Саша

НГФ-110-Ш4, модернізований хоббі-фрезер .

149 повідомлень у цій темі

В 2/1/2017 в 21:26, Саша сказал:

Через барахолку придбав сталеві поворотні лещата:

Дуже приємні поворотні лещата. Пощастило. Низькій профіль, велике розкриття. Тішуся немов дитина.

 

Який розмiр тiскiв? Бо незнаю якi шукати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Iван сказал:

Який розмiр тiскiв? Бо незнаю якi шукати.

Загальна довжина - 470 мм. Заввишкі -110 мм. Завширшкі - 160 мм. Розкриття - 190 мм.

Змінено користувачем Саша
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дешево новый станок, даже уровня НФГ, при штучных/мелкосерийных обьемах - не сделать. С литьем (правильным литьем, там далеко не все так просто), мех обработкой (качественной, а не +- лапоть), покраской, налогами на 3/П и проч-проч расходами если войдете в 100 грн/кг - считайте что ухватили бога за бороду B|.

И опять же - будет ли спрос? Вот недавно тема поднималась по фрезерным тискам - 500 долл/шт за качественные фрезерные тиски. Нужно малое - найти 10 желающих :D. Далее - думаю все в курсе. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Богдан28 сказал:

Дешево новый станок, даже уровня НФГ, при штучных/мелкосерийных обьемах - не сделать. С литьем (правильным литьем, там далеко не все так просто), мех обработкой (качественной, а не +- лапоть), покраской, налогами на 3/П и проч-проч расходами если войдете в 100 грн/кг - считайте что ухватили бога за бороду B|.

И опять же - будет ли спрос? Вот недавно тема поднималась по фрезерным тискам - 500 долл/шт за качественные фрезерные тиски. Нужно малое - найти 10 желающих :D. Далее - думаю все в курсе. 

Так, пан має рацію.

Якось до мене зверталися люди, що займаються литвом з чавуну. Я не мав нагоди спитати, що саме вони відливають. То були приватні підприємці.

Але, бачте - все ж такі є такі, що відливають шось з чавуну.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
25 минут назад, Саша сказал:

Загальна довжина - 470 мм. Заввишкі -110 мм. Завширшкі - 160 мм. Розкриття - 190 мм.

Дякую Вам за вiдповiдь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вирішив вирівняти різцетримач, поза як він був стомлений роками роботи. Спочатку фрезою:

 

36578830n.jpg

 

Але фреза лишає по собі сітчастий слід. Щоби зменьшити рельєф попробував ротаційний напилок.

Не шліфування, але краще ніж сітка від фрези:

 

36578832n.jpg 36578833n.jpg 

 

36578834n.jpg

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я тоже приводил в порядок резцедержатель токарного используя НГФ. Использовал дисковые фрезы на горизонтальной оправке. Получилось очень прилично.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Саша сказал:

Вирішив вирівняти різцетримач, поза як він був стомлений роками роботи. Спочатку фрезою:

 

36578830n.jpg

 

Але фреза лишає по собі сітчастий слід. Щоби зменьшити рельєф попробував ротаційний напилок.

Не шліфування, але краще ніж сітка від фрези:

36578834n.jpg

 

Добрий вечір.

Свій різцетримач рівняв фрезою.

20170502_162011.jpg

20170502_200412.jpg

 

Трьохсторонньої фрези не було, довелось виготовити ось таке чудо.

image-20170502_195918.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пан має дорослий верстатик. А у мене шкільний, з люфтами...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Люфти річ недобра, бо іноді через це трощаться фрези. Вирішив зробити перевірку геометрії і вибрати люфти.

Зкинув колону на стіл поруч з тумбою верстату. Почав з перевіркі наявності або відсутности гвинта напрямних колони:

 

36671066n.jpg 36671067n.jpg

 

Гвинта немає, перехожу до розведення фарби і шабрування. Після 2 проходів картина така:

 

36671068n.jpg  36671069n.jpg

 

Уже з понеділка шабритиму на тоньших шарах фарби із контролем васервагою.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колона, ії напрямні пошабровані. Чавун колони і консолі приємно здивував - шабер притуплювався скоро. Ластохвіст колони мав увігнуту сферичну форму з під фрези. 

Тому так довго все шабрилося.

 

36698885n.jpg

 

Консоль частково теж пошабрована. Але тепер потрібні вимірювання для продовження ремонту. Треба, щоби консоль щільно прилягла до колони.

Перехожу до елемента, що ущільнює - до клина. Його я наростив текстолітом і пошабрую по лекальній лінійці зпочатку.

Лінійка і клин:

36698886n.jpg 36698887n.jpg 

Початок:

36698888n.jpg

За 3 години проміжний і кінцевий результати:

36698889n.jpg 36698890n.jpg

Тепер шабрую текстолітовий бік клина, встромляючи його на місце.

Клини треба підігнати щільно, бо це є жорсткість верстату.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Міряю ластівчаний хвіст - розбіг 5 соток.

36711165n.jpg

Вимірами відносно шпіндєля (через скалку) вияснив яку частину треба рівняти і вперед:

36711166n.jpg  36711167n.jpg  36711168n.jpg

 

Попередньо вирівняним крестовим столом вирівнюю площини ластівчаного хвосту консолі:

 

36711169n.jpg  36711170n.jpg  36711171n.jpg

 

Ластівчані напрямні в моєму верстаті не є прямими, якісь грубо шабровані із заводу - виробника. Здається на фарбу прикладали до них не лінійку а банан.

Виправляю.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тепер треба переходити до геометрії крестового столу.

Задля вимірів зробив таку оправку повєрочну з самопальної скалкі КМ3 і поверочної лінійкі:

36714333n.jpg

Спочатку краї лінійкі виводяться в 0 по індикатору, а потім індикатором при русі столу визначаємося з відхиленнями. Той самий випадок, коли в токарному виставляється супорт в перпендикуляр до шпіндєля.

Клин (рідний) навіть в крайньому затягнутому положенню не вибирав люфта стола. А як я раніше того не помічав?

Вирівнюю клин стола:

 

36714334n.jpg  36714335n.jpg

 

На заводі робили ці верстати лише щоби школярам показати, а мені ж працювати ним треба. Шабрую далі.

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Далі роблю ластівчані напрямні крестового столу по напрямним консолі. Наношу фарбу і за відбитками пришабрюю:

 

36721077i.jpg  36721078i.jpg

 

Далі перехожу до напрямних стола. За плиту в мене лінійка:

 

36721079i.jpg 

Початок на середніх шарах фарби:

 

36721080n.jpg

Кінець на найтонших шарах фарби:

 

36721081n.jpg

 

Далі йду до напрямних рухомого столу. Заміри мікрометром ластівчаного хвосту:

 

36721082i.jpg  36721083i.jpg

 

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Все.

 

Зібрав.

 

 

Він став жорсткішим.

 

Ломати фрези йому вже не вдається.

 

 

Змінено користувачем Саша
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт !

Можна трохи більш докладніше про фарбування ? Я так зрозумів, що Ви вибрали доступно/бюджетну пентафталеву фарбу, цікавить - яку ? Чи грунтували перед фарбуванням ?

Я потихеньку дійшов до фарбування свого, верхній шар фарби (той, що пту-шники мазали щіткою) відлущив та відтер до заводського, дещо зашпатлюю автомобільною поліефіркою.

Які на Ваш погляд, після тривалої експлуатаціі, недоліки ? Може треба було погрунтувати ? 

 

Змінено користувачем Кулибкин
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіт.

Повністю стару фарбу я не знімав. Лише там де вона не трималася. Бо сама стара фарба є грунтом, який достатньо закриває нерівності і придатен для нових шарів шпатлівкі, грунту чи фарби.

Отже, відмивши водою з рідким милом корпус зачистив наждачкою 60 зерна і почав вирівнювати нерівности автошпатлівкою:

WP_001080.jpg

Після цього наніс форборозпилювачем автомобільну акрилову грунтівку. За добу, коли висохло зашліфував 220-350 зерном шліфпаперу автомобільного. Краще з водичкою, бо на суху шліфпапер скоро забиваеться. І це вже була підготовка під фарбування. Фарбу брав дешеву, місцевого хімзаводу, але перевірену при фарбуванні гаражних воріт. Протерши ганчиркою з розчинником верстат, та заклеївши порожнини фарбував фарборозпилювачем . Фарбу треба добре розвести, віддачу на копрессорі виставити ближче до мінімальної, щоби фарба не розліталася навсебічь  

IMG_2577.JPG

 

Фарба нормальна, лише не витримує падінь важких предметів - зколюється. Але підфарбувати пензликом не займає багато часу.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є така грунтівка, думаю пройде.

P70717-123356(1).jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Звісно пройде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Грунт сірий. І пофарбувати хочу в сірий. По-перше, трохи "осучасню", по-друге, як фарба сколеться або пошкрябаю, піднизом буде сірий грунт.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Кулибкин сказал:

Грунт сірий. І пофарбувати хочу в сірий. По-перше, трохи "осучасню", по-друге, як фарба сколеться або пошкрябаю, піднизом буде сірий грунт.

Я не впевнений, але мабуть існую якісь компонент, що робить засохшу фарбу більш гнучкою. Ну щось типу краплі риб'ячого жиру (чи ріцінової олії, зараз не можу пригадати) в епоксидну смолу, що робить ії еластичною у затверділому стані. Хотілося би спитати тих хто в темі.

Бо фарба буває зколюється аж до металу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.01.2017 в 19:06, Stebium1 сказал:

У призмы две поверхности, одна понятно как смазывается, а угловая как?

Не зміг я вигадати якоїсь системи змащування нахилених частин призми, але лишати сухими теж не хотів.

Тому застосував консистентну змазку - графітну. Вона роками не сохне на відкритому повітрі.

графітна_змазка.jpg 1ch3lqo.jpeg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Графитка очень и очень плохо! 

Лучше хоть иногда с масленки смазывать индустриалкой, подняв в верх смазывается низ, опустив в низ, смазывается верхняя часть, и пару раз тудой- сюдой.

Любит оно там пыль собирать, смазать и забыть будет очень и очень плохо, тем более графиткой, не любят ее станки - кашляют от нее.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я тоже смазываю И-20А. Перед работал помазал и погонял пару раз туда-сюда. После работы убрал, немного смазал. И все. С вертикальными проще, вот перемещение столика вдоль неудобно смазывать. Может это только у меня так.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я спостерігатиму. Якщо графітка шкодитиме верстатові - повитераю. Візьму компрессорного мастила, воно густіше і не так скоро стікатиме.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку