Саша

НГФ-110-Ш4, модернізований хоббі-фрезер .

149 повідомлень у цій темі

, sandric написав:

У меня почемуто большинство картинок не показывает, может перезалить? Я на своем нгфе давно хочу вертикальную и поперечную подачу увеличить, но возможности выточить 2 удлиненных винта и 2 новые втулки нет, может автор видео возьмет в работу или посоветует кто знаком с темой и может изготовить?

 

, сергей а написав:

И у меня не показывают,тоже занимаюсь ремонтом нгф, вот хотел глянуть.

 

, rabbit написав:

Вот интересно, это специальный прикол такой шоб фоток не было?:0b339520896a34f9618d7aa7aa561c99:

 

Світлини не вдастя відновити, але ви пишить тут що саме вас цікавить, щось знайдеться.

Між тим НГФ виявив здібності інструментального фрезера.

Але питання :як працювати з фрезами малого діаметра -від 3, 4 мм.?

Портібні оберти. Але розганяти штатну ВФГ до великів обертів мені лячно через страх зіпсувати конічку. Отже, треба рухатися в напрямі нового фрезерного верстату....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зробити переходника і сучасний шпиндель встановити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Karmadon написав:

Зробити переходника і сучасний шпиндель встановити.

 

А з малим полем обробкі, що робимо?

А з ціною лімба в 0,05 мм., що зробити?

НГФ для мене є наставником, що відкрив дверку до фрезерної теми. Шана йому.

Він і надалі лишиться зі мною, ну бо "горизонтал" він непоганий.... І простий, як стіл.

І подальша його доля в мене як горизонтально-фрезерного.

Це не означає, що темі настав край.

Буде ще цікавіше.

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

А з ціною лімба в 0,05 мм.,

 

Пффф, сорі, цього не знав :(

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Щоб не створювати нову тему, може хтось підкаже навіщо дві серьгі на хоботі, в яких випадках використовуються одразу дві?

 

IMG_8717.jpg.9c882dc204c9b482b403297feea

 

Фото з об'яви @Дедушка Вова від на барахолці.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 сколько было, столько и напялили. На НГФ две серьги никогда не шло и не предполагалось к работе - он просто не предназначен для тяжелых работ. Видел в каком-то учебнике картинку где на очень "взрослом" станке стояла оправка с двумя фрезами и между ними стояла дополнительная серьга для повышения жесткости . Но это какой-то очень частный случай( для реально тяжелых работ, когда оправку под нагрузкой гнет), "взрослые" фрезеры в обычной поставке комлектовались двумя серьгами, но они были разными - одна с подшипниками скольжения вторая с подшипниками качения - под установку разных оправок и ставить их одновременно не предполагалось, хоть и возможно.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шукав я лещата до НГФ. Мені треба було меньших, ніж ті що були раніше. А раніше були лещата на 125 мм. І вони були троха завеликі для НГФ.

Тому почав я шукати меньших. До того ж ті на 125 мм., лещата пішли "працювати" на інший фрезер. Отже, НГФ потребував нових лещат.

Орігінальні лещата від НГФ недешеві, та й з вигляду не дуже надійні.

Тому я орігінальні лещата від НГФ навіть не шукав.

Але лещата тепер недешеві. І де мені було взяти добрі лещата за "бюджетний" цінник?

В барахолці виклали чеські TOSівські лещата з губами на 100 мм. Але іх треба було ремонтувати.

Ну, я іх взяв. Пару днів і вауля:

 

IMG_2981_thumb.jpg

Лещата чеські 1975 року. Повортна основа сталева. Самі лещата чавунні, але чавун якісний, щільний схожий на сталь.

 

IMG_2987_thumb.jpg

Лещата мають праворуч і луворуч нерухомої губкі глухі отвори з різьбою М8 для бічних упорів.

Іх можна класти на стіл фрезера без поворотної основи поперек чи вздовж.

Але я іх покі кладу з поворотною основою, бо мені так легше виставити губкі по індикатору.

 

IMG_2984_thumb.jpg

 

Файні лещата, на НГФ добре встали. 

Уже і пробував фрезерувати. Зручно.

Змінено користувачем Саша
7

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

руки из правильного места)классные получились!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Саша Саша, а чiм i як варили отi ями в лещатах?, бо зовсiм не помiтно на фото тi наварки

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, пенсионер написав:

@Саша Саша, а чiм i як варили отi ями в лещатах?, бо зовсiм не помiтно на фото тi наварки

 

Ями я наплявляв електродом (для сталі) Ф3 мм, поступово з паузами. В паузах відбивав шлак. Електрод самий звичайний, недорогий з ринку. 

Лещата під час наплавлення були прикручені до швелера, задля тепловідводу і від можливих поводок.

Потім фрезерування, щоби знати нерівності наплаву. І в кінці бормашинка по відбиткам фарби. Так само як при шабруванні, але шабер той наплав не брав. Прийшлося бормашинкою опускати нову площину до рівня орігінальної. Насадка на бормашинку саморобна. Є такі абразивні круги подібні до гуми з абразивом. З них вирізав головку і на тугу посадив на підходячю віську.

Така насадка знімає метал і одразу заглажує (матує, полірує). 

Ну і на фініші автомобільна шкурочка + ЗОР.  Шкурка оберталася навколо сталевого бруска, щось подібне до оксамитового напилка.

В губці отвір зашпатлював автошпатлівкою і зафарбував губку в чорний мат.

Змінено користувачем Саша
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

 

 

Захист направляючих самі виготовляли чи десь замовляли?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, лейтенант написав:

Захист направляючих самі виготовляли чи десь замовляли?

 

Сам робив з електрокартону. Тепер вже зробив би з дермантину.  Отут  все описано.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

можен детскую гармошку найти там готовая гофра с накладками

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ssf написав:

можен детскую гармошку найти там готовая гофра с накладками

 

Можна. Все що підходить і влаштовує є нормальним. 

Але коли є можливість зробити з нуля, то це ще краще, бо дає можливість врахувати розміри, особливості і побажання. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

у меня еще руки не дошли к защите направляющих.только с проводкой закончил .свет больше всего времени забрал.

IMG_20191217_152013.jpg

IMG_20191217_152025.jpg

щас думаю как сделать вфг. хочется без колхоза .пока на редукторы присматриваю .станок универсал 2 идеально но станки дорого 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, ssf написав:

у меня еще руки не дошли к защите направляющих.только с проводкой закончил .свет больше всего времени забрал.

IMG_20191217_152013.jpg

IMG_20191217_152025.jpg

щас думаю как сделать вфг. хочется без колхоза .пока на редукторы присматриваю .станок универсал 2 идеально но станки дорого 

А як у Вас світло реалізовано? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

кучу ламп примерял все никак.на глаза мелкая круглая попала.вот ниже фланца вставил там в станите есть  место

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Часто використовую НГФ з горизонтальним валом і тоненькими відрізними фрезами. Фрези від 0,4 мм., завтовшкі. Іх треба охолоджувати змащувальною рідиною.

Так мені набридло підливати ЗОР з пляшечкі. Тому зробив протічну систему крапельного подавання рідини.

Бачок на хоботі, голчастий кран і гнучка трубочка...

В столі зливна трубочка. Злиту ЗОР можна відфільтрувати і використовувати знов.

 

 

 

Вся система тримається на хоботі на двод болтах М8. Зняти ії 5 секунд...

Змінено користувачем Саша
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слідкую за Вашими темами, все подобається, все робиться з душею та гарним підходом (та гарною українською мовою) - великий Вам РЕСПЕКТ.

Яку ЗОР використовуєте?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, NDU написав:

Слідкую за Вашими темами, все подобається, все робиться з душею та гарним підходом (та гарною українською мовою) - великий Вам РЕСПЕКТ.

Яку ЗОР використовуєте?

 

Дякую. 

У мене є дві ЗОР : blasocut та унізор.

Із ЗОР на НГФ вийшла своя історія. Чомусь тоненьким дисковим фрезам більше сподобався саме унізор, хоча начебто blasocut вважається кращею рідиною. Мені і самому то дивно, але для НГФ мушу підтримувати запаси унізор.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

Шукав я лещата до НГФ. Мені треба було меньших, ніж ті що були раніше. А раніше були лещата на 125 мм. І вони були троха завеликі для НГФ.

Тому почав я шукати меньших. До того ж ті на 125 мм., лещата пішли "працювати" на інший фрезер. Отже, НГФ потребував нових лещат.

Орігінальні лещата від НГФ недешеві, та й з вигляду не дуже надійні.

Тому я орігінальні лещата від НГФ навіть не шукав.

Але лещата тепер недешеві. І де мені було взяти добрі лещата за "бюджетний" цінник?

В барахолці виклали чеські TOSівські лещата з губами на 100 мм. Але іх треба було ремонтувати.

Ну, я іх взяв. Пару днів і вауля:

 

IMG_2981_thumb.jpg

Лещата чеські 1975 року. Повортна основа сталева. Самі лещата чавунні, але чавун якісний, щільний схожий на сталь.

 

IMG_2987_thumb.jpg

Лещата мають праворуч і луворуч нерухомої губкі глухі отвори з різьбою М8 для бічних упорів.

Іх можна класти на стіл фрезера без поворотної основи поперек чи вздовж.

Але я іх покі кладу з поворотною основою, бо мені так легше виставити губкі по індикатору.

 

 

Попалося мені на очі свіженьке відео, про те як один американець реставрує аналогічні чеські лещата:

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Протічна система ЗОР добре підійшла при застосуванні ВФГ.

 

IMG_2394_thumb.jpg  IMG_2395_thumb.jpg

 

Також, нарешті я прикрутив лінійку на повздовжню подачу. 

Планка де ставитиметься мітка (риска) буде рухомою. А риска буде маркером, для різних випадків своя риска маркером. Мені так практичніше.

Розчинником завжди можна повитирати старі та помилкові рискі і нанести нові.

IMG_2398_thumb.jpg

 

 IMG_2399_thumb.jpg 

 

IMG_2400_thumb.jpg

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня, всім!

Модернізований хоббі-фрезер НГФ 110 Ш4 знайшов нового власника.

Тепер він працюватиме в Івано-Франківську.

Прошу адмістрацію форуму закрити дану тему, оскількі писати вже немає про що.

Дякую читачам за увагу!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А можливо не потрібно закривати дану тему, нехай вона буде продовжуватися для інших власників НГФів Ш-4, були ж дописи, фото інших форумчан.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку