az113

Пара запитань про мікрометри та їх ТО

11 повідомлень у цій темі

Мабуть, коли купляв, був навеселі, але ж.. 

Коротше, прикупив на eBay лот мікрометрів, у зв'язку з чим, поки їдуть, хочу з'ясувати, чи не купив я металобрухту, та як перевіряють прилади даного типу.

Продавець в описі товару написав, що, цитую, "Each have value singularity", це те що я думаю, і це - збита шкала/похибки при вимірюванні?

 

Прилади що в лоті:

Tessa 0-25, та 50-75, ціна поділки 0.001мм та Moore and Wright, та цей - дюймовий.

Власне, купляв то заради метричних.

Що цікавить - як такі прилади калібрувати та перебирати, у нього цифрове табло покажчика механічне ..

Фото що надав продавець, прикладу трохи згодом, з мобільного не зміг.

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Купили Ви металлобрухт або дійсно вимірювальний інструмент,можливо з"ясувати тільки взявши іх до рук.

Якщо в механічному збита шкала-виправляеться за 10 секунд.

Єлектронні або комбіновані треба дивитися. 

З повагою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всі механічні, та що таке мікрометр, я знаю лише з відео ДМ та інших металознавців :(
Ну не те шоб зовсім "дуб, дерево хвойное", але як параметризуються ці прилади - реально без поняття.
Кажу ж, коли купляв - невідомо, чим думав. Мабуть, цифра 0.001мм знесла дах, та прискорила його до вирію ;)

Під катом - фотографіі від продавана, того що саме було куплено.
Ті два мікрометри, які мене особливо цікавлять -- це Tesamaster (0-25 та 50-75), вони обидва з цифровою відліковою шкалою.
Там всередині мабть, дуууууже цікавий механізм.

Проте, все це не то,  хотілося б знати, чи можна "в домашніх умовах", не маючи майже жодного вимірювального приладу, та й подавно не маючи КМДшок, визначити, чи брешуть, а якшо брешуть, то як сильно, прилади типу "мікрометр"?
Мабуть, задача з розряду "віддай тому, хто вміє", так?

 

Скрытый текст

s-l1602.jpgs-l1603.jpgs-l1604.jpgs-l1605.jpgs-l1600.jpgs-l1601.jpgs-l1601.jpg

 

 

Змінено користувачем az113
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да я думаю что ноль выставить не проблема) как проверить микрометр, верем плитки с шагом 0.33 или0.2 и меряем)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Работал на заводе Прибор, собирал всякие приборчики для поверки измерителей, в том числе и микрометров.

Вот http://phys.unn.ru/docs/msc/MK.pdf

 

Змінено користувачем bioname
по просьбе автора сообщения
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, az113 сказал:

та й подавно не маючи КМДшок

Набір КМД коштує на нашій барахолці не так вже й багато. Якщо не хочете купляти весь набір - є пропозиції з окремими мірами (як КМД, так і установочними для мікрометрів) за дуже невелику ціну, приклади:

 

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@az113

1. ВнутрЕ у них винт с гайкой и трещетка.

2. В домашних условиях, без ничего, более-менее просто можно проверить микрометр 0-25 мм.

Утанавливаем его на "0", идем в автомагазин и просим промерить шатунный палец, например http://zapchastizaz.com.ua/zapchasti-tavriya-slavuta/4914-palec-porshnevoj-a-245-1004020

Сравниваем и делаем выводы.

3. Для остальных нужны установочные меры ("столбики"), как на последней картинке в посте @disop .

Они шли в комплекте к советским микрометрам, может у кого из знакомых такие есть. По ним выставлялись начальные показания.

4. Полная проверка по всей шкале-только концевыми мерами.

5. Просто проверить работоспособность покупок дома-сравнить показания с цифровым штангельциркулем. Мой китаец дает на 50 мм установочной мере показания один в один с микрометром. Но такая проверка чистА для грубой оценки пригодности покупок.

 

 

Змінено користувачем Aluma
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 годин назад, az113 написав:

не маючи майже жодного вимірювального приладу, та й подавно не маючи КМДшок, визначити, чи брешуть, а якшо брешуть, то як сильно, прилади типу "мікрометр"?

 

Спеціально купувати КМД, що повірити мікрометр - то мабуть зайве

Просто треба взяти щось з точно відомим розміром.

Найпростіше - підшипники з відомим номером

Також вали-направляючі, наприклад від принтерів, як правило мають точний розмір у цілих міліметрах.

Те ж можна сказати про вали невеликих двигунів постійного струму та крокових двигунів (звісно якщо вал не знищений, не стертий, не побитий)

Ще один варіант - щупи для перевірки зазорів

 

Так можна повірити точність до 0.01 мм

Вимірювання з точністю 0.001 мм - це трохи інший рівень задачі, тут вже потрібне особливе обладнання, знання і прямота рук

Але воно недосяжне і непотрібне у "домашньо-наколінних" умовах

 

12 години назад, az113 написав:

"Each have value singularity"

 

мабуть мається на увазі, кожен із них коректно показує "нуль".

Змінено користувачем Quercus
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є в мене такий мікрометр, реальльно класна штука

До речі там не трищьотка, а фрикціон. Не совітую викручувати за верхній діапазон, може пластиков шпонка вийти із паза. Свій я проганяв по КМД 0,1, 1.005 і до 25 - досить точна річ

18901046_114663249122682_1442788237_o.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 29.11.2017 в 11:18, Quercus сказал:

Просто треба взяти щось з точно відомим розміром.

Найпростіше - підшипники з відомим номером

 

Кільця підшипників мають приблизно відомий розмір, ніхто їх не робить по нулям. Для прикладу (що зовнішнє, що внутрішнє кільця) для диаметра 50мм дійсний розмір може бути в межах 50,000 - 49,985. 

Робота мікрометра міряти точний розмір до 0,01, тому і калібруватить варто по конкретному, без вагомого допуска, розміру.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 04.12.2017 в 19:32, Alex_P_P сказал:

 

Кільця підшипників мають приблизно відомий розмір, ніхто їх не робить по нулям. Для прикладу (що зовнішнє, що внутрішнє кільця) для диаметра 50мм дійсний розмір може бути в межах 50,000 - 49,985. 

Робота мікрометра міряти точний розмір до 0,01, тому і калібруватить варто по конкретному, без вагомого допуска, розміру.

В тому випадку коли дiаметр 50 це зовнiшне кiльце, а коли воно внутрiшне то допуск буде в плюс. Тобто 50,01...2

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку