Андрій)

Як пофарбувати поділки шкали мікрометра та штангенциркуля?

20 повідомлень у цій темі

Всім доброго здоров'я! Потребую поради, є така проблема: у зв'язку з браком досвіду, при відмиванні від старої консерваційної змазки мав необережність металевою щіткою зчистити фарбу з поділок. Шукав інформацію про затирання гравірованих візерунків,багато хто користується художньою акриловою фарбою. От і виникло декілька питань:  хтось подібне робив, чи добре тримається художня акрилова фарба, або якою ви користувались?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Андрій) сказал:

Шукав інформацію про затирання гравірованих візерунків,багато хто користується художньою акриловою фарбою. От і виникло декілька питань:  хтось подібне робив, чи добре тримається художня акрилова фарба, або якою ви користувались?

 Скорее всего следует обратить внимание в сторону старых советских фотоаппаратов и к ним объективы.

 Надписи на которых тожь выполнялись методом гравировки с последующим заполнением краской как чёрной так и цветной, ну там красной , зелёной и прочими.

 Если мне память не изменяет, то краски были пентафталевые(а может и другие).  Сами знаете , что  окрашенные надписи  на Фэдах, Зенитах , Зорких , а так же объективах ,  сохраняются десятилетиями.

 По этому надо искать тех кто  работал в этой отрасли. 
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, boltorez сказал:

были пентафталевые

Ви думаєте ПФ-115 чи 117 тонували гравірування? 

Я б ТС порадив би, якщо шкала має глубинне гравірування шкали, відполірувати з використанням пасти ГОИ. Буде довго триматись залишки цієї пасти в поглибленнях, якщо не протирати інструмент бензином чи розчинниками. 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене та ж проблема з шкалою на поворотному столі- краски немає в поділках , і їх слабо видно  , і ще й в маслі , блистять. Тому , думаю , треба саме чорною краскою поділки навести , маслостійкою , попередньо гарно знежиривши.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо потрібне покриття маслостійке та зносостійке, порадив би автомобільний двухкомпонентний лак, попередньо, перед додаванням затверджувача, додати колору (підійде активоване вугілля в теблетці розтовчене в ступці в порох). Затверджувача треба додавати трохи більше ніж для лакування авто. Автоемалі та автолаки зараз продають на розлив в любих кількостях, хоч рюмку) наллють.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та не парьтесь с двокомпонентними фарбами - якщо i облiзе, то можно швиденько переробити. Сам користуюсь звичайними олiйними фарбами чи ПФ-115 - що є пiд руками. Ось приклад зробленого у суботу, через декiлька часiв вже користувався верстатом.

IMAGE_291_2.jpg

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зміст заморочуватись з хитрими фарбами, можна взяти нітроемаль що для моделістів, або пф115. Фарба то в ямках, і навіть якщо і потрапить на розмітку якась речовина, витер і працюєш далі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чтобы по быстрому, то черный маркер использовать. Заодно узнаем сколько продержится.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 часов назад, sasha_kosak сказал:

Та не парьтесь с двокомпонентними фарбами -

Всі ці написи  заповнювались звичайною нітрофарбою. Перед цим ретельно знежирювались бензином або трихлорєтиленом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Куляста Блискавка сказал:

Всі ці написи  заповнювались звичайною нітрофарбою. Перед цим ретельно знежирювались бензином або трихлорєтиленом.

Отож бо, маленький тюбик, або баночку можна придбати там, де продаються моделі літаків, танків, для самостійної сборки, кольорів море.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лак для нігтів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, zavgar сказал:

Лак для нігтів.

Гидота, в ньому намішано  всяких добавок .

Якщо зафарбувати потрібно швидко і небагато-  продаються спеціальні "" фломастери"" для відновлення сколів і подряпини на авто. Сохне дуже швидко, тримається міцно. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня всім!

У мене така ж проблема на кількох штангелях та металевих лінійках стерлась фарба на поділках та цифрах шкал.

Вичитав що ці поділки раніше наносилися літографським способом - після гравірування (штампування, прокатки) поділки заповнювалися спеціальною фарбою, після цього для її луго та кислотостійкості вони посипалися порошковим асфальтом і витримувалися під високою температурою. Звичайно що в побутових умовах відтоворити таку процедуру не можливо. Тому я перепробував майже все: кілька видів емалей і фарб, різні види маркерів і спиртові, і перманенті, і водні, але проблема завжди одна: фарба наноситься суцільно на всю шкалу, а потім після її витирання (чи то водою, чи то спиртом, чи то розчинником, чи просто папером або тканиною) вона витирається разом з поділками та цифрами. Може у когось це вдалося якось зробити витерти фарбу так щоб вона не витерлась з поділок, підскажіть, буду дуже вдячним за пораду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мне когда то ИгорьКава подсказал по нитрокраске. Подсохла 10...15 минут, вытер лишнее кусочком плотной ткани, например старыми джинсами. С другими красками тоже можно, но не так просто. В верхних постах правильно было сказано.

 

Еще нужно иметь ввиду, что впадины на делениях линейки или штангеля не такие глубокие, как на лимбах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
58 минут назад, Grif сказал:

Еще нужно иметь ввиду, что впадины на делениях линейки или штангеля не такие глубокие, как на лимбах.

В том то и дело, что из-за того что впадины неглубокие краска вытерается вместе с делениями и цифрами

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

лак для ногтей,после нанесения сплошняком через 5-7минут срезать с делений лезвием ,остальное ушными палочками с растворителем,получается что по заводу,через сутки лак усыхает во впадинках шкалы и не не подвергается стиранию,почти весь меритель так сделал,держится уже больше года

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, мак написав:

срезать с делений лезвием

 

Я тоже так сделал после неудачной попытки стереть тряпкой.

Краску использовал - черный хамерайт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Картон від всякого текстилю (панчохи, шкарпетки), ПФ-115.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ИМХО

убирать лишнюю краску можно ракелем из очень плотной резины с острой кромкой. для небольших площадей можно изготовить из резинового шпателя. если поверхность жесткая и имеет линейность - можно и стальным шпателем, но с риском оставить царапины. я делал латунным скребком-ракелем еще...

Змінено користувачем zeng
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я зафарбував на двох штангелях поділки різними фарбами:

перший - художньою акриловою фарбою (тюбик коштував 30грн), фарба тримається цього часу. 

другий - нітрофарбою, марку не пам'ятаю, бо брав у знайомого фарбу, також фарба тримається.

 

Мучився зі стиранням фарби, найкраще виходить стирати пластиковим шпателем або плоска металева шинка 20 на 1 обернена тряпкою.

Фарбі треба дать висохнути хвилин 10. 

 

Вийшло в мене раза з четвертого. Все упиралось в зчищанні фарби.

 

Якшо в кого є кращі варіанти, то поділіться)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку