hopscotch

тв-16
Тв-16 уральський 1956 рік - зовнішній огляд

51 повідомлення у цій темі

18 минут назад, hopscotch сказал:

@Relax72 він не безальтернативний, він оптимальний саме в показаному варіанті для певного використання. Трохи допиляти руками і він дає пристойний прогнозований результат.

Я бачив токаря який працював на Carl Auerbach репараційного завозу, практично тільки в цангах, шпіндель на нерегульованих втулках, суппорт переставний, але навіть титан різав як латунь, поверхня гладенька, тихий. На супорті індикатори для відліку, револьверний різцетримач, швидкість роботи була чудова, гальмував роками вивереним вмиканням двигуна в реверс на долю секунди.
Хоча у нього були поряд в користуванні Шаублін 135, ИЖ-250ИТВ, ИЖ-611ПФ, в дуже гарному стані. Всьому є своє призначення.

Я не против.

Но не нужно утверждать что китайцы полный хлам,и ничего не могут.

На фото что я показал нержавейка,обрабатывается не легче титана.

И тем не менее деталь сделана,хоть я и не люблю нержавейку.

Никто не против старых станков. Но нужно отходить от шаблона,что китайцы сплошь делают сплошной хлам.Это далеко уже не так.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подтверждаю работать на старом немецком Карле Ауэрбахе - приятно и у него есть свои плюсы для некоторых работ. ( У меня такой стоит)

Но давайте вернемся к уральцу и его оригинальной документации.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Relax72 сказал:

Но нужно отходить от шаблона,что китайцы сплошь делают сплошной хлам.Это далеко уже не так.

Это ни когда не было так, иначе они не заполонили бы весь мир своими товарами, делают отличные вещи. Вот только наши барыги их сюда поти не везут.

Всё же хочется увидеть фото станины со стороны ног!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

китайці роблять нормально але там і ціна зовсім інша. баригі головне заробить, з дорогими складно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Stebium1 сказал:

тут тема о довольно редком на территории Украины станке, причём самом лучшем из всей серии ТВ-16 по мнению многих пользователей этих станков.

 

Отличный станок! Тем более в такой комплектации, по цене я бы сказал тоже удачно, и ни в коем случае не дорого, кто-бы что не говорил.

Поддержу мнение, что Уралец самый лучший из серии ТВ-16. У меня тоже такой 1957 года. Покупал в институте, его на лом хотели сдать, после ремонта комплектовали кабинеты, и он им по фасону не подходил, все были ТВ4, и один ТВ-16))

Тем более, если кто еще не обратил внимания - это промышленная модель ТВ-16, без буквы "Ш". А это многое значит, станок на порядок качественнее сделан чем школьные модели!

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Stebium1 сказал:

Наилучшим этот станок является по качеству чугуна и жёсткости рамы. Если уважаемый топикстартер сделает фото станины снизу то станет понятно о чём я говорю

 

Судя по всему он прикручен к столу, и фото будет проблематично сделать. Если топикстартер не против, то я завтра как раз свой буду переставлять (он снят на ремонт) и смогу нормально сфоткать то, о чем вы говорите!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, IvanR сказал:

и фото будет проблематично сделать.

Да каие пробдемы, зеркало под него и всё. А у Вас то же Уралец? Если да, то, я  так думаю, многим будет интересно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, Stebium1 сказал:

А у Вас то же Уралец? Если да, то, я  так думаю, многим будет интересно.

Да, у меня тоже Уралец 1957 года! И еще есть Ровненский г. Дубно 1967 года.ТВ-16 Ш. Потому есть с чем сравинить.

Змінено користувачем IvanR
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хороший станок..

вот мой )

DSC03222.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я його відкручував - станина така сама як у інших уральських, зіг-загом. Підкладки литі чавунні на три отвор, тому я спочатку не міг зрозуміти чому шпильки викрутив, а станина не знімається. стіл зі сталевою рамою, столешня соснова ламінована фанерою.

верстат не промисловий, я би сказав судячи з акту перевірки що він другого сорту, стоїть двигун 0,25 кВт - ними комплектували верстати для навчальних закладів. Це єкономія та деякий пасивний захист від перевантаження.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Stebium1 сказал:

Это ни когда не было так, иначе они не заполонили бы весь мир своими товарами, делают отличные вещи.

Почему же нет? А Jet? Видел на форуме отзыв владельца сверлилки стойку которой укрепил водопроводной трубой, тк в работе сильно выгибалась из-за тонкой стенки.. Как говорят сами китайцы: "в семье не без урода"... Да Китай есть и довольно хорошего качества, но и цена соответственная.. За барыг то да..вот бы купить за $50 и продать за $150.. Вот и выходит качественный Китай по цене сравним с Немцем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колего, вітаю з купівлею! Хороший екземляр! Маю майже "близнюка" але дещо молодшого- мій екземпляр 1960 р.н. Кажу "майже"- бо вже бачу дві відмінності- напевно в моему вже почалися "раціоналізаторсько-спрощувальні" ідеї. Колего, на Вас лежить "священна місія"- викласти першим в мережу паспорт від "Уральця"- я думаю що на цьому форумі, що на форумі "северного сосєда" знайдеться величезна кількість людей які вклоняцця Вам в ноги і плюсануть Вам в карму! Будьласка- не тягніть з цим. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Паспорт знімав телефоном, тому якість погана, потім дійдуть руки зробити якісно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось гарний обзор с приводу суперечки. що краще. До того яку оснастку можна робити на ваш верстат раджу такого класу продивитись по запитам LORCH LATHES подитись вони с TOS певний час навипередки закази робили для Германії в одному сегменті. Ну ось як приклад http://www.lathes.co.uk/lorch/page2.html

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я дивися вже відео. Ні про що не каже. Зовсім. Можна взяти за 3...5 к₴ Тв-шку, вкинути в нього 8...10 к₴  і отримати лялечку, і це неодноразово робили. Просто не у всіх є час на це.
І який у китайця ресурс?
Я зміню свою точку зору якщо ДМ викладе відео як він тестує китайця "з коробки" і скаже "Здавайте ТВ-шки в утіль, купуйте Китай!".
І головна причина чому пристойний "китай" не може бути по 450$ - ЗП в Китаї для робітників потрібної кваліфікації занадто вже висока щоб так демпінгувати.

Що необхідно для отримання 0,01 точності на токарнику? Прямі направляючі та більш-менш прямий шпіндель. Це досягається однією шліфовкою, великого розуму для цього не треба. А щоб тримати таку точність роками, необхідна термообробка, якісні підшипники та матеріали, правильна конструкція без завищених навантажень. Відома китайчатина цьому не відповідає - тонкі деталі, слабкі підшипники, негартовані і не шліфовані гвинти.
А фанатична підтримка деяких власників часто пояснюється виправданням свого вчинку - інакше доведеться перед самим собою визнати що витратився на іграшковий токарник.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

 hopscotch, висловлюю Вам велику вдячність від себе особисто і від усіх шанувальників Уральського ТВ-16 і не тільки краін пострадянського простору! Це дійсно перший екземпляр паспорта що є у мережі інтернету!   Ви дійсно придбали  дуже якісний станок. На 32 сторінці паспорту є відмітка, що виробник завод п/я N30. Це означає що ТВ-16 випустив завод "оборонки", майстрами високоі кваліфікаціі, із дотриманням всих технологій і держстандартів. Про "неякісну продукцію" такого заводу а тим більше у 50-60ті роки просто і думки не могло бути (і навіть якщо це було держзамовлення для інститутів і шкіл)!!!

Панове чіпмейкери! Тема має назву "Тв-16 уральський 1956 рік - зовнішній огляд". Автор має повне право нічого не пояснювати, а голосно сказати : "Я взяв Уральця ! Всім кому ця ТВшка не подобається - прошу писату у відповідних темах  присвячених китайським станкам.......Це мій і тільки мій свідомий особистий вибір і я пишаюсь цим!!!!"

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Alex102 ну я б не сказав що це якийсь чудовий аппарат. У нього рейка так приштифтована з заводу п/я N30 що в крайньому правому положенні каретки шестерня виходить з зачеплення.

поштові ящики мали всі заводи, навіть суто цивільні. Просто деякі називались в документах ТІЛЬКИ п/я типу для таємності. При тому що мали цілком відому назву. П/я тоді був як нікнейм.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про історію завода Ворошилова п/я 38 багато що є у мережі як приклад https://ru.m.wikipedia.org/wiki/Зенит_(завод,_Уральск)http://zenit.kz/ru/ob-upravlenii.html

У мойого уральця 1957р.в.валшестерня у крайньому правому положенні теж виходить з зачеплення з рейкою. І про що це говорить? Що  зі станини  задняли задню бабку. Чи може заявлена виробником у паспорті міжцентрова відстань (РМЦ) не відповідає 250мм? Що Вам заважає поставити обмежувач (стопор, упор) у крайньому положенні?

Так, Уральський ТВ-16 це не МН80, але серед токарників цього класу разом з Алма-Атинцем за  якістю чавуна, відливки, обробки, підгонки вузлів і механізмів займає перше місце.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Alex102 Ви не зрозуміли. Шестерня виходить з зачеплення не тому що рейка закінчилась, а тому ща правий її  край піднявся вище зуба. Уявляєте?

на 4 мм перекіс. І це притому що рейку не німали, зношення станини 0,11. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.09.2017 в 11:03, hopscotch сказал:

Паспорт знімав телефоном, тому якість погана, потім дійдуть руки зробити якісно.

 

Доброго дня!

Надрукував паспорт - там майже нічого не видно.

Зніміть будь-ласка на фотоапарат.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот  собственно паспорт на Уральца.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не доходять руки нормально перезняти, контраст малий, і папір блищить, його ще розрівняти треба. То не так просто як книжку відсканити. А потім ще обробити в ФШ для контрасту.
А кацапи вже вкрали поганий скан і виклали у себе, коли попросив видалити то мене забанили. Москалі у всьому москалі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

значит надо просить модераторов и людей которые выкладывают литературу чтоб делали водяные знаки. а то историю с литературой читали наверное там. а сами не гнушаются "праведники" блин.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так отож, буду ліпити лого, та ще й попередження з прокльонами для порушників. Нехай їм в роті поросте волосся, хто викладе на ХХХ.ру чужі файли.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку