лейтенант

Сверлильний станок 2м112, разные вопросы.

791 повідомлення у цій темі

Кину и я свой станочек... По легенде стоял в школе, никого к нему не пускали. Станок "Кременчуг" 0,75КВт... Дополнительно купил к нему тиски PROMA SVP-100 и патрон самозаимной. Кстати патрон зажимает намертво. Раз было закусило коронку 20мм, каронку не провернуло, откручивал разводным ключем )))

IMG_20210120_190538.jpg

Змінено користувачем JekaB
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, JekaB написав:

Кину и я свой станочек... По легенде стоял в школе, никого к нему не пускали. Станок "Кременчуг" 0,75КВт... Дополнительно купил к нему тиски PROMA SVP-100 и патрон самозаимной. Кстати патрон зажимает намертво. Раз было закусило коронку 20мм, каронку не провернуло, откручивал разводным ключем )))

IMG_20210120_190538.jpg

Кременчуцький стоїть на роботі в оригіналі, виготовлений грубовато, правда окрім отворів під петлі в ДСП нічого не свердлить. 

По Вашому станку, від чого працює (220/380), як патрон (на биття свердла), ціна та де брали? Сам в неспішному пошуку  патрона.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дивлюсь на цих красавців і аж кортить і свого 2м112 практика показати) 

Було, стало, електрика. 

Електрика зразу напряму з частотника на мотор, так знаю, що по ТБ це не дуже, екстренне вимикання тільки автомат по 220 на вхід частотника. 

 

П. С. Саме обідне, що трапилось в процесі відновлення станка, це ціни на норм патрони, цей мені коштував як пів ціни самого 2м112((( купівля цього патрона це ще та пригода була з биттям, договорняками і компромісами... 

IMG_20200720_152051.jpg

IMG_20201120_224937.jpg

IMG_20200807_185502.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, NDU сказал:

Кременчуцький стоїть на роботі в оригіналі, виготовлений грубовато, правда окрім отворів під петлі в ДСП нічого не свердлить. 

По Вашому станку, від чого працює (220/380), як патрон (на биття свердла), ціна та де брали? Сам в неспішному пошуку  патрона.

переделан на 220, схема реверсная стандартная, рабочий и пусковой конденсаторы. Патрон на биение не проверял, на него не возлагаются какие-либо "надежды". Ради интереса нужно будет проверить. Покупал в Гефесте (Харьков), что-то около 600грн. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 часа назад, akazukr сказал:

 Саме обідне, що трапилось в процесі відновлення станка, це ціни на норм патрони, цей мені коштував як пів ціни самого 2м112((( купівля цього патрона це ще та пригода була з биттям, договорняками і компромісами... 

А можна докладніше про патрон: хто виробник і приблизно вартість, що б знати: до чого прагнути)
І ще питання по підключенню: чи має сенс підключати, через частотник  при наявності 380 В.? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Yurin патрон на ключ іспанець llambrich industrial cy-16 b-16, 1-16мм, орієнтовна вартість тут біля 2300 грн. Зі шпінделем мого 112того вже хтось шаманив і конус з 18того став коцаним 16тим, прийшлось перешліфовувати, а діаметри хотілось сверлити побільше, то і вибрав саме цей патрон, з умовою до продавця, якщо буде биття більше за 4 сотки поміняють на інший з безплатною доставкою.

П. С. Нафіть фірмові патрони, якщо купляти в нас (Автор использовал аналог словосочетания "в Украине", который вызывает неудовольствие части аудитории сайта) це нажаль лотарея(( там же брав чуть дешевший патрон від тої ж llambrich, то там биття 4 десятки було! Але продавець поміняв на цей який стоїть вже, з моєю доплатою різниці вартостей. 

 

На рахунок частотника, то на мою думку, що при наявності 380, то ставити його тільки якщо хочете оберти нижчі від 450 і не маєте настрою морочитись зі шківами. 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, akazukr написав:

патрон на ключ іспанець llambrich industrial cy-16 b-16, 1-16мм, орієнтовна вартість тут біля 2300 грн.

 

 

В мене станок комплектний (правда іржавий) стояв 2800 грн. (+ 400 самовивіз), а таким дорогим патроном страшно й свердлити. Розумію, що кожний купує станки та оснастку по своїм можливостям та потребам.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@NDU я свій 2м112 практика, шукав тут в околицях Львова по адекватній ціні більше року часу, і дешевше за 6500 чи 7200 (чомусь народні ціни) я не бачив і довго вони не висіли, тому коли я знайшов цього без люфтів за 5000, я поїхав за ним в той же день і після огляду обмацування я його забрав без роздумів, а на наступний день в мене різко піднялась температура я почав хворіти на корону і отримав доволі багато часу на приведення сверлилки до ладу))

А на рахунок патрона, то мені потрібно робити багато точних отворів перпендикулярно, самозатягуючі патрони не люблю, перед тим мав пару дешевших патронів, не підійшли. Тому цей був єдиною для мене альтернативою, бо треба було вже і негайно.

З роцінками зле не сперачаюсь(

Дешевий патрон сьогодні це 300, 500 ну до 1000грн., а чуть ліпший зразу від 2200 починаючи... Я як взнав розцінки, то ноги аж підкосились і сів.. на свіжопофарбовану основу того ж 112того.

 

П. С. Вибачте за оффтоп. 

Змінено користувачем akazukr
Доповнив
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

akazukr 

6 годин назад, akazukr написав:

@NDU я свій 2м112 практика, шукав тут в околицях Львова по адекватній ціні більше року часу, і дешевше за 6500 чи 7200 (чомусь народні ціни) я не бачив і довго вони не висіли, тому коли я знайшов цього без люфтів за 5000, я поїхав за ним в той же день і після огляду обмацування я його забрав без роздумів, а на наступний день в мене різко піднялась температура я почав хворіти на корону і отримав доволі багато часу на приведення сверлилки до ладу))

А на рахунок патрона, то мені потрібно робити багато точних отворів перпендикулярно, самозатягуючі патрони не люблю, перед тим мав пару дешевших патронів, не підійшли. Тому цей був єдиною для мене альтернативою, бо треба було вже і негайно.

З роцінками зле не сперачаюсь(

Дешевий патрон сьогодні це 300, 500 ну до 1000грн., а чуть ліпший зразу від 2200 починаючи... Я як взнав розцінки, то ноги аж підкосились і сів.. на свіжопофарбовану основу того ж 112того.

 

П. С. Вибачте за оффтоп. 

Дякую за відповідь, є ще до Вас питання по підключенню, я так зрозумів працює від частотника, чим вкл. та виключаєте, кнопками станка, чи  переробляли? Сам теж поки підключив до частотника, але поки вкл/викл. кнопками самого частотника, поки не розібрався, як підключити не фіксуємі кнопки, не дуже хочеться ставити тумлер на 3 положення (такі стоять на токарному та фрезерному).

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@NDUуправління все відбувається тільки через частотник, але дуже хочу окремо вывести собі окремо кнопки пуск, стоп і регулятор обертів десь на сам станок, але поки не придумав як це зробити. Рідна електрика в даний час просто закриває отвір в основі та служить декором, хоча я і її в свій час перебрав і зробив блокування можливості одночасного включення аверсу і реверс. 

 

IMG_20210122_071054.jpg

Змінено користувачем akazukr
Перевернув фото
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось нарешті приїхав мій верстат. Ось така картина:
1. Гайка на колоні, виявилася зовсім не гайкою, як я її собі уявляв в традиційному виконанні з внутрішньою різьбой, а просто виточеної котушкою з фіксуючим болтом.
2. Колона без шпон-паза. Читав, що в природі таке трапляється, але як впливає на процес?
3. Піноль з цілком відчутним люфтом. Сильно не бовтається, але при натисканні цокає. Досвіду визначення биття на звук не маю, з цього визначити не можу. Ну напевно з пів міліметра.
4. Замість зворотної пружини пінолі, встановлена резинка від трусів.
5. Станина побита варварським чином, не зрозуміло як? .Неначе яструб клював. 
6. Ну і про те, що виламаний вузол фіксації шпиндельної бабки, я вже писав.

7. Конус. (що з ним робити?)
Це я, ще до шківів не добрався.
 Картинки додаються.
По кожному пункту, на просторах інтернету я дещо знайшов, а ось що робити з люфтом пінолі, чесно кажучи, не уявляю. Різати бабку (добре, що тут всі розуміють про що йдеться) і стягувати її болтами вибираючи люфт посадки пінолі, не маю  бажання, точити втулку і підганяти її під піноль ... так там же рейка і як вона там співпаде з вал-шестернею? ((((  

Катушка.jpg

механизм  возврата пеноли.jpg

КОЛОННА.jpg

СТОЛ.jpg

конус.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yurin написав:

Я відразу з гаряча, мало не купив ще одну бабку (Вона і зараз висить на всім відомому сайті),

 

Можливо ще висить?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Yurin 

 

Если станок уже ваш,  то я бы на вашем месте

Пиноль бы не трогал а оставил так. 

Паз на колонне при желании можно сделать,  отдать на фрезеровку,  но можно работать и без него, на работу не влияет,  неудобно просто когда при отжиме бабка крутиться. 

Фиксацию сделал бы как на фото ниже,  работает не один год без проблем. 

Конус под патрон наварить и проточить по новой,  себе протачивал на собраной Пиноли,   результат был приемлемый. 

Ну как то так. 

 

Станина то не побита,  то следы от сверла,  и так как там нет паза на колонне то следы идут и от поворота бабки. 

IMG_20190219_131359.jpg.6c27699ebd887f6a5ae0fd6b06c3e954.jpg

Змінено користувачем lexa
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@lexa Спасибо!!  Последую Вашему совету.  Пиноль трогать не буду. Дай Бог с остальным разобраться. В пиноли люфт совсем не большой, ну как бы  при резком надавливании слышен едва уловимы щелчёк.  Пересмотрел огромное количество роликов по восстановлению 2м112, народ восстанавливает станки просто из металлолома и в 90 % случаев, говорят: " Вот с пинолью повезло - люфта вообще нет или там 2 сотки..."  Ну как так !? Этим станкам лет по 30-40, и по ним видно, что были постоянно в работе, так как это возможно, что они  совершенно не имеют выроботки в узле, который постоянно в работе и испытывает приличные нагрузки? 

На счёт паза в колонне тоже пожалуй подожду. Узел фиксации зачётный, только не понял, как он крепится к самой бабке?   ПодскАжите ?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В передней части,  хомут прикручен к бабке двумя болтами в потай под внутренний шестигранник. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго времени суток!

Стал обладателем станочка ВС-410 Komunaras ( аналог 2М-112). Со станком нужно немного поработать, удовлетворив свой перфекционизм, но уже появился вопрос- нужна ли поджимная пластина в ласточкин хвост? Устанавливалась ли она там с завода? Или достаточно двух установочных винтов (гужонов) и зажимного винта?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Esperto сказал:

но уже появился вопрос- нужна ли поджимная пластина в ласточкин хвост? Устанавливалась ли она там с завода? Или достаточно двух установочных винтов (гужонов) и зажимного винта?

А где у него ласточкин хвост? На плите натяжения мотора?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, Esperto написав:

Доброго времени суток!

Стал обладателем станочка ВС-410 Komunaras ( аналог 2М-112). Со станком нужно немного поработать, удовлетворив свой перфекционизм, но уже появился вопрос- нужна ли поджимная пластина в ласточкин хвост? Устанавливалась ли она там с завода? Или достаточно двух установочных винтов (гужонов) и зажимного винта?

потрібна, я собі робив цей клин з звичайної сталі ст-3

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Alexson сказал:

А где у него ласточкин хвост? На плите натяжения мотора?

Да, моторная плита соединена с шпиндельной бабкой.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, tor_custom сказал:

потрібна, я собі робив цей клин з звичайної сталі ст-3

Форму повторяли со скошенными торцами или просто полосу вставили? Выборку под гужоны делали? И Вы делали клин или полосу?

Змінено користувачем Esperto
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Esperto написав:

Форму повторяли со скошенными торцами или просто полосу вставили? Выборку под гужоны делали? И Вы делали клин или полосу?

форму повторяв, робив скошені торці, виборку ще не робив але треба зробити буде. Робив як клин, хоча там невелика різниця на скіс

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, tor_custom сказал:

форму повторяв, робив скошені торці, виборку ще не робив але треба зробити буде. Робив як клин, хоча там невелика різниця на скіс

Дякую за інформацію. Загартовувати потрібно?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Esperto написав:

Дякую за інформацію. Загартовувати потрібно?

ні, я так вважаю, та й він там служить тільки для фіксації натяжної пластини і хід натягу не дуже великий +-5 см 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Себе на двух станках делал просто из полосы подходящей толщины,  немного засверлился под гужоны,  работает нормально. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо, братцы за подмогу. Долбаный перфекционизм?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку