Artem1ks

Токарные работы

638 повідомлень у цій темі

10 минут назад, Tehnar сказал:

А то по думці деяких- покупка обладнання , інструменту , оснастки і т.інше- не повинна впливати на ціну , це особисті "проблеми"

ось і приклад по тій же рентабельності. 

Закладати амортизацію мітчика без планів про різбонарізний (умовно) - то існування на одному рівні або вниз - вверх не світить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Bogdan сказал:

Что значит добавочная стоимость? 
Я, немного извиняюсь, понимаю, что о другом разговор, просто термины - есть термины. Добавочная стоимость идет при продаже товара. Ценообразование - условное обозначение, больше применяется не к детали. 

Затраты - это уже себестоимость. В нее же и включают ЗП, о которой и говорим.

А вы, скорее всего, уже на рентабельность перешли. Так, конечно, ее также надо включать. Я уже говорил о коеф. рентабельности. И тут также (частникам) надо ее учитывать. По науке там (если коротко) вы можете развиваться или нет. Если учитывать только ЗП - то таки не будет развития. Поэтому и надо эту "добавочную стоимость" именно для разширения "производства".

Типа да- считаем затраты на изделие, откладываем на ремонт/замену оборудования, берём себе копеечку на жизнь и имеем цену изделия.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, казбек написав:

Типа да- считаем затраты на изделие, откладываем на ремонт/замену оборудования, берём себе копеечку на жизнь и имеем цену изделия.

 

впринципе так происходит на любом предприятии и для частного будет подобно

себестоймость изделия = материал, амортизация оснастки и оборудования, енергозатраты

окончательная стоймость = себестоймость + зарплата + фонд развития

 

если урезать эту формулу выйдет работа без развития и просто за еду, в таком случае покупка оснастки это "воровство у семьи"

насчет амортизации, если заказ специфический и требует спец оснастки залаживается цена оной 100%

нет то амортизация "какая то", понятно что бухгалтерию никто не ведет, и каждый эту сумму сам приблизительно добавляет

 

так что странно слышать когда люди считают, что клиент не обязан платить за оснастку, весь мир так работает, любая организация, кроме разве что благотворительных :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, dmitrophanov написав:

так что странно слышать когда люди считают, что клиент не обязан платить за оснастку, весь мир так работает, любая организация, кроме разве что благотворительных :)

Все вірно, але є інша крайність: колишні совєтські начальники які при замовленні навіть найменшої деталі закладають в вартість все що завгодно, ну ніби одне замовлення на 50 болтів повинно оплатити весь опалювальний сезон, зарплату його секретарки та новий мерседес його сина. Звичайно я буду шукати іншого виробника. А завод стоїть, і робітникам не платять - бо керівництво жадібне.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю, що Ви, шановні, закладаєте в роботу, але...

Заміна масляного піддону на авто коштує 1500 грн при тому, що заміна мастила окремо 250, герметик окремо.

Вот і рахуйте, що вони заклали в ціну, мабуть, і гелікоптер тещі. Та це ще на СТО з помірною ціною. І авто зовсім не майбах.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Сірко сказал:

@Дядько Максим впливає лише тому що так прийнято. Тому що одного разу...

 

Тут ви, шановний, в корені не правий з ціноутворенням; - одна справа то ціна роботи малокваліфікованого токаря з пту-шною освітою на роздовбаній Кашці, купованій за ціною металолому що гонить від дзвінка до дзвінка вал в цеху не розгинаючись, які небудь гайки 9 годин на день за 100 грн на годину тупим копійчаним різцем з того ж металобрухту і зовсім інша справа - ціна роботи досвіченої людини, на новому імпортному верстаті, що коштує пару-трійку сотень тисяч, при чому далеко не гривень, але на деталь, що ви своєю кашкою будете тиждень гризти, той верстат витратить хвилин з двадцять? І взагалі, як правильно рахувати оту  вашу пресловуту годину? - в станкогодинах, що верстат працював, по лічильнику на шпінделі, чи ви весь ваш витрачений на "підхід до станини" час враховуєте? - а що? - суперові розцінки нарахувать можна -ввімкнув секундомер, підійшов до верстату, протер прізми, бризнув оливкою,  виставив деталь, різець та каретку за мікрометром, п'ять хвилин попрацював, закінчив деталь,  витяг її з патрону, верстат обмів-пропилососив, накрив чохлом... скільки там часу набігло? - вимкнув секундомір - будь ласочка, пане замовник, з вас лише півтори години сплатити ;) миття рук, так вже й бути, я до рахунку не додаватиму.

  А загалом, я ось як скажу - мій особистий час коштує 45 грн на годину, це якщо працювати 22 дні на місяць 9 години на день, але за ті гроші я не над верстатом пару від СОР нюхаю, а сиджу у білому халаті в лабораторії за копюмп'ютером чи веду студентам пари. 

Якщо ж обраховувати майстерню за вашими розцінками, то хай верстат працює 6 годин на день (бо ж руки помити й чаю випити теж треба, грець з ними, чисткою та змащуванням верстату, нам-бо ж за них не платять, а верстат новий у металобрухті придбаємо, як цей почне конуси з овалами точити ;) матимемо 13200 на місяць. З них мінусуємо податки, ми ж бо законослухняні громадяни, то буде приблизно 25% або 4000 грн, додамо за оренду землі під цехом та охорону від 600 грн, за електрику докинемо 100 грн на місяць, купимо 2 шт різців на день за тисячу на той самий місяць, сплатимо за трамвай чи маршрутку до майстерні з пересадкою ще сотні зо три.... О! Та ми багатії!!!- нам ще лишилося коштів на щоденний бутерброд з ковбасою, щоб на обід в майстерні його з'їсти!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ryazanovpavel69 сказал:

з ціноутворенням

Колись  запитав  знайомого,  скільки  коштує  в  нього  послуга - виорати  город.  Його  відповідь  (дослівно) - *все  залежить  від  рожі  клієнта.  А  родичам - за  пів-ціни*xD

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, hopscotch написав:

Все вірно, але є інша крайність: колишні совєтські начальники які при замовленні навіть найменшої деталі закладають в вартість все що завгодно.....

Зазвичай ринок має властивість самоврегулювання, за умови присутності здорової конкуренції

тому такі заводи поріжуть потім на брухт, або вони перестрояться на новий лад, повиганяють нахлібників

просто в нас звикли, що бізнес повинен приносити 400% годових, але це вже не буде працювати, час не той

ціноутворення на заводі всім зрозуміло, з/п токаря там якщо набереться пару відсотків то добре

 

ми говоримо про частну майстерню

є така дисціпліна як планування

за допомогою неї можно наприклад витрати на опалення розподілити на весь рік рівномірно

 

тому пан @ryazanovpavel69 правий, сучасний чіпмейкер крім бути майстером, повинен бути бухгалтером, фінансистом, маркетологом та управленцем

коли людина вирішуе заробляти цим на життя, по суті це планування(вот я куплю станок та буду робити оце та оце...), чому ж після покупки станка ми забуваємо за це

просто токарити не вийде та призведе до жалоб "вот токарів ніхто не поважає"

треба викорінювати образ, що токар це "синяк", який за пляшку щось виточить

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ryazanovpavel69 сказал:

Якщо ж обраховувати майстерню за вашими розцінками, то хай верстат працює 6 годин на день (бо ж руки помити й чаю випити теж треба, грець з ними, чисткою та змащуванням верстату, нам-бо ж за них не платять, а верстат новий у металобрухті придбаємо, як цей почне конуси з овалами точити ;) матимемо 13200 на місяць. З них мінусуємо податки, ми ж бо законослухняні громадяни, то буде приблизно 25% або 4000 грн, додамо за оренду землі під цехом та охорону від 600 грн, за електрику докинемо 100 грн на місяць, купимо 2 шт різців на день за тисячу на той самий місяць, сплатимо за трамвай чи маршрутку до майстерні з пересадкою ще сотні зо три.... О! Та ми багатії!!!- нам ще лишилося коштів на щоденний бутерброд з ковбасою, щоб на обід в майстерні його з'їсти!

Не дуже у Вас з арифметикою.

Лише електроенергія. Потужність 3 кВт*год на ИТ-1М, 6 годин на 20 діб мінімум, на 2 грн/кВт*год, виходить десь 800 грн. Плюс світло, наждак. В разі 1К62 вартість необхідно множити на 3!

Тобто про бутер доведеться забути. Бо не вписується у таке ціноутворення.

На різцях теж світ клином не зійшовся. Патрон бізоновський на 200 коштує усього... 28 400 грн. Ну, якщо патрон можна використовувати досить тривалий час, то кулачки - витратний матеріал, їх має бути комлектів 5 різних, але ще буде мало.

Приспособи, люнети, патрони, центра.

Мірний ріжучий інструмент, свердла, мітчики, плашки. Його номенклатура майже безмежна.

Витритні - ЗОР, мастило, верстат треба змащувати, а деколи навіть міняти мастило.

Різці. Якщо не хочеться заточувати, то імпортна механіка (механіка СРСР придатна лише на обдирку, бо фіксація пластин така, що вони вільно рухаються на державках), звідси прив'язка до бакса, за сьогоднішнім курсом - повний алєс! Тут ще момент, що номенклатура велика, а чи підійде саме та пластина до оброблюваного матеріалу - питання. Якщо напайні (практикую саме такі), то 1 годину на день проводиш біля точила (тут трошки перебільшив, але ж у початківців або на складних техпроцесах може вийти ще гірше, наприклад підбір або пайка нового розточного різця, чи, знов-таки, обдирка, де різець може затупитись-викришитись легко та невимушено на відбіленому чавуні, або на соплях від газорізки), тоді вже немає часу на прибирання верстата або попити чаю-кави.

Засоби захисту. Окуляри, рукавички, начебто копійки, але за умови постійної роботи теж накладає відбиток на "поточні витрати".

Подивіться на обладнання зразкових майстрів, такі майстерні коштують мільйони!

Витрати на опалення. Можна сказати, непрямі, та й у холодному приміщенні теж можна працювати, але недовго і з'являться витрати на ліки.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Товарицтво, А скільки вам платять за 1 годину перебування на форумі?  Бо я дивлюсь шо по**здеть часу не економите:D:D

8

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Sin сказал:

Товарицтво, А скільки вам платять за 1 годину перебування на форумі?  Бо я дивлюсь шо по**здеть часу не економите:D:D

Вам так не заплатять.:ph34r:

А що ще робити нароботі за ЗП?

Та й друкую кулеметом!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Змістовно і обгрунтовано.

Але я маю на увазі зовсім іншу сторону даного ціноутворення. Більшість розцінок береться від балди, бо такі зараз ціни, а не з розрахунку людино-годин, чи розумово- матеріальних затрат

Приклад: 

Степан точить гайки, по 20грн за штуку. В день йому замовляють 10шт.

Степан, набив руку, подумав і підняв ціну до 50грн за штуку.

Тепер замовляють не 10, а лише 4 гайки. По суті, Степан заробляє ті самі гроші, але працює меньше і робить якісно.

А Грицько, купив собі станка, також хоче точити гайки, і яку ціну він лупане? Звичайно 50грн, бо така зараз ціна за ту роботу.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Сірко сказал:

 

А Грицько, купив собі станка, також хоче точити гайки, і яку ціну він лупане? Звичайно 50грн, бо така зараз ціна за ту роботу.

 

Ну то й або залишиться без заробітку, бо по 50 грн усі понесуть перевіреному за якістю та строками виконання Степану й в решті решт наш Василь або знизить ціну на послуги, або прогорить по грошах і позбудеться отого залізного гемороя, що купив в надії на те, що та залізяка сама зароблятиме кошти, а виявилося, що левову частку заробленого вона сама й проїдає. Ми вже 26 років живемо при капіталізмі, і тут вже кожен майже сам вирішувати, чи горбатитися над тисячами одиниць простої продукції за копійки у верстата, чи робити один-два ексклюзива на місяць за ті ж кошти, але витрачати половину того місяця на пошук покупця для того ексклюзиву чи моніторинг ринку що б такого додати до асортименту, що б вимагало зусиль поменше, а прибутку давало б побільше. Цiну на роботу встановлює клiєнт, що голосує за того чи іншого виробника власною кровною гривнею. А виробник намагається задовільнити попит, і якщо він помилиться, то втрачає свої ж кровні.  Якщо ж ціноутворенням та планами на виробництво буде займатися як при совку дядя з гори, котрому ліва п'ята підказує, мовляв за ту роботу треба брати стільки-то, то ми так і будемо клепати мертвонароджені "сенси" з тавріями, в той час як розвинений світ з "Тесли" на індивідуальні безпiлотнi дрони-квадрокоптери  пересідати зібрався.

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трму крім технічної літератури дуже корисно почитати бізнес і розвиваючу літературу.

А саме принцип 80/20 або принцип Парето.

20% зусиль приносять 80% заробітку.

Але крім того все прочитане треба вміти практично використати.

 

Тому частково і перейшов з півавтомата на аргон ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Сірко сказал:

 

Степан, набив руку, подумав і підняв ціну до 50грн за штуку.

 

 

Не вижу логики - если Степан "набил руку", тогда зачем поднял цену?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Сірко сказал:

Більшість розцінок береться від балди,

Я б сказав би - всі.

Я в універі вивчав, як все рахувати, аналізувати і т.д. Тому точно скажу, що тут такий математичний підхід на_фіг не потрібний. Працює тільки одна схема - кількість в черзі. І все. В мене знайомий токар з іншого мого  знайомого взяв 70 грн за нарізку різьби на шпильці, бо така плашка не у всіх є - яка тут може бути математика і амортизація... ніяка, просто по-жлобські обіграв ситуацію.

Я кожен рік піднімаю розцінки, в основному по баксу, бо в мене матеріали чисто по баксу йдуть. В цьому році всім вліпили комуналку - знову треба рівнятись... На наступний рік впаде метал і врожай менший буде - знову бакс вгору... тому доводиться постійно піднімати.

але ціни в кожного свої, бо платять "по способностям..." 

Погодина - це середнє і у кожного своя цифра. Погодинної оплати тут не може бути. Тут, навіть, ніхто наперед не прорахую всяку роботу. Я ось взявся з У8А детальки робити, так виявилось, що на моїй сверлилці більше 13мм не просверлиш, бо обороти завеликі... От і попав на кілька сверл лишні три години на роботу і т.п. На наступний раз я вже з такого робити не захочу по такій ціні...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, RoMANIAC сказал:

20% зусиль приносять 80% заробітку.

дуже не точна "цифра". Просто ще одна гіпотеза. Десь на рівні з тею, що зараз знову про плоску Землю заговорили.

Є таке, що не всі зусилля потрібно було докладати, чи не всі гроші повертаються... Колись у (ніби) Рокфеллера запитали скільки він тратить на рекламу, він відповів: "6 мільйонів, з них відпрацьовують лише два, та аби я знав які саме...". От той самий Парето. До приватної металообробки він не дуже ліпиться.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Astrotur написав:

 

Не вижу логики - если Степан "набил руку", тогда зачем поднял цену?

Аби працювати меньше за тіж гроші

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Bogdan написав:

дуже не точна "цифра". Просто ще одна гіпотеза. Десь на рівні з тею, що зараз знову про плоску Землю заговорили.

Є таке, що не всі зусилля потрібно було докладати, чи не всі гроші повертаються... Колись у (ніби) Рокфеллера запитали скільки він тратить на рекламу, він відповів: "6 мільйонів, з них відпрацьовують лише два, та аби я знав які саме...". От той самий Парето. До приватної металообробки він не дуже ліпиться.

так ця цифра не точна і не симетрична, може бути 51% зусиль і 63% прибутку і навпаки 99% зусиль і 30% прибутку, просто так принято називати.

 

Але як не крути, є замовлення які робляться легко і швидко за хороші гроші, а є навпаки, десь прорахувався і добре, якщо не вмінусі.

Том треба вміти вибирати замовлення, клієнта або деколи посто казати ні.

 

В мене коли термінова і важлива робота, легше сказати, що мене немає в місті, аніж що я дуже зайнятий, бо починається "та то на 5 хв роботи" з яких пів години вмовляння і на годину дві роботи, а не 5 хв.

 

або лупиш таку ціну і дивишся, погодиться чи свалить покрутивши пальцем біля віска.

 

Раз варив мідні трубочки для світильника, дизигнери пидумали. 10 хв виставляння і пару точок і цін в 500 грн не злякала, рівно рік тому, бо реально дуже терміново треба було і хєр кого знайдеш хто гарно це зробить...Але ти принаймні знаєш із за чого ти сьогодні підеш додому 12 ночі..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, RoMANIAC сказал:

Але як не крути, є замовлення які робляться легко і швидко

Тут я взагалі - неповоротний мамонт. Я щоб на щось нове переключитись. то буду довго все обдумувати... )))

Але в цьому є і плюси, я натоптав лижню, от тепер по накатаному... 

Я вже говорив про індивідуалізм і ноу-хау. Це важливо. Тому і автору треба задуматись, а не хапатись за все підряд.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, RoMANIAC сказал:

є замовлення які робляться легко і швидко за хороші гроші, а є навпаки, десь прорахувався і добре, якщо не вмінусі.

 

 

Вот сколько к примеру вы возьмете за емкость для шаровой мельницы объемом 2 литра с нержавейки со своим материаллом?  (сварные содинения не приветствуются, резьбовые, намертво посаженные допускаются)

_________________5381a3be6c844.jpg

9max.jpg

EQSS14main.jpg

Melnica sharovaya.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, Bogdan написав:

Тут я взагалі - неповоротний мамонт. Я щоб на щось нове переключитись. то буду довго все обдумувати... )))

Але в цьому є і плюси, я натоптав лижню, от тепер по накатаному... 

Я вже говорив про індивідуалізм і ноу-хау. Це важливо. Тому і автору треба задуматись, а не хапатись за все підряд.

Ну я 50/50, є такі проекти які дуже довго розкачуються, особливо якщо роблю вперше, але як один раз зробив, тоді другий і наступні рази термін виконання зменшується на 50% а то й більше, головне зробити перший раз і зрозуміти принцип.

 

Так автору треба задуматись, але на початках хапатись за все підряд не погано, це дає змогу навчитись і зрозуміти, чомусь на власних помилках легше вчитись ніж на чужих.

Це щось типу: не йди туди, бо там лежать граблі, дістанеш по чолі, але вона (людина) з цікавості йде, стає на ті граблі і набиває гулю і добре, якщо однієї гулі достатньо, але з дуже часто для когось це стає хоббі і він вже колекціонує ці гулі ))

 

Маю такого друга, який не може сидіти без роботи, коли немає завантаження він хапається за все підряд і дуже часто сидить по ночах щоб все встигнути і ще на бабло деколи попадає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 години назад, sso написав:

 

 

Вот сколько к примеру вы возьмете за емкость для шаровой мельницы объемом 2 литра с нержавейки со своим материаллом?  (сварные содинения не приветствуются, резьбовые, намертво посаженные допускаются)

_________________5381a3be6c844.jpg

9max.jpg

EQSS14main.jpg

Melnica sharovaya.jpg

 

А до чого це питання?

 

Якщо пропозиції виконати роботу, то на даному етапі я просто відмолюсь із за ряду причин і найголовніша зараз це велика завантаженість.

 

Якщо об"єктивно подивитись на річ, то впершу чергу я з замовника попрошу кресленя і сяду зроблю якісь мінімальні розрахунки: кількість матеріалу, які роботи треба робити (токарка, фрезеровка, можливо лазерна порізка, гибка металу, кількість точок зварювання і т.д.) одне з головних, скільки хоча б приблизно я можу потратити часу на виготовлення даної деталі, складу це все до купи і назву приблизну ціну, але ще перед тим, як писалось вище по темі, я пошукаю таку деталь на ринку і її приблизну ціну.

Якщо креслення немає, тоді за окрему плату можу самому сісти і змоделювати.

 

Я так само можу задати питання, а скільки ви візьмете за виготовлення скейт-парку? Каркас профільна труба, покриття ламінована фанера, розмір площадки 16х28 м http://elements-team.com/lviv2 (це моя друга основна робота)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, sso сказал:

Вот сколько к примеру вы возьмете за емкость для шаровой мельницы объемом 2 литра с нержавейки со своим материаллом?  (сварные содинения не приветствуются, резьбовые, намертво посаженные допускаются)

Нержавійка. За умови 50 % збільшення об'єму за рахунок стінок, чистової та відрізок, а точніше, розміри можеуть бути й більшим, маємо об'єм 3000 см куб густина 8 г/см куб = 24 кг. За ціною прокату 110 гр/кг, виходить 2500 грн матеріал. Додати порізку-доставку (виходить, або власним транспортом, або таксі), додати втрату часу на закупку, можливі "тертя" з приводу, що не продадуть малий шматочок округлимо до 3000 грн.

Чорнова обробка - порізка, зняти 20 кг нержавійки. Мінімум 3 години роботи.

Чистова, різьби, марафет ще 3-4 години.

По годинах, може не вгадав, тут потрібно спробувати.

Ваші тарифи мені не відомі, але, наприклад, 200 грн/год, виходить 1200-1400 грн., можна орієнтуватись з половини ціни матеріалу, тоді 1500 грн.

Виходить, за 4500 грн можна братись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, 4post сказал:

виходить 2500 грн матеріал

 

 

сделайте поправочку на материал и то, что заготовка уже частично пустотелая Пример: тыць

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку