третю лінійку таблиці корекції. Тобто H це виліт, а D діаметр. Деякі стойки мають структуру таблиці корекції таку, що можна заносити виліт, діаметр, спрацювання, по одному номеру, тобто H1 D1, для кожного інструмента. Деякі стойки взагалі не потребують введення в програмі номерів коректорів, вони автоматом беруть їх з таблиці інструменту при виході даного інструменту.( За умови попереднього введення). Я завжди дублюють "H i D" перед конкретною операцією, це виключає можливість помилки( неправильна висота чи діам., так як стойка пам'ятає останню використовувану H i D,допоки її не зміниш.)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І ще одне. Системи координат ніяк не прив'язані до інструменту, вони використовуються для зручності базування заготовки. А інструмент прописується окремо в відповідну таблицю інструменту( якщо є автозміна), або в таблицю коректорів, і перед виконанням певної операції викликається відповідний коректор.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, andrysir1 сказал:

На фрезерних станках "0" по осі Z відраховуються від торця шпіндельної гайки

Это на каких конкретно станках?
Имею все основания утверждать, что это не так. Хотя бы по причине "разности" (износа) тех гаек и прочих элементов участвующих в креплении инструмента в шпинделе.
"Гайка" описывается обычно в зоне безопасности столкновения. Так же описываются диаметр инструмента, его хвостовика и т.п.
А зачем придумали приборы для измерения ТЕКУЩЕЙ размерности инструмента?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Одессит сказал:

Это на каких конкретно станках?
Имею все основания утверждать, что это не так. Хотя бы по причине "разности" (износа) тех гаек и прочих элементов участвующих в креплении инструмента в шпинделе.
"Гайка" описывается обычно в зоне безопасности столкновения. Так же описываются диаметр инструмента, его хвостовика и т.п.
А зачем придумали приборы для измерения ТЕКУЩЕЙ размерности инструмен '

Я не правильно виразився, тому мене не так зрозуміли, вибачаюсь. Шпіндельна гайка- це не та гайка, яка затягує цангу, а та яка регулює натяг підшипників. Тобто вона не змінює свого положення відносно системи координат. За базу можна взяти будь-яку точку,яка не змінює своє положення відносно осі Z. Це може бути корпус шпінделя чи інша точка, від якої можна проміряти виліт. Наприклад при використанні цангових патронів я використовую за базу плоску частину оправки, так як конус завжди заглиблюється в шпіндель на однакову глибину. Зажавши фрезу в оправці я вимірюю її виліт від дна(творця) до плоскої частини оправки і вводжу дані в таблицю інструменту або таблицю коректорів. При цьому сам станок участі в вимірюванні не бере.Так економиться досить багато часу при частій перенасройці. Я не спорю, що з приладами заміру буде гірше, я описую як це реалізувати вручну, так як тема власне про це. Ви ж не будете сперечатись, що різьба чи конус шпінделя не стала величина відносно осі Z? Вся насройка системи залежить від точки, яка вибрана за базу в системі машинних координат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С вылетом инструмента более менее понятно (как измерять и откуда), а заготовка которая зажата в тисках, 0 ищем в ручную краеискателем и потом забиваем 0 детали в программу или....? если так, то зачем нужна привязка к краю стола?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Владимир 68 сказал:

С вылетом инструмента более менее понятно (как измерять и откуда), а заготовка котпривязуєта в тисках, 0 ищем в ручную краеискателем и потом забиваем 0 детали в программу или....? если так, то зачем нужна привязка к краю стол

Якщо ви використовуєте краєшукач, то прив'язку до столу можна упустити, так як ви привязуєте заготовку зразу до машинних координат. Вимірявши відстань від машинних нулів краєшукачем вписуєте ці координати в команді G92 X...Y... а G53 X...Y... просто упускаємо. Край столу використовується тому ,що ми не використовуємо краєшукач, а відміряємо відстань від заготовки до краю стола вимірювальним інструментом ( так просто зручно)і вносимо ці координати в G92 ... програми. Так як машині нулі не прив'язані до столу, то ми спочатку привязуємо шпіндель до столу командою G53, а потім задаємо розміщення заготовки на столі командою G92. Якщо ви використовуєте краєшукач, то ввас немає потреби у прив'язці до столу. Край столу це як база від якої можна вести заміри.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Уявімо ситуацію. Вам потрібно вифрезерувати 50 однакових наприклад прямокутник деталей. У вас є прецезійні тиски, і різьбова плита( популярна в Європі, ДМ таку використовує,) з кроком різьби 50мм у всіх координатах від краю плити, але не має краєшукача. Край губок тисків стала величина відносно основи. 

Ми прикручуємо плиту до столу так, щоб торець плити співпадав з торцем столу. Закручуємо різьбові штифти  діаметром 20 мм наприклад в третій і 5 отвір найнижчого ряду,   а також в другий та 4 отвір другого стовпця знизу. Ми отримали точну базу з координатами 110мм по Х( 2 отвора по 50 мм+ половина діаметра штифта) та  60мм по Y( один отвір + половина штифта) від краю столу. Тепер в упор до штифтів базуємо наші тиски, і зажимаємо заготовку рівно з краєм губок. Все. Можна вносити координати заготовки в команду G92. По Х вона буде складатись з відстані від краю стола(110мм+ відстань від краю основи тисків до губок). По Y відповідно. За край столу я взяв лівий нижній угол. Відстань від машинних координат до краю стола може бути не ціле число, тому його не зручно використовувати в обчисленнях. Ця відстань заміряється лише один раз під час налаштування станка і виноситься в окремий код(G53) як похибка. Тепер можна змінювати заготовки в тисках базуючи їх за край губок і не змінювати координат чи шукати край іншим способом.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю всіх. Другий спосіб зміщення системи координат полягає в використанні коду G52.

Працює він слідуючим чином. Після того як ми забазували першу заготовку на столі , відбиваючись від неї ми можемо створювати безліч відносних систем координат використовуючи команду G52 X... Y... , де X..Y... - це відстані від першої заготовки до наступної по відповідних координатах( знак + чи - перед координатою визначає напрям зміщення). Кожне наступне зміщення завжди відраховується від першої заготовки забазованої через G92. Це як в вкладених папках на компі ( старшенство),головна  G53, в ній G92, далі G52, а потім G54-G59. Вимикається зміщення командою G52 X0Y0.

Попробую написати фрагмент програми для обробітку шести однакових деталей використовуючи всі команди обробки координат. Для цього уявімо собі двохшпіндельний станок з відстанню між моторами 400 мм. Станок ховмиться чуть далі ніж правий верхній кут столу. За базу візьмемо лівий шпіндель. Стіл розміром 1500*600. І так настойки офсетів:

G54: X0Y0

G55: X-400 Y0, це координати в таблиці офсетів( тобто лівий шпіндель база (X0Y0), правий зміщений (Х-400Y0). тобто щоб попасти правим мотором в точку де працював лівий нам потрібно щоб станок переїхав на 400 мм вліво.

Виліт фрези з першого мотора запишемо під першим номером в таблиці коректорів, правого відповідно під другим. 

Мотори можуть підніматись  і опускатися незалежно один від другого. Першим мотором чорнова , другим чистова обробка. М-коди станка упускаємо. Отримуємо:

 

G53 X-23.54 Y -32.56;. ( цифри в даному випадку довільні, це відстань від першого шпінделя до верхнього правого кута столу)

G92 X-1400 Y-500; ( відстань від верхнього правого краю столу до першої заготовки, або на 100 мм від лівого і нижнього краю)

G0G54G90 X0Y0; (їдемо на лівий нижній угол заготовки першим мотором)

G1G43Z20H1F1000; (опускаємось на безпечну висоту по Z (20mm) враховуючи виліт інструмента першого мотора)

M98 P1001; ( чорнова обробка першої заготовки програмою 1001)

G52 X300 Y0;( вказуємо координати другої заготовки відносно першої)

M98 P1001;(чорнова обробка другої заготовки)

G52 X600 Y0; (заготовка 3)

M98 P1001;

G52 X600 Y250;( 4)

M98P1001;

G52 X300 Y250; (5)

M98P1001;

G52 X0 Y250;(6)

M98P1001;

( Станок рухався , 0,вправо,вправо, вверх, вліво, вліво., Якщо рахувати по заготовках)

G28G91Z0;( піднімаємося в ховм по Z)

G49;(відключаємо виліт інструменту)

G0G55G90X0Y0;( їдемо на лівий нижній угол шостої заготовки другим мотором, так як ми не відключали зміщення координат. Тобто якби ми після чорнової обробки шостої заготовки відключили зміщення командою G52 X0Y0, то станок поїхав би на першу заготовку, а так він поїде на останню оброблювану (старшинство команд).

G1G43Z20H2F1000;( опускаємось на висоту 20мм над заготовкою враховуючи виліт інструмента в правому шпінделя(Н2)

M98P1002; ( чистова обробка шостої заготовки)

G52 X300 Y250;  (5 заготовку)

M98P1002;

G52 X600 Y250; (4)

M98P1002;

G52 X600 Y0; (3)

M98P1002;

G52 X300 Y0;   (2)

M98P1002;

G52 X0 Y0; (1)

M98P1002;

G28G91 Z0;

G49;

Другою фрезою рух станка по заготовках виглядав так : шоста, вправо, вправо, вниз, вліво, вліво.

В команді G52 не обов'язково зазначати і X i Y.  система сама запам'ятовує останні введені дані, тобто ми можемо зазначати тільки ту координати яку хочемо змінити. Для другої фрези можна було писати так:

M98P1002;

G52X300;

M98P1002;

G52 X600;

M98P1002;

G52 Y0;

M98P1002;

G52 X300;

M98P1002;

G52 X0;

M98P1002;

 

Далі буде про зеркало і пропорційність. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Цитата

Относительно недавно снял видио по тонкостям написания УП (управляющих программ) вручную. для станков токарной группы а также для работ в режиме 2,5D очень даже применимо.

Как говорил один препад даааааавно одному сокурснику "вы наверно очень терпеливы мой юный друг, вы наверно любите ловить рыбу когда она не ловиться".

Так вот я такое делаю автоматом в простой и примитивной программе DESKCNC, для управления станком это хлам а вот генератор G-кода из плоской траектории самое то, простой и по принципу что указал - то твое. Указывая припуск, получаем автоматом нужные траектории для снятия реальной стружки, чтобы не сломать резец....

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, WareEDM сказал:

 

Так вот я такое делаю автоматом в простой и примитивной программе DESKCNC, для управления станком это хлам а вот генедеатор G-кода из плоской траектории самое то, простой и по принципу что указал - то твое. Указывая припуск, получаем автоматом нужные траектории для снятия реальной стружки, чтобы не сломать резец....

А я обміряючи деталь, або зразу з креслення, пишу програму одразу на станку вручну і поки ви малюєте і генеруєте коди деталь вже фрезерується. 

Не потрібно тут мірятись розміром свого .... Тема про розуміння і написання G коду, а не про те як я гарно вмію користуватись тим, що хтось вже зробив. 

Можете щось додати по темі будь-ласка, а переводити в холівар не варто.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот с утра снял совсем немного про математику (параметрическое программирование) и вызов подпрограмм

Готовлю почву для большого и красивого видосика опять же с рукописным параметрчиеским программированием

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрий день!

Декілька питань:

По якій траекторії піде фреза на трьох осьовому фрезері під час обробки в площині G18  під час кругової інтерполяції G2

Попередньо включена компенсація на діаметр інструмента (варіант А, варіант Б) якщо можливо поясніть початківцю.

G02.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку