лейтенант

Сверлильний станок 2м112, разные вопросы.

791 повідомлення у цій темі

, Yanuwevsky написав:

Оце так поворот),тільки но обзирав свою сверлилку на предмет виготовлення кожуха (роки користуюсь без кожуха),заходжу на форум а тут якраз про нього.Треба порити в неті може і готове креслення є .

Ніякого креслення не треба.Головне захист волосся і голови.Так просто психологічно безпечніше.На НС12 взагалі суцільного кожуха нема,там просто два "получайника" стоять.

На учбовій свердлилці без кожуха,патрон на 6,бере 6.7мм(розбитий)моя жінка свердлила із задоволенням.Тільки порадив їй платком голову зав,язати.Спочатку не хотіла.Але розказав,як робить патрон перемолотий фарш із людини.Тільки не сказав їй,що це був патрон 16К20 а не маленький учбовий свердлильний патрон.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Yanuwevsky написав:

Оце так поворот),тільки но обзирав свою сверлилку на предмет виготовлення кожуха (роки користуюсь без кожуха),заходжу на форум а тут якраз про нього.Треба порити в неті може і готове креслення є .

п.с.

бачив, на (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников) чоловік продає готові кожухи, і розкроєний метал на нього, залишається лише зварити

IMG_20171103_145625.jpg

IMG_20171103_145632.jpg

IMG_20171103_145636.jpg

IMG_20171103_145639.jpg

IMG_20171103_145641.jpg

IMG_20171103_145642.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Сергій Лавріненко сказал:

Трохи не бачу. Зварили ?

Ні, на закльопках.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую за розміри.Буду готовити креслення на порізку  і тоді сюди закину в дхф,мож кому стане в пригоді.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Freddy написав:

Хто з 2м112 використовує  тиски , подкажіть  як воно ?  Рідні приктичні ? Подумовую взяти тиски але не знаю які краще .

Купив в Епіцентрі китайські на 100мм. Можливо трохи замалі.Добре би було на 150мм, але тоді таких не було в продажі. Обов'язково передбачити кріплення до стола. Я використав болти передньої балки Жигулів. Вони з квадратною головкою, те що треба для пазів. Обрізав по довжині і користуюся. Безпека, точність свердління на висоті.

20180308_162512_1.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Бескид.Бачу у вас самозажимний патрон.Як він у роботі і по якості ?

Вчора на базарі подібний пропонували за 700.Грошей було жалко і взяв собі В18,3-16мм за 180.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Брав на Алі, приблизно за 900,00грн. Виконаний непогано, на вигляд якісно, але биття, на жаль, присутнє. Якщо на конусі майже 0, може 0,01, то з патроном вже 0,08. Надіявся на краще. До цього стояв старий совдепівський 3 - 16мм. То совдепівський не вмився до китайського. Особливо подобається в китайському сходження губок. Прецизійно виглядає.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Свій станок купив з лабораторії заводу.А от патрон мені поставили,який був.

Б,є як дурний.

Наприклад мені подобається розточувати отвори центровочной фрезой.Недовго робив на заводі-не пам,ятаю вірних назв.У мойому розумінні центровочний діаметр такої фрєзки входить у просверлений отвір і задає напрямок.Так роблять плоскі потаї для гвинтів чи болтів.

На учбовому свердлильному,патрон 6мм так сверлив і все нормально(до 14мм сталь) а тут руку з деталллю просто вириває.Станок стоїть у батьків,на вихідних спробую сфотографувати і виложить.

До речі у мене немає радянської лампи освітлення а батько причепив лампочку у пазу,там де виніс.Вона невелика і не заважає підьому шпінделя.Не часто кручу,легше підкладки підложить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.03.2018 в 08:51, Бескид сказал:

Хто з 2м112 використовує  тиски , подкажіть  як воно ?  Рідні приктичні ? Подумовую взяти тиски але не знаю які краще .

Поки погода диктує свої умови, і за покраску думати трохи зарано, рішив зайнятися тисками,бо якби і пази у станині гарні а прив.язати туди нема чого, тобто є, і на вигляд гарне але якесь тендітне, шоб добре  напнувся до й зламав би. А оскільки я виховувався у совдепівських стандартах, то хочеться чогось моцнішого. Знову ж таки через брак коштів вирішив робити сам. Приміром намалював собі образно що я хочу і почав збирати залізо. На ютубі тисків,що блох на собаці, але більшість з них примітивний набор кутників з швелерами.Звісно і такі варіанти можна вважати підходящими для свердлилки,але хочеться чогось блище до станочного. Знайшов на форумі підходящу(не зовсім,завузька 80мм) залізяку, не знаю з чого вона,але думаю що це прижим з якогось велетенського фрезера.IMG_20180323_113207_HDR.jpg

Є сліди окалини, мабуть гартувалась

 

IMG_20180323_114124_HDR.jpg

але напільник трохи бере і крім фрезеровки нічого не робилося

IMG_20180323_114135_HDR.jpg

товщина залізяки 40мм

IMG_20180323_113411_HDR (1).jpg

Є такий гвинт з бронзовою гайкою.

IMG_20180323_114103_HDR.jpg

Є декілька варіантів розвитку подій.Відрізаєм з передьньої губки те шо звисає і доточуєм ( зовсім не хочеться писати приварюєм) зверху до  передньої губки.З іншої залізяки відрізаєм задню рухому губку, при.....доточуєм направляючу яка буде ходити в пазу, а може не треба і доточувати а випиляти губку разом з направляючою.А от далі пішли варіанти,або  вмонтувати гайку в рухому губку, або гайку закріпити зпереду тисків, або...,або...Дорогі чіпмейкери! Хотілося б почути ваше рішення цієї задачі.Буду всім вдячний за поради.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю чи по темі пишу:

 

Став щасливим, або не щасливим власником древнього 2м112 Комунарас

знаючі підкажіть

Які підшипники поставити  (тип, номер)?

Який допустимий зазор між піноллю та корпусом?

хто як обороти зменшував, не частотником?

Чи хтось нарізав різбу на такому станку?

Дякую!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.03.2018 в 21:14, Cергей сказал:

Хотілося б почути ваше рішення цієї задачі.

 

Роздивіться з різних сторін ті лещата.

Ваш паз треба використати під направляючу. 

Там у вас якраз паз короткий і ту частину основи, де нема пазу-під рухому губку!

Нерухому губку доточити - кріплення болти з штіфтами.

 

Основу для гайки - так само болти з тіфтами.

 

 

Рухому губку теж з 2 частин можна...

 

Для сверлилки вийде з запасом!!

 

Змінено користувачем Sasaman
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Сергій Лавріненко написав:

 

Наприклад мені подобається розточувати отвори центровочной фрезой.Недовго робив на заводі-не пам,ятаю вірних назв.У мойому розумінні центровочний діаметр такої фрєзки входить у просверлений отвір і задає напрямок.Так роблять плоскі потаї для гвинтів чи болтів.

Це називається "цековка"

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, Bask написав:

Які підшипники поставити  (тип, номер)?

Який допустимий зазор між піноллю та корпусом?

№ 104 клас точності 5 - 2шт.
№ 203 клас точності 5 - 1шт.
№ 36205Е клас точності 0 - 2шт.
№ 8114 клас точності 0 - 1шт.

Люз між піноллю і корпусом не регламентується. Треба виходити з того, що радіальне биття конуса шпінделя має бути не більше 0,012 (в інструкції написано мкм), але я думаю, що насправді мало бути мм.

Всі дані з совдепівської інструкції по обслуговуванню вестату.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Бескид сказал:

№ 104 клас точності 5 - 2шт.
№ 203 клас точності 5 - 1шт.
№ 36205Е клас точності 0 - 2шт.
№ 8114 клас точності 0 - 1шт.

Люз між піноллю і корпусом не регламентується. Треба виходити з того, що радіальне биття конуса шпінделя має бути не більше 0,012 (в інструкції написано мкм), але я думаю, що насправді мало бути мм.

Всі дані з совдепівської інструкції по обслуговуванню вестату.

Дуже дякую!

ще таке питання: чи обов'язково ставити радіально упорні підшипники? Чи просто  поставити ще одну втулку? Хтось так робив? Які осьові нагрузки тримає  вузол на якому ведучий шків? 

Можливо помиляюся, але я б в піноль ставив нижній радіально упорний, там є радіальні нагрузки

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ще питання: з якою силою затягувати радіально упорні підшипники щоб потім щераз не виймати вал?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На скільки я пам'ятаю (рік минув відколи збирав), між ними втулочка стоїть, не перетягнете. Моментом затяжки не переймався, можна і прокручуванням контролювати.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Бескид сказал:

На скільки я пам'ятаю (рік минув відколи збирав), між ними втулочка стоїть, не перетягнете. Моментом затяжки не переймався, можна і прокручуванням контролювати.

Справа в тому що втулка стоїть на зовнішні обойми, а стягуємо внутрішні.

багато хто ставить туди звичайні радіальні + втулку на внутрішні обойми. Зараз в мене дилема, які купити, і як затягувати, якщо будуть упорні

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Bask написав:

Справа в тому що втулка стоїть на зовнішні обойми, а стягуємо внутрішні.

багато хто ставить туди звичайні радіальні + втулку на внутрішні обойми. Зараз в мене дилема, які купити, і як затягувати, якщо будуть упорні

Втулка правильно називається дистанційне кільце, їх обов'язково має бути два якщо стоять радіал упорні підшипники. Але так як данні станки робились в основному в бурсах, лтп, зонах і т.д (окрім прибалтів)то цим ніхто не заморочувався і ставили по одній тільки на зовнішну обойму, після чого весь сенс таких підшипників втрачається, як і точність, і все остальне.

А які підшипники ставити при реставрації- це вже справа індивідуальна... звичайно якщо хочеться поточніше і надійніше, то потрібно ставити радіал упорні, але тоді потрібно погратись з підгонкою кілець, якщо цим не заморочуватись, можна поставити звичайні  

Змінено користувачем clio
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, clio написав:

Втулка правильно називається дистанційне кільце, їх обов'язково має бути два якщо стоять радіал упорні підшипники. Але так як данні станки робились в основному в бурсах, лтп, зонах і т.д (окрім прибалтів)то цим ніхто не заморочувався і ставили по одній тільки на зовнішну обойму, після чого весь сенс таких підшипників втрачається, як і точність, і все остальне.

А які підшипники ставити при реставрації- це вже справа індивідуальна... звичайно якщо хочеться поточніше і надійніше, то потрібно ставити радіал упорні, але тоді потрібно погратись з підгонкою кілець, якщо цим не заморочуватись, можна поставити звичайні  

На БеВерсі ще робили, в Бердичеві. Якість хороша. Дистанційних кільця - два)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Володимир Фещук написав:

На БеВерсі ще робили, в Бердичеві. Якість хороша. Дистанційних кільця - два)

А шильдики свої ліпили, чи Кременчук?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, clio написав:

А шильдики свої ліпили, чи Кременчук?

Свої

15220667648821007020800.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Таких ще не бачив, мабудь це вже сучасні....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, clio написав:

Таких ще не бачив, мабудь це вже сучасні....

Почали в 92, закінчили в 93-94

Зробили всього кілька сотень, можливо більше

Гляньте, в мене є тема про відновлення. Той самий 2м112...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Володимир Фещук написав:

Почали в 92, закінчили в 93-94

Зробили всього кілька сотень, можливо більше

Гляньте, в мене є тема про відновлення. Той самий 2м112...

Напишіть назву теми, чи киньте ссилку, тому, що передивився усі теми про сверлилки, а вашої так і не знайшов

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, clio написав:

Напишіть назву теми, чи киньте ссилку, тому, що передивився усі теми про сверлилки, а вашої так і не знайшов

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку