hopscotch

тв-16
Тв-16 уральський 1956 рік - зовнішній огляд

51 повідомлення у цій темі

Для роботи керівництво прикупило Тв-16, пропонували взяти китай новий, але я наполягав взяти старий - дешевше і точно більше жорсткість та потенціал для покращень.
Знайшли по об’яві без фото після 2 місяців пошуків, попросили людину в місті подивитись та сфотографувати, по першим фото я сказав "брати негайно!".
При пересилці в Київ лише відламали ручечку маховика поперечки, але то дрібниця, гвинт не погнутий.
На фото верстат трохи розібраний, тому що в процесі запуску в роботу, знята гітара(на фото просто прикладено корпус для наочності) та ходовий гвинт.
А ще у саме цього верстату сьогодні день народження - виповнився 61 рік :)IMG_20170829_185414.jpg

Особисто я в такій комплектації Тв-шки не бачив. На жаль дещо з ЗІПу загубилось - шприц, масльонка, якийсь зйомник (ймовірно ключ-фіксатор шпінделя для скручування патрону), алеє оригінальний поводковий патрон і повний набір шестерен дуже високої якості, кращі навіть ніж у моєї Mn-80a. Можливо що і серед різців лежать оригінальні з комплекту, але ідентифікувати вже неможливо. Патрон ТС-130 має маркування 1959, але це може бути й помилка і він реально 1956, просто перевернули чекан.
Дефектність :

зношення направляючих стаинни - 0.15 по верхній передній, прошабрив до 0.05 + підкладка суппорту;

замінив гвинти кріплення гайки поперечки;

стоять саморобні закладні болти МП, треба виготовити правильні суцільні загартовані.
Верстат має велике зношення по всій довжині станин, причому не плавним прогином, а уступами на кінцях ходу, а поперечка нормально зношена хоча клин з двома підкладками по 0,1мм. Мабуть на ньому багато точили циліндри на всю довжину, при цьому ЗБ стояла на саморобному виносному кріплені що валялось в ящику.

IMG_20170829_185423.jpg

IMG_20170829_185433.jpg

IMG_20170829_185449.jpg

IMG_20170829_185616.jpg

IMG_20170829_185645.jpg

IMG_20170829_185745.jpg

IMG_20170829_185855.jpg

IMG_20170829_190027.jpg

IMG_20170829_190512.jpg

IMG_20170829_190539.jpg

IMG_20170829_185459.jpg

IMG_20170829_185509.jpg

IMG_20170829_190443.jpg

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зроблю. Там багато цікавого, але деякі сторінки дуже розмиті.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Странный выбор если честно.

Не купить новый китай,но купить старый изношеный станок.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, hopscotch сказал:

Зроблю. Там багато цікавого, але деякі сторінки дуже розмиті.

А Вы не смотрели..шпиндель, часом, не на подшипниках?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, dimitriy_86 сказал:

 

На подшипниках.

А то смотрю ПБ такая же как у меня, за исключением чуть иначей формы крышки там где ремни, и крышки гитары которая у меня не формистая чугунная, а из листового металла. Но по шильдику не могу распознать, в знаки дались годы работы в школе, повреждения и краски "впалец"))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бимба а не станок.

Был бы благодарен если бы все шильдики и прочую прикладную амуницию перефоткали и поделились здесь.

У многих станки даже до половины комплектации не достают. Так хоть будем знать, чего не хватает )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Relax72 Дешевше було купити ТВ-16 та частотник(китайський), ніж китайський пластилін з колекторником. Ну і якби мене питали "Який купити токарник щоб завтра точити для комерції?", то я б порадив купувати на перший рік "китай", а паралельно шукати ИЖ-250 або ИЖ-611.
А це для себе, мені на ньому колупатись, і його головна робота буде не токарка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, hopscotch сказал:

@Relax72 Дешевше було купити ТВ-16 та частотник(китайський), ніж китайський пластилін з колекторником. Ну і якби мене питали "Який купити токарник щоб завтра точити для комерції?", то я б порадив купувати на перший рік "китай", а паралельно шукати ИЖ-250 або ИЖ-611.
А це для себе, мені на ньому колупатись, і його головна робота буде не токарка.

Иж и тв -16 несколько разные станки,не правда ли? )

А пластилин где в китайских станочках? Вот лично на своём пластилина не вижу.

Вы же купили не иж,а малыша. И соответственно и задачи значит для него мелкие.

Маленькие китайцы с этими задачами справляются.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И самодельну приставку для ЗБ, обязательно сфоткайте.

Даже оч интересно, какимобразом она крепилась, чтоб сохранить хоть какую то жёсткость.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, hopscotch сказал:

@Relax72 Дешевше було купити ТВ-16 та частотник(китайський), ніж китайський пластилін з колекторником. Ну і якби мене питали "Який купити токарник щоб завтра точити для комерції?", то я б порадив купувати на перший рік "китай", а паралельно шукати ИЖ-250 або ИЖ-611.
А це для себе, мені на ньому колупатись, і його головна робота буде не токарка.

За станок подозреваю отдали около 10 кГрн,плюс частотник как минимум 2 кГрн. Плюс шлифофВка станины,думаю 1,5-2 кГрн.

Сомнительная выгода.

ИМХО

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да,и плюс купить новый патрон на него ,ценник начинается от 2500 грн.  Это китайский патрон,который по факту лучше совдеповского.

Вот и вышли на цену нового китайского малыша.

 

Я не против старых станков,даже очень За.

Но если их удалось купить в отличном состоянии.

Тв-16 в таком состоянии не видел ни разу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Relax72 сказал:

За станок подозреваю отдали около 10 кГрн,плюс частотник как минимум 2 кГрн. Плюс шлифофВка станины,думаю 1,5-2 кГрн.

Сомнительная выгода.

ИМХО

Верстат 14к₴ + частотник 4200 ₴
Доки шукали верстат то у мене був постійний facepalm від запросів бариг. Китайський аналог буде коштувати 1к$

21 минуту назад, Relax72 сказал:

Иж и тв -16 несколько разные станки,не правда ли? )

А пластилин где в китайских станочках? Вот лично на своём пластилина не вижу.

Вы же купили не иж,а малыша. И соответственно и задачи значит для него мелкие.

Маленькие китайцы с этими задачами справляются.

Пластилин - незагартований чавун на направляючих, примитивна конструкція ластохвостів, слабка ЗБ, неадекватно високий суппорт при його поперечних розмірах.
Для комерції - зручно та швидко точити деталі в серії без особливих обмежень.
ТВ-16 зараз не для комерції, як і будь який інший в його класі.
Китайські верстати які я бачив на виставці - це ММГ верстату, можна взяти для швидкого старту щоб потім відправити його туди куди пошле токар під час роботи на ньому.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, hopscotch сказал:

Верстат 14к₴ + частотник 4200 ₴
Доки шукали верстат то у мене був постійний facepalm від запросів бариг. Китайський аналог буде коштувати 1к$

Пластилин - незагартований чавун на направляючих, примитивна конструкція ластохвостів, слабка ЗБ, неадекватно високий суппорт при його поперечних розмірах.
Для комерції - зручно та швидко точити деталі в серії без особливих обмежень.
ТВ-16 зараз не для комерції, як і будь який інший в його класі.
Китайські верстати які я бачив на виставці - це ММГ верстату, можна взяти для швидкого старту щоб потім відправити його туди куди пошле токар під час роботи на ньому.

Забавно читать это,учитывая то что я на китайчонке работаю)

Ну да ладно,вам же виднее, вы ж на выставке его видлели)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

С днем рождения, старшенький!

 

Сделайте фотки паспорта, плиз.

IMG_0550.JPG.9a89af5a31782259e204a63cff8bd776.JPG

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, Relax72 сказал:

Да,и плюс купить новый патрон на него ,ценник начинается от 2500 грн. ...

в комплекті було два патрона - рідний ТС-130 та більш пізній 1974 року в непоганому стані, я його просто не показав бо він не рідний. Ну і за 2500 можна купити чудовий 125 мм радянський. Як же мене радують "Свідки якісного китаю" :)
І ще раз повторюю - Тв-16 не верстат для комерційного виготовлення гайок М36/пасів О130 мм/валів для циркулярок/гаражних петель та іншого, це маленький токарник для дрібних деталей з кольорових металів, або нечастих ремонтних робіт і він більш досконалий за китайські мутанти.
Також я бачив як працює новий китайський розміру ИЖ-250 - це жах. Я спробував допомогти мученику якому довелось на ньому точити, спробував всі головні способи - заточка різця, затяжка суппортів - не допомогло, поверхня як з під ушатаного ТВ-6.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, hopscotch сказал:

в комплекті було два патрона - рідний ТС-130 та більш пізній 1974 року в непоганому стані, я його просто не показав бо він не рідний. Ну і за 2500 можна купити чудовий 125 мм радянський. Як же мене радують "Свідки якісного китаю" :)
І ще раз повторюю - Тв-16 не верстат для комерційного виготовлення гайок М36/пасів О130 мм/валів для циркулярок/гаражних петель та іншого, це маленький токарник для дрібних деталей з кольорових металів, або нечастих ремонтних робіт і він більш досконалий за китайські мутанти.
Також я бачив як працює новий китайський розміру ИЖ-250 - це жах. Я спробував допомогти мученику якому довелось на ньому точити, спробував всі головні способи - заточка різця, затяжка суппортів - не допомогло, поверхня як з під ушатаного ТВ-6.

Да,да...конечно )

IMAG1168.jpg

Я именно гаражными петлями и занимаюсь на своём китайчёнке)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На моём китайском патроне за второй год работы ни разу не растачивались кулачки и он зажимает 1 мм.

А знаете почему?

Нет необходимости.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, hopscotch сказал:

в комплекті було два патрона - рідний ТС-130 та більш пізній 1974 року в непоганому стані, я його просто не показав бо він не рідний. Ну і за 2500 можна купити чудовий 125 мм радянський. Як же мене радують "Свідки якісного китаю" :)
І ще раз повторюю - Тв-16 не верстат для комерційного виготовлення гайок М36/пасів О130 мм/валів для циркулярок/гаражних петель та іншого, це маленький токарник для дрібних деталей з кольорових металів, або нечастих ремонтних робіт і він більш досконалий за китайські мутанти.
Також я бачив як працює новий китайський розміру ИЖ-250 - це жах. Я спробував допомогти мученику якому довелось на ньому точити, спробував всі головні способи - заточка різця, затяжка суппортів - не допомогло, поверхня як з під ушатаного ТВ-6.

Я вам честно скажу,не много вы китайцев видели)

И уж точно ни на одном не работали.

 

https://youtu.be/ovoCvqAAJeg

 

IMAG1134.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Relax72

будь який звичайний патрон можна підпиляти щоб він затискав 1 мм. Але він буде залишати глибокі сліди на деталях більшого розміру. Тому для деталей менше 5-10 мм бажано використовувати цанги або окремий патрон малого розміру.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, hopscotch сказал:

@Relax72

будь який звичайний патрон можна підпиляти щоб він затискав 1 мм. Але він буде залишати глибокі сліди на деталях більшого розміру. Тому для деталей менше 5-10 мм бажано використовувати цанги або окремий патрон малого розміру.

Можно всё что угодно подпилять.

Я говорю о том,что кулачки с завода не растачивались ибо нет пока в этом необходимости.

И патрон точный. Совдеповских с такой точностью я не встречал.

И зачем мне использовать цанговый патрон без надобности,если в основном в патроне зажимается не чистовая деталь,а заготовка.

Да и подкладки под кулачки никто не отменял.

Я говорю о том,что китайцы сейчас делают патроны уже лучше чем делал совдеп.

17 минут назад, hopscotch сказал:

@Relax72

будь який звичайний патрон можна підпиляти щоб він затискав 1 мм. Але він буде залишати глибокі сліди на деталях більшого розміру. Тому для деталей менше 5-10 мм бажано використовувати цанги або окремий патрон малого розміру.

Можно всё что угодно подпилять.

Я говорю о том,что кулачки с завода не растачивались ибо нет пока в этом необходимости.

И патрон точный. Совдеповских с такой точностью я не встречал.

И зачем мне использовать цанговый патрон без надобности,если в основном в патроне зажимается не чистовая деталь,а заготовка.

Да и подкладки под кулачки никто не отменял.

Я говорю о том,что китайцы сейчас делают патроны уже лучше чем делал совдеп.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Relax72 сказал:

Я именно гаражными петлями и занимаюсь на своём китайчёнке)

@Relax72 уважаемый, тут тема о довольно редком на территории Украины станке, причём самом лучшем из всей серии ТВ-16 по мнению многих пользователей этих станков. Так что рекламу вашего великолепного станка я бы с большим удовольствием прочитал в вашей теме о вашем станке.

А тут интересно читать и общаться об Уральце, ну право.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Stebium1 сказал:

@Relax72 уважаемый, тут тема о довольно редком на территории Украины станке, причём самом лучшем из всей серии ТВ-16 по мнению многих пользователей этих станков. Так что рекламу вашего великолепного станка я бы с большим удовольствием прочитал в вашей теме о вашем станке.

А тут интересно читать и общаться об Уральце, ну право.

Прочтите первый пост,и поймёте почему я написал.

Про выгоду,и про безальтернативность этому станку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

цікавий верстат, особливо стіл. на підшибниках не скажу що найкращий. він більш для масового виготовлення малих деталей. більш точний на втулках.екземпляр рідкий в наших краях але йому дісталося.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, ALTOS сказал:

на підшибниках не скажу що найкращий.

Ну тут такое. кому точность, кому простота обслуживания, две стороны медали на потребности и на любителя. Я к примеру долго искал себе именно на подшипниках, он более ремонтопригоден как для меня. А при изготовлении единичных деталей имеяя запас времени и терпения даёт не меньшую точность.  Наилучшим этот станок является по качеству чугуна и жёсткости рамы. Если уважаемый топикстартер сделает фото станины снизу то станет понятно о чём я говорю

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Relax72 він не безальтернативний, він оптимальний саме в показаному варіанті для певного використання. Трохи допиляти руками і він дає пристойний прогнозований результат.

Я бачив токаря який працював на Carl Auerbach репараційного завозу, практично тільки в цангах, шпіндель на нерегульованих втулках, суппорт переставний, але навіть титан різав як латунь, поверхня гладенька, тихий. На супорті індикатори для відліку, револьверний різцетримач, швидкість роботи була чудова, гальмував роками вивереним вмиканням двигуна в реверс на долю секунди.
Хоча у нього були поряд в користуванні Шаублін 135, ИЖ-250ИТВ, ИЖ-611ПФ, в дуже гарному стані. Всьому є своє призначення.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку