robo-new

Литво у холодно твердіючі суміші ( ХТС )

18 повідомлень у цій темі

Пропоную в цій темі обговорювати дану технологію , про яку я сам тільки сьогодні взнав . Особисто мене спонукає вивчати цей напрям декілька чинників :

1. така технологія дозволяє виготовоти по зразку форму за досить короткий час 

2. форма після обробки третинним аміном затвердіває і не осипається при дотику

3. така форма не потребує нагріву в сушильних печах

4. виготовлені по цій технології форми мають достатню прозорість для повітря і не потребують додаткових випарних отворів

5. досить простий склад суміші для виготовлення форми ( кварцевий пісок і рідке скло як в'яжуча речовина )

6. досить доступний третинний амін для нього ( звичайна вуглекислота ) 

( є суміші з іншим складом , але саме ця на мій погляд найпростіша і найдешевша щоб експериментувати )

 

Ця технологія дає можливість отримувати виливки 7-8 класу точності згідно ГОСТ 26645-85 ( натиснути )

( На жаль не знаю який ДСТУ регламентує ці допуски )

 

Повторюю , що я сам тільки сьогодні взнав про таку технологію , тому якщо хтось має досвід в цьому питанні і захоче поділитись - приєднуйтесь .

 

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Продовжу .

Декілька відео з мережі , не зовсім по темі , автор використовує звичайний кар`єрний пісок і не використовує третинний амін для прискорення склеювання а просто висушує форму над нагрівачем , але ці відео дають уяву про те наскільки комфортніше працювати з такими матеріалами ( отримуємо форму яка після висихання не просто тримається купи але й дає можливість механічної обробки , повна відсутність диму як при литві в цемент з нафтою , переробом і т.д. ) .

приготування суміші і виготовленя форми ( з поясненнями )

виготовлення форми для моделі складнішої конфігурації

сам процес литва у форму і подальша обробка

непогано ?

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще декілька відео де крок за кроком показано дану технологію

відео 1

відео 2

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я так зрозумів, що третинний амоній це газ-каталізатор затвердіння форми?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Саме так , у двох останніх відео це добре показано , у другому видно як майстер через поролон спочатку домігся затвердіння верхнього шару ( щоб не вісипалася суміш а по тому повернув форму на бік і через отвір у нижній частині пропускав вуглекислоту через основний масив суміші .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Судя по компонентам эти смеси должны выдерживать и более высокие температуры чем при литье алюминия? Латунь и бронзу ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Такі суміші використовують при литві чавуну , особливо для виготовлення закладних , які формують внутрішні пустоти у виливці , тому я не бачу жодних проблем . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Такие смеси так же используют и при литье стали. Амин то же не используют. Амин используют при изготовлении стержней.  Точно не помню как называются компоненты, но по простому - смола и отвердитель. Подают кварцевый песок в который впрыскивается смола и отвердитель. Эта смесь засыпается в формы в виде деревянных ящики с моделями. Затвердевает через 15 - 20 мин. Деревянные ящики убирают, формы переворачивают, в нижнюю устанавливают стержни, закрывают верхней, сверху, на клей, ставят чашу. Заливают металл. Когда металл застывает, ставят это все на вибростол и все распадается в песок, который используют вторично. Отливка, ессно, освобождается и идет дальше по процессу, обрезка, обрубка и т. д. 

 Видео литья в такие формы. Английская линия ХТС, одно из лиейных предприятий Харькова, 2010 г.

http://radikal.ru/video/C02MzjHk8jL

 

Змінено користувачем Nik
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Nik сказал:

Эта смесь засыпается в формы в виде деревянных ящики с моделями. Затвердевает через 15 - 20 мин

Не вспомните как точно называется смола и отвердитель?

Спасибо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Я бы сразу написал, если бы вспомнил. Помню, что гадость сурьезная и вонючая, как и амин, впрочем, тож. Привозили в кубовых пластиковых емкостях. Маркировки не было. Когда работал, не до того было, что бы выяснять точно, как называется. Если нужно, очень сильно, можно найти кого-нибудь, кто вспомнит, но через 7 лет, это буде не просто. Там текучка немыслимая.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Nik сказал:

Если нужно, очень сильно

Да не так критично. Еще не понятно найду или нет даже если вспомните.

Кстати еще раз спасибо за рецепт плавки алюминия, а самое главное за рецепт "Духовка-Жена---" ну короче трындецов отхватил но заготовки получились отличные. :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 05.02.2017 в 11:56, imsoma сказал:

Не вспомните как точно называется смола и отвердитель?

Спасибо

 Смола используется фенол-формальдегидная. Их много марок, для литейных смесей идет БС-40. Так и называется - литейная. Отвердитель - ортофосфорная кислота.  Для стержней такая смесь лучше, выбить легче потом чем жидкое стекло+ СО2. Да и для форм тоже, нет необходимости думать как изловчиться продуть массив песка газом, переборщить с газом тоже плохо, смесь становится крайне хрупкой.  По смоле гуглил , не нашел в Украине ее в продаже. В сопредельных территориях - навалом.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Справа в тому що суміші на основі смоли все-таки більше заточені під литво чавуну-сталі , там температура вища , смола частково вигорає і форма стає крихкою , тому готова деталь дістається з форми відносно легко , з алюмінієм , цей номер не пройде , температура замала , я так думаю (с) :)

Змінено користувачем robo-new
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Видео от толкового хлопца. Он на Остметалл-инфо есть под ником Виталик Литейщик. Там по литью к стати очень большая подборка материала.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

http://forum.ostmetal.info/forums/lite.49/ Я там много чего полезного для себя нашел. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добрый день, подскажите где можно купить кварцевый песок. И какую марку нужно искать. Как я понял их много есть разных. Спасибо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 часов назад, Axelerator сказал:

Добрый день, подскажите где можно купить кварцевый песок. И какую марку нужно искать. Как я понял их много есть разных. Спасибо.

ось тут купити можна: https://google.gik-team.com/?q=кварцовий+пісок+купити

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

xD:D:D

Улыбнуло!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку