Reiter

Сверлильний планую :)

80 повідомлень у цій темі

В темі по вибору сверлильного китайського зрозумів що ну його :)

 

Відновлювати совок теж не хочу.

 

Саморобний хочу.

 

Тут хочу консультуватись. Часу вільного дуууже мало, тому будуватись станок буде дуже потихеньку.

 

Щоя хочу:  станок дорослих розмірів з масивною колоною, столом з регулюванням висоти і достатньою жорсткістю.

 

Замість сверлильного патрона думав токарний невеличкий.

 

Не хочу морочитись з рухомою пінолью. Тому думав зробити просто переміщення шпинделя по колоні.

 

На рольь шпинделя є кандидат в вигляді якогось насоса.

Діаметр вала 30 мм. Підшипники діаметром 62 мм. Єдине що не подобається - продольне переміщення підшипників рукою... :(

Ще як варіант була бабка від станка по дереву, але насос подобається більше.

 

Чи пройде варіант без рухомої пінолі? Проблему бачу лише в вазі рухомої частини, але наскільки це критично? Чи є ще якісь нюанси?

 

WP_20171124_18_40_00_Pro.jpg

WP_20171124_18_40_06_Pro.jpg

WP_20171124_18_55_34_Pro.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

лісапет ліпити дурне діло. простіше знайти нормальний верстат, навіть не комплектний та доробити. а то нагадує виробництво цвяхів молотком.

6

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ви спочатку намалюйте екскіз того що Ви хочите зробити . Закиньте сюди і народ вам почастинах розбере всі плюси і мінуси. А вже з того Ви собі щось вирішите.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 часов назад, Reiter сказал:

Щоя хочу:  станок дорослих розмірів з масивною колоною, столом з регулюванням висоти і достатньою жорсткістю

Я к примеру всегда за самодельщиков, но в данном случае против. Если бы Вы делали малыша для сверления плат и тп. то двумя руками за. Взрослый станок нормальной жёсткости и точности сделать без станочного парка неполучится.

6 часов назад, Reiter сказал:

Тому думав зробити просто переміщення шпинделя по колоні.

Это значит будет перемещаться шпиндель, хобот на котором шпиндель и естественно мотор, я это правильно понимаю, мистер Олимпия?

Полностью поддержу @ALTOS

Змінено користувачем Stebium1
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

дійсно краще почекати сверлілку з вадами

наприклад десь з місяць назад на барахолці була по ціні металу 125 сверлилка, яку трохи "уронили"

 

одне діло реставрувати готову, наприклад відновити кронштейн, який розбився при падінні

а інша справа зробити самостійно дорослу сверлилку маючі тік базовий інструмент

якщо робити весь інструмент самостійно ніякого часу не вистачить

 

головне щоб потім не було шкода витраченого часу, який Ви могли витратити на щось більш цікаве та корисне

 

так що підтримаю @Stebium1 @ALTOS

 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ідея - так собі.

Чисто для інформації: реставрую довоєнного (німецького) св. станка. Там все на втулках. Станок великий (напольний). Так простіше.

Ще для обдумування: багато саморобок роблять з підйомним столом (на ричагу). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Колону не одну, а дві. 

А рухати гвинтом, або шпилькою.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да. Щодо реставрації і виготовлення. - це весь мій вільний час і вже багато років. Виготовлення підходить для нескладних станків і з нормальною базою. Я виготовляю деякі станки, їх дійсно вигідніше робити. Сверлильний і реставрувати накладно. Тому з ним краще невеликий ремонт - брати чим більш комплектний. Щодо вартості - треба шукати, є місця де їх ще й досі списують і є де в лом потрапляють.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Stebium1 написав:

Взрослый станок нормальной жёсткости и точности сделать без станочного парка неполучится.

 

Не так, дорослий з нормальною жорсткістю лише по матеріалах коштуватиме як промисловий з метлому, не враховуючи роботи. Тому підтримаю решту, якби була голова від якоїсь сверлилки і треба було б лише доробити, то трохи інша справа, а так - в топку.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Reiter"В темі по вибору сверлильного китайського зрозумів що ну його "

 

В той теме мы спорили,а в споре рождается истина.

 

Сделать самодельный ,мощный,точный сверлильный станок не имея сверлильного станка ( про наличие токарного и фрезерного не известно) практически нереально.

И таки сделать станок с нуля это значительно затратней и по труду и по финансам,чем доработать китайца или восстановить совковый.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Stebium1 написав:

Это значит будет перемещаться шпиндель, хобот на котором шпиндель и естественно мотор, я это правильно понимаю, мистер Олимпия?

 

Планував без мотора рухати :)

Тобто вся проблема в важкості переміщення ?

 

 

На ютубі зустрічав станок де все це рухається по колоні через підшипники з усіх 4 сторін (всього 8 шт). Не знаю правда як з жорсткістю в такому випадку.

 

Ок. Ну а якщо взяги готову піноль і таки робити з рухомою пінолью?

461300510_3_1000x700_pinol-sverlilnogo-stanka-hozyaystvennyy-inventar-bytovaya-himiya_rev009.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Reiter сказал:

Тобто вся проблема в важкості переміщення ?

не только, но и в точности, а также в жёсткости всех сочленений.

 

3 минуты назад, Reiter сказал:

Ну а якщо взяги готову піноль і таки робити з рухомою пінолью

Хорошо. Куда ставить будете пиноль? В хобот. Расточка хобота сикока?

Подвижная муфта на пиноль, шкивы, двигатель, колона, подошва считайте смету.

Потом смотрите те станки что есть на барахолке и в нете. Сравнивайте стоимость.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В барахолці бачив бабку, піноль і колону не дуже дорого, а все інше вже можно самотужки, пане Вірастюк :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хм... а подумайте (так, для себе), в чому різниця між: "Робити з нуля" та "Відновити/доробити заводський".

Просто собі прикиньте список операцій, в одному та другому варіанті, думаю буде цікаво.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Sebra сказал:

Просто собі прикиньте список операцій, в одному та другому варіанті

Тут есть ещё момент пусть Китаец голимый, пусть совок раздолбанный, и тот, и другой могут делать дырки. А значит при их помощи изначально уже можно что то делать. Они часитчно могут начать восстанавливать сами себя или чуток заработать деньжат, чего не может делать куча запчастей.

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Кроилово ведет к попадалову" народная мудрость!

Тесть как то на металоломе купил НС за 1000грн но там что то наколхожено с пинолью, я ее не расматривал, просто рядом один раз прошел.

Я его убедил что он ею не будет заниматься и ему проще у меня готовую забрать, он так и сделал.

А за ту уже пару раз звонил "заедь на работу сфотографируй, поможешь продать".

По цене не могу сказать, единственно что это будет не дешевле 1000 и думаю не дороже 1500грн. моего интереса (наценки) там не будет.

На сколько помню там не было мотора и какая то странная пиноль, более подробно когда доеду смогу сказать... Короче набрал и сказал что могу сфоткать сегодня если он за мной заедет и свозит туда обратно :)

Сегодня должны быть фото. Мне будет абсолютно все равно продастся она или нет.... Но там руки приложить придется. Подробней после осмотра и уже в барахолке

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Денис Береговой Жаль не знаем успел топикстартер или нет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Stebium1 сказал:

@Денис Береговой Жаль не знаем успел топикстартер или нет.

Надіємся автор теми не встиг купити той металолом. 

Стан його не варто його відновлювати дешевше купити в кращому стані. Відновлення його буде коштувати космічну ціну. 

Відновлення його вартує якщо в людини є всі для цього станки. 

Змінено користувачем лейтенант
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

не успел, пока :) Забранировал другой уважаемый форумчанин, но пока только обсуждение/выяснение нюансов. Если топикастера занитересует то можно стать в очередь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, бачив. Як писав в першому повідомленні не хочу відновлювати....

А тим більше з такого стану...

 

Не люблю переробляти за кимось. Мені цікавіше з нуля в такому разі...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, Reiter сказал:

Так, бачив. Як писав в першому повідомленні не хочу відновлювати....

А тим більше з такого стану...

 

Не люблю переробляти за кимось. Мені цікавіше з нуля в такому разі...

Мабуть ви з нуля нічого не пробували робити. 

Як попробуєте наступний раз мабуть не захочете. 

З металолому нормальну дівку не зліпиш(((

Змінено користувачем лейтенант
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чому ж пробувпв. І багато, але так дрібних помічників. Ну і мото техніку. Великі станки не робив, але думаю що зможу...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У вас же наче є токарний .Дістаєте метал і гайда будувати))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Принцип получения максимально достижимого результата в минимально короткий срок + минимизация затрат - требует по максимуму использовать готовое желательно производящееся серийно изделие или части, если Вам не нужно что-то действительно уникальное.

Есть у меня самодельная сверлилка на базе заводского шпинделя с КМ3, колонна - б/у ШВП, стол часть фрезерного стола, делалось в заводских условиях (сварка-отжиг-координатка) - жесткость уровень китая, есть конструктивные просчеты, сейчас многое сделал бы по другому.  Есть спасенный из металлолома 16Б16К - это уже СТАНОК. Прислушайтесь к совету взять готовую сверлилку - что Китай избавленный от части недостатков, что восстановленный старичок - уже будут стоить дороже на сумму вложенного Вашего труда, станет ли станком груда скрученного в кучу металлолома - ? большой вопрос.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я бы даже не так посоветовал. Раз есть токарный зарабатывайте и ищите комплектную до 3000грн найти сверлилку которая без косметики за 1-2 вечера приводится в рабочее состояние реально.

Посчитайте необходимое на изготовление свелилки время. Даже условно конвертировав его в деньги можно понять что то что предположим можно купить за 3000грн с такими временными затратами делать не рационально. Если это не работа ради работы, т.е. процесса. Полностью поддерживаю написанное выше, если бы это была уникальная вещь которую в готовом виде практически не купить то обеими руками за, а так крайне попсовая вещь которая стоит на так уж и много...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку