hopscotch

доводка
Доводка м’якої деталі пари тертя на притирі

79 повідомлень у цій темі

Чи можна притиром по чавуну пройтись в парі тертя? Ну, наприклад, текстолітовий притир з пастою "ГОИ"? Може потім ще шабером підчистити?
Зазвичай роблять навпаки - тверду загартовану/хромовану деталь притирають до отвору.
Чи є якісь правила які забороняють притирати чавун з вільним абразивом?
Питання виникло в контексті ремонту задньої бабки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Андрій ткач з харкова (  той який шабрить болгакою  )   на одному з відео говорив що отвір в зб під піноль притирали на заводі чугунним  притиром в ручну. Якщо нічого тут не дізнаєтесь - знайдіть його координати під відео і запитайте).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В зависимости от чугуна конечно. Бывает такой что и сам себя не плохо притирает, то есть чугунный притир по чугунной притираемой детали. Без дополнительного абразива.
Дополнительный абразив туда вообщем не очень желательно добавлять, ибо он войдет в поверхность чугуна, и будет потом ускорять износ в паре трения.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Андрей Ткач как-то в своем видео говори. что для притирки пиноли он использует абразив из корунда или карбида кремния, точно не помню. Про алмазные пасты абразивы)  говорил что их использовать с чугуном нельзя, т.к. алмаз шаржирует чугун, застряет так сказать в порах, и потом пиноль быстро стирается.  А паста ГОИ вроде как слишком мелкая для таких работ, она уже больше для полировки и наведения "зеркала". И текстолитовый притир я бы не использовал, вредный это материал. И для станка и для собственного здоровья.

Можно посоветоваться со знающими специалистами, можно ли использовать пасту из  карбида титана,  я покупал тут https://www.olx.ua/obyavlenie/almaznaya-pasta-pritirochnaya-IDmrWXm.html#a26b80aa03 наложкой, очень недорого как по мне, 125 грн.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В ""давнину""  мій дід використовував  для цієї цілі  товчене скло від пляшки. М"який абразив , не шаржується в чавун.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Свою бабку на тв16 притирал на стекле порошком карбида кремния он есть разной гритности получилось не плохо

DSCF7593.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Карбід кремнію потрібної грітності  легко добути , спаливши наждачку  з потрібним номером  зерна. Карборунду від вогню нічого не зашкодить , а попіл від паперу  на якість не впливає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

можно купить а в хозяйстве всегда пригодится http://sharpstone.com.ua/abrazivnye-pasty-i-poroshki/nabor-poroshka-karbida-kremniya-36-.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

мені не проблема дістати корунд будь якого помолу, від 300 до 5 мкм. Карборунд(карбід кремнію) більш гострий та твердий, він навіть твердий сплав бере, боюсь він нашаржирує як алмаз.

Найм'якіший з дешевого та доступного - кварцевий пісок.

Товчене скло є в майстерні прирізки скла, там від шліфування відстій. але то зовсім вже складно.

думаю потім всередині отвору все покрити лаком/фарбою щоб закрити пори з абразивом, а зайве зняти шабером.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, hopscotch сказал:

думаю потім всередині отвору все покрити лаком

Не варто. Просто добре промити, (а ще краще прокип"ятити , як є можливість) гарячим розчином каустичної  соди зі жорсткою щіткою. Більш як 90% абразиву із пор буде вимито.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Куляста Блискавка сказал:

Не варто. Просто добре промити, (а ще краще прокип"ятити , як є можливість) гарячим розчином каустичної  соди зі жорсткою щіткою. Більш як 90% абразиву із пор буде вимито.

От люблю я такі циферки. А потім спитати: а ви робили розріз і рахували під мікроскопом? Чи мобілкою посвітили в "дзюрку" і на воко оприділили нашаржованість. Подумайте логічно: якщо паста 7\5 то це означає що зерна там від 7 до 5 мікрон, що в десятеро тонше волосини. Неозброєним оком ви того зерна просто НЕ БАЧИТЕ.

Бачив я ті бабки після притіркиO.o

Хон наше все, не займайтесь дурницями. Буде відео по даному питанню.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Дядько Максим сказал:

От люблю я такі циферки.

Із ""Довідника слюсаря - наладчика"" 1975 рік....:D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Куляста Блискавка сказал:

Із ""Довідника слюсаря - наладчика"" 1975 рік....:D

 мій покійний насавник був присуній на МЗКРС при доводці отвору бабки під піноль координатки: було так:  хонінговальна головка на 6 брусків, гнучкий привід, синхронізація обертів і осьового руху, соляра напором, нутромір з мікронною головкою...отака то "пробівка" пінолі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Дядько Максим сказал:

якщо паста 7\5

По моему речь была не алмазной пасте.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Boroda сказал:

По моему речь была не алмазной пасте.

Ну так паста бывает не только алмазной. У меня из карбида титана есть такая. А смешивая абразивный порошок с маслом(иначе как притирать, насухую?) вы автоматически пасту и поучаете.

Про хонинговку согласен, там алмазы на металлической связке вроде бы и не шаржируют чугун  или сталь. Беда только в том, что мало где подобную операцию можно сделать, поэтому народ и выходит из положения, согласно поговорке: голь на выдумки хитра.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Вячеслав 88

Я о

14 часа назад, hopscotch сказал:

карбід кремнію

 

Я так понимаю,он меньше всего шаржируется в поверхность.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы Ткача не стал слушать, с его советами. Он в первую очередь бизнесмен, блогер и популист, а уже потом мастер ремонтник металлобрабатывающего оборудования.
Советую посмотреть видосы с отзывами о проделанном им ремонте. 
Прочитав пару книг по ремонту станков, я нигде не увидел рекомендаций по притиранию пиноли каким либо порошком. Кроме архаичного справочника конца 40х годов в котором с первых станиц начинается речь о том что надо наверстывать пятилетку за пол года. 
Алмаз и корунд будут шаржировать поверхность вне зависимости от размера зерна. Я своими глазами видел как это происходит. То шаржирование видно невооруженным глазом даже. Вся поверхность превращается в дамскую сумочку покрытую стразам.
 Там давление нифига себе какое при притирании создается, тот корунд перемалывает на более мелкую фракцию и ее вкатывает в отверстие бабки.
Почему и нужно применять хон, у хона не создается такого давления между притиром и притираемой поверхностью.

Змінено користувачем Disastrous
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Disastrous сказал:

 Прочитав пару книг по ремонту станков, я нигде не увидел рекомендаций по притиранию пиноли каким либо порошком. Кроме архаичного справочника конца 40х годов в котором с первых станиц начинается речь о том что надо наверстывать пятилетку за пол года. 
Почему и нужно применять хон, у хона не создается такого давления между притиром и притираемой поверхностью.

 Александр, я искал также термин и технологию под названием "ПРОБИВКА" - нету нигде, значит патентовать надо.:ph34r:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, Дядько Максим сказал:

 Александр, я искал также термин и технологию под названием "ПРОБИВКА" - нету нигде, значит патентовать надо.:ph34r:

Да уже запатентовали можно сказать, ткачеведы разбрелись по всему интернету. И в каждой теме проповедуют слова Пророка воскрешения болгаркой от трех дней.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не тільки він бізнесмен ,блогер і популіст...таких багато , чого андрій  такий популярний ? він показує як робити в тих умовах  в яких знаходится основна масса чіпмейкерів , де немає доступі до станків які шліфують станини , а якщо і є доступ то ніхто нічого не гарантує ( його коментарі в відео про шліфовку станин  без охолодження  і про те що з цього виходить  багато чули) В книжках все привильно пишуть а от коли терміново треба капіталить станок ,що робить ? чекати поки хтось візьме шліфовку за 2 ляма і почне шліфувати по книжці станин.. а час це гроші , простій це втрачені гроші тому і користуєтся він такою популярністю.... ніхто в нас не може запропонувати кращого варіанту ніж андрій ткач.... ( мені теж не довподоби його методи , але в цих умовах не так багато варіантів...)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Boroda сказал:

@Вячеслав 88Я так понимаю,он меньше всего шаржируется в поверхность.

Навпаки - молотий карбід кремнію має форму як бите скло - уламки з гострими кутами, часто менше 90°. А корунд колеться по площинам "спайності", у нього майже всі кути менші 90°, а саме зерно більш округле. Алмазу кристали то взагалі по формі як дві пірамідки з гострою вершиною зїєднані основами, його як не коли - все одно будуть гострі кромки, а він ще й до бісу міцний, шаржує навіть загартовану сталь(при умові що притирають до ще твердішої поверхні).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@hopscotch Понял,спасибо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Freddy сказал:

ніхто в нас не може запропонувати кращого варіанту ніж андрій ткач.... 

 

пощупайте руками результат його роботи і порівняйте з результатами:

1. Равіль Ільченко.

2. Артем Гриценко.

3. Бердичівський Станкоремонтний (шліфують на станку)

і не говоріть дурниць. Капіталка станка не робиться як ви висловилися "терміново". То є цілий процес і раджу почитати тему ось цього шанованого мною чоловіка:

http://www.chipmaker.ru/topic/60425/page__hl__pavelshev

Терміново можна ремні на станку поміняти, або підшипник. Решта- всьо хоче свого. Одне діло коли хлоп видрочив станину з виробіки 0,8 до 0,1 - то це називаєься "ліпше ніж було". Але коли є слова "капремонт", "відновлення паспортних характеристик" то тут болгарка і покраска станка разом з проводкою, ремнями і патроном виглядає не те щоб не професійно, а трохи безглуздо.

п.с. я так бачу що відео про шліфовку станини викладу перший я.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

що скажу , вам і карти в руки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
37 минут назад, Freddy сказал:

Не тільки він бізнесмен ,блогер і популіст...таких багато , чого андрій  такий популярний ? він показує як робити в тих умовах  в яких знаходится основна масса чіпмейкерів , де немає доступі до станків які шліфують станини , а якщо і є доступ то ніхто нічого не гарантує ( його коментарі в відео про шліфовку станин  без охолодження  і про те що з цього виходить  багато чули) В книжках все привильно пишуть а от коли терміново треба капіталить станок ,що робить ? чекати поки хтось візьме шліфовку за 2 ляма і почне шліфувати по книжці станин.. а час це гроші , простій це втрачені гроші тому і користуєтся він такою популярністю.... ніхто в нас не може запропонувати кращого варіанту ніж андрій ткач.... ( мені теж не довподоби його методи , але в цих умовах не так багато варіантів...)


Вот поэтому я и говорю популист. Он взял Вас на веру) 
Для Вас теперь вопрос ремонта станка это не вопрос знаний и науки, а вопрос доверия к словам одного единственного человека.

Вы лично сталкивались с поиском исполнителя на ремонт станка? Или хотя бы его частей. 
Я с этим поиском провел полтора месяца. Обзвонил и опросил всех и вся. И вообщем-то очень много кто занимается теми ремонтами. 

Каких блин 2 ляма?? Шлифовка станины станка габаритов 1к62, 10000-20000 гривен по всей стране. И поверьте даже если это не супер шлифовка, все же лучше чем кто-то там за три для ото все дело руцями и сладкими словами сделает за 50 000 гривен. 
Я сам пробовал перешабрить направляющие своего станочка домашнего, площадь которых примерно на глаз  составляет 1\20 площади всех поверхностей направляющих 1к62. И потратил я на это 3 дня. Тот кто будет говорить что можно восстановить станину крупного станка за 3 дня просто не осознает количество и площадь поверхностей плоско-параллельность которых необходимо соблюсти. Это работа на месяцы! И об реальном количестве человека-часов затраченных на капитальный ремонт оборудования как раз таки говорится в книжках. И это сотни часов. 

Ткач не рассказывает ничего нового что до него не придумали бы лет 100-80 назад. И это все гаражные доступные технологии, те же самые  технологии которые использовались по всему совку во все времена по всем заводам. Почитайте книги, там все тоже самое только без популизма, самопиара и вредных советов. Кстати в книгах для ремонтников 80х годов уже встречаются рекомендации по наделкам из пластиков, полимеров и прочих композитов. 
Более того в книгах есть много чего интересного о чем еще ни один блогер на ютубе не рассказывал. Потому что тема очень обширная.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку