OldMan

Посоветуйте по ТВ-4.

58 повідомлень у цій темі

Камрады, как говорится, Ай нид хэлп. 

Предложили токарный станок ТВ-4.

Опыта у меня ноль. Нужны советы старших товарищей.

Станок в разобранном виде, т.к. затаскивали на балкон многоэтажки.

Поэтому оценить его работоспособность ну никак.

Скажите пожалуйста, на что обращать внимание?

1. По комплектности станка, отсутствие каких деталюшек может вызвать большие проблемы в дальнейшем?

Из того, что знаю точно.

ЗБ есть, но вроде нет подошвы. Это трудная запчасть?

Нет поддона.

Остальное вроде всё есть, но это вроде.

Что важно спросить у продавальца?

2. По износу.

Что надо подёргать, пошатать, покрутить, чтоб понять, что дело плохо или не так чтобы плохо?

 

Станок с карболитовыми короткими ручками, вроде ростовский.

Читал, что там не только ручки короткие, но и коробка короткая.

Это лучше, чем нормальная или хуже?

Хотя шестерни вроде очень неплохо выглядят.

Шильдика нет. Говорят, что есть и дубненские станки ТВ-4.

Какие лучше ростовские или дубненские?

На какие легче запчасти найти?

 

Цена 15 тыс грн нормальная цена для комплектного и вроде неубитого станка?

 

Спасибо.

 

П.С. Фото не делал, увы. Как-то растерялся. :( Я искал другой станок, а подвернулся этот.

 

Змінено користувачем OldMan
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"ЗБ есть, но вроде нет подошвы. Это трудная запчасть?

Це не проблема це стихійне лихо! не варто навіть зв'язуватися з підошвою. Знайти майстра який погодиться робити майже не реально. 

"Нет поддона."

Не проблема, в барахолці проскакують але прийдеться зайнятися камасутрою з напильником не одну годину щоб його підігнати. 

2. По износу.

Что надо подёргать, пошатать, покрутить, чтоб понять, что дело плохо или не так чтобы плохо?

Подивитися на виробітку станини чи є задири і канали. А так остальне без досвіду і інструменту ви нічого не побачите. 

 

Какие лучше ростовские или дубненские?

Краща якість зборки це Ростовські. 

На какие легче запчасти найти?

Все залежить від регіону де ви проживаєте чим ближче до М.Ростов тим частіше запчастини до них проскакують. Але як свідчить форум в нас більше користуються Дубнівськими. 

Шильдика нет. Говорят, что есть и дубненские станки ТВ-4.

-Є.

Цена 15 тыс грн нормальная цена для комплектного и вроде неубитого станка?

за некомплектний станок якого не можна перевірити в роботі це забагато. Бо в ньому може бути куча неприємних сюрпризів. 

Але щоб щось підказати треба хоча б фото. 

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

станок учбовий -якість г..но.. розібраний. питання чи все є. як що не комплектний то частини на нього до волі дорогі. все це час та гроші + вартість не солодка. не поспішайте за таку суму щось підвернеться.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
23 минуты назад, лейтенант сказал:

1. Подивитися на виробітку станини чи є задири і канали. А так остальне без досвіду і інструменту ви нічого не побачите. 

2. Краща якість зборки це Ростовські. 

3. Все залежить від регіону де ви проживаєте чим ближче до М.Ростов тим частіше запчастини до них проскакують. Але як свідчить форум в нас більше користуються Дубнівськими. 

4. за некомплектний станок якого не можна перевірити в роботі це забагато. Бо в ньому може бути куча неприємних сюрпризів. 

Але щоб щось підказати треба хоча б фото. 

 

1. На вигляд начебто немає чогось страшного, ані канав, ані подряпин. Хіба що на вершині, на неробочій частині.

2. А в Дубно вироблялись верстати з короткими рукоятками та коробкою? Може хоча б за цією ознакою ідентіфікувати точніше, що він ростовський?

3. Та у нас тут зараз здається геть усе на брухт поздавали. :(

4. Продавець виглядає як порядна людина. Божиться, що все є і все працює.

Ще треба враховувати, що можно знайти дешевше, але в Україні. А це треба бути готовим будь якої миті виїхати на "смотрини". Довго тебе чекати ніхто не буде.

А для нас зараз виїзд навіть за 50 км від Донецька це пригода на дві доби.

Та й же не зрозуміло чи провезеш, чи ні через лінію зіткнення.

Нюанси, мать його. :)

Фото спробую зробити, але продавець не часто приїздить в Донецьк.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
38 минут назад, ALTOS сказал:

станок учбовий -якість г..но.. розібраний. питання чи все є. як що не комплектний то частини на нього до волі дорогі. все це час та гроші + вартість не солодка. не поспішайте за таку суму щось підвернеться.

Я шукаю хобійний станок.

Зрозуміло, що некомплект може обернутися коштовним квестом по барахолках.

Тому і прошу поради.

Що найбальш критично, чого запитати у продавця, який аргумент наводити, щоб сбити ціну, і, врешті, що має стати стоп-сігналом за для уникнення необачної покупки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, OldMan сказал:

Я шукаю хобійний станок.

Зрозуміло, що некомплект може обернутися коштовним квестом по барахолках.

Тому і прошу поради.

Що найбальш критично, чого запитати у продавця, який аргумент наводити, щоб сбити ціну, і, врешті, що має стати стоп-сігналом за для уникнення необачної покупки.

А що ми вам можем порадити, якщо ми навіть не бачим фото тому і не видно недоліків. А ці недоліки і впливають аргументованим торгом. 

А у цьому випадку Вам може тільки допомогти гадалка. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Вашей ситуации трудно что либо посоветовать. В нормальных условиях недостающая деталь - только время и деньги. Станок небольшой, можно и сделать. В ваших - непреодолимое препятствие, к сожалению.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, OldMan сказал:

Тому і прошу поради.

Як варіант, візьміть з собою когось, хто розбирається у:

1. Верстатах

2. Торгівлі

 

1 час назад, OldMan сказал:

Що найбальш критично

Стан усіх направляючих і комплектність станка. Некомплектна задня бабка - сильний аргумент проти нього. А враховуючи, що власне ця модель дуже поширена...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну і ще... не хотілося б видатися цинічним, але мені здається що власне зараз у Донецьку (і в сусідніх менших містах) мало б бути доволі верстатів дешевше ніж деінде... Чи я не правий?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Grif сказал:

В Вашей ситуации трудно что либо посоветовать. В нормальных условиях недостающая деталь - только время и деньги. Станок небольшой, можно и сделать. В ваших - непреодолимое препятствие, к сожалению.

Мелкие вещи не такая уж большая проблема, кроме той, что всё происходит очень медленно.

НП до Марика, потом ждать оказии, чтоб привезти в Донецк. Если хочешь быстро - значит дополнительные расходы.

А вот весь станок может стать большой (дорогой) проблемой для перевозки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
47 минут назад, Quercus сказал:

Як варіант, візьміть з собою когось, хто розбирається у:

1. Верстатах

2. Торгівлі

 

Стан усіх направляючих і комплектність станка. Некомплектна задня бабка - сильний аргумент проти нього. А враховуючи, що власне ця модель дуже поширена...

1. Не знайшов таких.

2. Тут мені поради не треба, сам вмію.

Направляючи нібито ОК.

ЗБ немає подошви і затискача пінолі.

Тримач різців мені не сподобався. Але то, мабуть, таке.

Комплектнісь. Я ж гадки не маю що входить в комплектність. Наприклад шестерні гітари. Скількі їх має бути і як впливає на ціну те, що є тільки ті, що стоять в гітарі?

Що сфотографувати, які вузли та ракурси, щоб товариству стало зрозуміло в якому стані верстат?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
56 минут назад, Quercus сказал:

Ну і ще... не хотілося б видатися цинічним, але мені здається що власне зараз у Донецьку (і в сусідніх менших містах) мало б бути доволі верстатів дешевше ніж деінде... Чи я не правий?

Я теж так вважав. Але насправді все навпаки. Можливо так було в 14-5 роках, зараз пропозицій меньше, а попит зріс. 

Я вже прогавив пару-трийку верстатів. Продавали ТВ-16 у гарному стані (якщо вірити фото. За 7500 грн. Я зателефонував терез добу після розміщення об'яви.

Верстата вже не було. Продавали ТВ-4, правда не в Донецьку, а в райцентрі (десь 50 км). Навіть фото в об'яві не було. Два дні чекав на фото (пообіцали вислати). Через два дні виявилось, що вертат вже продано. Тобто не знаючи за чим поїхали вантажівкою і забрали. Правда і ціна була солодкою - 14000 рублів.

Нещодавно домовился помацати ТВ-16. Я вже умний, я домовився в день розміщення об'яви. Я був вже другим, кто оглядав. Поки я мацав верстат (30 хвилин, напевно) продавець прийняв два дзвінки по оголошенню.

Я сам в ах.. ах каком изумлении.

Ймовірно що перекупи. Але ж і вони їх не складують, а продают.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, OldMan сказал:

Я ж гадки не маю що входить в комплектність.

Ну якщо це той самий верстат, що висить на olx - то по фото виглядає більш менш...

А фартух є?! Не бачу його там

Детально по комлектуванню не підкажу - я не знайомий з цією моделлю...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 минуты назад, Quercus сказал:

Ну якщо це той самий верстат, що висить на olx - то по фото виглядає більш менш...

А фартух є?! Не бачу його там

Детально по комлектуванню не підкажу - я не знайомий з цією моделлю...

Можливо.

Фартук точно э, окремо. Я його бачив і тримав. А от я к він сидить на станині - неможливо оцінити.

Скажить, а може бути дубнинець с короткими рукоятками? Чи це тільки ростовець таким буває?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Товариство, как и обещал выкладываю фото на экспертизу знатокам.
Прежде всего хотелось бы услышать ответы на животрепещущие вопросы.

1. Хотелось бы понять какой и чей это ТВ. Шильдика нет. По внешнему виду я совсем не готов судить.

2. Фото пиноли ЗБ. Насколько критичны подряпины в конусе?

3. Фото зубчатой рейки. Похоже там есть нехорошая выработка. Нужна ли замена рейки и сопрягаемых частей? Или можно пока игнорировать?

4. Что скажете по состоянию шестерён коробки (или как она там называется)

5. Вот эти заезды на подаче (или как она называется) критичны?

6. Направляющие вроде неплохо, но посмотрите.

Последний, самый главный вопрос. 450 долларов американского народа за такой станок нормальная цена или дорого?

Фото есть ещё. Могу сфотографировать ещё.

Спасибо.

 

SAM_2101.JPG

SAM_2100.JPG

SAM_2115.JPG

SAM_2108.JPG

SAM_2104.JPG

SAM_2110.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цена адекватная. Для начала можнобрать. Доводить до ума и через опыт понять нужно ди что то большее. 

А гемор, баги, ляпы и недоделки есть везде. Разве что их за деньги кто то устранит - этак за пару тысяч зелени)))₽

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ТВ-4.
Судя по отдельным признакам станок залюбили во все места. В конусе нечто провернулось и не один десяток раз. Скорее всего адекватно без правки конуса разверткой он уже не удержит инструмент. А ровно и правильно поправить разверткой это танцы с бубном.  На направляющих явные следы зажовывания стружки под суппорт. Очевидно что износ направляющих есть. И он не малый.
Видны многочисленные удары патроном по суппорту, не критично. Но могут ведь быть и микротрещины от них где-то. И вообще это явный признак жесткой и неаккуратной эксплуатации станка в целом. 
Зубчатую рейку под замену. 
Это все поводы для торга на 100-150 долларов, как по мне полноценный ремонт вполне может обойтись в еще одну стоимость станка.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та патрон вроде ничего так.Бывает и хуже.

Столько не сбросить. Продавец жестко держит цену.

Точнее с 500 сбросил до 450 и всё, никак.

Или берёшь или нет. Он у меня не залежится.

SAM_2109.JPG

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы не брал этот станок. Направляющая призма сильно изношена, рейку можно поправить разменяв куски местами на крайний случай, куча "заездов" патроном, пиноль ужасна, подошвы ЗБ нет, и ещё не известно состояние винтов/гаек в подачах...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ремонт економічно не доцільний. 

Тільки в одному випадку його варто взяти і піднімати коли ціна на нього стане в районі 5000- 6000грн. 

Автору теми підскажу що автоподача не працює. Відсутня постель червяка. Червяк болтається на валу. 

 

"Та патрон вроде ничего так.

Бывает и хуже.

Столько не сбросить. Продавец жестко держит цену.

Точнее с 500 сбросил до 450 и всё, никак."

Продати такий станок можна тільки людині, яка нічого не знає про цей станок. 

Як власник станка ТВ6 скажу обійти цей станок стороною і продовжити пошуки дальше, ще в продажі достатня кількість нормальних станків.

 

Змінено користувачем лейтенант
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, пенсионер сказал:

Я бы не брал этот станок. Направляющая призма сильно изношена, рейку можно поправить разменяв куски местами на крайний случай, куча "заездов" патроном, пиноль ужасна, подошвы ЗБ нет, и ещё не известно состояние винтов/гаек в подачах...

Не-не, это уже другой станок. В этом есть подошва ЗБ.

Винты в подачах не увидеть, надо разбирать подачи, но этого никто не даст сделать. :(

Но по люфтам ужаса не вызывает. Хотя, наверняка, у нас разные представления об ужасе. :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@OldMan тот что на фото с уже убитыми направляющими, брать/не брать дело ваше, цена на него в таком виде завышена примерно в два раза

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

))) весело читать - неуж кто то верит что сейчас посидев на олх часок - можно найти ижа в масле без износа ) за 3 копейки))). Человек хочет себе первый станок... А не космический корабль...  Не все ж лучше пусть его на олх разведут хоть на тыщенку...  ...тут на барахолке никто не продает токарные в сборе за 6000 - вот бабку заднюю за 3-4 тыс продают...  Вфг - за 10000 тоже))). Странно?)...   Я за то что б брать и доделывать-  или платить 30 000 и брать долеланый))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, лейтенант сказал:

Ремонт економічно не доцільний. 

Тільки в одному випадку його варто взяти і піднімати коли ціна на нього стане в районі 5000- 6000грн. 

Автору теми підскажу що автоподача не працює. Відсутня постель червяка. Червяк болтається на валу. 

 

"Та патрон вроде ничего так.

Бывает и хуже.

Столько не сбросить. Продавец жестко держит цену.

Точнее с 500 сбросил до 450 и всё, никак."

Продати такий станок можна тільки людині, яка нічого не знає про цей станок. 

Як власник станка ТВ6 скажу обійти цей станок стороною і продовжити пошуки дальше, ще в продажі достатня кількість нормальних станків.

 

Нереально. Нещодавно телефонував до Рубєжного. Жіночка на ОЛХе продавала ТВ-16 за 6 тис. На наступний день після подачи об'яви приїхпали і забрали не дивлячись.

А тут ТВ-4, комплектний і робочій (був, поки не розібрали для транспортування). Власник вимушений був переїзджати, бо приміщення націоналізували.

Цей ТВ-4 не виставлявся на продаж, продавали новий ТВ-7, а цей був у резерві. 

За автоподачу дякую. Мені треба зрозуміти що це і подивитися уважно. :)

Я і є така людина, що нічого не знає не тілько про цей, а й про інши станки. :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, OldMan сказал:

Винты в подачах не увидеть, надо разбирать подачи, но этого никто не даст сделать. :(

Но по люфтам ужаса не вызывает. Хотя, наверняка, у нас разные представления об ужасе. :)


А там смотреть визуально не надо, можно понять по мертвому ходу винта на ощупь так сказать. Например на поперечной подаче, и на малой продольной. На сколько делений лимба проворачивается винт без движения самих подач, это и будет мертвым ходом и по нему можно понять величину износа гаек-винтов. Чем плох этот износ? Он на прямую влияет на потерю жесткости станком при точении, особенно на операциях отрезания резцом. Просто работать будет сложно, не комфортно, чистота обработки пострадает.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку