kostya1023

Нужно с чего-то начинать!!!

991 повідомлення у цій темі

5 минут назад, kostya1023 сказал:

 

Може зробити гріндер з тим  мотором? Щось на кашлат цього

 

Мені здається, що в камінчика абразиву дещо більше, ніж в стрічки.

Плюс конструкцію городити.

Плюс, може хто не знає, абразив має звичку "утоплюватись" в стрічку, тому цей інструмент підходить лише для чорнової роботи.

Поверхня виходить, як з-під вулканіту. Тобто, чіткої геометрії не буде. Ніколи. Лише завали на вістрі.

Крім того, для різця (твердого сплаву) порібен 64С.

Японці гріндери для заточування катан та що там катан, просто ножів не використовують. Навіть спуски роблять на каменях.

Гріндер - фігня наповийобуватись. Є ручна шліфовалка - досить.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, 4post сказал:

Мені здається, що в камінчика абразиву дещо більше, ніж в стрічки.

Плюс конструкцію городити.

Плюс, може хто не знає, абразив має звичку "утоплюватись" в стрічку, тому цей інструмент підходить лише для чорнової роботи.

Поверхня виходить, як з-під вулканіту. Тобто, чіткої геометрії не буде. Ніколи. Лише завали на вістрі.

Крім того, для різця (твердого сплаву) порібен 64С.

Японці гріндери для заточування катан та що там катан, просто ножів не використовують. Навіть спуски роблять на каменях.

Гріндер - фігня наповийобуватись. Є ручна шліфовалка - досить.

Ну заточувати різці в мене потреби немає.  Думав зробити для доводки ножів до стану "лезо". Тоді в мене є ще однин варіант куди пристроїти двигун. Зробити з нього не величкий токарний по дереву. Підключити до нього регулятор обертів від лобзика, та понизити іх до 1500 якщо вийде.Думав зробити знижувальну передачу через шківи, до того ж збілшится потужність на веденому шківі. Але як сказав @Bogdan ременів при таких обертах на довго вистачати не буде.

 

 

Змінено користувачем kostya1023
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, kostya1023 сказал:

Думав зробити для доводки ножів до стану "лезо".

Або водне точило, або вручну. В мене після заточки 60% ножів більш-менш бриють волосся. Решта 40% - ті, що заточити неможливо.

Чистова заточка, знаю, що це ще не доведення, проводиться на рудій керамічній плитці. Там зерно мілке, якраз для доведення в хатніх і безкоштовних умовах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гріндери різні бувають, як і цілі.

Тому робити гріндер для металу - це непогана ідея. Якщо там є ті ватти, то можно робити. Гріндери в основному щоб обдирати метал і роблять. Деякі ідуть щоб вирізати стики круглих труб.

Але для алмаза він краще піде. 

Щодо токарного станка, коли доростеш до нього, тоді поговоримо. Це моя улюблена тема. Яких я тільки їх не робив...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Bogdan сказал:

Гріндери різні бувають, як і цілі.

Тому робити гріндер для металу - це непогана ідея. Якщо там є ті ватти, то можно робити. Гріндери в основному щоб обдирати метал і роблять. Деякі ідуть щоб вирізати стики круглих труб.

Але для алмаза він краще піде. 

Щодо токарного станка, коли доростеш до нього, тоді поговоримо. Це моя улюблена тема. Яких я тільки їх не робив...

Ну то гріндер поки самий нормальний варіант, для цього мотору? Може дасте якісь поради, як його краще зробити? Та скільки мені ще рости до того токарного, хоч і по дереву?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а теперь внимание вопрос... Все же мы помним что такое режим работы электродвигателя? На сколько там времени работы была задумана соковыжемалка?...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 минут назад, Semper_fid сказал:

а теперь внимание вопрос... Все же мы помним что такое режим работы электродвигателя? На сколько там времени работы была задумана соковыжемалка?...

В холостую запускал его, 30 минут работы нагрели его до 37 градусов, температура окружающей среды была +23. При нагрузке естественно он будет греться больше. В будущем, на него же, будет установлена крильчатка  для охлаждения. Данный электромотор класса В, это говорит о том что его допустимый нагрев до 130 градусов. У меня всё.

Змінено користувачем kostya1023
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
46 минут назад, kostya1023 сказал:

для цього мотору?

Це голосна і шумна іграшка. Але можна робити. Хоча для гріндера треба від 1 кВт, звичайно під потреби.

47 минут назад, kostya1023 сказал:

Та скільки мені ще рости

Як захочеш - тоді вже доріс.

 

Обично до 60 градусів нагрівати можна.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, Bogdan сказал:

Як захочеш - тоді вже доріс.

Та я вже хочу. Але якщо робити то відразу нормальної потужності. Не дитячий

 

13 минуты назад, Bogdan сказал:

Обично до 60 градусів нагрівати можна.

Про 60 градусів не чув і не читав. Наскільки я знаю взе залежить від того на якому типу дрота зроблена намотка. Якще це ПЭЛ то максимальна температура намотки 105 градусів, якщо ПЭВ то 180 градусів цельсія.

Змінено користувачем kostya1023
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, kostya1023 написав:

Але як сказав @Bogdan ременів при таких обертах на довго вистачати не буде.

Можливо алеж в пралках сучасних ременна передача якщо мені пам'ять не зраджує!

1 година назад, Bogdan написав:

 

Щодо токарного станка, коли доростеш до нього, тоді поговоримо. Це моя улюблена тема. Яких я тільки їх не робив...

В мене є пам'ятка про прадіда-  токарний станок по дереву , дерев'яний  (деякі вузли ковані)

Дерев'яні робили?☺

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Богдан 1987 сказал:

Дерев'яні робили?☺

Ні, окрім точила ще ніякі станки не робив.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, kostya1023 сказал:

Про 60 градусів не чув і не читав

Часто в літературі зустрічається. Це ще та (перехідна) температура, яку можна витримати долонею. І мова не про критичні температури для емаль-проводу, а для двигуна.

1 час назад, kostya1023 сказал:

Але якщо робити то відразу нормальної потужності.

Там забагато і не потрібно. 1-1,5 кВт буде достатньо.

 

29 минут назад, Богдан 1987 сказал:

Дерев'яні робили?

пару штук було. Але це не була задача зробити з дерева. Один - то найперший, зробив його в років 10-12 (вже і не пам'ятаю точно коли). Другий - то робив модель, по ній вже визначав косяки для наступного з металу. Цей також робив ще в школі. Але той з металу в мене дуже довго був.

З дерева не бачу сенсу робити. Зараз в ломі за пару місяців можна знайти все для станка, потім доробити і зібрати залишиться. В мене кілька різних станків (апаратів) зібраних з лому на 95-98%. Ось наприклад, остання робота - затрати (раніше) 300 грн, зараз докупив пару дрібничок до цієї штуки - 500 грн, а вартість (оцінював по інетних майданчиках) 15-25 тисяч. Таких примірів кілька. Зараз і на руках не так вигідно купувати, але треба точку зі знайомими мати. Бо ось притащив останні два станки по дереву, а там реставрації занадто багато, краще б не тратився.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kostya1023 написав:

Ні, окрім точила ще ніякі станки не робив.

Костянтин то я запитав у Bogdan! Вибачте що у Вашій темі!☺ Просто пішла така розмова! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Богдан 1987 сказал:

Костянтин то я запитав у Bogdan! Вибачте що у Вашій темі!☺ Просто пішла така розмова! 

О, не помітив. Запитуйте на здоровя, мені то що?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, kostya1023 сказал:

окрім точила

Отут і попався ))) . Це вже всьо. Таке затягує. 

Перше моє "точило" було років в п'ять. Ббрат тримав в руках два рогачики, на них палка (вісь), далі камінь (тимчасово стирили у діда), намотували мотузку і тянули. ))) . Отак з точила все і починається ))))

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Bogdan сказал:

Отут і попався ))) . Це вже всьо. Таке затягує. 

Перше моє "точило" було років в п'ять. Ббрат тримав в руках два рогачики, на них палка (вісь), далі камінь (тимчасово стирили у діда), намотували мотузку і тянули. ))) . Отак з точила все і починається ))))

 

Та хай затягує) Мені то подобаєтся і я не проти. Як я вже писав тут раніше " буде куди гроші дівати".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, Богдан 1987 сказал:

Можливо алеж в пралках сучасних ременна передача якщо мені пам'ять не зраджує!

Оберти барабану в автоматі 1000-1200 в хвилину а оберти на двигуны доходять до 18000. І ви праві, там стоіть ремена передача. І нічого, не рвется.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаючи, куди примостити той двигун, мені більше хочется зробити токарний по дереву. Як писав вище, зробити знижувальну передачу через шківи, десь до 1000, до того ж, мені здаєтся, не погано так збільшится потужність на веденому шківі. Тому двигуна на 700 ват (буде добре якщо вони там дійсно є) я думаю вистачить, за рахунок великої знижувальноі передачі. Можливо передню бабку зроблю змінною. Щоб була можливість встановити і чашку і вилку. Читаючи російський чіп, наткнувся на то як одна людина взагалі з 500ват зробила. Я розумію що то є для дуже малих маштабів. Та шківи як на сверлильному, багаторучійні. Я теж планую поставити такі щоб можна було вибирати між: 300-500 для грубого очищеня, 1000 для основної роботи та 2000 для фінішної обробки дерева.

Змінено користувачем kostya1023
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

600-700 ватт буде нормально, але треба слідити, щоб не грівся.

Але такий движок стопудово в прольоті.

Треба асинхроник. Ще плюс - тихо працює, а токарка то довго і без нервів.

Я робив кілька з нішею. Десь на деревяному мої станки попадали. Я мало їх фоткав.

Але достатньо зробити високі центра. Та й для движка в 600 ватт багато не треба.

Я десь тут уже останній свій токарний показував. там і розміри були, так там якраз на 600 ватт двигун. Але я працював на ньому від 380, а людина (кому поїхав цей станок) від 220, щоправда я не знаю на скільки він там грівся, тут ще і від правильного підключення залежить, бо по формулам перекос буде однозначно, тоді вся нагрузка на одну обмотку.

Я колись свій токарний (старий) запускав від 220 конденсатором К50... (полярним), ним можна пару секунд так стартувати. Обмотки не перключав на 220. Не грівся і робив нормально. Дв. 1500 на 1500. Але тоді там була одна швидкість, десь 1000.

Поки про токарний рано говорити. Як уже почнеш думки збирати, тоді вже прикидати будемо.
Найпростіше - купити станину від СТД і на ній робити. Це і дешевший варіант.

Отой станок останній, то я пробував зробити схожий на СТД з заліза і більший. Станина в рази дорожче вийшла, ніж потім в барахолці появились. Звичайно, я і їх забрав. Зараз залишив собі два СТД. Інші доробив і розпродав, та ці вже залишаться. 
Станину можна знайти за 300-500 грн. Це геть доступно і практично.
Все інше, краще робити самому, хіба що ще ПБ можна взяти, та не обов'язково.

Знайди на деревяному мою темку про мої токарні станки. Там не так і багато, та отой я там виставляв.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Bogdan сказал:

600-700 ватт буде нормально, але треба слідити, щоб не грівся.

Але такий движок стопудово в прольоті.

Треба асинхроник. Ще плюс - тихо працює, а токарка то довго і без нервів.

Я робив кілька з нішею. Десь на деревяному мої станки попадали. Я мало їх фоткав.

Але достатньо зробити високі центра. Та й для движка в 600 ватт багато не треба.

Я десь тут уже останній свій токарний показував. там і розміри були, так там якраз на 600 ватт двигун. Але я працював на ньому від 380, а людина (кому поїхав цей станок) від 220, щоправда я не знаю на скільки він там грівся, тут ще і від правильного підключення залежить, бо по формулам перекос буде однозначно, тоді вся нагрузка на одну обмотку.

Я колись свій токарний (старий) запускав від 220 конденсатором К50... (полярним), ним можна пару секунд так стартувати. Обмотки не перключав на 220. Не грівся і робив нормально. Дв. 1500 на 1500. Але тоді там була одна швидкість, десь 1000.

Поки про токарний рано говорити. Як уже почнеш думки збирати, тоді вже прикидати будемо.
Найпростіше - купити станину від СТД і на ній робити. Це і дешевший варіант.

Отой станок останній, то я пробував зробити схожий на СТД з заліза і більший. Станина в рази дорожче вийшла, ніж потім в барахолці появились. Звичайно, я і їх забрав. Зараз залишив собі два СТД. Інші доробив і розпродав, та ці вже залишаться. 
Станину можна знайти за 300-500 грн. Це геть доступно і практично.
Все інше, краще робити самому, хіба що ще ПБ можна взяти, та не обов'язково.

Знайди на деревяному мою темку про мої токарні станки. Там не так і багато, та отой я там виставляв.

Ну добре, дякую. Тоді може таки гріндер?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Гріндер - буде! 3000 об/хв 480 ват

IMG_20180129_193807.jpg

IMG_20180129_193520.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хлопці, знову мені потрібна ваша допомога. Я думаю на цьому форумі багато хто мав справу з такого плану електродвигунами. Давно він вмене вже лежить. Я знав що зним щось не те, тому нікуди не використовував. Але сьогодні мене відвідало натхнення попробувати його запустити. Но не тут-то било. Виходить з нього шість дротів. Клемника вже немає. Всі три намотки звонятся, але опір показують якусь не зрозуміло, то 110 Ом то 140 Ом то 150 Ом то 120 Ом (все це при одному замірі). На скільки я знаю опір повинен бути не змінним. Як я його тільки не підключав, виходить КЗ. Разбирав, підпалених намоток не знайшов, на перший погляд все ціле. То вже гаплик мотору, чи це я щось не вірно роблю? Або він на 220 взагалі не розрахований? 

IMG_20180131_172803.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, kostya1023 написав:

Хлопці, знову мені потрібна ваша допомога. Я думаю на цьому форумі багато хто мав справу з такого плану електродвигунами. Давно він вмене вже лежить. Я знав що зним щось не те, тому нікуди не використовував. Але сьогодні мене відвідало натхнення попробувати його запустити. Но не тут-то било. Виходить з нього шість дротів. Клемника вже немає. Всі три намотки звонятся, але опір показують якусь не зрозуміло, то 110 Ом то 140 Ом то 150 Ом то 120 Ом (все це при одному замірі). На скільки я знаю опір повинен бути не змінним. Як я його тільки не підключав, виходить КЗ. Разбирав, підпалених намоток не знайшов, на перший погляд все ціле. То вже гаплик мотору, чи це я щось не вірно роблю? Або він на 220 взагалі не розрахований? 

звичайний трифазний двигун з виведеними початками і кінцями обмоток.
 шукай початки і кінці обмоток, зєднуй в трикутник + конденсатор. якщо звониться є велика імовірність що буде працювати=)
(але опір треба переміряти правильно)
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, kostya1023 сказал:

Як я його тільки не підключав, виходить КЗ.

Как именно подключали? КЗ- автомат выбивал?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, DimoR сказал:

Как именно подключали? КЗ- автомат выбивал?

Треугольник, звезда. Да, автомат выбивал.

26 минут назад, dembelneizbezen сказал:

звичайний трифазний двигун з виведеними початками і кінцями обмоток.
 шукай початки і кінці обмоток, зєднуй в трикутник + конденсатор. якщо звониться є велика імовірність що буде працювати=)
(але опір треба переміряти правильно)
 

Тоді чому виходить замикання?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку