Gnevko

Электронная гитара для Paulimot 190-V (Arduino)

202 повідомлення у цій темі

Да не вопрос, правда я её чуток расковырял, Выкушенный провод шёл к пульту  от игровой приставки.

20190119_103202.jpg

20190119_103230.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 15.04.2018 в 22:07, Вуйко сказал:

Итак собрал макет гитары Т/С на столе, но сожалению как гитара она не работает,

Из того что работает, экран отображает информацию как описывал автор, тахометр отображает обороты, можно выставить упоры, шаг резьбы, скорость подачи.

Не работает ручной энкодер, вообще не реагирует такое впечатление что его нет, энкодер работает проверил осциллографом,

Не корректно работает джойстик, при включении подачи привод начинает вращение, при возврате джойстика в нейтральное положение останов не происходит, можно только поменять направление вращения, кнопки джойстика подключены через резисторы 1к  к плюсу питания, при замыкании кнопки на землю подается сигнал включении подачи.

Ну и нунчака от  vil просто вешает систему при нажатии любой кнопки. Хотелось что бы Т/С вернулся в тему и рассказал как бороться с косякам.

Кому интересно могу выложить фото или видео.

Наконец-то и у меня получилось собрать гитару на столе.

В принципе работает. Правда я не очень понимаю как оно должно работать. :)

Джойстик (т.е. тумблер. Там столько джойстиков, что запутаешься) включен без подтяжки, тупо соединяют входы с землёй.

Двигатель вращается в обе стороны и останавливается когда тумблер возвращается в нейтрал.

Нунчаки не вешают систему. Но их сакральный смысл для меня остался недоступным. Джойстик нунчак дублирует тумблер переключения. 

Остаётся функциональной кнопка сброса (круглая). Квадратная ускоряет вращение шагового, но не во всех режимах.

Я так долго ждал нунчаки из Китайщины, а оказалось, что они вообще не то.

Маховик (пульс-кодер) работает вроде нормально. Двигатель вращается в нужном направлении со скоростью, зависящей от выставленной цены деления.

Господа, кто продвинут в Ардуино, помогите удалить нунчаку из кода. Заметит парой кнопок, этого достаточно. Моих познаний, увы, не хватает.

Я когда вижу эти библиотеки, так в ступор впадаю.

Кстати, по нунчаке. Вывел провода от неё согласно внутренней распиновки. Зелёный там "+", а красный, естественно "-". И я, конечно, наступил на эти грабли. Воткнул красный в плюс, а зелёный в минус. Вот ту да, система сразу вешается наглухо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, OldMan написав:

Нунчаки не вешают систему. Но их сакральный смысл для меня остался недоступным. Джойстик нунчак дублирует тумблер переключения. 

Сакральний сенс нунчак полягає в тому, що вони у топікстартера вже були :-)

А джойстик (вірніше - чотирьохпозиційний перемикач) йому, здається, з Китаю так і не доїхав.

 

2 години назад, OldMan написав:

Господа, кто продвинут в Ардуино, помогите удалить нунчаку из кода. Заметит парой кнопок, этого достаточно. Моих познаний, увы, не хватает.

До речі, отці китайські "джойстики" - дуже ненадійна штука. У мене перший практично помер ще на етапі доводки програми (з чотирьох модулів зараз працюють півтора). Новий їде з Китаю, але якщо він виявиться не кращим, доведеться міняти концепцію. Тож, може не варто відмовлятися він нунчак.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, lyo сказал:

Сакральний сенс нунчак полягає в тому, що вони у топікстартера вже були :-)

А джойстик (вірніше - чотирьохпозиційний перемикач) йому, здається, з Китаю так і не доїхав.

 

До речі, отці китайські "джойстики" - дуже ненадійна штука. У мене перший практично помер ще на етапі доводки програми (з чотирьох модулів зараз працюють півтора). Новий їде з Китаю, але якщо він виявиться не кращим, доведеться міняти концепцію. Тож, може не варто відмовлятися він нунчак.

Так, нунчака в нього вже була й він вирішив поставити як тимчасове рішення. Запланований джойстік до нього доїхав. Але автор оставив нунчаку. Як на мене, то невдале рішення. З будь-яким з ціх джойстиків. Бо якість і надійність їх за межами людяності.

Тож концепцію треба міняти. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Точнее даже концепции менять не надо. Поскольку сам автор на такую возможность указывает в посте #100079.

Джойстик заменить можно на вот такой переключатель. 

Схема подключения

Это уже стоит.

+ придется добавить две кнопки для сброса показаний позиции суппорта в ноль и для ускоренной подачи. 

А вот это надо, очень надо сделать.

И забыть нунчаку как страшный сон.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ні-ні-ні. Під "джойстиком" я мав на увазі саме отой китайський чотирьохпозиційний перемикач, який фігурує у пості 10079, і, власне, у першому пості цієї теми. Нунчак у мене ніколи не було, і я, з подачі ТС, купив на Алі оце чудо. Три бакси плюс доставка. Виглядає прикольно.  Воно складається з чотирьох модулів - по одному на позицію перемикача. Так от, ще до встановлення всієї цієї кухні на верстат, з чотирьох у робочому стані залишилося півтора. Причому два модулі, які взагалі не були в роботі (на позиції вперед-назад) - зараз не працюють. Не питайте чому, не маю відповіді. Девайс весь час знаходився в сухій опалюваній квартирі. Що з ним буде в гаражі - важко уявити.

7 годин назад, OldMan написав:

+ придется добавить две кнопки для сброса показаний позиции суппорта в ноль и для ускоренной подачи. 

А вот это надо, очень надо сделать.

И забыть нунчаку как страшный сон.

Я обійшовся без кнопок. Прискорена подача у мене - тільки зворотня, виставляється у виборі режиму. Тобто, пряма подача - точимо, зворотня - прискорена, для виводу різця в нульову позицію. Звичайно, є режими без прискореної зворотньої.  Також прискорена використовується в режимі холостого ходу. Просто для пересування супорта, без різання.  Можливо, це не дуже зручно, практика покаже.

Нуль у мене також задається енкодером через меню в налаштуваннях. Не зовсім розумію, навіщо для цього окрема кнопка (і окремий пін GPIO!).

Чим нунчака прикольна - вона, якщо вірити малюнку, підключається по i2c, тож не потребує використання зайвих контактів GPIO. Як на мене, це неабияка перевага. Але треба знати, як з нею по i2c спілкуватися. Потрібна або готова ліба, або самому гратися на досить низькому рівні.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
48 минут назад, lyo сказал:

Ні-ні-ні. Під "джойстиком" я мав на увазі саме отой китайський чотирьохпозиційний перемикач, який фігурує у пості 10079, і, власне, у першому пості цієї теми. Нунчак у мене ніколи не було, і я, з подачі ТС, купив на Алі оце чудо. Три бакси плюс доставка. Виглядає прикольно.  Воно складається з чотирьох модулів - по одному на позицію перемикача. Так от, ще до встановлення всієї цієї кухні на верстат, з чотирьох у робочому стані залишилося півтора. Причому два модулі, які взагалі не були в роботі (на позиції вперед-назад) - зараз не працюють. Не питайте чому, не маю відповіді. Девайс весь час знаходився в сухій опалюваній квартирі. Що з ним буде в гаражі - важко уявити.

Я обійшовся без кнопок. Прискорена подача у мене - тільки зворотня, виставляється у виборі режиму. Тобто, пряма подача - точимо, зворотня - прискорена, для виводу різця в нульову позицію. Звичайно, є режими без прискореної зворотньої.  Також прискорена використовується в режимі холостого ходу. Просто для пересування супорта, без різання.  Можливо, це не дуже зручно, практика покаже.

Нуль у мене також задається енкодером через меню в налаштуваннях. Не зовсім розумію, навіщо для цього окрема кнопка (і окремий пін GPIO!).

Чим нунчака прикольна - вона, якщо вірити малюнку, підключається по i2c, тож не потребує використання зайвих контактів GPIO. Як на мене, це неабияка перевага. Але треба знати, як з нею по i2c спілкуватися. Потрібна або готова ліба, або самому гратися на досить низькому рівні.

 

У мене такий перемикач двопозіційний. Тому я і назвав його тумблером. :)

Нунчака штука дуже прикольна. Подивившись це відео я був в захваті.

Але навіщо це?

Я ніякий спец в токарці, але погано уявляю як токар керує верстатом цією іграшкою.

Тому і хочу позбавитись нунчаки.

Щодо І2С, то не дуже велика різниця чотири дроти йдуть від нунчаки, або 5 від тумблера та кнопок.

А портів на Мегі вистачає. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, OldMan написав:

У мене такий перемикач двопозіційний. Тому я і назвав його тумблером. :)

Власне, я вже починаю думати про використання звичайного радянського двопозицийного тумблера.

Але в планах - кроковий двигун на поперечну, тож чотирьохпозиційний виграє в плані ергономіки.

 

 

Нунчака штука дуже прикольна. Подивившись це відео я був в захваті.

Ого! Я не так її собі уявляв :-) Там ще і гіроскоп. Якщо не секрет, у скільки таке чудо обійшлося?

 

 

Я ніякий спец в токарці, але погано уявляю як токар керує верстатом цією іграшкою.

Тому і хочу позбавитись нунчаки.

Щодо І2С, то не дуже велика різниця чотири дроти йдуть від нунчаки, або 5 від тумблера та кнопок.

А портів на Мегі вистачає.

E-e-e... Шина i2c вимагає два контакти (не враховуючи живлення, але живлення не потребує _додаткових_ пінів), і на них можна повісити декілька девайсів. Наприклад, на схемі ТС на двох пінах i2c висить нунчака і LCD-дисплей).

 

Та це все порожні балачки.

Не дивився код ТС, і нічого не обіцяю, та якщо матиму час і натхнення, гляну. Самому стало цікаво, як реалізований інтерфейс з нунчакою.

ТС, схоже, з форуму пішов. Шкода.

 

 

Змінено користувачем lyo
граматична помилка
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, lyo сказал:

Власне, я вже починаю думати про використання звичайного радянського двопозицийного тумблера.

Але в планах - кроковий двигун на поперечну, тож чотирьохпозиційний виграє в плані ергономіки.

 

Ого! Я не так її собі уявляв :-) Там ще і гіроскоп. Якщо не секрет, у скільки таке чудо обійшлося?

 

E-e-e... Шина i2c вимагає два контакти (не враховуючи живлення, але живлення не потребує _додаткових_ пінів), і на них можна повісити декілька девайсів. Наприклад, на схемі ТС на двох пінах i2c висить нунчака і LCD-дисплей).

 

Та це все порожні балачки.

Не дивився код ТС, і нічого не обіцяю, та якщо матиму час і натхнення, гляну. Самому стало цікаво, як реалізований інтерфейс з нунчакою.

ТС, схоже, з форуму пішов. Шкода.

 

 

Планувалась тільки повздовжна, тому я не став брати на чотири напрямки.

Ну, гіроскоп я у своєї не перевіряв, може там його і нема, :) але якість джойстика ніяка. Один напрямок не працює. Хоча, може то вада коду. Не буду розбиратися.

Брав за 3,24 юсд с доставкою на Алі.

Нунчака с живленням - 4 дроти, якщо робити тумблер та кнопки - 5 дротів (4 сигнальні та земля).

Кнопки нунчаки я вже продублював звичайними. Наразі треба "викусити" нунчаку з коду.

 

А Ви оприлюднювали Ваш проект? Де почитати?

Змінено користувачем OldMan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 22.03.2019 в 20:02, OldMan сказал:

Двигатель вращается в обе стороны и останавливается когда тумблер возвращается в нейтрал.

Что сказать молодец, у меня не останавливался.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, OldMan написав:

А Ви оприлюднювали Ваш проект? Де почитати?

Ні, не оприлюднював. І не впевнений, що варто це робити.

По-перше, я не спец у верстатобудуванні. Від слова "зовсім".

По-друге, мій проект базується не на Ардуїно і не на СТМ32. Він - на Raspberry Pi. Я цілком усвідомлюю плюси і мінуси такого рішення, але робив на базі того, що було і з чим хоч трохи був знайомий.

По-третє, весь код написаний мною на С, не причесаний, робився "аби працювало", коментований бідно. Мені на даному етапі просто соромно його викладати. Та і кому він треба?

Загальні ж принципи, складнощі і проблеми - однакові для будь-яких платформ. Їх, наскільки дозволить мій скромний досвід, готовий обговорювати.

До речі, на який верстат Ви плануєте це ставити?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В качестве информации мой проект Lathe-on-PSOC.  (видео)

Я пробовал сделать простую гитару на Atmega328, STM32, XMega.

Все эти микроконтроллеры слабоваты для решения задач управления.

Самый дешевый PSOC CY8CKIT-049-42xx (у китайцев $7-8) содержит в себе плис и аналоговые компоненты.

Например, схему легко перевести на энкодеры от принтеров - есть операционники.

Программирование вообще сказка - например пины именуешь в программе, а потом назначаешь на нужную ножку.

Нужны навороты, переходишь на CY8CKIT-059.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, fedor2017 сказал:

Например, схему легко перевести на энкодеры от принтеров - есть операционники.

А смысл, нормальный стоит не дорого, смысл возиться с принтерными.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 25.03.2019 в 13:55, lyo сказал:

До речі, на який верстат Ви плануєте це ставити?

На ТВШ-3. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, fedor2017 сказал:

В качестве информации мой проект Lathe-on-PSOC.  (видео)

Я пробовал сделать простую гитару на Atmega328, STM32, XMega.

Все эти микроконтроллеры слабоваты для решения задач управления.

Самый дешевый PSOC CY8CKIT-049-42xx (у китайцев $7-8) содержит в себе плис и аналоговые компоненты.

Например, схему легко перевести на энкодеры от принтеров - есть операционники.

Программирование вообще сказка - например пины именуешь в программе, а потом назначаешь на нужную ножку.

Нужны навороты, переходишь на CY8CKIT-059.

 

 

Меня проекты интересуют с точки зрения простоты повторения.

Возможно Ардуины и не самые лучшие контроллеры. Но на них масса проектов и эти платы с возложенным справляются.

Проект ТС меня привлёк простотой повторения (как мне казалось).

Во всяком случае не нужен сложный энкодер на шпиндель. Который вроде и есть из чего делать, но нечем. :) 

Очень жаль, что ТС забросил свой проект.

Я упёрся в потолок своей "сообразительности" и только развиваю свой комплекс неполноценности, обламываясь с каждой новой попыткой немного изменить "под себя".

Без поддержки от ТС не справится.

Буду переходить на проект Олега с чм(сокращенное обозначение местоположения повышенной концентрации людей с особенностями развития не позволяющими им смотреть на оранжевый цвет). Там хоть поддержка есть. :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, OldMan сказал:

Буду переходить на проект Олега с чм(сокращенное обозначение местоположения повышенной концентрации людей с особенностями развития не позволяющими им смотреть на оранжевый цвет). Там хоть поддержка есть.

Плату отправлять?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Проглянув код ТС по діагоналі.

Якщо Вам потрібно просто викинути нунчаку з коду, треба працювати з файлом GJoystick.cpp.

Там підключається файл хедерів wiinunchuck.h, який відсутній в архіві, і я взагалі не дуже розумію, звідки він береться, але вочевидь він містить опис всіх змінних і функцій, пов'язаних з нунчакою, і без нунчаки Вам він не потрібен, тобто рядок

#include <wiinunchuck.h>

можна видаляти.

Після чого, потрібно позбутися всіх згадувань nunchuk в коді.

Наприклад, рядок

 if (digitalReadFast(JOYSTICK_Z_FORWARD_PIN) == LOW || (_nunchuk_cjoy_x > 10 && _nunchuk_cjoy_x < 50))

міняємо на

 if (digitalReadFast(JOYSTICK_Z_FORWARD_PIN) == LOW)

прибравши логічне "але". І так далі.

Але насправді, наскільки я зрозумів з побіжного погляду на код, за ідеєю автора нунчака і джойстик (або чотирьохпозиційний перемикач, як завгодно) мусять дублювати одне одного. Що, якщо нунчаку просто не підключати, код взагалі не працює?

І ще одне. Деякі функції зав'язані на кнопки нунчаки.

Наприклад:

if (nunchuk_cbutton() == HIGH)
    {
      noInterrupts();
      zStepper.setPositionToNull();
      zHandWheelEncoder.write(zStepper.distanceInHandWheelUnits());
      interrupts();
    }

вочевидь, встановлює нульову позицію.

А оце:

if (nunchuk_zbutton() == HIGH)
    {

      //і тут багато чого

    }

змінює швидкісний режим.

Тобто, якщо просто викинути з кода все, що пов'язане з нунчакою, ці функції перестануть працювати. Для збереження функціоналу потрібно перевісити їх на інші кнопки. На жаль, хоча б без елементарних навичок у програмуванні, це навряд чи вдасться.

Все вищенаведене є моєю особистою думкою, яка базується на моїх скромних пізнаннях у С++ і яку, в силу відсутності у мене ардуіни, я не можу перевірити на практиці.

 

 

Змінено користувачем lyo
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

О! І до речі. Сподіваюся, кроковий двигун Ви взяли не такий, як у ТС. Навряд чи такий двигун потягне супорт ТВШ-3.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, lyo сказал:

Тобто, якщо просто викинути з кода все, що пов'язане з нунчакою, ці функції перестануть працювати. Для збереження функціоналу потрібно перевісити їх на інші кнопки. На жаль, хоча б без елементарних навичок у програмуванні, це навряд чи вдасться.

Все вищенаведене є моєю особистою думкою, яка базується на моїх скромних пізнаннях у С++ і яку, в силу відсутності у мене ардуіни, я не можу перевірити на практиці.

Пастка в іншому. Дублюючи кнопки я додав, вони працюють. Але коли я прибираю нунчаку, навіть не чипаючи коду, а просто висмикую її, то з дісплея зникає майже все.

Підключаю нунчаку - надписи з'являються. І от це побороти я не могу. Де воно там заховано, хз.

Я помилково написав ТВШ-3. Верстачок ТШ-3.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.03.2019 в 23:04, OldMan сказал:

Але коли я прибираю нунчаку, навіть не чипаючи коду, а просто висмикую її, то з дісплея зникає майже все.

У меня без нунчаки всё работало, 

Чего то не могу с компилировать, пишет (Arduino: 1.8.9 (Windows 8.1), Плата:"Arduino/Genuino Mega or Mega 2560, ATmega2560 (Mega 2560)"

LatheArduinoAssistant:2:20: error: Config.h: No such file or directory

compilation terminated.

exit status 1

Config.h: No such file or directory

Неверная библиотека найдена в C:\arduino\arduino-1.8.9\libraries\arduino-nunchuk-master: нет заголовочных файлов (.h), найденных в C:\arduino\arduino-1.8.9\libraries\arduino-nunchuk-master)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Библиотека для нунчаки лежит в папке wiinunchuck-h-master, сам файл библиотеки называется wiinunchuck.h

В заголовке файла написано:

 * File  : wiinunchuk.h V0.9
 * Author: Tim Teatro
 * Date  : Feb 2012

Думаю не та библиотека прицепилась.

Я брал по ссылке из поста ТС  #103046

https://github.com/timtro/wiinunchuck-h

 

Для этих нунчак куча библиотек и, думаю, все они штучная работа. Т.е. не сильно взаимозаменяемые.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фото Wll Nunchuk v4.21

                               v1.1

20190331_183541.jpg

20190331_183527.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

И так небольшой творческий отчёт.

Прежде всего приношу свои извинения автору темы и сообществу за введения в заблуждение, причина не работоспособности, девайса в то что поставил подтягивающие резисторы на входы платы, благодаря мотиватору OldMan решил повторить схему без всяких добавлений от себя, как нарисовал Автор, на столе схема работает вполне нормально, теперь хочу попробовать собрать не на соплях и проверить на станке,20190403_093243.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну вот, кажется я вовремя вернулся :) Спасибо Старому Человеку (OldMan) за сообщение в личку. Сообщения о новых постах в теме на мой эл. почтовый ящик как не доходили так и не доходят, так что я уж подумал, что тема давно умерла и никого не интересует. Ан нет и это отрадно!

 

Дабы не отвечать на уже решенные вопросы предлагаю "начать с чистого листа" и насущные проблемы озвучить еще раз. Я постараюсь разобраться (в силу возможностей и ума).  

 

Единственное на что с самого начала стоит обратить внимание во всем этом безобразии - это экранирование всего чего только можно, особенно кабели подключения сенсоров, кнопок, экрана и тд. Даже такой маленький станок как у меня умудряется выдавать не хилые наводящие токи (особенно при включении и остановке) и как следствие этого всевозможные совершенно не предсказуемые зависания, сбои изображения на экране и прочие мелкие пакости.  

 

Так же забегая вперед - нунчаки. Панове! Это ж игрушка и была прикручена временно (Правда у меня она как то прижилась, так и осталась - нет ничего постояннее временного!). Тем не менее это I2C подключение, а I2C подключение  - это первый враг систем, жизненно зависящих от прерываний ибо I2C подключение само использует прерывания (если я не ошибаюсь). Так что тут палка о двух концах - быстродействие и стабильность взамен удобству (возможно сомнительному) и чем быстрее вы от этой нунчаки избавитесь, тем скорее всего будет лучше. 

Змінено користувачем Gnevko
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Алексей, спасибо, что вернулись.

У меня вопрос как раз один - как избавиться от нунчаки?

Моих знаний не хватает, чтобы переработать код, чтоб нунчаки не было совсем.

Кнопки я продублировал, на это соображалки хватило. Но после этого не удалось выбросить нунчаку, т.к. на экран перестала выводится информация.

Поэтому у меня просьба к Вам на данном этапе одна, переделать код так, чтоб нунчаки не было совсем. Только джойстик типа тумблер и две кнопки (сброс и ускорить).

С нетерпением буду ждать от Вас этого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку