Fler26

Токарный ИТ 1М

72 повідомлення у цій темі

Хотелось бы услышать владельцев токарного ИТ 1М 

Купил я уже как пятый год будет.

Кто как использует какие недостатки и преимущества выявлены пользователями.

PIC002477.jpg

IMG_20171006_200059.jpg

IMG_20171006_214440.jpg

PIC004153.jpg

PIC003176.jpg

PIC003179.jpg

PIC001159.jpg

PIC001387.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Насколько мне известно сыроват он, как станок для домашней мастерской хороший вариант лично моё мнение.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Bonneville сказал:

Насколько мне известно сыроват он, как станок для домашней мастерской хороший вариант лично моё мнение.

И мое тоже .

Но как универсал дает фору многим станкам .

С такими параметрами и оснасткой других станков не встречал.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Станок идеальный для небольших мастерских.Сам покупал такой же только из практичности(размер,вес,характеристики обработки и куча заводских приспособлений)

Гнать план гаек или сгонов на нем не будешь,а вот как шырокоуниверсал-самое оно.

Плюс низкое енергопотребление.

Все пишут что не жесткая станина,я дам им ответ-так нехер драть по 10мм за проход!

Минус-маслонасос,желательно менять на отдельностоящий.Даи резцедержку б помощнее.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, jura-xm сказал:

 

Гнать план гаек или сгонов на нем не будешь,а вот как шырокоуниверсал-самое оно.

 

Так ни какая модернизированная КАшка СССРовская не угонится 

за ЧПУ или обрабатывающим центром.

Как говорили старички (на наш век хватит )

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 06.10.2017 в 23:06, Fler26 сказал:

Кто как использует какие недостатки и преимущества выявлены пользователями.

Про недостатки конечно можно долго говорить,к сожалению их там больше чем "достатков".Отсуствие ускореной подачи,зажим з\б,маслообеспечение,непонятный натяг шпиндельного подшипника,малая жесткость станины,отсуствие нормального тормоза.....Юзаю такой станок больше года,для мастерской или автосервиса самое оно,если приноровится то станок достаточно точный,не помешает поперечный винт с шагом 2.5 мм.На китайцах не работал но после 16б16кп работа на итешке напоминает работу на тв4,ничего не поделаешь станок ремонтный и облегченный и для изготовления деталей для "боинга" не предназначен.Это я выделил для тех кто ищет виртуальные микроны на этом станке при покупке.Станок изготовлен что б выточить в полевых условиях деталюху для трактора и т.д.На итешке можно точить точные детали но это скорее заслуга токаря а не ж станка.Сейчас ищется другой станок а итешка остается как обдирочный.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

...Отсуствие ускореной подачи,зажим з\б,маслообеспечение

Все это делаеться за день,одним человеком,и бюджетом 1500грн.

Натяг шпиндельного подшипника делается подпором патрона или шпинделя  задней бабкой,и подсукиванием гайки,моя ит-шка отрезает на автоподаче без проблем.

Тормоз если нормально отрегулироват и немного увеличить канавку для впрыгивания ролика-работает на ура,проверено не одним мной.

С 16Б16КП сообственно его сравнивать не годиться,это как мотоцикл Минск и ИЖ Планета.

И еще,не на один станок из завода не выпускалось сколько приспособлений.

Диск колесный  R15 расточить на 16б16кп сможете?а R19 слабо?)))

Для начинающих-идеальный вариант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поки не маю свого, але вже півтора роки "катаюсь" у гостях.

Підтягнув шпіндель - без зауважень.

Підтягнув клин поперечки та гайку поперечки, через півроку змушений був повторно тягнути.

Після 3-ох годин роботи вимагає відпочинку - замість масла йде піна. Але то на 900 об/хв.

Ріжу на швидкісних режимах - без зауважень.

 

То ще не дуже вдалі різці, ВК8. Тепер ще краще. Режим 900 об/хв, різав лівою рукою. Права на камері.

Різав різцем шириною 6,5 мм діаметр 115 мм. Тягне на 315 об/хв з охолодженням.

Розмір тримає добре, в сотку попадаю легко.

Мала вага, мала потужність електродвигуна дозволяє встановлювати в гараж.

Встановив задню бабку без конуса, в іншому місці конусіння було жахливе!

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, 4post сказал:

 

Встановив задню бабку без конуса, в іншому місці конусіння було жахливе!

 

 

Не понял ?

На первом видео с таким вылетом и без подпора центром было конечно стремно.... думал хруснет 9_9

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шукаю такий станок . Може хтось щось підскаже....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, makarrm сказал:

Шукаю такий станок . Може хтось щось підскаже....

Видел в хорошем стане за 50тыс на ОЛХ пол года назад если бы за 25тыс то купил бы не раздумывая еще такой а то задолбался постоянно снимать и ставить обратно ГАП

Но в этом он и реально крут :D

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, jura-xm сказал:

Все это делаеться за день,одним человеком,и бюджетом 1500грн.

Стаханов то же тоннами уголь "шпарил".Интересно посмотреть как за один день пробить супорт для проводов,сделать всю електрику,сделать шкив,снять кронштейн,продолбить шпонку,метнутся в город за подшипником,присобачить двигатель,сделать для него шкив....а потом еще успеть выточить ексцентрик для З/б и т.д..Да же если не спать то не получится.Я не черепаха но на это все ушло около недели:D.

 

12 минуты назад, makarrm сказал:

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, viksel сказал:

Стаханов то же тоннами уголь "шпарил".Интересно посмотреть как за один день пробить супорт для проводов,сделать всю електрику,сделать шкив,снять кронштейн,продолбить шпонку,метнутся в город за подшипником,присобачить двигатель,сделать для него шкив....а потом еще успеть выточить ексцентрик для З/б и т.д..Да же если не спать то не получится.Я не черепаха но на это все ушло около недели:D.

 

 

Покажите ?

А то я все сам не как не решусь на эту модернизацию все откладываю на потом

И с быстры зажимом бабки тоже

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Fler26 сказал:

Покажите ?

Да,фотки должны быть,потом поищу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Fler26 сказал:

Не понял ?

На первом видео с таким вылетом и без подпора центром было конечно стремно.... думал хруснет 9_9

Та сам був у шоці! Ріже легко. Виліт був більшим за 150 мм! Так не випробував навіть 16К25.

Шпіндель тримає впевнено. Можливо, для майстерень робили краще, ніж на оборонку.

Розточені кулачки, затягнутий шпіндель (трохи гріється передня опора, чавун передньої бабки доходить до 40 градусів), чітко відрегульований супорт творять чудеса.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
46 минут назад, 4post сказал:

Розточені кулачки, затягнутий шпіндель (трохи гріється передня опора, чавун передньої бабки доходить до 40 градусів), чітко відрегульований супорт творять чудеса.

Вибачте а що значить "чітко відрегульований супорт"?Хіба супорт має регулювальні вузли??Можливо ви мали на увазі регулювання п\б на конусність,тим самим регулюється перпендикулярність до поперечки,якщо звичайно Іванівські "інженери" добре все фрезернули і відшліфували,або комусь раніше не захотілось пришабрити поперечні направляючі "на око" :D.Також заготовці що відрізається байдуже в розточених вона кулачках чи ні,мені так здається,можливо я не правий..:D

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, viksel сказал:

Вибачте а що значить "чітко відрегульований супорт"?Хіба супорт має регулювальні вузли??Можливо ви мали на увазі регулювання п\б на конусність,тим самим регулюється перпендикулярність до поперечки,якщо звичайно Іванівські "інженери" добре все фрезернули і відшліфували,або комусь раніше не захотілось пришабрити поперечні направляючі "на око" :D.Також заготовці що відрізається байдуже в розточених вона кулачках чи ні,мені так здається,можливо я не правий..:D

Мала продольна, гайка поперечної подачі, продольна, поперечна подача.

У тому вигляді, як побачив верстат працювати він не міг взагалі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, viksel сказал:

Вибачте а що значить "чітко відрегульований супорт"?Хіба супорт має регулювальні вузли??Можливо ви мали на увазі регулювання п\б на конусність,тим самим регулюється перпендикулярність до поперечки,якщо звичайно Іванівські "інженери" добре все фрезернули і відшліфували,або комусь раніше не захотілось пришабрити поперечні направляючі "на око" :D.Також заготовці що відрізається байдуже в розточених вона кулачках чи ні,мені так здається,можливо я не правий..:D

Суппорт поперечный я думаю ? Подтянут

Конусность при отрезе ни на что не влияет

Все мастера со стажем отрезают в разбежку 

Но молодые по стажу и нетерплячи как и я в ЛОБ 9_9

Но только сменными пластинами :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колись старі токарі мені говорили не відрізати зайвий раз на станку а я з них сміявся  і казав шо в них подобивані станки тому їм завидно:D.З часом зрозумів що відрізання без розбивки з великим вильотом  без сожу все одно що проскакувати перед поїздом на переїзді,економляться хвилини потім тратяться місяці.Навіть в совдепівському справочнику молодого токаря відрізна операція описана як досить небезпечна..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Fler26 сказал:

Все мастера со стажем отрезают в разбежку 

 

Зайва втрата часу.

Є сенс так різати в двох випадках:

1 необхідно получити бездоганний торець деталі. Тоді ріжемо десь на 3/4 різа, відводимо різець, (знімаємо фаску), даємо точний розмір довжини, зачищаємо торець та дорізаємо деталь.

2 виконується важкий різ. Нержавіючі сталі, інші важкооброблювані сталі, мідь, або велика довжина заглублення і широкий різець.

Використовую ЗОР лише на важких різах, або на поганій сталі. Є пару прутків такої сталі, що її навіть СТ3 на назвати! Стружкою тої сталі давиться проходний різець. :)

Решта - слова тих, хто не може різати. На ру чіпмейкері взагалі казали, що стружка за всіх видів обробки має бути білою!xD

Скажу так: режим має бути таким, за умов якого можна контролювати процес точіння, немає побічних ефектів (наприклад, вібрації, аномального нагріву робочої зони, негуманного кольору стружки, нерівної стружки), задовольняє стійкість різця та верстат працює не на "останньому диханні".

Деранув таку стружку. Ну, погарячкував троши, то що?O.o

IMG_20161125_140658.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І взагалі, як би ви відрізали з шайби шириною 20 мм діаметром 65 мм 2 кільця діаметром 62 мм і шириною 1,5 мм, якщо б розбивали?

В мене ще залишок був, 7,5 мм. Це за умови, що заготовка була у виточці 4 мм, а на кулачках ще є більша за діаметром виточка шириною 3 мм. На фото їх видно.

Зайва втрата металу. Зараз такий різ - розкіш.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мені для таких екстремальних різів шкода станка,я навіть почав користуватись відрізними різцями з "жалом" 2 мм,жало Р 18 сталь.Відрізні і канавочні операції в мене це 60% роботи.Якщо різ глибокий трохи розбиваю.Звичайно калені сталі бистрорізом не відріжеш,але таке трапляється вкрай рідко.Для різання також важливий патрон,стан патрону.Для ітешки планшайба це зло,бажано використовувати патрон з конусом,правда такі патрони дорощі за планшайбовий.Перший патрон був на планшайбі 250,коли поміряв відгинання всього вузла то "прозрів" потім поставив 200 мм конус,появилась чистота обробки.Знаю випадки коли шпіндельні підшипники перетягували,клини на направляючих затягували "намертво" а ітешка все одно дробила,поміняли патрон і все стало добре..

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так от, розточені кулачки, коли вони розточені на циліндр, гарантують гарний контакт та прижим по всій своїй довжині. Можливо, на планшайбовому патроні були "криво" розточені кулачки.

 

На тому верстаті, що точу намагався знайти люфт шпінделя.

Немає, немає і все! Взяв стального прута. Індикатор притулив на патрон. Важіль вийшов десь 1/5. До натискання 5-7  кг індикатор не рухався. Далі стрілка поповзла чітко за лінійною функцією. Тобто вимірював вже деформацію самого шпінделя. Не скажу, що він надто жорсткий. Десь на 40 кг мого зусилля (а за допомогою лома *5=200 кг) зсув був 0,1 мм. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дались вам ті точені кулачки..:D,щоб розточити кулачки так щоб не було притискання то треба навмисно точити під конус,малою продольною хіба.Якщо немає обдирочного станка говорити за розточені кулачки некоректно,та і взагалі це тема для ютуба,там люблять кулачки точити:D.Я кулачки десь рік назад шліфанув так і до сьогодні.В любому випадку все точне точиться за одну установку,довіряти точну деталь розточеним кулачкам не варто,на ст45 промин губок в заготовку може бути більший а ніж точність кулачків.Можу кулачки шліфанути в ноль,тбто з точністтю що не перевищує точність шпиндельного підшипника,а смисл?Ітешка від цього не заспіває і точити краще не почне.Як казали на сусідньому форумі "болторез он и в африке болторез":D.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, viksel сказал:

Дались вам ті точені кулачки..:D

В мене було без варіантів: "точність" зажиму була близько 1,5 мм та й ще під диким кутом. Заготовка крутила вісімку. :(

А шліфовка-розточка потрібна в разі або неточного затискання або коли патрон не може тримати деталь. Адже швидше зношується передня частина кулачків.

Болтореза прошу не зображати! Він досить непогано себе веде. Точність на рівні. Люфт у гайки поперечної подачі мізерний. Чути, як стружка шипить при відрізанні!

Але болти на ньому робити - взагалі пісня! Шкода, що рідко випадає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку