knife_life

Зорієнтуйте по ціні - ролики для гріндера

30 повідомлень у цій темі

Доброго дня всім.

 

Зорієнтуйте, будь ласка (можна в приват), яка приблизна вартість виготовлення 2-х роликів для гріндера + перехідника + валу.

Вал мотора - 14 мм, з пазом під шпонку, вильот валу - ~30 мм.

Конструкція:

Перехідник одягається на вал мотора, на протилежному від мотора кінці перехідника - різьба М14.

Ведучий ролик (одягається на перехідник, кріпиться гайкою М14) -  діаметр 120 - 125 мм, ширина 50 мм, циліндричної форми,

Натяжний ролик, діаметром 45-50 мм, шириною 50мм, бочкоподібний, з посадочними місцями під два підшипника 202.

+ Для натяжного ролика - вал, на якому він буде крутитись, на одному кінці діаметром 15 мм на довжині 50 мм (під 202 же підшипник), і з різьбою М14 на іншому кінці.

 

Матеріал - ст45 (можливо і щось простіше, але щоб витримало навантаження).

Оскільки ведучий ролик, якщо робити його суцільним, буде важити 4 кг, з вдячністю прийму будь-які зауваження по його конструкції, щодо зниження ваги.

 

Працювати буде в гріндері під 610 стрічку, 1400 - 2600 обертів за хвилину.

Креслення на даний момент відсутнє, оскільки абсолютно не зрозуміло, чи зможу я собі дозволити таку іграшку. Якщо потрібні уточнення від мене - питайте :-) .

 

Хочу в одному девайсі мати можливість працювати і стрічкою з абразивом, і тарілкою з абразивними дисками на липучках, тому така конструкція.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судя по диаметру вала двигатель когда-то стоял на насосе аля гидрофор. Верно? Однофазный асинхронник ватт на 700-800?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, knife_life сказал:

1400 - 2600 обертів за хвилину.

 

28 минут назад, R2M2 сказал:

когда-то стоял на насосе аля гидрофор

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, andrey.drabchuck сказал:

 

 

Пусть автор сам ответит за двигатель. Как бы вообще не понятно что за двигун и как там планируется обороты регулировать.

Я исхожу из того, что асинхронники на 750 ватт например имеют диаметр вала 19 мм. Я не помню у каких асинхронников вал на 14, но видимо что-то до 400 ватт, а такой мощности для гриндера явно недостаточно. ) Но если автор учел фактор необходимой минимлаьной мощности, то с таким диаметром вала попадаются еще асинхронники однофазные стоящие на насосах. Поэтому я и предположил... По регулировке оборотов даже не вдавался в размышления так как конструкторская концепция топикстартера не совсем очевидна, как и применяемые компоненты.

Змінено користувачем R2M2
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
59 минут назад, R2M2 сказал:

Судя по диаметру вала двигатель когда-то стоял на насосе аля гидрофор. Верно? Однофазный асинхронник ватт на 700-800?

Ні, двигун інший. Я мимоволі ввів вас у оману - бо, коли писав про 1400-2600 обертів, то мав на увазі не один двигун, з регулюванням обертів, а вибір між двома.

 

Але при цьому обидва - від пральної машини, з валом на 14 мм.

Малопотужний для гріндера - але це буде "міні-гріндер", абсолютно хобійного рівня, десь під швидкість стрічки в 8,5-9 метрів за секунду, якщо зупинюсь на менш швидкісному моторі.

У мене головні критерії - невисока ціна та тиха робота.

А на двигунах від пральної машини багато гріндерів у ру\юа -неті, я не увійду в першу сотню користувачів :-)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Скорость 8.5- 9 метров маловата для гриндера по стали. Нужно минимум хотя бы 14-15 метров скорсоть. Асинхронник на 0.75-1 Квт найти не так сложно среди б.у.

Но если финансов совсем нет, то это уже другой вопрос. С другой стороны без финансов нет смысла затевать постройку гриндера. По поводу роликов по самой демократичной цене могу дать наводку. ) Правда не знаю как там сейчас с этим обстоит у человека, который их делал.

Змінено користувачем R2M2
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, питання не тільки в бюджеті (якийсь є :-) ), але і в меншому шумі - зйомна квартира, балкон, сусіди((

Двигуни від пральної машини - досить тихі при більш-менш пристойних обертах (хоча на 2600 обертах, де швидкість при такому ведучому ролику буде вже 16 м\с, вони, говорять, шумні також :-( )

А наводку на ролики дайте, будь ласка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, knife_life сказал:

Ну, питання не тільки в бюджеті (якийсь є :-) ), але і в меншому шумі - зйомна квартира, балкон, сусіди((

Двигуни від пральної машини - досить тихі при більш-менш пристойних обертах (хоча на 2600 обертах, де швидкість при такому ведучому ролику буде вже 16 м\с, вони, говорять, шумні також :-( )

А наводку на ролики дайте, будь ласка.

Коллекторные от современных стиралок достаточно шумные. Асинхронники тише, если подшипники стоят пристойные.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, асинхронник буде.

Конкретно - або АЕР 16 У4, 1420 обертів, 180 ват, або від Вятки-автомат, він 2600-2800 обертів, при 120 ват (зовсім малий момент на валу буде, і шумніший, тому менше подобається цей варіант)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, knife_life сказал:

Але при цьому обидва - від пральної машини, з валом на 14 мм.

при таком раскладе у вас ваш гриндер золотой получится из-за роликов. при том, что этот движок ( с 1400 об) будет на 180 ватт. Хорошо, если колесо раскрутит. 

В общем, я бы делал из фанеры. Посмотрите на его "мощу" и поймёте, что для норм аппарата нужен норм мотор. А на норм мотор уже можно и комплектуху делать нормальную. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, knife_life сказал:

Так, асинхронник буде.

Конкретно - або АЕР 16 У4, 1420 обертів, 180 ват, або від Вятки-автомат, він 2600-2800 обертів, при 120 ват (зовсім малий момент на валу буде, і шумніший, тому менше подобається цей варіант)

Делать на таком ножи не получится... Даже если медленно и для себя. Просто не хватит мощности и лента будет тормозиться при не сильном прижатии.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щодо заторможуванні стрічки - то у мене точило, є на двигуні такої ж потужності. Потрібно просто-таки дуже сильно тиснути, щоб зупинити на ньому круг на 150 мм. Тобто, звичайно, я згоден, 180 ват - малувато, але не настільки катастрофічно. У відео з поста andrey.drabchuck - 60 ват, і це вже да, зовсім мало. Але в мене втричі більше (хоча в 10 разів менше, ніж в асинхронниках на "солідних" гріндерах).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@andrey.drabchuck  Щодо фанери - так, я і на такий варіант згоден, для ведучого ролика. Аллах з нею, сталлю 45, не розвалиться, думаю. Але ж його також потрібно проточувати на токарному, от в чому проблема - і, наскільки я розумію, то проточувати затиснутим на тому ж перехіднику, на якому цей ролик буде сидіти в готовій конструкції.

І з цим питанням, напевне, також до того ж токаря, що робитиме решту роботи - бо нормально я сам це не зроблю (хоча люди іноді точать фанерні ролики прямо на тому девайсі, який збирають - але яка там точність?).

От я і переживаю, що реально буде "золотий" гріндер((

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, knife_life сказал:

Щодо заторможуванні стрічки - то у мене точило, є на двигуні такої ж потужності. Потрібно просто-таки дуже сильно тиснути, щоб зупинити на ньому круг на 150 мм. Тобто, звичайно, я згоден, 180 ват - малувато, але не настільки катастрофічно. У відео з поста andrey.drabchuck - 60 ват, і це вже да, зовсім мало. Але в мене втричі більше (хоча в 10 разів менше, ніж в асинхронниках на "солідних" гріндерах).

Не забываете что на точиле стоит камень с шириной до 20 мм. Причем камень стоит прямо на валу двигателя. На гриндере будут гораздо большие потери на трение на прижимной площадке, на подшипниках роликов и так далее, ну и шиина ленты 50 мм. То есть тормозиться лента будет весьма незанчительным прижимом заготовки.

13 минуты назад, knife_life сказал:

@andrey.drabchuck  Щодо фанери - так, я і на такий варіант згоден, для ведучого ролика. Аллах з нею, сталлю 45, не розвалиться, думаю. Але ж його також потрібно проточувати на токарному, от в чому проблема - і, наскільки я розумію, то проточувати затиснутим на тому ж перехіднику, на якому цей ролик буде сидіти в готовій конструкції.

І з цим питанням, напевне, також до того ж токаря, що робитиме решту роботи - бо нормально я сам це не зроблю (хоча люди іноді точать фанерні ролики прямо на тому девайсі, який збирають - але яка там точність?).

От я і переживаю, що реально буде "золотий" гріндер((

Тема гриндеров достаточно подробно обсуждалась на профильных ресурсах. Просто потратьте немного времени на изучение и все станет на свои места. )

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

Тоді прошу оцінку спрощеної задачі - один лише перехідник на вал мотора, під посадочне 14, з кріпленням на шпонку, та різьбою М14 на кінці - як на кресленні, тільки тонка частина - довша, під потенційне привідне колесо для гриндера - 60 мм.

В мінімальній комплектації повішу туди тарілку з липучками.large.simple1.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, knife_life сказал:

Дякую.

Тоді прошу оцінку спрощеної задачі - один лише перехідник на вал мотора, під посадочне 14, з кріпленням на шпонку, та різьбою М14 на кінці - як на кресленні, тільки тонка частина - довша, під потенційне привідне колесо для гриндера - 60 мм.

В мінімальній комплектації повішу туди тарілку з липучками.large.simple1.jpg

Вы зря потратите время и деньги на этот огород из переходников на негодные двигатели. Лучше найдите нормальный двигатель и проектируйте все на его базе. Гриндер строится отталкиваясь от двигателя. Купите или обменятесь, но чтоб он удовлетворял техническим требованиям, а уже тогда проектируйте нужные конструктивные элементы.

По минимуму Ва нужен асинхронник на 750 ватт мощности и 3000 оборотов. Ведущий ролик 100-120 мм. Если асинхронник трехфазный и планируется регулировка оборотом, то желательно иметь частотник, но это не дешево. На всяких там бытовых бетономешалках и культиваторах не редко попадаются однофазные асинхронники с уже установленным фазосдвигающим конденсатором- можно и их использовать. Поищите на барохолках.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за поради і за наводку на токаря.

Здається, ви солідно зекономили мені час і гроші, які я витратив би на невдалі експерименти.

Піду простим шляхом, спершу зроблю приспособу для шліфування на тарілці з липучками, а вже колись, коли вирішиться проблема з місцем, де можна поставити шумний движок - і гріндером займусь :-).

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, knife_life сказал:

Дякую за поради і за наводку на токаря.

Здається, ви солідно зекономили мені час і гроші, які я витратив би на невдалі експерименти.

Піду простим шляхом, спершу зроблю приспособу для шліфування на тарілці з липучками, а вже колись, коли вирішиться проблема з місцем, де можна поставити шумний движок - і гріндером займусь :-).

 

Да не за что. ) Это же форум для взаимопомощи и чтоб делиться знаниями.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня самопальный гриндер первый (один из) с приводным роликом из фанеры, протачивал тут же на валу- биений нет. Баланс отличный, чуть чуть подправил. Второй ролик из валика помпы газели кажись если не ошибаюсь он шириной около 40-45мм. -готовый ролик с валом на подшипнике сразу.. Слепил в кучу и вуаля.

П,С, Раньше ролик с валом без подшей стоил порядка 100-150грн/шт. в среднем. Сейчас не знаю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я раньше изготавливал ролики из ст45 ведущий 108мм то у меня комплект 1000грн стоил

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Делал когдато гриндерок на основе заточного 350ват, под 610 ленту, приводной ролик пришлось делать 50мм диаметром иначе не раскручивался.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 01.07.2017 в 09:21, strit сказал:

приводной ролик пришлось делать 50мм диаметром иначе не раскручивался.

О, я також хотів на малопотужному моторчику, і навіть "макет" зліпив, і рівно та ж проблема - малий момент на валу, якщо привідний - 110 мм, то стрічка легко зупиняється при незначному нажимі. Ну, фізику не обманеш же :-) .

Спробую зменшити діаметр до 80-90 мм, подивлюсь, як воно буде. Благо, фанеру не так складно сточити, в умовах відсутності токарного.

А 50мм - мало(( , це ж приблизно 7 м\с лінійна швидкість стрічки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня гриндерок я его называю "дожигатель лент " сделан на основе самопального точила движок 380вт 900 об/мин вместо пропеллера поставил шкив 100мм и сверху один натяжной ролик на нам добиваю ленты которые остаются от основного гриндера рукоятки и всякую мелочь делаю только на нем чтобы в целях экономии не запускать основной там мотор 2 квт с своими задачами  справляется на ура сделан был за один день из того что валялось под ногами 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, saks72 сказал:

 движок 380вт 900 об/мин

 

Я "сварщік нє настоящій", та, наскільки розумію, крутний момент двигуна - обернено пропорційний частоті обертання, і прямо пропорційний потужності. Тоді у вас крутний момент на валу виходить у 3 рази більший, ніж на такому ж за потужністю движку, але з частотою обертів 2800 за хвилину. І вийшла хороша робоча конструкція, для своєї задачі.

 

Загалом (хоча це офтопік для даного розділу), було б цікаво побачити достовірні розрахунки мінімальної потужності двигуна для міні гріндера. В основному я бачив поради практиків "для мережі 220, 1 фаза - мінімум 1 кіловат, краще 1.5" - але без будь-яких теоретичних розрахунків.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
28 минут назад, knife_life сказал:

було б цікаво побачити достовірні розрахунки мінімальної потужності двигуна

Для достовірних  розрахунків, потрібні достовірні початкові дані, а де їх взяти?

Таких даних не має, бо сила з якою стрічка протидіє обертанню двигуна залежить від діаметру приводного шківа, зернистості стрічки, абразивної здатності стрічки, виду оброблюваного матеріалу, площі оброблювання, тиску на деталь, витрат потужності на тертя,  можливо щось пропустив...

Як бачите, перемінних занадто багато, тому це як раз той випадок коли потрібно йти шляхом випробувань, або прислухатись до тих хто такі випробування вже зробив.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку