Mamaj Garage

Координатка 2А430 в ЧПК

176 повідомлень у цій темі

Людоньки порадьте...      

Одразу кажу в ЧПК я чайник. 

Маю трошки клопоти з вибором барахла для перетворення координатки в ЧПК, що саме і де саме брати?  тягнути буду напевно  з Алі Експрес або Таобао.

Мета: 

Верстат повинен працювати по сталі, швидкість не пріоритет, точність бажано не погану, плануються виготовлення пресформ для пластмаси, невеличкими партіями, також фрезеровка по алюмінію і тд. потрібно 4 координати

 З двигунами в принципі визначився, будуть крокові двигуни Nema34 12Nm 6А  прямо на вали, (їх вистачить).  До двигунів будуть прикріплені енкодери, або будуть лінійки.  

Порадьте які плати, драйвери, блоки живлення  і програмне забезпечення краще підійдуть  до моїх вимог? і на що раціонально  витратити гроші ?  Щоб міг підключити 4 вісі і енкодери, також бажано щоб були можливості тонких налаштувань, типу поправки на люфт, чи кривизну направляючих, і т.д.  Хотів би приєднати до ноута (щоб менше місця займав), якщо не вийде то куплю системний блок.

Креслити вмію тільки в автокаді, тому буду вчитися в новій програмі, до речі яку краще освоювати?

Не кидайте каміння, знаю що серво - рулить, ШГП - також, але поки  робимо на рідних валах (виробітки вроді нема), замінити ніколи не пізно.  Дякую.

 

IMG_20160725_193034.jpg

IMG_20170711_193415.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я, звичайно, не сильно круть в ЧПУ, але я б не ставив би енкодери на шаговики спецом. Це якщо шаговик вже з енкодером, то ще можна виправдати такий варіант рішення. Поясню. Як би точно енкодер не видавав позицію вала шд, але переміщення столу ви будете ВИРАХОВУВАТИ.  По певним формулам. І якщо, як у вашому варіанті, прямо на вали (да впринципі все-одно як) і зєднувальна муфта буде десь чуть прослизувати, ви отримаєте каку. А от лінійки показують РЕАЛЬНЕ переміщення. Але на великих ходах, скажімо 1000 мм,  лінійку не поставиш (або за великі гроші) , там вже виправданий енкодер. 

З приводу  CAD-системи. У мене теж колись стояло питання вибору. І перш ніж почати щось конкретне вивчати, я передивився тонну ютуба, і вибір впав на СолідВоркс. Не шкодую. 

Змінено користувачем grandprix
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не дуже вдалий вибір станка для чпу, в шпіндeлі морзe 2, що нe є зручним для швидкоі заміни інструмeнту, та й сам шпіндeль нe має жорсткості для фрeзeровки.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Наигрался с Mach3 и windows (было три станка на них) , решил брать что-то посерьёзнее и переходить на линукс , но денег как всегда... Посоветовали взять mesa 7i92 - она умеет рулить шаговиками и без дополнительных плат понимает до двух энкодеров, подключается по ethernet - для меня это тоже было важно, так как не планировал пока стационарный пк. Заказывал у диллера Джона - стоила до сотни $, а официалы еще сотню за отправку просили, плюс доставка немного. Пока еще не работал с контроллером, но с ноутбуком подружил. Сам ни бум-бум, обращался до друга-айтишника. Вместе с ним залезли на общий форум линукса, зашли в раздел чпу, а там этот Джон - в общем-то он нам все и разжевал, часа 3-4 на нас потратил, так что сервис на высоте. По ПО - новый станок еще не запустил по-этому программы для него не составлял, но настоятельно решил перейти на солидворкс/солидкам после арткама, а в итоге еще и конструктором устроился. Пятый месяц работаю в солиде - все очень нравится, главное понять его логику (после компаса было непривычно). Технолог на работе пишет для японского центра тоже в солиде управляющую программу. ЧПУ на работе загружен в три смены, очень много нестандартного оборудования и эксклюзивных деталей - все в солиде. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, grandprix сказал:

 А от лінійки показують РЕАЛЬНЕ переміщення.  

Це я розумію, просто є в мене варіант (напевно тимчасово) встановити бюджетно енкодери, але звісно мова про то, щоб до плати можна було приєднати енкодери або оптичні лінійки.  На 4-ту координату (поворотний стіл, чи ділильна головка) лінійку не поставиш, правда там таке зусилля, що й енкодера напевно не треба.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Dimon сказал:

Не дуже вдалий вибір станка для чпу, в шпіндeлі морзe 2, що нe є зручним для швидкоі заміни інструмeнту, та й сам шпіндeль нe має жорсткості для фрeзeровки.

Швидкість для мене не пріорітет, і знімати по 2-3мм сталі не планую.  А взагалі верстат як заготовка для ЧПК мені навіть дуже подобається, жорстка конструкція на призмах, геометрія високоточного верстату., ніяких ластівчиних хвостів з клинами, 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Max сказал:

Посоветовали взять mesa 7i92 

Дякую, тут ставлю галочку, будемо дивитися в напрямку mesa з Ethernet   і LinucCNC

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а чего считаете что жесткая конструкция на призмах? стол под своим весом лежит - для расточки нормально, для фрезеровки только с небольшими съемами.

винты менять на швп - люфты это зло. поверхности не будет под прессформу, инструмент меньше живет...

направляющие скольжения в данном исполнении это тоже зло. сложно будет отрабатывать мелкие перемещения, будет эффект прилипания. плюс система смазки потребует переделки кмк...

про шаговики думаю лучше забудьте. или почитайте вначале перед тем как все покупать

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, aegis сказал:

а чего считаете что жесткая конструкция на призмах?

 

На призмах люфта нема взагалі,  жорсткість вища ніж на рейсах, та  кривим книнком зазори не треба вибирати як на ластівчиному хвості. Зйоми більше 1мм не плануються, буду купувати спеціальне масло для пар тертя, там "прилипання" мінімізовано, та й є фірмові верстати які працюють на парах тертя. Система змазки звісно буде автоматизована,  буде  постійна циркуляція, зроблю ринви, щоб  все що витекло з направляючих поверталося через автомобільний фільтр  в систему змазки.

На 90 відсотків впевнений що буду купувати ШГП, але я маю таку натуру, що люблю експериментувати і тестувати, як кажуть маю час і натхнення, пізніше докупити вали не проблема.  

 Про крокові, трошки читав, радився з хлопцями які виготовляють ЧПУ верстати на крокових,  я так розумію, що 200об на валі мені вистачить, з діленням в  400кроків на оберт, крутний момент в такому режимі думаю буде достатній, чи буде проблема через не плавність ходу двигуна?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Mamaj Garage сказал:

пізніше докупити вали не проблема.  

может быть проблема если они туда не поместятся :) не 16е винты же ставить будете :)

1 час назад, Mamaj Garage сказал:

200об на валі мені вистачить, з діленням в  400кроків на оберт, крутний момент в такому режимі думаю буде достатній, чи буде проблема через не плавність ходу двигуна?

а что с дискретностью? с линейками работать не сможете. при шаге винта 4мм (для примера думаю там примерно столько и будет на координате) выйдет дискретность сотка. если линейка сотка то работать не будет обратная связь. будет ближе к десятке, что думаю для форм не годится... опять же пляшите от своих задач - правильно поставьте ТЗ и потом пляшите от подсказок

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судячи з того що зйом мeталу будe малим, потрібно будe збільшувати подачі, на мій погляд сeрви кращe будут працювати на більших обeртах. І на більшості сeрводвигунів вжe стоять eнкодeри нe трeба нічого ліпити, можна підшукати б/в японські.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

щe такe питання, що будe віссю z, піноль чи вся бабка?Як хочeтe зробити подачу по Z?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
52 минуты назад, aegis сказал:

может быть проблема если они туда не поместятся :) не 16е винты же ставить будете :)

Зараз стоять вали Ф32 крок 6мм 

 

53 минуты назад, aegis сказал:

а что с дискретностью? с линейками работать не сможете. при шаге винта 4мм

А з цього місця попрошу детальніше)  яке ділення кроку на моторі і які лінійки мені підійдуть? щоб воно адекватно дружило.

 Я прикинув, що з діленням по пів кроку (на оберт 400кроків) лінійне переміщення на одному кроці буде 0.015  це багато?  При 200 об/хв  подача буде 1.2 м\хв  мене це влаштовує.   

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Dimon сказал:

Судячи з того що зйом мeталу будe малим, потрібно будe збільшувати подачі, на мій погляд ....

При 2500 об\хв і подачі 1 м\хв  зйом за один оберт фрези буде  - 0.4 мм,   по вашому того не достатньо?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Mamaj Garage сказал:

А з цього місця попрошу детальніше)

если вкрадце для понимания самого принципа.

есть линейка, есть мотор (неважно какой). произошло смещение на 1 метку. линейка это увидела и чпу (или сервопривод смотря какая конфигурация железа) решила что надо отработать в обратную сторону. здесь включается ПИД регулятор, который говорит что надо сдвинуться (Пропорциональная составляющая есть).

если будет видно что появилась 2я метка, то измеряя время между метками можно сказать с какой скоростью будет двигаться возмущение и как быстро должен реагировать мотор. это Интегральная составляющая.

когда увидим 3ю метку, то можно посмотреть с какой скоростью происходит изменение скорости и вычислить Дифференциальную составляющую.

короче для ЧПУ надо увидеть минимум 3 метки чтобы вернутся в прежнюю точку. на самом деле все из 3х меток превратится в 7-10 т.к. есть еще время реагирования самой чпу, есть неточности настройки ПИД и прочее. короче если настроите очень хорошо, то попадете в 5 меток...

почитайте про ПИД регулирование и поймете что я прав...

составьте ТЗ

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Брал ШВП "Микрон" 3206 с хранения по 70$. Это дешевле китайского шаговика на 12Нм и дешевле китайских винтов такого типоразмера. В этой теме вроде тоже подобные ставили 

 Цена вполне гуманная и подъемная на фоне общих затрат. Еще скажу, что купив 4 древних шаговика на 9.3Нм, четыре цифровых высоковольтных драйвера и мощный БП, я понял, что мог бы и 4 сервы потянуть. А потом понял, что и драйвера мои могут переменку кушать, стоило только трансформатор понижающий купить. В общем лох, ибо не слушал и спешил. Радуют только швп)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, aegis сказал:

 

короче для ЧПУ надо увидеть минимум 3 метки,

ви маєте на увазі "мітки" лінійки?  так в них роздільна здатність 0.005мм

  Так ви не відповіли: яка повинна бути роздільна здатність лінійки і який крок в двигуна, щоб вони адекватно дружили?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Max сказал:

. В этой теме вроде тоже подобные ставили 

 

Цю тему перечитав, так зрозумів що всі хороші розібрали, залишились ржаві, та й з кульками там проблема, треба міняти.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Mamaj Garage сказал:

Цю тему перечитав, так зрозумів що всі хороші розібрали, залишились ржаві, та й з кульками там проблема, треба міняти.

Там кривые шарики оказались только в одном винте.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Dimon сказал:

щe такe питання, що будe віссю z, піноль чи вся бабка?Як хочeтe зробити подачу по Z?

ту я ще не вирішив, подивлюсь на чому жорсткіше буде.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну с обратной связью пропуски не так страшны. У меня драйвера понимают когда пропуск, но правда только на больших оборотах. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, alexandr_st+ сказал:

Вот и подбирайте шаги, винты, линейки таким образом, чтоб  значения делителей были кратными.

Я ж незнаю що воно повинно бути чітко кратне, тому й запитую. Вище написав, що один крок двигуна буде переміщати стіл на 0.015мм,  а лінійки мають роздільну здатність 0.005мм  тобто співвідношення кратне трьом.   То виходить проблем нема? 

 

2 часа назад, alexandr_st+ сказал:

Примерно часов через 5-10 работы шаговики начнут пропускать шаги. Есть у них такая особенность.

Обовязково будуть лінійки або енкодери, тому цей випадок виключаємо.

3 часа назад, Y.fowler. сказал:

Там кривые шарики оказались только в одном винте.

Там де ви брали, ще є пристойні гвинти?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, alexandr_st+ сказал:

Попытаюсь пояснить.. Для работы с энкодером либо же другим источником обратной связи по любому контроллеру, который управляет мотором нужен ПИД регулятор.

В комплекті бюджетного сервопривода є ПІД регулятор?    Якщо ви говорите про лінійки для крокового, то аналогічно потрібно лінійки і для серво. 

  Тому давайте просто порівняємо комплект ціни бюджетного сервопривіду і крокового (з енкодером, маю можливість встановити за невеликі гроші) без лінійок, обидва на ШГП,    крім швидкості і малого кроку в серво які ще відмінності ?  по надійності що краще?  

Точність позиціонування бажано до 0.03 , тому крок в 0.015 мене влаштує,  а якщо сильно треба буде, то можна крок двигуна розділити на 4  і вийде переміщення 0.0075 

 Я не противник сервоприводів, я навіть впевнений, що пізніше куплю, але зараз багато витрат йде в різне залізо, тому гроші трачу раціонально, поки не бачу аргументованої причини переплачувати 300 (прибл.) баксів за швидкість обробки, якої мені зараз не сильно треба.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
58 минут назад, alexandr_st+ сказал:

но иногда проще расстаться с непотребом и купить то, что нужно

Абсолютно не виключаю, що через рік-два ці крокові продам і встановлю серво, або переставлю їх на інші свої верстати, не бачу в тому ніякої проблеми.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, alexandr_st+ сказал:

Еще раз перечитал первый пост, в котором вы спрашиваете совета. 

Так я прошу поради, але аргументованої поради а не поради з маніпуляціями, що для крокового потрібно і енкодер і лінійка та ще ПІД регулятор, типу якщо з таким розмахом, то для серво того не потрібно? Я так розумію що для серво якраз в першу чергу потрібен ПІД регулятор, а для простого крокового з енкодером - ні.  

Поки схиляюсь до крокового з енкодером на ШГП. залишилось порівняти ціни між серво і кроковим.  

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку