jab

Самодельная ТВЧ

82 повідомлення у цій темі

, Freddy написав:

https://induction.listbb.ru/viewtopic.php?f=17&t=493 якраз ваш випадок 

Майже. Але там поради від ще темніших людей ніж я. Про опір говорять, про діаметр індуктора, який на точку Кюрі ніяким боком не тисне, перевірено мною. І голку я в своєму індукторі Ф65 мм грію аж бігом. "Не читали, но осуждаем". Зараз далі полазив по таобао, там фотки розжарених в індукторі стовпчиків до жовтого кольору, там мідні труби паяють. Отже все в тій гілці мимо каси, не для заржавілих болтів ці пічки придумані, просто деякі нагрівачі криво реалізовані. Треба дореалізувати, інакше який я чіпмейкер?

Я загорівся бажанням мати ТВЧ нагрівач якраз після ютрубних роликів про чоловіка, який перетворив зварочник в ТВЧ пічку. Але він говорив, що підходять тільки інвертори зі здається двохнапівперіодним мостом. Як воно саме виглядає я не знаю, і купляти зварочник, нести додому, відкривати, здавати назад у епіцентр і купляти наступний, щоб знайти підходящий мені болт не стояв. А тут готові, з дисплеєм, та й не так вже дорого. Якщо самому доставку організувати.

На тао є напис, що пічка повинна працювати при 60-65 кГц. Може піч на резонанс не настроєна. Та що я гадаю. Може хтось розумний із осцилографом допоможе? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Схоже я таки близько до правди. Взято звідси

Прихований текст

Есть еще одна особенность, связанная с ручной частотной регулировкой мощности инвертора и отсутствием автоподстройки частоты под резонансную. Она возникает при работе с ферромагнитными материалами (например, при плавке стали). При нагреве любого ферромагнитного материала есть определенная температура (точка Кюри), для каждого материала своя, при котором происходит фазовый переход. Материал при этом теряет свои ферромагнитные свойства, его магнитная проницаемость резко падает. Это приводит к возрастанию резонансной частоты нагрузки. В результате рабочая частота инвертора может оказаться ниже резонансной частоты контура (нагрузки). Поскольку в данной конструкции автоматическая подстройка частоты отсутствует, то при работе с ферромагнитными материалами необходимо соблюдать дополнительные меры предосторожности. Если, конечно, планируется нагрев выше точки Кюри. Самый простой способ безопасной работы в этом случае – использовать минимальные загрузки индуктора (объем ферромагнитного материала мал по сравнению с объемом индуктора). Другие способы (например, заранее оценить сдвиг резонансной частоты и, при приближении к точке Кюри, вручную подстроить частоту инвертора) слишком рискованны и малоэффективны, т.к. при подходе к точки Кюри придется перейти на меньшие мощности нагрева. Поэтому для таких задач лучше просто увеличить объем индуктора и поднять мощность инвертора. Тем более, что проблемы достижения максимального кпд нагрева – обычно не самые актуальные для лабораторных установок.

Моя пічка спокійно працює навіть коли індуктор порожній, не вибухає, тільки щось клацає всередині.

Отже є 3 шляхи: 

1. Розібратись, як воно працює, можливо єдиний підстроєчний резистор на платі саме настроює частоту контуру, і буде достатньо замінити його на якийсь зручніший, при розігріві додавати частоти. Або ще глибше розібратись, і впендюрити ту автоматичну підстройку частоти.

2. Плюнути на плату, докупити тігель, продати ювелірам хай плавлять золото і тішаться. А собі придбати зварочних і додати йому мутацію.

3. На все плюнути, все продати за будь які гроші, і купити або збудувати муфельну піч. Як роблять всі нормальні посони.

Хотілося б з першим розібратись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Наливайко сказал:

Схоже я таки близько до правди. Взято звідси

  Показать содержимое

Есть еще одна особенность, связанная с ручной частотной регулировкой мощности инвертора и отсутствием автоподстройки частоты под резонансную. Она возникает при работе с ферромагнитными материалами (например, при плавке стали). При нагреве любого ферромагнитного материала есть определенная температура (точка Кюри), для каждого материала своя, при котором происходит фазовый переход. Материал при этом теряет свои ферромагнитные свойства, его магнитная проницаемость резко падает. Это приводит к возрастанию резонансной частоты нагрузки. В результате рабочая частота инвертора может оказаться ниже резонансной частоты контура (нагрузки). Поскольку в данной конструкции автоматическая подстройка частоты отсутствует, то при работе с ферромагнитными материалами необходимо соблюдать дополнительные меры предосторожности. Если, конечно, планируется нагрев выше точки Кюри. Самый простой способ безопасной работы в этом случае – использовать минимальные загрузки индуктора (объем ферромагнитного материала мал по сравнению с объемом индуктора). Другие способы (например, заранее оценить сдвиг резонансной частоты и, при приближении к точке Кюри, вручную подстроить частоту инвертора) слишком рискованны и малоэффективны, т.к. при подходе к точки Кюри придется перейти на меньшие мощности нагрева. Поэтому для таких задач лучше просто увеличить объем индуктора и поднять мощность инвертора. Тем более, что проблемы достижения максимального кпд нагрева – обычно не самые актуальные для лабораторных установок.

Моя пічка спокійно працює навіть коли індуктор порожній, не вибухає, тільки щось клацає всередині.

Отже є 3 шляхи: 

1. Розібратись, як воно працює, можливо єдиний підстроєчний резистор на платі саме настроює частоту контуру, і буде достатньо замінити його на якийсь зручніший, при розігріві додавати частоти. Або ще глибше розібратись, і впендюрити ту автоматичну підстройку частоти.

2. Плюнути на плату, докупити тігель, продати ювелірам хай плавлять золото і тішаться. А собі придбати зварочних і додати йому мутацію.

3. На все плюнути, все продати за будь які гроші, і купити або збудувати муфельну піч. Як роблять всі нормальні посони.

Хотілося б з першим розібратись.

в силовій електроніці  метод тика не пройде , там треба знати що робиш . Бо якщо  не вкурсі як виглядає  двохнапівперіоднй міст то братись за це не варто . Треба з початку теорію а потім  лізти колупати . Резонансні процеси це складно . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я вже тут в котрійсь темі писав - єдине що я бачив реально класно продумане і варте спроб його зібрати, то твч з резонансом по первичці з російського чіпа, все решта або потребує глибокого розуміння силової електроніки, або просто потребує вбухання серйозного бабла в готовий продукт. Я з паяльником з 12 років, є доступ до приладів, але моїх знань не вистачить(а може терпіння), щоб братись за зборку "типового твч на коліні".

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот более подробно: http://induction.listbb.ru/viewtopic.php?f=17&t=204&st=0&sk=t&sd=a

Всё подробно разжёвано. Да, работает. 

Змінено користувачем ig3757
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Только в силовую, да ещё с резонансами не разобравшись лезть дюже накладно! В смысле комплектовка не дешёвая.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Послежу за темой, у меня китайский 2 кВт нагреватель, было бы здорово сделать регулировку :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Наливайко , у вашей балалайки дисплей для понта прикручен или несёт какой то функционал? Может просто инструкцию прочитать?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, sadam написав:

@Наливайко , у вашей балалайки дисплей для понта прикручен или несёт какой то функционал? Может просто инструкцию прочитать?

На дисплею напруга на вентиляторах, напруга силової частини, споживана потужність, споживаний ампераж. Виручає, бо споживана потужність не обмежується. Якщо вставити в індуктор грубий шмат заліза, і потужність перевалює за 3000 Вт, спрацьовує захист блоку живлення. І палочки бігають, коли силова частина працює. В інструкції написано, в який бік шурупи закручуються і куди кабелі підключити, одна сторінка. Корисної інфи нуль.

Ще з дитинства привчив себе читати інструкцію. Більше ніхто в сім'ї цього не робить.

Дочитаю Кухтецького, і тоді спробую щось зрозуміти в своїй платі.

Змінено користувачем Наливайко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Наливайко а что можно регулировать в этой установке?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@sadam зараз майже нічого. Регулюється споживана потужність, чим ближчі діаметри заготовки і індуктора, тим вона більша. І потужність росте від рівня холостого ходу в 350 Вт до максимальної аж до спрацювання захисту, чим глибше заготовка занурена в індуктор. Є переключатель режиму роботи помпи on auto, і ще 2 якихось із незрозумілим призначенням: на одному підпис testing on або off, на другому <8a або <16a. Їх переключення не вплинуло на роботу.

Зняв дисплей, під ним видно мікроконтролер із маркуванням stc 8a8k64s4a12 28i-LQFP44. Він як мінімум керує дисплеєм, і можливо керує ключами.

Clipboard01.jpg

Знизу є ще операційний підсилювач lm358.

Clipboard02.jpg

Більше елементів із багатьма ніжками не видно. Думаю мікруха задає частоту, операційник підсилює сигнал щоб маслати ключами. 

Ток на выходе 30 — 40мА

Достатньо для керування транзисторами?

Найбільше корисних даних знаходиться в описі товару, на аліекспресі чи на таобао все рівно. І це прямий машинний переклад з китайської з уміма витікаючими. З нього зрозуміло, що частота індуктора задається конструктивно, на рівні 60-65 кГц, принаймні повинна. 

На сьогодні хороших ідей більше нема. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Більше нічого не зрозуміло. Хіба що пишуть, що напруга живлення не має бути нижчою ніж 24 вольт, інакше обидва ряди ключів можуть відкритись одночасно і бабах. Але якщо ними керує контролер, то такого бути не може. Ця біда буває в ютубах на елементарних схемах, без контролера. Думаю що китайці просто копіпастують одну і ту ж інструкцію 10 років тому написану.

Завтра ще помізкую, та зараз здається, що частота зашита жорстко. Якщо так, то або треба перепрограмовувати контролер, або робити свій, і прив'язувати до операційника, обрубавши дороги від рідного контролера. Чисто думки профана.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Наливайко Тогда это тупая клацалка. Толку от нее 0. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чет высоковата резонансная, 25-30КГц обычно. Ну и контроллер причем? Он может шимить резонансную + -. Контур перестраивать надо. Ток сперва разобраться че почем работает. А то Баха услышите?.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, ig3757 написав:

Чет высоковата резонансная, 25-30КГц обычно. Ну и контроллер причем? Он может шимить резонансную + -. Контур перестраивать надо. Ток сперва разобраться че почем работает. А то Баха услышите?.

Не знаю чи високо. Пишуть, що частоту ще й треба відчутно піднімати, коли сталь доходить до точки Кюрі. І з інших текстів запам'яталось, що сталь гріють на частотах ближче до 150 кГц, особливо коли це стосується поверхневого гартування. А кольорові метали в мене взагалі майже не гріються, мабуть треба зіграти частотою.

Зняв пропелери

IMG_20200629_180236.jpg

Потикав мультиметром і зробив висновок, що контролер і операційник працюють тільки на дисплей, і релюшки вмикають. Сам інвертор зібраний по типовій схемі, схожій на цю

royer_ih.png

Нагрівач нубів, чи для нубів, якраз як у мене. Тут частота задана конструктивно. В мене замість 470 Ом резисторів стоять 6.8 кОм. Просто відмітив.

Подумалось - тоді довникну в третю статтю Кухтецького, він там робив керування частотою і шириною імпульсів, це мало не повне керування процесом. І собі зберу контролер, припаяю до затворів ключів і вуаля, китаєць різко виріс у функціоналі. А фіга все так просто

Clipboard01.jpg

конденсатори 50КГц. А я хочу вище, тоді доведеться і їх замінити. Ще подивлюсь які в мене ключі, чи вони потягнуть частоту хоча б 200 КГЦ. Якщо вони того не тягнуть, сенс переробки пропадає.

На даний момент висновок - якщо хочете цим транклюкатором гріти сталь, щоб її гартувати, беріть одразу словесну гарантію в продавця, що його фігня це може. Є фотки з китайських площадок із малюнком сталі і цифрою 900 градусів. Або ласкаво просимо в клуб сміливих переробляторів.

9 годин назад, ig3757 написав:

Ток сперва разобраться че почем работает. А то Баха услышите?.

Та треба :( мені досі не зрозуміло, як воно працює. Як рахувати потрібну ємність конденсаторів, довжину індуктора. Стараюсь, може дойде до мене.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обычный  двухдроссельный автогенератор, для изменения частоты менять параметры контура. Тут вроде выше кто то эту схемку описывал. 

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якийсь шлак там стоїть, уявляю яка там ємність затворів з такими резисторами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Забили цвях в голову... Шановні досвідчені термісти ТВЧ, якою мінімальною має бути різниця температур між зубами та тілом шестірні, щоб вдалось зробити більш-менш задовільну твч-закалку зубів і залишивши тіло негартованим(недогартованим)? Бо як я пам'ятаю, в теорії можна розплавити сталь і на полум'ї свічки, якщо звести тепловтрати до нуля, відповідно, якщо наприклад мати апарат ТВЧ недостатньої потужності для гартування зубів великої шестірні, то може це вдасться зробити приклавши до неї з обох боків "теплоізолюючі шайби", щоб зменшити втрати тепла заготовкою, але тоді виникає якраз питання про те, наскільки можна дозволити тілу шестірні прогрітись. І ще одне запитання виникає в цьому ключі - а наскільки в цьому випадку важлива форма шестірні? Тому що проточивши сильне прослаблення між зубцями і центральним отвором ми водночас вбиваємо двох зайців: і зменшуємо об'єм матеріалу, який потрібно гріти(куди відводиться тепло з поверхні), і за рахунок тонкої стінки сприяємо кращому її охолодженню, тобто збільшуємо різницю температур між зубами і рештою тіла шестірні при твч-нагріві. По логіці допомогли б ще й отвори в тій ділянці...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Чет высоковата резонансная, 25-30КГц обычно. Ну и контроллер причем? Он может шимить резонансную + -. Контур перестраивать надо. Ток сперва разобраться че почем работает. А то Баха услышите?.

Почитую у вільний час теорію. Знайшлось пояснення про частоти на сайті, схожому на збірник конспектів з різних джерел

https://m-gen.ru/sxem-2/induktor-sxema-prostoj-laboratornyj-invertor-dlya-indukcionnogo-nagreva-chast-2.html

Прихований текст

 

Немного теории

При конструировании самодельной «индукционки» нужно твердо помнить: минимум потребляемой мощности не соответствует максимуму КПД, и наоборот. Минимальную мощность от сети печка возьмет при работе на основной резонансной частоте, Поз. 1 на рис. Болванка/шихта при этом (и на более низких, дорезонансных частотах) работает как один короткозамкнутый виток, а в расплаве наблюдается всего одна конвективная ячейка.

54684884.jpg

Режимы работы тигельной индукционной печи

В режиме основного резонанса в печке на 2-3 кВт можно расплавить до 0,5 кг стали, но разогрев шихты/заготовки займет до часа и более. Соответственно, общее потребление электричества от сети будет большим, а общий КПД – низким. На дорезонансных частотах – еще ниже.

Вследствие этого индукционные печи для плавки металла работают чаще всего на 2-й, 3-й и др. высших гармониках (Поз. 2 на рис.) Требуемая для разогрева/расплавления мощность при этом возрастает; для того же полкило стали на 2-й понадобится 7-8 кВт, на 3-ей 10-12 кВт. Но прогрев происходит очень быстро, за минуты или доли минут. Поэтому и КПД выходит высокий: печка не успевает «съесть» много, как расплав уже можно лить.

У печей на гармониках есть важнейшее, даже уникальное достоинство: в расплаве возникает несколько конвективных ячеек, мгновенно и тщательно его перемешивающих. Поэтому можно вести плавку в режиме т. наз. быстрой шихты, получая сплавы, которые в любых других плавильных печах выплавить принципиально невозможно.

Если же «задрать» частоту в 5-6 и более раз выше основной, то КПД несколько (ненамного) падает, но проявляется еще одно замечательное свойство индукционки на гармониках: поверхностный нагрев вследствие скин-эффекта, вытесняющего ЭМП к поверхности заготовки, Поз. 3 на рис. Для плавки этот режим используется редко, но для разогрева заготовок под поверхностную цементацию и закалку – милое дело. Современная техника без такого способа термообработки была бы просто невозможна.

 

Коротко: резонансна частота не одна. Чим вища частота, тим нижче ККД але зате нагрів проходить все більше на поверхні металу. Друга причина, чому для поверхневого гартування потрібні потужні установки.

Змінено користувачем Наливайко
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Наливайко написав:

Почитую у вільний час теорію. Знайшлось пояснення про частоти на сайті, схожому на збірник конспектів з різних джерел

Народ! Не хочу нікого ображати, але не більше тижня тому прийшлось перефарбовувати одному "зубніку" зовнішю "Г"-образну панель купленої ним б.в. вакуумної плавильної ТВЧ установки німецького походження, заводського виконання. Прямо при мені він відкручував цю панель від установки в багажнику легкового автомобіля, тому я частково бачив начинку в середині установки і можу порівняти її з прочитаним і побаченим в цій темі. Щоб було зрозуміліше, то це як порівнювати описане тут на рівні піонерського гуртка умілі руки та лаболаторії космічної галузі. Хоч я завсім далекий до електроніки, але з повною відповідальністю можу заявити — повторити в домашніх,..... умовах майстерні....побачене мною практично не можливо. Мені соромно було запитати ціну установки, щоб не ставити людину в не зручне становище.

 Ще раз вибачаюсь, не хотів нікого образити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@IMP И чего там такого супер-пупер? Модуль с радиатором, процик с об'вязкой, ИИП, транс, емкостя резонансные, система кулинга?  Повторяют и еще как повторяют! Может функционал попроще, ну дык все фантазией программера ограничено!? А цена на такие вещи задрана в разы.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И ваккумная печь немного не совсем то.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, IMP написав:

Народ! Не хочу нікого ображати, але не більше тижня тому прийшлось перефарбовувати одному "зубніку" зовнішю "Г"-образну панель купленої ним б.в. вакуумної плавильної ТВЧ установки німецького походження, заводського виконання. Прямо при мені він відкручував цю панель від установки в багажнику легкового автомобіля, тому я частково бачив начинку в середині установки і можу порівняти її з прочитаним і побаченим в цій темі. Щоб було зрозуміліше, то це як порівнювати описане тут на рівні піонерського гуртка умілі руки та лаболаторії космічної галузі. Хоч я завсім далекий до електроніки, але з повною відповідальністю можу заявити — повторити в домашніх,..... умовах майстерні....побачене мною практично не можливо. Мені соромно було запитати ціну установки, щоб не ставити людину в не зручне становище.

 Ще раз вибачаюсь, не хотів нікого образити.

Чого раптом ображати? Глянь назву теми :) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 08.07.2020 в 07:35, IMP сказал:

.побачене мною практично не можливо. Мені соромно було запитати ціну установки,

  Не спрашивали мощность? Год выпуска.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку