hcm548

Сварка шатуна от велосипеда "Турист"

7 повідомлень у цій темі

Шатун разломался. Сталь похоже каленая, но не до очень высокой твердости - HRC30-40.
Похоже, был высокий отпуск - градусов 500.
Подозреваю, что сталь 45. Если кто знает точнее, какой там материал и отпуск - напишите.
Если кто-нибуть имеет опыт - раскажите, можно ли его сварить,
и если да - то как это делать так, чтобы он не лопнул.
Книжка пишет, что сталь вроде 45 нужно варить на горячую. Если я прав, то нагрев 500 град. не помешает.
Сечение прямоугольное. Пока что предполагаю, что сначала нужно варить встык, потом накладывать шинки из 2 мм листа и приваривать их по краю(по ребрам сечения).
Смысл в том, чтобы сталь отожглась по минимуму, и закалка в основном осталась. Если будет совсем отожжено, от скорее всего скрутится.
Надеюсь обойтись без закалки - там по идее положено 830 град.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да что там думать? Это ж не ракета) снять фаски, сварить електродом уони13/55, ок48.00, ок5370 иль другими подобными (основное покрытие, не рутил - ано, мр), желательно сделать быстро чтоб используя ту температуру проковать. Делов то)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ото головняк педальку на лісапет  зварить ужас  кромки підготовить і заварить жирно зачистив полірнув  і крути :ktulhu1:педалі далі 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

І не тріскаєцця? А то в мене був шатун, скручувався на раз.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зварив мені знайомий сварщик цього шатуна, уже з місяць катаюся, поки що усе норм :). Не гнеться, а в мені під 100 кг, і по місту вистачає ям, з яких треба сильно давити на педалі.

Спиляв краї тріщини(зазор 3-5 мм), наварив непогану таку бульку десь 2х перерізу(електрод не знаю). Як я розумію, булька потрібна для того, щоби м"який шов не потік під навантаженням.

Як на мене, матеріал - сталь 45(швидше всього) чи 40Х13. Суб"єктивно HRC 40  там є - шкрябав різними залізками. Мені трохи не сподобалось вирівнювання привареного педаля, пробував гнути на холодну - чорта з два. Пружинить, відпустиш - вертається як було. А от градусів 200(300?) нагріли - вже гнеться. Вистигло - не гнеться. Цікавий досвід. Після зварювання нічого не калили й не проковували.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

40Х13 - это нержавейка, Вы б заметили

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

если Вы имели ввиду 40Х - то говорят она плохо варится. По итогу - наверно 45)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку