jab

Самодельная ТВЧ

82 повідомлення у цій темі

9 минут назад, Днепровский сказал:

Почему дичь?? Вы наверное не поняли о чем я. Вот схема и она вполне рабочая и ни каких снаберов не нужно

изображение_2022-01-19_201645.png

Нечто подобное на ГК71 по молодости собирал. Угробил лампу (благо их было валом) на резонансе и кондеры бахнули, увы тогда нормальных у меня не было. С ужасом вспоминаю трансы и пр. "прелести". Хотя как то немного работало... За основу тогда был взят могучий КВ передатчик.

Змінено користувачем ig3757
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ig3757 написав:

Друг работал на пром. ТВЧ много лет и ничего, дети есть и внуки, и сам слава Богу жив-здоров.

 

Дякую за інформацію.

Мені просто давно хочеться заморочитись ТВЧ, але, чесно кажучи, так стрьомно з точки зору впливу на здоров'я, що досі не ризикнув.

А приємно було б мати таку можливість. Напайки на ріжучий інструмент, гартування деталей по поверхні, просто швидке гартування дрібних деталей (без потреби чекати, поки пічка хвилин 30-40 гріється).

Але щось тривожно :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, knife_life сказал:

 

Дякую за інформацію.

Мені просто давно хочеться заморочитись ТВЧ, але, чесно кажучи, так стрьомно з точки зору впливу на здоров'я, що досі не ризикнув.

А приємно було б мати таку можливість. Напайки на ріжучий інструмент, гартування деталей по поверхні, просто швидке гартування дрібних деталей (без потреби чекати, поки пічка хвилин 30-40 гріється).

Але щось тривожно :D

Ну с поверхностной закалкой не все так просто: там частота должна быть довольно высокая (скин-эффект). Есть таблицы проникновения (толщины закалки от частоты). Там свои заморочки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую.

 

Я чесно признаюсь, що просто боявся електромагнітного випромінювання, і тому не ліз розбиратись в технології використання.

Кожна ж технологія в реалі значно складніша, ніж в поверхневих (рекламних) описах.

Тому я обмежився пічкою з фехралевими спіралями, але ТВЧ - "красівоє":D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну к примеру, в самолете по салону километры проводов, поля там самые разные. И как то те же пилоты не мрут. ЛЭП, свч излучения микроволновок, мобилки и соты, ТВ- поверьте, пару кратковременных КВт в замкнутом мелком контуре на 25-100-200КГц ничего в сравнении с современным фоном...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, knife_life написав:

так стрьомно з точки зору впливу на здоров'я, що досі не ризикнув.

1.Будь -яке електромагнітне випромінювання згасає пропорційно квадрату відстані .

2.Випромінювання короткохвильового (а в нашому випадку довгохвильвого ) діапазону ніякого впливу, окрім теплового на організм не чинить. 

3.Екранування  і заземлення апаратури сильно знижує інтенсивність випромінювання. 

4. Експозиція в чіпмейкерському  використанні ТВЧ апарату складає кілька хвилин на рік - а тепер прикиньте експозицію ТВЧ терміста за восьмигодинну зміну. І все стоїть,як у молодого огира. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Куляста_Блискавка написав:

Експозиція в чіпмейкерському  використанні ТВЧ апарату складає кілька хвилин на рік - а тепер прикиньте експозицію ТВЧ терміста за восьмигодинну зміну. І все стоїть,як у молодого огира

 Довелось і мені попрацювати на ТВЧ. Десь, біля трьох років.Установка проста, не автоматична, стара, лампова, 40 кВт., псувалась дуже регулярно.   Зависав над індуктором годинами. Нічого фатального, в своєму здоров'ї, не помітив. Може, тільки, горілка пилась, тоді, трохи веселіше, але ясно, що то було діло не в ТВЧ ?. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку