grandprix

Зварка алюмінію. Поясніть.

59 повідомлень у цій темі

ох і тут понаписували, кожен чув десь дзвін, от і я десь чув ?

відео не дивився бо з телефона, дома постарюсь глянути.

а тепер моїх 5 коп.

 

Алюміній вариться лише на змінному струмі, але є виняток про нього пізніше. Змінний струм + осцилятор без нього ніяк наскільки знаю, потрібні для того щоб руйнувати оксидну плівку, яка утворюється на поверхні. На мому апараті Stahlwerk (німець зроблений в Китаї) ще можна регулювати частоту від 50 до 200 Гц, а також баланс тобто зміну поярності плюс на мінусвід 20х80% до 80х20%.

 

 

 

Прохання не рлутати напівавтомат сталі, які роблять лише на постійному струмі

Напівавтомати для люмінію мають бути на змінному.

 

Атепер виняток про який згадував вище. Тігом алю можна варити і помтійним струмом, але в середовищі гелію, щою гелю там тепловіддача більша, але присадку треба силовю пропихати крізь оксидну плівку в зварювальну ванну!

 

щодо імпульсу. В хороших апаратах можна регулювати його частоту і силу. А сам імпуль це коли ви варите на струмі 100 А, але кожні 0,1 секунда він скаче до 150 А чи 200 А чи скільки апарат дозволяє - це як горбики на рівній дорозі.

 

Все прокоментоване частково взяте з практики частково з відео з ютуба.

 

тому я вважаю, що зварка алюмінію півавтоматом на постійному струмі лише в середовищі гелію, а це 800 грн за балон чи навіть вже більше. Я пробував давно в півавтомат заправляти алю жріт і аргон ніякої зварки не получилось, купив тіг ним "ляю" шви на люмінію ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, RoMANIAC сказал:

Напівавтомати для люмінію мають бути на змінному.

Це ви якраз чули дзвін

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не 

, Bonneville написав:

Пульс это импульс тока в 400 ампер накладываемые на основной ток.    . 

Не важливо скільки накладується,  хоч +10А  все-одно то буде пульс.

 

, mimicon написав:

Для півавтоматичної зварки змінний не потрібен, там постійний.

Звичайно, що можна варити і постійним, але значно краще варити змінним.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Mamaj Garage сказал:

Звичайно, що можна варити і постійним, але значно краще варити змінним.

Так, але там все досить специфічно. І апарати MAG ці заточені специфічно під алю зварку.

Хто трохи розумію англійську, оь досить непоганий документ http://www.lincolnelectric.com/assets/US/EN/literature/te12010.pdf

 

Взагалі бомбезний документ:

http://www.lincolnelectric.com/assets/global/Products/Consumable_AluminumMIGGMAWWires-SuperGlaze-SuperGlaze4043/c8100.pdf

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
33 минуты назад, RoMANIAC сказал:

ох і тут понаписували, кожен чув десь дзвін, от і я десь чув ?

відео не дивився бо з телефона, дома постарюсь глянути.

а тепер моїх 5 коп.

 

Алюміній вариться лише на змінному струмі, але є виняток про нього пізніше. Змінний струм + осцилятор без нього ніяк наскільки знаю, потрібні для того щоб руйнувати оксидну плівку, яка утворюється на поверхні. На мому апараті Stahlwerk (німець зроблений в Китаї) ще можна регулювати частоту від 50 до 200 Гц, а також баланс тобто зміну поярності плюс на мінусвід 20х80% до 80х20%.

 

 

 

Прохання не рлутати напівавтомат сталі, які роблять лише на постійному струмі

Напівавтомати для люмінію мають бути на змінному.

 

Атепер виняток про який згадував вище. Тігом алю можна варити і помтійним струмом, але в середовищі гелію, щою гелю там тепловіддача більша, але присадку треба силовю пропихати крізь оксидну плівку в зварювальну ванну!

 

щодо імпульсу. В хороших апаратах можна регулювати його частоту і силу. А сам імпуль це коли ви варите на струмі 100 А, але кожні 0,1 секунда він скаче до 150 А чи 200 А чи скільки апарат дозволяє - це як горбики на рівній дорозі.

 

Все прокоментоване частково взяте з практики частково з відео з ютуба.

 

тому я вважаю, що зварка алюмінію півавтоматом на постійному струмі лише в середовищі гелію, а це 800 грн за балон чи навіть вже більше. Я пробував давно в півавтомат заправляти алю жріт і аргон ніякої зварки не получилось, купив тіг ним "ляю" шви на люмінію ?

Постоянный ток.. Без осциллятора.. Сваривал алюминий безупречно.. Ток грубо 3/ точно 4, подача 13-15м..

IMG_20171129_130407.jpg

IMG_20171129_130329.jpg

IMG_20171129_130317.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 17.09.2017 в 09:48, david.k сказал:

Алюміній не можливо зварити апаратом постійного струму.  Коли ви варите алюміній постійним струмом, то дуга іде тільки в одному напрямку і не пробиває оксидну плівку алюмінію.  Алюміній плавиться, але плаває в капсулі. При перемінному струмі напрямок дуги міняється 50 раз в сек. що дозволяє "пробити" оксидну плівку і зварювати метал

Можно и я тоже поумничаю? В режиме полуавтомата АЛ все-же варится на постоянке. Как Вы написали (плавает в капсуле) вот чтобы побороть это явление, сделали так называемый пульс. В моменты резкого скачка тока идет капельный перенос присадки в сварочную ванну. В зависимости от частоты этих пульсаций можно добиться практически струйного переноса металла присадки в ванну. Оксидную пленку пробивает высокое напряжение от осцилятора, это не как не связано с питанием дуги переменкой или постоянкой. На моем аппарате осцилятор работает на обеих режимах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А осцелятор нащо сюди причепили?

Осцилятор потрібен для підпалу дуги (якщо ми про TIG говоримо). В зриві оксидної плавки високовольтні імпульси осцилятора участі не беруть.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ох як все запущено...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, mimicon сказал:

А осцелятор нащо сюди причепили?

Осцилятор потрібен для підпалу дуги (якщо ми про TIG говоримо). В зриві оксидної плавки високовольтні імпульси осцилятора участі не беруть

 Положительно заряженные ионы, как известно, способны разрушить пленку оксидов. Для того что бы ионизировать струю выходящего из сопла газа служит осцилятор. В Вашем случае Вы наверное не знаете, что осциляторы бывают двух типов (для поджига дуги и непрерывного действия)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знаю.

Безперервної дії ставлять на апарати, форма вихідної напруги яких сінусоїда. При спаді напруги, а точніше струму (вектори в них трішки різні - т.е. cos φ там не одиниця) дуга гасне. І на фронті наступнрого півперіоду її потрібно знову запалити. Так працювали в основному транформаторні апарати. Яскравим прикладом таких апаратів є наші апарати Селма, доречі досить таки хороші.

У сучасних інверторних джерелах струму (на основі ШІМ /широтно імпульсної модуляції/) вихідна форма постійного струму за рахунок наявного дроселя є досить рівною. Далі ця постоянка заводиться на H міст (сленгова назва радіоелектронщиків - кувиркатор), який із постійного робить змінний. Тільки по формі це вже не сінусоїда, а прямокутні імпульси. Так от, при прямокутнику при переході вектора струму через "0" дуга не встигає загаснути і постійно включений осцилятор там не потрібен.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Владимир 68 сказал:

 Положительно заряженные ионы, как известно, способны разрушить пленку оксидов. Для того что бы ионизировать струю выходящего из сопла газа служит осцилятор. В Вашем случае Вы наверное не знаете, что осциляторы бывают двух типов (для поджига дуги и непрерывного действия)

А когда электродом свариваете часом ли не процесс ионизации наблюдаете? Или за счёт чего удерживается дуга?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вот я не брезгую книгами СССР.. По скольку нет под рукой той которую читал, но есть посылание: https://books.google.com.ua/books?id=07z_AgAAQBAJ&pg=PA25&lpg=PA25&dq=алюминия+катодное+распыление&source=bl&ots=ph9zKJunC6&sig=mIq36e1tkMDdPEUCH4Lzdal45Pg&hl=uk&sa=X&ved=0ahUKEwit_tyR_uPXAhVC_aQKHVplAo0Q6AEIUTAG 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А как объяснить работу советского ТИР-630 (тиг) с отключеным осцилятором, и в роботе гораздо лучше от tavr315p с осцилятором?.. Так вот есть понятие катодного распыления. Вот в тиге  баланс в сторону лучшего очищения металла от окислов и тут же увеличивается нагрев вольфрама(и той же его расход)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Кардан сказал:

А как объяснить работу советского ТИР-630 (тиг) с отключеным осцилятором, и в роботе гораздо лучше от tavr315p с осцилятором?..

Все елементарно:

 

Снимок.PNG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вирішив копнути його схему, цікаво стало.

От зібраний той же H міст, тільки не на IGBT як сучасні апарати, а на тиристорахСнимок.PNG

 

Також там присутні і дроселі для стабілазації струму (писав вище). без них, дуга би гасла.

Снимок.PNG

Снимок.PNG

Взагалі то гарний апарат, мені сподобалось. Хоча вже давно не актуальний. На сучасній елементній базі його можна зробити в десятки а може і в сотні разів компактнішим

 

 

 

Змінено користувачем mimicon
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, mimicon сказал:

Все елементарно:

 

Снимок.PNG

Я не о стабильности горения дуги! А об очищении от окислов без применения осциллятора. Хотя он укомплектован им (но сейчас не работает). Один минус - поджиг касанием. Суть о чём говорю: осцилятор - предназначен для бесконтактного поджига и стабилизации горения дуги. Баланс (проплав/очищение) - знакопеременный ток с определённым интервалом. 

Но ПА не РАДС. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Кардан сказал:

Я не о стабильности горения дуги! А об очищении от окислов без применения осциллятора.

Так я вам про те саме. Точніше не вам, а @Владимир 68.

Осцилятор не має ніякого відношення до очищення оксидних плівок. Він призначений для підпалу дуги.

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Reiter написав:

А як в нього з робочим циклом?

 Не зрозумів запитання, що мається на увазі "з робочим циклом" ???

 

10 годин назад, Reiter написав:

Придивляюсь собі напіавтомат. Покищо 380 нема (коли буде не знаю). Взагалі дуже вагаюсь на рахунок інвертора. Транс чклсь надійнвше, але інвертор краще варить (особливо від 220). А в цьому апараті ще й алюміній є можливість варити. Зацікавив.

 

І якщо виключити можливість зварки алюмінію то наскільки раціонально боати такий апарат? Чи для гаража вистачить і бюджетного китайця?

Дякую.

Такі апарати випускаються на 220в, а вже як додаткова опція можна замовити на 380в.  і + 4х роликову протяжку, що я зразу й зробив. Апаратом задоволений, дуже потужна машина. З мінусів — трохи сере при зварці. Вже все перепробував з налаштуваннями та режимами. Можливо існує яка дрібна поломка і це від неї. Колись при транспортуванні утворилась петля на катушці з дротом і я не побачив, а при спробі зварювання аж замкнуло на корпус і від чого навіть видно слід в відсіку подачі дроту. Думав подзвонити в Харків і проконсультуватись стосовно цього, щоб не відправляти апарат до них, але все немає часу. Варить він нормально і крім розбризгування претензій до нього немає.

 Тепер стосовно зварювання ним алюмінію. На фото вище перші спроби варити люміній цим апаратом. На першій фотографії видно зварка, як одним проходом, так і в два проходи. Після цього не одноразово варив ним алюміній, але поклавши руку на серце однозначно скажу — повноцінно варити ним алюміній ним не можна. Якщо хто спробує заперечити, то у відповідь попрошу викласти подібний на вигляд потолочний шов. Хто в темі, той зрозуміє. 

 Я вже раніше прикупив собі китайця, багаторазово його опробував і тому знаю про що я говорю, хоча про ССВА я від початку був такої самої думки. 

Крім цих апаратів маю ще ТІГ (Джейсік), два "дєтських" апарати (один трансформаторний, інший інвертор) для варювальних робіт машин+    споттер +....контактна..... Для гаража найпрактичніше мати інвертор на 220в. з рукавом МВ 15. Свій рукав ССВА я переробив на МВ26 і варю на виїздах фури і грубі зварювальні роботи. Алюмігом також варю фури  зерновози  та інше. Як сказав один чоловік про Алюміг — китаєць, але з великими амбіціями.

 Щоб не створювати нової теми, якщо комусь буде цікаво, т о звертайтесь в приват стосовно:

 

IMG_20170930_122548.jpg

2017-11-28_13-02-54.jpg

IMG_20171128_125336.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.11.2017 в 15:14, mimicon сказал:

ак от, при прямокутнику при переході вектора струму через "0" дуга не встигає загаснути і постійно включений осцилятор там не потрібен.

Дуга гаснет в паузах по любому,  В инверторных тигах асdc применяют стабилизаторы дуги. Осциллятор работает или все время или его выключают при наявности основного тока.

Но в инверторных аппаратах осциллятор и стабилизатор дуги это всегда разные блоки.

В 29.11.2017 в 17:20, mimicon сказал:

Осцилятор не має ніякого відношення до очищення оксидних плівок. Він призначений для підпалу дуги.

Согласен, но чисто принципиально это возможно, хотя и нигде не применяется (наск. я знаю) т.к. требует достаточно большой мощности hf  и можно по телу разряд получить.

Я не раз видел вспаханную осиллятором пленку окислов при ремонте аппаратов, когда осцил долбит а дуга не зажигается

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, Captain_Nemo сказал:

Но в инверторных аппаратах осциллятор и стабилизатор дуги это всегда разные блоки.

Я вже збираю другий такий http://www.samopal.su/node/24 апарат. Поясніть мені, де тут ваш блок стабілізації?

Нічого там в паузах не гасне. Може вам ще дедтайм сказати?

Якщо не вірите, от мій пост, де я ще в 15 році зібрав той сверкальнік http://samopal.su/forum/viewtopic.php?p=13338#p13338

Ну і далі по пошуку.

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, grandprix написав:

Поясніть, будьте ласкаві, технологію такої зварки алюмінію, як на цьому відео. 

Що за рукав, який газ, що за апарат? Алюмінієву проволку бачив, ставив на свій напівавтомат - результат гівно... А тут лусочка до лусочки.

або тикніть пальцем де почитати/подивитися.

Нарешті подивився відео ))

На апараті майже все пише, Al, газ аргон, 2Т режим, але варить як з пульсом...

140 А, 18,4 В

Дріт 1,0 мм 

Швидкість подачі. якщо правильно зрозумів 14,3 м/хв

А ось і відповідь, інтерв"ю на виставці про даний апарат, ~1 хв 25 сек переключається на алюміній і говорить про імпульсний режим.

 

А взагалі апарат цікавий і явно не дешевий, має відразу три рукава для Алю, кремнієвої бронзи і стального дроту і два балони, аргон і суміш аргону з вуглекислотою 75 /25%

 

П.С. ну не може звичайний півавтомат нормально варити алюміній інакше б вони продавались в кожному магазині і ТІГ зваркою користувалися б набагато рідше!

 

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, RoMANIAC написав:

А взагалі апарат цікавий і явно не дешевий, має відразу три рукава для Алю, кремнієвої бронзи і стального дроту і два балони, аргон і суміш аргону з вуглекислотою 75 /25%

 Зараз багато апаратів мають такі опції.  Не обов'язково, щоб висіло зразу 3 рукава і стояло 2 балони.  Цінність апарату на мою думку полягає в наявності синергетичних програм, більш розширеним налаштуванням режимів та параметрів зварювання і безвідмовності в роботі. Перекрутити рукав і поміняти катушку потрібного дроту  не займе багато часу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, mimicon сказал:

Я вже збираю другий такий http://www.samopal.su/node/24 апарат. Поясніть мені, де тут ваш блок стабілізації?

Нічого там в паузах не гасне. Може вам ще дедтайм сказати?

У всех дуга гаснет при смене полярности и у сэмовского аппарата тоже. И Сэм про это знает. У него нет стабилизации дуги т.к. это простой самодельный аппарат и ему и так нормально. У Семы и HF поджига в начале не было, когда я интересовался этим аппаратом и только потом он прилепил умножитель с 220В после нашей переписки. И всплески от паразитной индуктивности он по началу не гасил, хотя и знал о них  из ир-й - AN-1045 и видел сам и только потом добавил в схему диоды и конденсаторы. У него нет снабберов в коммутаторе AC/DC и что? Это-ж творчество а не пром аппарат и до пром аппаратов даже средней руки ему оч. далеко но он достаточно неплохо справляется со своими функциями.

Да это первый самодельный аппарат  TIG AC/DC с процессорным управлением и первый мой самодельный TIG AC/DC и полигон для экспериментов только я его разобрал уже в 2015.

А стабилизацию дуги можно и самому добавить, особых сложностей там нет.

 

Змінено користувачем Captain_Nemo
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, IMP написав:

 Зараз багато апаратів мають такі опції.  Не обов'язково, щоб висіло зразу 3 рукава і стояло 2 балони.  Цінність апарату на мою думку полягає в наявності синергетичних програм, більш розширеним налаштуванням режимів та параметрів зварювання і безвідмовності в роботі. Перекрутити рукав і поміняти катушку потрібного дроту  не займе багато часу.

Ну незнаю в мене з 2012 року Енергія ПДГ-215 - апарат супер, для моєї роботи вистачає, друг купив SSVA, він потужніший, менше гріється, але делікатно ним вже не повариш, хоче його продавати, поравивши всього то 4-5 місяців..

 

ПЕршим був Telwin Bimax 4,160 Turbo, хоч і писало як продавали, що він варить алюміній. ніхрена він алюміній не варив, мягкий ы дуже привередлививй був.

А ще був Edon 205, ставив елеткрод 3 і можна було метал ним різати, про делікатну роботу мови не було..

 

Всі трансформаторні і жоден алю не варив, повторюсь..

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку