Опознайте пожалуйста.

33 повідомлення у цій темі

34 минуты назад, Y.fowler. сказал:

Оформить рацуху - лишить бригаду(цех)  зароботка...

Знаю не по наслышке 

Отец мой работяга рационализатор по жизни в 70тых этими рацухами нажил себе врагов среди работяг и в итоге ушел с завода а потом и семья распалась

изменено

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.
36 минут назад, Y.fowler. сказал:

Оформить рацуху - лишить бригаду(цех)  зароботка...

Не совсем так. Эти деньги идут обычно не из цеховых фондов оплаты труда, ни на сдельную, ни на повременную зарплату не влияют. По себе знаю, что самое главное- чтобы деньги дошли до работяги, а не так, как это обычно делает начальство, когда в своей же "рацухе" себя даже в соавторах не находишь. Вот это обидно, вот за это спокойно можно нажить врагов.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.
45 минут назад, инженер сказал:

каждый  охотник  желает  знать,  где  сидит  фазан

 Ще Ваш  текст  не  дочитав,  а  в  голові  та  дитяча  фраза  зазвучала.  Звісно,  що  танцювати  треба  від  трубок.  Правду  кажуть,  що  геніальне  - дуже  просто.  Собі  щось  подібне  захімічу,  бо  це  якийсь  жах  ритися  в  пошуках  потрібного  свердла  в  отих  баночках-лотках-коробочках  і  т.п.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.
12 минуты назад, Raider_al сказал:

Не совсем так. Эти деньги идут обычно не из цеховых фондов оплаты труда, ни на сдельную, ни на повременную зарплату не влияют. По себе знаю, что самое главное- чтобы деньги дошли до работяги, а не так, как это обычно делает начальство, когда в своей же "рацухе" себя даже в соавторах не находишь. Вот это обидно, вот за это спокойно можно нажить врагов.

Раньше при СССР рацуха отражалась на увеличении плана а зарплата оставалась прежней

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.

Називалось це "порізать норму". Раціоналізатори ж все за рахунок зменшення складності покращували, швидше, технологічніше. В ідеалі воно звелось зараз до ЧПУ.  А тоді разуха приводила до перерахунку нормогодин, зниження необхідного розряду виконавця, зниження коефіціенту запуску(процент браку). Добре коли це було за вимогою керівництва, всіх мучають щоб зробили більше продукції, чи дешевше. А коли раціоналізатор сам лізе і щось покращує за одноразову премію в десятки рублів, а в результаті "экономический эфект от внедрения рацпредложения инженера Петровского составил 500000 руб за 1978 год" але за рахунок зменшення норм і ЗП для робітників. А потім бачимо стружку в картері, та заколочені молотком гвинти - також раціоналізація.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.
8 часов назад, hopscotch сказал:

Це Ваш патент?
Якщо хочете похвалитись, то я люблю і покритикувати)))
Ну по перше, це було вигадано і забуто over9000 раз, тисячами людей що мали сверла і розгортки. Просто воно зручне для одного випаадку - коли інколи треба дістати конкретний розходник - гайку, шайбу, гвинт М1,6 або штифт. Але складати туди назад вже незручно. І якщо я дістаю розгортку 3,7, то я точно не забуду переміряти її мікрометром, тому економія часу досить сумнівна. Можливо на виїзді десь, або коли теба компактно тримати, то воно згодиться.
По друге - не видно що там є. можна зробити  знизу прозрору кришку, але вона покоцається.
По третє - винахід перекривається деількома десятками, а може і сотнями рамочних патентів на різні селектори, комутатори, розподільники, сортувателі, та інше в такому дусі. І навіть якщо конструкція 100% патеньнтно чиста, то і її можна обійти якимось формальним  способом.
Я вже засвоїв - якщо додумався до чогось геніально простого, то до цього вже хтось додумався раніше.
Цей пенал схожий на якусь пораду з Моделістконструктора чи Юного тєхніка. А ще схоже на пристрій кодування чи адресування світлових пучків. Людина яка в такій темі працювала, могла додуматись і про пенал, причому навіть не здогадатись що це треба патентувати.
Наприклад я пару років тому вигадував пневмо-розподільник з дисками - він повинен був комутувати 3 входи - вакуум, стисенене повітря на 10 атм, і атмосферу, і 2 входи, і це на 4 положення ручки. Якби у мене вийшло, то була б економія 600 грн на виріб. Але все ж доцільніше було використати три уніфіковані розподільники 5/2.

Особисто я для себе зроблю органайзер з кармашками по типу тих що для відмичок і всяко такого, не торохкотить, все одразу видно. А сверла закодую кольоровими кільцями з термоусадки. треба запам'ятати лише 10 комбінацій, а  сверла на 8,1 та 9,1 і так помітно відрізняються.
 

Да патент мой.

Контейнер предназначен именно для сверл, ну а сверла это не расходники  .

Если гайку накрутил на болт она уже никогда не понадобится.

Сверла же разных размеров размера нужны быстро и сию минуту. Да действительно привыкал класть на место сверло, сразу менять поломанное. Например, чтобы просверлить отв. с межосевым 0,02 нужно 2 сверла и 2 развертки. В коробочке замучаешься искать сверло с разницей 0,3 0,4.

Развертка 3,7 это специнструмент. Мерять его перед работой необходимо. 

В моем контейнере снизу еще 10 мест под развертки в диапазоне сверл. есть место под центровку.

Все начиналось со стойки у координатчиков....

Стояла у нас в цеху в координатном отд. такая "елка" по этажам сверла от 1 до 10 по 10 на одном этаже стойка вращалась видно было какие сверла есть. Десятки были маркированы по цвету еще и цифровая маркировка. Только для того, чтобы перенести ее нужно было 2 человека один нес стойку, второй подставку.

Что касается Моделиста конструктора то таки да контейнер был сделан и использовался в моделке. На заводе на него глянули и сказали, что очень сложен в производстве и будет дорогой. Так и есть..... Всего сподобился сделать 8 шт. на подарки..... Запатентовал - потому что один пропал (украли).

Вот собственно и все.

Жду дальнейшей критики...

 

 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.

Ну от я вже трохи вдосконалив Вашу конструкцію -
1. Зробити в кришках не один ряд отворів, а два, зсунуті таким чином щоб вони почергово  ставали навпроти гнізд. Так в для вибору десятих мм доведеться крутити кришку в два рази менше, але тоді розміри будуть розкидані в шахматному порядку.
2. Індекс цілих мм виконати в кришці, а індекси десятих два на протилежних сторонах кола, так буде зручніше. Бажано зробити всю шкалу видимою.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.
9 часов назад, hopscotch сказал:

Ну от я вже трохи вдосконалив Вашу конструкцію -
1. Зробити в кришках не один ряд отворів, а два, зсунуті таким чином щоб вони почергово  ставали навпроти гнізд. Так в для вибору десятих мм доведеться крутити кришку в два рази менше, але тоді розміри будуть розкидані в шахматному порядку.
2. Індекс цілих мм виконати в кришці, а індекси десятих два на протилежних сторонах кола, так буде зручніше. Бажано зробити всю шкалу видимою.
.

Вариантов море спасибо за предложение обязательно подумаю.... У меня был вариант , когда нижняя шкала видима вся....

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Информация о пользователях раздела "Опознайка" доступна только модераторам.

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Состав пользователей скрыт так как этот форум анонимный.