Iван

токарний станок 1е61м

377 повідомлень у цій темі

Хочу додати ще один нюанс цього верстата:,середні шестерні,ті ,що встановлені на приклоні на втулці зі шпонкою мають між собою значний люфт,через що різьба виходить неякісна. Я ці шестерні скріпив між собою гвинтом М6. Тепер люфт став значно менший .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 21.11.2017 в 23:00, ОЛЕКСА сказал:

що же необхідно з оснастки, щоб працювала конусна приспособа.

Необхiдно зробити круглу направляючу, та ii' крiплення до станини. В Вас зараз нижня направляюча конусноi' лiнiйки не зафiксована, тому вона i'здить разом з супортом, та не може рухати поперечку.

LCakz9Jqv7ZjRW5LAs9r.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, cthutq сказал:

мають між собою значний люфт

Э таке дiло, в мене "шпонка" теж роздовбана на нiй. А як саме скрiпили, наскрiзь?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 21.11.2017 в 23:00, ОЛЕКСА сказал:

конусна приспособа

Ще в Вас чомусь пофарбованi верхнi направляючi, так не маэ бути. Та я не бачу гайки фiксатора крiплення гвинта поперечки, обвiв кружечком.

P7270161.JPG.ba8ade19b305948c5055b38b0e789051.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую комраде, щось таке собі і уявляв. Зараз буду доробляти прибамбас, так як хочу доробити собі декілька девайсів з КМ4.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там де кружечок, у мене нічого не було :( , а там де пофарбовано ніби не має контакту із верхнім супортом, він слизгається по лінійці (я так гадаю) тій що пришабрена.

Змінено користувачем ОЛЕКСА
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, ОЛЕКСА сказал:

Зараз буду доробляти прибамбас

Якщо дуже цiкаво, можу сфотати свою, вона якраз зараз розiбрана. В мене схоже все на мicцi, не було тiльки того крiплення до призми. До речi, ось як виглядаэ лiнiйка, "дiдуся" наших станочкiв, Karger DL3.

39.png

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось у кого "вкрали"  А за фото буду вдячний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, ОЛЕКСА сказал:

він слизгається по лінійці (я так гадаю) тій що пришабрена.

В мене вся лiнiйка шабрована, в Вас пiд фарбою повинна теж бути "картина Репина)))" Краще завтра зроблю фото своэi', може щось цiкаве побачите.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шаберну пластину сьогодні якраз підвів, буде фронт робіт :(:)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нарешті допер, це для того, щоб по плошині лінійка поверталася  :0bc5ba3e:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім вітання, приймайте в тему.

Правда в мене 1Е61МТ.

 

Буду мати вільну хвилинку (роботи вагон) черкану пару слів про свій станок і пару фоток кину..

 

І відразу питання, може хто має дублюючі шестерні гітари на 60 зубів і гироку (44 мм) на 75 зубів для дюймових різьб. Куплю або обміняю на 120 зубів, маю дві штуки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.11.2017 в 00:41, ОЛЕКСА сказал:

А за фото буду вдячний.

Нарешті доповз до гаражу. Вибачаюсь що засрана, ще не встиг вiдмити.

 

На фото поганенько видно, токарний 53 року - шабровка виглядає, як вчора зроблена. Майже всі поверхні шабровані...

IMG_20171130_183114.jpg

IMG_20171130_183139.jpg

IMG_20171130_183417.jpg

IMG_20171130_183437.jpg

IMG_20171130_183514.jpg

IMG_20171130_183601.jpg

IMG_20171130_183658.jpg

IMG_20171130_183819.jpg

IMG_20171130_190150.jpg

IMG_20171130_190313.jpg

IMG_20171130_190405.jpg

IMG_20171130_190755.jpg

IMG_20171130_190805.jpg

IMG_20171130_190829.jpg

IMG_20171130_190948.jpg

IMG_20171130_191044.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую комраде. Дійсно, ця гайка в мене відсутня. Яку функцію вона виконує?

Шабровка дійсно гарна, на моїй приспособі була велика вироботка, видно часто використовували, шабрити прийшлося самому, руцями.

 За опис від мене +  

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, ОЛЕКСА сказал:

Яку функцію вона виконує?

Вона фіксує гвинт поперечки в осьовому напрямку (якщо її відпустити, то можно рухати поперечку рукою). Ще і сам незнаю навіщо ця функцiя, супорт поки знятий та розібраний, ще до нього не дійшов...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Маю припущення, що воня для регулювання осьового люфта, в з"єднанні гвинта з лінійкою.

Змінено користувачем DimoR
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пару слів про мій станок.

Модель 1Е61МТ (МТ означає високої точності, по паспорт, якщо пам"ять не зраджує мав би давати 0,008 мм) рік випуску 1971

Був куплений моїм батьком десь ~2006 +-  на з-ді Кінескоп, коли  його розгрібали на металобрухт.

Станок був без виробітки, бо по прямому призначенню не працював.

 Був не комплектний, задня бабка, різцетримач мала повздовжня і все що було звязано з повздовжньою поадечю було відсутне (вал подач, шестерні фатуха на рейку)

Так як станок робив якусь накатку типу польги на якісь колбочки.

 

І до початку 2016 року він стояв і ржавів, але не сильно )

Я нарешті його забрав і почав перебирати та збирати.

Тоді пощастило і я купив донора за 10 тис. грн з якого удачно було взято амйж всі недостаючі частини( вал подач, шестерні в фартух, задню бабку) і полишались деякі запчастини, дещо продав дещо ще валяється про запас. А день перед тим як знайшов донора, шукав задню бабку, дзвонив питав, на наступний день дзвонять і кажуть є, 5,5 К грн, я кажу дохрена, я цілого донора за 10 найшов, а мені типу, так ми домовлялись я вже поїхав і привіз, потратив солярку і т.д. хоча я лише питався чи є і яка ціна і конкретно ще нічого не замовляв.

В станку звичайно є ще над чим попрацювати, але він давно в роботі, не часто і не густо прото деколи виручає.

Ось такий він має зараз вигляд.

Патрон 200, до якого точилась така перехідна шайба.

 

І хтось там згадував про люнет, зробив собі такий руховий, змоделив в соліді, порізав на лазері, кріпиться на супорт.

 

WP_20171129_11_56_11_Pro.jpg

WP_20171129_11_56_24_Pro.jpg

WP_20171130_07_40_46_Pro.jpg

WP_20171130_07_40_54_Pro.jpg

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Незнаю це довго чи не дуже, але шукав шестерні гітари на свій 1Е61МТ десь пів року.

Наразі лишились шестерня на 60 зубів і на 75, для метричний і дюймових різьб відповідно.

на 60 зубів замовив на https://refit.com.ua/ua/ посилання взяв з даної теми десь на третій сторінці (чекаю, д 10 днів обіцяли прислати, ще залишилось трохи)

 

А широку шестерню ще й з модифікованим зубом вирішив робити  сам.

 

Купив заготовку на металобазі 40Х, але трохи провтика з розміром, по паспорту вроді мала бути ширина 44 мм, а в мене хватило лише на 40 мм.

На обточкузаготовки вбив десь 3,5 години (хто читав паспорт вкурсі. що станок не призначений для чорнової обробки) 

Болванка була 160 мм діаметром, обдирав до 115,2, плюс зріз був під кутом, десь від 41 до 50 мм.

 

Ну і пілся НР віддав на зуборіз, сьогодні забрав. Чи зуб зробили модифікований ХЗ (видруковку за паспорта давав там -0,15 мм), але зуби нарізали і шпон паз зробили, взяли 420 грн (хоча попередньо казали ~200 грн), але це ньюанси, ціна, всерівно, вважаю адекватна.

 

Надіюсь через пару днів дійдуть руки, щоб провірити як ріжеться різьба, хоча я ніколи ще різьбу не нарізав, але раз пробував тренуватись і зломав різебьб але тепер вже маю поняття як це робити, один викладач з бурси пояснив..

 

П.С. ось доречі на днях появилось оголошення по шестернях, може комусь треба 

 

П.П.С. а я продаю поштучно дві шестерні на 120 зубів в оголошеннях 

 

 

 

WP_20180102_17_13_45_Pro.jpg

WP_20180110_12_16_56_Pro.jpg

WP_20180104_13_00_44_Pro.jpg

WP_20180102_17_10_10_Pro.jpg

WP_20180110_12_16_33_Pro.jpg

WP_20180110_12_16_41_Pro.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лайкнув попередній пост, якось проспав його, викладіть креслення люнета, вийшло супер, думаю багато хто скаже дякую.

П. С. Ту одну на 120 я мабуть таки у вас заберу, якщо до кінця місяця хтось не випередить. Не прошу відкласти, бо як завжди не знаю,  що у мене буде з відрядженнями...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Люнет швидше зможу на пошту скинути солідворкс креслення або якщо треба креслення під порізку, але то вже пп і хоча би за якесь файне пиво ?, а то крім потрачених годин ще прийдеться час потратити на оформлення.

 

А шестерні в продажі є дві і вже пару місяців висять, так що думаю, ще повисять ..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я потреби не маю, але маю хорошого друга, якому би дуже не помішав би такий люнетик, то вже хіба він в пм звернеться, лінк я йому відіслав як тільки побачив той люнет. В скільки обійшлась порізка, якщо не секрет?

 

По шестірні на це і сподіваюсь, бо поки і так зайвих грошей нема і пам'ятаю, що продаються давно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для користувача "DimoR" хочу дати відповідь. Стосується проміжної шестерні гітари,що встановлена на втулці зі шпонкою. Напевне це болячка всіх 1Е61-х.

Перший варіант був кріплення шестерень наскрізь гвинтами М6- 3 шт.Можна і М5. Втулка тоді можлива без шпонки.Але зважаючи на те,що дюймові пітчеві та ін. різьби потрібні вкрай рідко, тоя прийшов до останнього варіанту.Підібрав шестерні для метричних різьб (розрахунок простий:шестерня А:D(для метричних має бути 0,66666667)Тобто дві шестерні ,а між ними паразитка.Вісь шестерень  виготовив з штока стойки передньої підвіски ф22 мм.В шестерню вставив бронзову втулку,зробив отвір для змазки. Додаю фото.Можу додати креслення. Вузол вийшов простий,надійний,в осьвому напрямку люфта в шестерні майже немає,шумстанка став набагато менший,люфти також зменшились.

20180108_225936.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@RoMANIAC До речі, Романе, а на 48 зубів ви знайшли шестірню?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 години назад, Curandero написав:

@RoMANIAC До речі, Романе, а на 48 зубів ви знайшли шестірню?

так, на 48, вроді, є, при чому, на цьому форумі була, купив..

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Причому, якщо не помиляюсь, там дві шестерні на 48 треба, одна на нортон, друга А. Одна в мене була..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку