инженер

В гости к близнецу

77 повідомлень у цій темі

6 минут назад, igor_restavrator сказал:

попробуйте під клин поперечки  з неробочої сторони підкласти бляху-повинно допомогти вібрати люфт по клину ,це для довгого клина

 думав про це ,спробую на вихідних

 також порядно позбитий паз під шайбу яка затягує клин під супорт ,думав може підварити до стану " майже з заводу "  та шліфонути 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@4post

Ага, я так и сделал, психанул и расточил уже не помню каким-то твердосплавом.

К слову, кулачки особой твердостью не отличаются, были притерты, а сейчас посредине вдоль дорожки уже есть следы от деталей.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, SkosarV сказал:

 думав про це ,спробую на вихідних

 також порядно позбитий паз під шайбу яка затягує клин під супорт ,думав може підварити до стану " майже з заводу "  та шліфонути 

паз акуратно підварити і "фрезернути" болгаркою по-новому, при наварці -решту клина замотати або накрити чим -небудь,щоб не заляпало бризгами

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Aluma сказал:

К слову, кулачки особой твердостью не отличаются

А мали б бути твердими. Або зточена закалена частина, або виробник такий собі.

От дивлюсь, як фрезерують кулачки і дивуюсь: кому вони сирі потрібні?

Закалений шар десь 3-4 мм (точніше не скажу, тут усе залежить від розміру кулачків), а далі вже просто поліпшена сталь. Тому і знос з`явився.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 минуты назад, igor_restavrator сказал:

паз акуратно підварити і "фрезернути" болгаркою по-новому, при наварці -решту клина замотати або накрити чим -небудь,щоб не заляпало бризгами

Саме так  і зроблю =) Такий собі домашній ремонт 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
32 минуты назад, SkosarV сказал:

 також порядно позбитий паз під шайбу яка затягує клин під супорт ,думав може підварити до стану " майже з заводу "  та шліфонути 

Якби  Ви  фото  кинули.  В  мене  є  одна  думка,  завтра  ще  треба  буде  уточнити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Только что, инженер сказал:

Якби  Ви  фото  кинули.  В  мене  є  одна  думка,  завтра  ще  треба  буде  уточнити.

ух ти ... що за думка ? фото   постараюсь зробити на вихідних 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У  Вас  на  клину    є  паз,  в  який  заходить  шайба  регулювального  гвинта.  Ця  частина  із-за  похилого  віку  станка  роздовбана  і  теліпається(має  зазор).  Ви  хочете  з  усього  цього  зробити  файну  дівку.  Я  Вас  правильно  зрозумів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, инженер сказал:

У  Вас  на  клину    є  паз,  в  який  заходить  шайба  регулювального  гвинта.  Ця  частина  із-за  похилого  віку  станка  роздовбана  і  теліпається(має  зазор).  Ви  хочете  з  усього  цього  зробити  файну  дівку.  Я  Вас  правильно  зрозумів?

Так, все правильно 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На  1а616  немає  паза  на  клину,  а  регулювання  відбувається  за  допомогою  двох  гвинтів,  з  обох  сторін.  В  мене  на  дідугані  161АМ  така  історія,  як  і  у  Вас,  тому  задумався  про модернізацію.  Завтра  треба  буде  роздивитися.  А  зараз  пора  :0ec4d:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, инженер сказал:

В  мене  на  дідугані  161АМ  така  історія,  як  і  у  Вас,  тому  задумався  про модернізацію.  Завтра  треба  буде  роздивитися.

Ну що, роздивились ?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.11.2017 в 19:39, инженер сказал:

Я  буду  дуже  радий  пізнати  щось  нове,  оскільки  в  даному  питанні  профан.  Думаю,  що  шановна  громада  буде  не  проти,  бо  таких  йолопів,  як  я,  тут  предостатньо.

Ой, я Вас умоляю! Самі "майстри" починали з 3-4 відер битих різців, і то добре, коли нічого не вилітало!

Та й навчити дистанційно чому-небудь досить важко. Необхідно піднімати рівень своїми експериментами (помилками) та за допомогою чужого (позитивного чи негативного) досвіду.

За рахунок чужого доствіду виходить швидше та дешевше, бо різці вже побив другий "майстр".

Дуже рекомендую до перегляду початківцям фільми Леонтьєва. Вони досить професійні та надають базові та певний об`єм вузьконаправлених знань з металообробки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, SkosarV сказал:

Ну що, роздивились ?

Зробив  сьогодні  фото,  думаю  ,  буде  зрозуміло.   Це  фото  малої  продольної  спереду  і  ззаду.  Там,  де  гвинт  з  гайкою,  то  *колхоз*,  потрібен  гвинт  із  широкою  шляпкою.  На  кареткі  супорта   така  сама  конструкція.  Принцип  слідуючий - клин  постійно  жорстко  зажатий  між  двома  гвинтами.  В  мене  на  161ам  поперечна  подача  притерта,  люфт  вибирається  в  нуль,від  себе  іде,  як  по  маслу,  а  до  себе  приклинює  із-за  отого  роздовбаного  паза  на  клину.  От  я  й  задумався  модернізувати.  Треба  ззаду  просверлити  відповідний  отвір  та  нарізати  різьбу.  Ну і  довжину  клина  виміряти  чотко,  а  лишнє  обрізати.

МТЗ и жона! 027.jpg

МТЗ и жона! 028.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, 4post сказал:

Дуже рекомендую до перегляду початківцям фільми Леонтьєва. Вони досить професійні

Дивився  по  розборці  патрона,  то  скажу - ну,  мужик!!!  

 

3 часа назад, 4post сказал:

Ой, я Вас умоляю

Тут  треба  теорію  підтягнути,  чим  що  гризти,  що  для  чого  потрібне.  А  вже  швидкість  подачі,  оберти  -  то  самому  постігать  ази!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, инженер сказал:

Принцип  слідуючий - клин  постійно  жорстко  зажатий  між  двома  гвинтами.

Саме так і в мене 

7 минут назад, инженер сказал:

Треба  ззаду  просверлити  відповідний  отвір  та  нарізати  різьбу.  Ну і  довжину  клина  виміряти  чотко,  а  лишнє  обрізати.

З цього моменту розкажіть інформативніше =) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, SkosarV сказал:
14 минуты назад, инженер сказал:

Принцип  слідуючий - клин  постійно  жорстко  зажатий  між  двома  гвинтами.

Саме так і в мене 

А  звідки  тоді  у  Вас  люфт?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

4 минуты назад, инженер сказал:

А  звідки  тоді  у  Вас  люфт?

Під словами  " саме так і в мене" я мав на увазі систему кріплення клина , а сам люфт в пазу під шайбу яка затягує також сам клин вироблений що треба підкладка яку обговорювали вище 

Змінено користувачем SkosarV
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, SkosarV сказал:

люфт в пазу під шайбу яка затягує  

Не  поняли  друг  друга!:D

 

14 минуты назад, SkosarV сказал:

З цього моменту розкажіть інформативніше =) 

Ця  думка  виникла  після  того,  коли  почав  чаклувати  біля  1А616.  Перше,  що  подумав -  клин обламаний  і  щось  наколхозили ( на  малій  продольній)   Але  коли  роздивився,  то  зрозумів  принцип  дії.  Клин  ставиться  на  місце  і  підтягується  до  упору спереду(шляпа  гвинта  упирається  в  ТОРЕЦЬ!!!  клина.  Ззаду  напроти  переднього  гвинта  так  само  закручений  такий  самий  гвинт,  який  при  затяжці   жорстко  зажимає  клин,  тим  самим  виключаючи  самовільне  поздовжнє  переміщення  клина.  В  такому  випадку  з*являється  жорсткий  зв*язок  клина  і  рухомої  частини  супорта.   Наша  задача  для  модернізації - напроти  переднього  отвору  під  гвинт  висверлити  такий  точно  іззаду.  Роздивіться  уважно  фото  -  перше-вид  спереду,  друге -вид  ззаду.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, инженер сказал:

Зробив  сьогодні  фото,  думаю  ,  буде  зрозуміло.   Це  фото  малої  продольної  спереду  і  ззаду.  Там,  де  гвинт  з  гайкою,  то  *колхоз*,  потрібен  гвинт  із  широкою  шляпкою.  На  кареткі  супорта   така  сама  конструкція.  Принцип  слідуючий - клин  постійно  жорстко  зажатий  між  двома  гвинтами.  В  мене  на  161ам  поперечна  подача  притерта,  люфт  вибирається  в  нуль,від  себе  іде,  як  по  маслу,  а  до  себе  приклинює  із-за  отого  роздовбаного  паза  на  клину.  От  я  й  задумався  модернізувати.  Треба  ззаду  просверлити  відповідний  отвір  та  нарізати  різьбу.  Ну і  довжину  клина  виміряти  чотко,  а  лишнє  обрізати.

МТЗ и жона! 027.jpg

МТЗ и жона! 028.jpg

Мда...сердце кровью обливается!выглядит так,как будто из ставка вытащили,где малая продольная лежала десять лет....тут не  регулировкой и фиксацией клина нужно заниматься,а вначале разобрать,и хотя бы отмыть то болото,и смазать хорошенько....

Змінено користувачем KOLIAN75
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, KOLIAN75 сказал:

хотя бы отмыть то болото,

То  не  болото,  то  нутелла.  Така,  що  хрен  віддереш!  Ось  загальний  вигляд.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, инженер сказал:

То  не  болото,  то  нутелла.  Така,  що  хрен  віддереш!  Ось  загальний  вигляд.

Трансформаторне мастило, 

Розібрати, пензликом нанести, 5 хвилин нехай буде нанесеним, трошки порухати, далі витерти ганчіркою. Відійде навіть іржа. Залишиться темний метал.

Але необхідно бути впевненим, що то трансформаторне мастило, а то кажуть є жахливий замінник - руки відгорають по лікоть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, 4post сказал:

Трансформаторне мастило, 

Є  трохи,  треба  спробувати.

МТЗ и жона! 030.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А справа була така: рік працював на фрезерному, то з водою то з "емульсією" вода-мило-мастило, коротше, лещата повністю покрились стружкою та гарно все обіржавіло. Такий собі сугроб на столі був. Думав: труба, тут лише дінаміт поможе, але спробував. За півгодини лещата були, як нові (як воронені, метал потемнів, з`явилась оксидна плівка, як? Не знаю). Стіл очистився, наче і не був коришневим і теж став темного кольору. Ні грама іржі. Просто зразковий стіл та лещата.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, инженер сказал:

То  не  болото,  то  нутелла.  Така,  що  хрен  віддереш!  Ось  загальний  вигляд.

То Вы просто не пробовали.Солярка,либо керосин,либо бензин,и металлический ершик для посуды творят чудеса.Но следует быть готовым к тому,что после убирания этих залежей,уйдет и геометрия с размерами,и клин может провалиться.Так что вывод-не стоит доводить до такого состояния,тем более,на личном станке....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
44 минуты назад, KOLIAN75 сказал:

То Вы просто не пробовали

Спробуйте очисник для тормозних дисків. Кращої штуки поки не було.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку