andrey_drabchuck

Как подключить двигатель 380 на 220 (однофазка)

279 повідомлень у цій темі

На 1.1квт конденсатор потрібен на 80 мкФ. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Сергій Лавріненко сказал:

На 1.1квт конденсатор потрібен на 80 мкФ. 

Та я взагалі рахував по формулах з інтернету і двома онлайн калькуляторами, то видавало 37 мкф, от і узяв спочатку 40, а потім поміняв на 60. Але вже не поміняю на більший, бо собака коробочку погризла, не приймуть в магазині....

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Stebium1 сказал:

Он на звезде, кроме подбора конденсатора, нужно ещё и схему подключения обмоток менять

Та знаю, що зіркою. Але ж наче можна й так запускати, просто буде більша втрата потужності. Не хочу лізти в мотор заради разової роботи

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Stebium1 сказал:

Ну вот из-за потери мощи он и не раскручиваетс. Работать при 20-30% мощи то же нормально не получится 

Та мені буквальна разова робота. Обходився без заточки свердл поки що, але зараз треба повністю переточити свердло для глухого отвору

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Stebium1 сказал:

И шо ? От этого поменяется закон Ома?

Ну якщо проблема лише в малій потужності, то мені це не страшно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
  1. Нету прям догматного формата , мол пишут 70 мкф на 1 квт... Тут все нужно подбором. Подкидывать емкость, мерять токи, и слушать работу... чтоб не в разнос шел... Звезда, треугольник , тут на любителя и как говорится. нужно понимание , куда и для чего двигло. Допустим у меня наждак 3 квт, включен звездой, так он тише работает и дольше жить будет,плюс меньше емкости на запуск ... и с 3 квт выходит  примерно 1 квт активной мощи. Вот еще двигло на отрезном у меня, так там 1.7 квт, стартует что дурной при 50ти мкф.На сверлилке тоже 1.1 квт , так там 110 мкф комфортабельная... Хотя что точило , что сверлилку все перевел на частотник, тобеж все свои трехфазные агретаты на одном частотние нынче...но то уже другая история
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Reiter сказал:

Та мені буквальна разова робота.

Що це за громада, де  нема жодного наждака, то у вас і друзів нема? У Вас є токарний верстат, став камінь за заточи свердло, верстат не помре від одноразового використання. Краще будемо гуму тягнути а не прцювати?

Змінено користувачем Виктор Смирнов
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

при підключенні до однофазної мережі 220, навіть з конденсаторами, ви втрачаєте потужність,

 

при розгоні, пускові токи двигуна значно перевищують робочі, при цьому обмотки гріються сильніше, і як довгий запуск позначиться на них невідомо. Пусковий конденсатор служить лише для запуску двигуна

 

 можна й без робочого, але втрата потужності буде ще більша, колись, дуже давно, із конденсаторами було туго, просто намотували вірьовку на вал і запускали двигун, але я б зараз категорично не радив так робити

 

при роботі двигуна в нештатному режимі потрібно слідкувати за його температурою, бо він може перегрітись і вийти з ладу. 

 

і якщо ,прямо завтра, вам не підключать 380, я б радив підібрати пускові і робочі конденсатори, бо немає нічого більш постійного ніж щось тимчасове

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Виктор Смирнов сказал:

Що це за громада, де  нема жодного наждака, то у вас і друзів нема? У Вас є токарний верстат, став камінь за заточи свердло, верстат не помре від одноразового використання. Краще будемо гуму тягнути а не прцювати?

Все є, але нічого не встановлено, не підключено. Майстерня не добудована. Війна внесла корективи....

 

От і роблю поки "на колінці"....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Reiter написав:

Та мені буквальна разова робота. Обходився без заточки свердл поки що, але зараз треба повністю переточити свердло для глухого отвору

 

А якого саме розміру свердло?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, softm сказал:

 

А якого саме розміру свердло?

21,5

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо разова робота  і в планах з часом все робити від 3ф то яб не заморачувавсяб з   нождаком  ,закріпіть болгарку 125 в тіски поставте зачисний круг і зробіть роботу , роботи на 5хв з перекуром , 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как же все любят разжёвывать любой вопрос до основания.

Человек написал что пользоваться будет не часто,

отсюда напрашивается ответ подключайте как Вам удобно,

если мощности мотора хватит для решения вашей задачи,

то хоть вообще кондёры не ставьте а рукой запускайте.

Поставили на 60 мкф запускается, мощности заточить сверло хватает, что ещё нужно? 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Reiter написав:

...Не хочу лізти в мотор заради разової роботи

Все що тимчасове чомусь плавно стає постійним :)

Тому запропоную не електричний варіант який бачив у чоловіка, що мав спалений наждак.

Замість одного із камінців був пристосований ролик поліклинового ременя  з авто. Інший аналогічний ролик

встановлений на іншому робочому двигуні. Ремінь і ролики (скоріш за все з генертора) були знайдені в смітнику автосервісу.

Схема "прижилась" і досі працює.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

было у меня устройство  с двигателем обмотки были залиты смолой и движок был на 380  300 ватт (в коробке 3 вывода ) 

 

поставил рядом от швейной машинки (6 выводов  в коробке - двигатель был тоже на 300 ватт  ) - запитал от 220  соединил обмотки звездой (+ конденсатор от 400в )   - после старта двигателя -(раскручивания ) через обычный автомат подключал второй движок  к клемам  первого  и все работало ок  хоть получались  с перекосом  (скажем фазы) но аппарат работал отлично 

он был маломощный  и потери были намного меньше в мощности  чем при подключении (движка на 380 + емкость в сеть 220)

да и между выводами двигателя после старта  было уже поболее 220в 

 

если уточнить то устройство под нагрузкой не стартовало от слова вообще (хоть и добавлялся пусковой кондер) а так включаем  1й движок набрал обороты  и включаем без переделки второй  и все работало (правда делал больше 20ти лет назад и о том сколько тянул 1й двигатель даже не задумывался электричество стоило гораздо меньше)

 

есть один нюанс  двигатель устройства был импортный  а наш по габаритам был в два раза потолще (мало ли не разбирался - но может  тоже играет роль)

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Viktor_KVS сказал:

было у меня устройство  с двигателем обмотки были залиты смолой и движок был на 380  300 ватт (в коробке 3 вывода ) 

 

поставил рядом от швейной машинки (6 выводов  в коробке - двигатель был тоже на 300 ватт  ) - запитал от 220  соединил обмотки звездой (+ конденсатор от 400в )   - после старта двигателя -(раскручивания ) через обычный автомат подключал второй движок  к клемам  первого  и все работало ок  хоть получались  с перекосом  (скажем фазы) но аппарат работал отлично 

он был маломощный  и потери были намного меньше в мощности  чем при подключении (движка на 380 + емкость в сеть 220)

да и между выводами двигателя после старта  было уже поболее 220в 

 

если уточнить то устройство под нагрузкой не стартовало от слова вообще (хоть и добавлялся пусковой кондер) а так включаем  1й движок набрал обороты  и включаем без переделки второй  и все работало (правда делал больше 20ти лет назад и о том сколько тянул 1й двигатель даже не задумывался электричество стоило гораздо меньше)

 

есть один нюанс  двигатель устройства был импортный  а наш по габаритам был в два раза потолще (мало ли не разбирался - но может  тоже играет роль)

Да сейчас в сети валом генераторов по такому принципу.

Типа этого

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ну сейчас не знаю  я дурить людей что выработка больше затраченной энергии не буду 

да и принцип описанный мной другой - генератора с шкивами ремнями нет 

по крайней мере все работало

12345.JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Слава Україні ! Всім Привіт.Підкажіть будь-ласка як підключити цей двигун на 220в.Пробував трикутником .Двигун то запустився ,але обороти зависокі і звук непривичний.Буду вдячний за підказку.

IMG_20230917_144440.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

оберти залежать від частоти, тому ніяк не збільшаться. 
ПС. Почитайте ще як фотки вставляти, щоб нам не читати як шию рівняти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вибачте,фото відкорегую,просто з телефона чомусь так загрузилось.На рахунок оборотів я згоден.Але тут чомусь на шильдику пише трикутник та 415в,зазвичай зірка мала б бути.Я спробував на трикутник і на 220 в ,але щось не те.Мотор крутиться ,але гудить та робота не звична.

IMG_20230919_004711.jpg

Змінено користувачем Wolodja
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таке враження що він суто на 415в? Хоча в борні 6 виводів.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще початок кінець обмоток може бути переплутан. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

11-та сторінка - там таблиця з новим маркуванням цього двигуна, по ньому можна знайти в інеті характеристики і т.п.

https://www.makhariaelectricals.net/assets/pdf/bbl_Crompton-Standard.pdf

 

Якщо 6-ть виводів і розділені по дві (вхід/вихід),  підключений правильно і через конденсатор, і двигун не палений, то потрібно амперметром провірити всі три вхідні - має бути однаковий ампераж, якщо перекос на кондесаторі - вирівняти за рахунок конденсатора. 

Практичніше було б в зірці провірити на 380, як ампераж і т.д. А вже потім на 220-ть переводити. 
ПС. конденсатори - зло. Краще частотника відповідного поставити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знайшов

Таки йому потрібно три фази (380) на трикутник, а не 220. На зірку ще більше.

https://www.indiamart.com/proddetail/bharat-bijlee-ma11m433-series-1430-rpm-low-voltage-standard-motor-19477609788.html

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

по крайней мере все работало

Робив таке ж. Тоді він називався розщеплювач фаз з однієї на три.

Робив з бідності так як були відсутні три фази в гаражі і не передбачалося.

Коротше робило. Генерувало 3-ри фази по 220В. Перекоси вирівнював конденсаторами.

Закинув по причині того, що 220В мережа в кооперативі була дохла і при просадці (сварка, болгарка в сусідів) зривалася генерація.

Оте з маховиком впринципі має право на життя, якщо розрахувати маховик щоб він накопичував достатньо енергії для підтримки стабільних обертів (типу механічного конденсатора). Само собою , що зняти звідти можна лише відсотків 50 від потужності основного двигуна. А те що індуси підмикали його попередньо до мережі так це скоріш для початкового підмагнічення .  А шморгалка для легшого старту щоб не перевантажувати двигун.

Колись по принципу такого маховика пропонувалось робити авто і підтримувати малопотужним лише обертовий момент. Відмовились від ідеї бо ефект гіроскопа ніяк не побороли.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку