Massacre

Клуб программистов Arduino,STM32,СNC.

72 повідомлення у цій темі

Есть вот такая у меня плата с микроконтроллером  430f1122 который подключаться к пк через программатор MSP430-BSL-USB, не подскажите где это чудо купить ?! .

Такой еще вопрос как с него считать данные ? через какую прогу ??!!? O.o

SAM_2701.JPG.c3e84c7db6d1492ea57e26dd49f6b574.JPG

SAM_2702.JPG.3ec0e008ab43cdd5f0f93be6226a24a8.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На Ali есть отладчики

но все что касается TI стоит обычно космос

очень дорогие у них средства отладки

 

или поискать ланчпад с программатором

 

З.Ы. Какой то анализатор газов/паров?

 

З.Ы.З.Ы. Буду дома могу глянуть что есть по TI, если что можно организовать на время поюзать

Змінено користувачем dmitrophanov
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без проблем... 

Это какой-то вроде акселерометр... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Теж можу вступати в клуб. 

Правда зараз трошки інші проекти займають весь час.

Починав з АВР, потім на СТМ32 перейшов. 

Наразі на стмці зроблена електронна гітара на тв-шку (як дозбираєм верстат покажу), 

Також є один "комерційний" проект, зробив під нього плати у китайців (мав до речі неприємну ситуацію з seeedstudio, зараз таке ж повторилось з другом, сервіс цей робить якісно але вони не хочуть відповідати за доставку, хоча доставка платна і дорога, повернути гроші від них, як ми побачили, малореально якщо плати не прйдуть).

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Micromotor

lm4f120 launchpad

есть вот такая плата, на ней дебаггер распаян

если есть желание могу дать на время поюзать

 

з.ы. детали в личке

Змінено користувачем dmitrophanov
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Понял спасибо! 

по названию lm4f120 launchpad показано эту плату,это она или нет?

DSC04888.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

да она там есть нераспаяная гребенка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, dmitrophanov сказал:

На самом деле ничего страшного, только на первый взгляд

меня например теперь на AVR никакими коврижками

Абсолютно згоден. Сам починав з AVR-ок.
 

15 часов назад, Quercus сказал:

А ще документація STM розкидана по N файлах?! 
Це мабуть тлєтворноє вліяніє Linux, де кожну програму чогось розкидають по кількох папках, замість тримати все поруч в одній :D

Насправді, Linux тут ні до чого. В будь-якому більш менш серйозному проекті роблять саме так. Тримати в одному фолдері сотні і тисячі файлів (часто різних по суті та призначення) стає просто незручно. Ну і ще інших, чисто технічних, проблем з'являється вагон.

Щодо документації в різних файлах, це тому, що, на відміну від AVR, які пишуть документацію на кожен контроллер окремо, в СТМів документація пишеться під ціле сімейство або навіть групу сімейств контролерів, так як самі контролери в межах сімейства майже повністтю, аж до розпіновки, зворотньо-сумісні (що саме по собі є величезним плюсом).
 

15 часов назад, Quercus сказал:

Ну гаразд, а макетувати і паяти як?

 Запросто. Для СТМ (так само, як і для AVR та інших) є масса готових плат, які вже розпаяні і ідеально підходять для макетування. Наприклад ось моє фото якраз в процесі розробки:
spot_welder.jpg

Між дисплеєм і макеткою силової частини видно готову дев. плату з контролером з Алі. Конкретно ця коштувала $4. Зараз замовив десяток чуть інших з тим самим контроллером (STM32F103C8T6) по $1.5


Ну а в фінальному пристрої в будь-якому разі плату робити (якщо це не одиничний екземпляр для дому. А в одиничному екземплярі і готова дев. плата рулить). Зробити плату під СТМ навіть ЛУТм дома взагалі не проблема. Не кажучи вже про фоторезист чи замовлення на виробництві.
Ну і крім того, що стосується процесу розробки, тут в СТМ все теж на порядок краще ніж в AVR. Тут і безліч програматорів-відладчиків, з можливісттю відладки прямо в пристрої, і тьма компіляторів на різний смак, і сама СТМ надає вагон софта, що полегшує розробку.

Ну і на останок, ось мій перший комерційний проект з електроніки:



Вся механічна частина робилася братом. Електроніка моя. Контролер STM32F103C8T6, хоча, якщо викинути сервісну функцію з калібровки дисплея, то решта прекрасно запускалося на STM8S003F3P6 :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

хороший станочек

на чем ГУИ сделано? что за либа?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Повністтю все самописне.
Ну, тобто, звісно, спочатку я написав лібу (згадав молодість, коли і на великих компах все вручну писалось), а вже потім на ній написав юзер інтерфейс...
Все написано на С, хоча саме тут краже підійшов би С++. По суті в ліба об'єктно орієнтована вийшла. Так зручніше працювати і ресурсів менше їсть, як не дивно...

Змінено користувачем Victor
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, dmitrophanov сказал:

@Micromotor

lm4f120 launchpad

есть вот такая плата, на ней дебаггер распаян

если есть желание могу дать на время поюзать

 

з.ы. детали в личке

А через какую прогу это все работает ? так как раньше этим не пользовался, насколько я понял данная плата на 430f1122, может измерять наклоны,скорость,также инфракрасный светодиод передает информацию, интересно есть в продаже  щуп или прищепка ? чтоб подсоединить плату.  

SAM_2702.JPG.3ec0e008ab43cdd5f0f93be6226a24a8.JPG.83fe9e3d0baa9f63115541ef24015e7f.JPG

SAM_2701.JPG.c3e84c7db6d1492ea57e26dd49f6b574.JPG.018136569b263aa85da90f537e3508ab.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Victor сказал:

А в одиничному екземплярі і готова дев. плата рулить).

От власне це і мене цікавить. Брати оту дев. плату і купою перемичок вживляти її у свою, більшу плату?

Яке середовище розробки використовується на практиці?

Бо я читав на рос. сайтах щось приблизно таке:

"середовище А добре, але не підтримує програматора, середовище Б ліпше - але документація відсутня, середовище С ідеальне, але коштує 100500 баксів"

Тобто куди не тикнись - всюди якісь "АЛЕ"...

 

І ще страшилки такого типу: Пишемо ми

int i = 1

Ця штука компілюється в кілька команд ассемблера

Під час виконання між ними стаєтся переривання і ...

i уже не рівне 1

Це правда?!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ваш приклад трохи хибний

 

int i = 1 ініціалізуеться при завантаженні прошивки контроллером тобто при старті

такі речі компілятор розміщує у секції .data

 

я для сборки використовую CMAKE

а IDE NetBeans

Змінено користувачем dmitrophanov
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

нарахунок преривання, таке можливе якщо ви цю змінну використовуєте в прериванні тобто вона має глобальну область видімості

 

і стм32 тут ні до чого, це можливо на любому процессорі де є преривання або декілька потоків виконання ПО

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Micromotor написав:

А через какую прогу это все работает ? так как раньше этим не пользовался, насколько я понял данная плата на 430f1122, может измерять наклоны,скорость,также инфракрасный светодиод передает информацию, интересно есть в продаже  щуп или прищепка ? чтоб подсоединить плату.  

 

 

щуп прищепка - а навіщо то вам, у вас же не ящик таких плат, а одну можно і підпаяти

 

нарахунок проги, не підкажу, особо ТІ не використовую, а те що юзав то Composer Studio користувався

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Quercus сказал:

От власне це і мене цікавить. Брати оту дев. плату і купою перемичок вживляти її у свою, більшу плату?

 

1 час назад, Quercus сказал:

Яке середовище розробки використовується на практиці?

...

І ще страшилки такого типу: Пишемо ми

 

От Ви запитали два простих питання, а відповісти на них коротко і просто я не знаю як :D
Як кажуть американці It’s depends. Тобто срібної кулі (єдиного оптимального шляху на всі випадки) не існує, все завжди залежить  від конкретної ситуації.

Менше з тим, якщо дуже коротко (бо по цій темі багато книжок напсано), в загальному випадку будь-яка розробка складається з кількох етапів.

В залежності від ситуації, частину з них можна викинути, частину скоротити, інші розширити.

Крім того, часто виникає необхідність виконувати етапи по кілька разів, повертаючись з пізнішого етапу на попередні.

 

1.  Прототипування, перевірка ідей, підходів і алгоритмів.

 

Часто це найдовший по часу етап. і саме тут дуже допомагають дев. плати.

 

Наприклад, в ситуації на фото вище мені потрібно було відпрацювати алгоритми керування точечною зваркою і зрозуміти як будувати силову частину.

Зразу розробляти плату навіть просто для силовухи – марна трата часу. Просто виготовити плату (без урахування часу на розробку) – це мінімум 2 години.

А зпаяти все на макетці – хвилин 30. Крім того, якщо ми щось перевіряємо - є велика ймовірність, що схема поміняється кілька разів.

І тут простіше внести зміни на макеті, ніж знов розробляти нову плату.

 

(Як варіант, можливо виготовлення “шилдів”. Тобто плат, які з’єднуються не проводами, а через штатні роз’єми макетної плати.

Дуже поширено в світі Ардуіно, але, в основному, шилди випускаються як готові продукти, а не створюються розробниками з метою прототипування.

Крім того, підхід з шидлдами цілком має право на життя і в фінальних продуктах і не рідко використовується на практиці.)

 

Таких модулів на макетках може бути  багато. І, нарешті, так, зазвичай в цьому випадку ми все підключаємо проводочками.

І це великий плюс – ми можемо швидко міняти конфігурації і перевіряти все що нам потрібно. Спочатку помодульно, потім в комплексі.

 

Так, бувають ситуації, коли такий варіант не підходить – надвисокочастотні схеми, прицезіні схеми, тощо. Тут вже на цьому етапі потрібні плати.

Але там і плати такі, що в домашніх умовах їх практично неможливо виготовити правильно :D

 

В результаті робіт на цьому етапі ми перевіряємо вузькі місця, ліквідовуємо білі плями в розумінні і маємо отримуємо всю необхідну інформацію, для переходу на наступний етап.

 

З іношого боку, вже на цьому етапі досить часто ми отримуємо робочий екзапляр пристрю. І, як показує практика, нажаль,  часто на цьому етапі розробка закінчується :D
Тобто розробник просто пакує купу макеток в корпус, заливає все термоклеєм і використовує. А іноді навіть і цього не робить :D

Якщо подивитися на світ Ардуіно – більшість проектів живуть саме в такому вигляді.

 

2. Передсерійний, відлагодження, поліровка

 

Якщо проект простий, подібного досвіду багато, білих плям немає – до цього етапу переходять зразу, оминаючи етап 1. На цьому етапі ми розробляємо фінальну конструкцію і тестуємо в різних умовах.

Якщо виявляються проблеми (виріб реагує на наводки, перешкоди, не забезпечує потрібної швидкості передачі, не правильна швидкість розповсюдження сигналів, тощо) – фіксаєм, розробляємо нову плату і починаємо з початку.

В кращому випадку – з початку другого етапу. В гіршому – повертаємося на перший. В результаті отримуємо робочий передсерійний зразок.

Ну а далі підготовка до виробництва, запуск виробництва, оптимізація технології виробництва, відпрацювання фідбеків замовників, випуск нових версій продукту (прошивок та/або заліза), тощо.

 

На друге питання відповім трохи пізніше.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, dmitrophanov сказал:

щуп прищепка - а навіщо то вам, у вас же не ящик таких плат, а одну можно і підпаяти

 

нарахунок проги, не підкажу, особо ТІ не використовую, а те що юзав то Composer Studio користувався

 А кто сказал что она у меня 1 ? ))))))  у меня таких штучек много ;) к ним еще GPS модуль подключаться, если память не изменяет ) 

WP_20171025_17_11_51_Pro.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

;) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Micromotor написав:

;) 

то що вирішили? відправити ланч? спробуєте?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Против не чего не имею, но у вас есть распасовка ланч ? 

Змінено користувачем Micromotor
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ответил в Лс ! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Краткая информация о Stellaris LaunchPad.

 

stellaris-launchpad.jpg

5622341_orig.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Victor дякую за детальну відповідь. Просто у мене в голові вже чітка послідовність дій відклалася: втикнув DIP корпус у програматор, "прошив" (дивний термін!) - вийняв - поставив у макетну плату типу "breadboard"

 

Щоб було ясно що роблю я, ось один з моїх печерних проектів - дозиметр. У яких одиницях він показує радіаційний фон? А ні в яких, просто рахує імпульси, а час я засікаю по годиннику. Для чого, спитає хтось, адже мікроконтроллер сам вміє засікати час, і може зробити перерахунок у мкР/год ?! Абсолютно правильно, але я прикинув, що оскільки потреба включати дозиметр виникає раз на рік, то дописування програми виглядає нерентабельно (треба посидіти 2-3 дні). Тому залишив як є :D

Зліва кнопка маленька ресет, а що роблять дві великі кнопки справа? А нічого, впаяв на перспективу :D

DSC05883.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Молодец!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Micromotor

ланч поїхав до пункту призначення

завтра буде в Вас

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку