Nik

MMD-310EM. Небольшая доработка.

947 повідомлень у цій темі

, vvsector85 написав:

Роздрукувати на папері та накернити, розмітити циркулем і знову ж таки вручну кернити та свердлити? Може в когось є інші пропозиції?

я колись так робив. точності достатньо, бо редукція там все зробить. мало того я просто друкував "сонечко", підписував порядок цифрами (так менше шансів помилитися, бо є змога перевірити) і тупо крутив по лініям

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Г

19 минут назад, aegis сказал:

мало того я просто друкував "сонечко"

Тобто отворів у диску не робили? Може так і дійсно точніше буде, бо є сумніви у моїх здібностях до точної керновки.

Гадаю, похибка тим менша, чим більший діаметр диска, в мене диск буде невеличкий, бо столик маленький.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, vvsector85 написав:

Тобто отворів у диску не робили? Може так і дійсно точніше буде, бо є сумніви у моїх здібностях до точної керновки.

 

так не робив)))

брр

робив по намальованому. без керна

Змінено користувачем aegis
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Довго думав як ділити, згадав, що в мене є шестерня на 50 з набору гітари верстата, треба тільки фіксатор якийсь вигадати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@vvsector85 вночі погано пишу пости, трохи виправив. на листочку основний плюс в тому нумеруєте собі спокійно а потім так само спокійно робите. а не рахуєте по 36/50 

щоб не рахувати потрібен сектор... короче той ще гемор якщо цього нема в комплекті

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.05.2020 в 01:36, vvsector85 сказал:

Нет идей, как сделать дюраль матовым?

 Если все делаете сам, то в галтовочной машинке. Только машинку придется делать, то же самому.

 Химическими способами, в домашних условиях, не советую. Есть много нюансов. Угробите деталь. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, vvsector85 сказал:

Довго думав як ділити, згадав, що в мене є шестерня на 50 з набору гітари верстата, треба тільки фіксатор якийсь вигадати

 Я робив такий лімб, за допомогою шестрні ні 100 зубів, із ТВ16. Можу дати в аренду, разом з пристроем. Пристрій зробив нашвидкоруч, за пів дня, з дюралю. Працюю з ним років три. 

 

 

Screenshots_2020-05-05-08-31-25.png

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Nik Дякую за пропозицію! Я все ж таки хочу зробити свою приспособу, майже як у вас, тільки прилаштувати її до поворотного столика, бо може іще знадобитися ділення. Шестерні від гітари токарного - майже готові ділильні диски, вони повинні сильно розширити можливості столика.

@aegis  Дякую, я зрозумів ваш метод із "сонечком".

 

Не міг заснути, все думав про методи ділення, вигадав іще два:

1. У мене є штурвал із лімбом на ходовому гвинті великої поздовжньої, отже можна використати гітару токарного навпаки - крутити ходовий гвинт, а повертатися буде шпіндель. Гадаю, знайти необхідну комбінацію шестерень можна для дуже широкого діапазону ділення. Можна взагалі риски не фрезерувати, а надовбати прямо у токарному.

2. Маю радянський кутомір із точністю 2 мінути, можна приладнати його до столика, щоб він працював як жорсткий сектор. Але цей метод не дуже мені подобається, бо він не виключає накопичення помилки.

 

Іще маю питання щодо моторизації поперечки: як гадаєте, краще подовжити гвинт та жорстко закріпити його другим підшипником, як на цьому малюнку, чи залишити його кінець вільним, а крутний момент передавати через якусь муфту?

 

Щось не можу визначитися з конструкцією: робити ділильний диск (шестерню, у даному випадку) нерухомою, а фіксатор нехай рухається разом із штурвалом чи навпаки, фіксатор нерухомий - диск рухомий. Не можу виявити переваг.

 

Ось, намалював. Якийсь надто складний пристрій виходить. Гадаю, у разі необхідності, його можна буде адаптувати і до ділильних дисків

Делитель.JPG

Змінено користувачем vvsector85
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нарешті завершив ділильний пристрій. Тепер треба навчитися ним користуватися. Є незначні зміни, порівняно з початковим ескізом - додав фіксатор, що тримає розімкненим зчеплення з шестернею.

IMG_5650.JPG

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не ризикнув одразу гравіювати лімб, вирішив перевірити на непотрібній деталі. Тішить, що риски зійшлись, пристрій працює як треба, досить зручно, лише налаштовувати складно, бо нема можливості фіксувати частини сектора по черзі, вони затискаються одним гвинтом. Але є проблема із самим поворотним столом - при затисканні його фіксатора відбувається невеликий зсув. Я знав про цей недолік, але сподівався на його повторюваність і при затисканні прикладав обертальне зусилля до стола, аби вибрати люфт, але чомусь зсув відбувається нерівномірно, іноді більше - іноді менше. Останню чверть гравіював взагалі без затискання і, на диво, результат був кращим - нерівномірності рисок на цій ділянці на око не помітно.

IMG_5655_cr2.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

uc?export=view&id=1Tl4bNz7jnWb3AyY1N5uXZ

Нарешті зробив! Риски пофарбував маркером, потім витер спиртом залишки фарби з поверхні. Тепер треба вигадати щось із цифрами.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гадаю, тепер слід зробити лімб на велику повздовжню, якось так, наприклад

Штурвал90.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, vvsector85 сказал:

Гадаю, тепер слід зробити лімб на велику повздовжню, якось так, наприклад

 Ага. Я зробив. Розбив його на 100 поділів, а він показує казна, що. За один оберт супорт проїжджає 20 мм, з кпійками. Треба весь час ураховувати похибку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Nik Ми ж раніше з'ясували, що хід поздовжньої - 19,2 мм на оберт, я збираюся поділити лімб на 192 поділки. До речі, у моделі верстата теж підтверджується таке значення, хоча там у зубчатої рейки виходить дивний модуль - 1,28, здається.

Для точної подачі по повздовжній мені дуже допомагає лімб на ходовому гвинті. Дуже зручно при розточці - можна розточити на потрібну глибину, розімкнути маточну гайку, від'їхати штурвалом грубої подачі, додати діаметр розточки на поперечці, знову замкнути маточну гайку і подавати за лімбом на ходовому гвинті, при цьому значення на лімбі зберігається, навіть не треба знову ловити торкання.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, vvsector85 сказал:

хід поздовжньої - 19,2 мм на оберт, я збираюся поділити лімб на 192 поділки.

По якому принципу, в даному випадку будуть реалізовані довші поділки, кожна п'ята, десята?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Sebra не бачу інших варінатів - просто зробити 2 зайві поділки в кінці, ціна поділки, відповідно, 0,1 мм, а так, як звичайно кожна десята - довга, посередині - середня.

192.JPG

Змінено користувачем vvsector85
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Да, точно, 19,2 мм. Я подзабыл.

Если поделить на 192 метки и это будут десятки.  Мне кажется достаточно будет и 96-ти. Точности 2 десяток, для продольной, вполне хватит. Если деления будут очень частыми , они будут сливаться и зрительное восприятие, будет в болшем напряжении. Просто, если точишь пару деталей за неделю, это не скажется. А если нужно каждый вечер, после работы, их точить, по три-четыре десятка, то глазам будет некомфортно высматривать эти десяточные деления.  Это мое ИМХО.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

який діаметр шківа? перерахуйте периметр і поділіть на кількість поділок і все стане ясно. так щоб не вглядатися сильно треба мати 2+мм між мітками. 1мм точно дискомфортно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Приблизно так уявляю привід поперечки. Подивився на Алі, частіше за все зустрічаються шківи та ремені із профілем GT2. Думаю, чи не надто дрібний зуб для цієї передачі? На малюнку шківи Z40-Z20, при такому співвідношенні крутний момент на гвинті повинен становити 0,3Нм.

Привод_поперечки.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Діаметр  штурвала - 90 мм, виходить близько 1,5 мм між мітками, може і справді дрібнувато. При наявності лімба на ХГ велика точність дійсно непотрібна. Можливо і правда зроблю 96.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перепрошую, діаметр штурвала дійсно 90, а от лімба - 75, тоді взагалі 1,22 мм виходить - надто дрібно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Где то, в этой теме, раньше, я писал о такой доработке, на своем станке (с фотографией). Тогда, на скорую руку, посчитал, что оборот штурвала равен 20 мм и сделал 100 делений. Теперь, посооянно, приблизительно, делаю поправки. Особых затруднений с нужной точностью нет, но переделать на 96 делений, все равно, желание имею.

 На поперчке, то же сделал 100 делений.

20200513_184450.jpg

Змінено користувачем Nik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Красивая накатка получилась.

Я обратил внимание, что когда кручу этот штурвал, всегда притормаживаю его левой рукой, чтобы добиться равномерной и плавной подачи. Теперь вот думаю, будет ли удобна мне такая форма? Собираюсь сделать маховик больше чем лимб и оставить без накатки (накатка будет только на пояске лимба), но, все равно, хват штурвала придется изменить

Штурвал.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 12.05.2020 в 00:57, vvsector85 сказал:

Гадаю, тепер слід зробити лімб на велику повздовжню, якось так, наприклад

Штурвал90.JPG

А не проще ли просто поставить цифровую линейку? К тому же это будет точней.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Одно другому не мешает, в перспективе, хотелось бы и цифровые линейки, но я с ними дела не имел. Есть такие, у них точность не супер, на сколько я понимаю, а есть такие, они дороже но точнее. Устройство индикации можно и самому придумать.

Попробую на досуге прикинуть на модели варианты установки линеек.

Змінено користувачем vvsector85
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку