24 повідомлення у цій темі

Всем доброго здоровья. Уже устал бегать в поисках станка, который влезет мне в гараж и при этом будет не слишком мелким. Изначально ищу 1а616, но пока все что я видел годятся только гвозди равнять. Сегодня перекупы предложили 16б16кп начала 90-х в отличном состоянии за 2,8 кило баксов.

Станок посмотрел. Состояние действительно на 4+. 

Собственно вопрос: что за зверь, может кто сталкивался? И нормальная ли цена за станок которому не надо ничего делать? Также у них есть 16к20 с рмц 710мм за 65т грн. Говорят состояние на твердую 4. Посмотреть его пока не могу.

Всем спасибо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

отличный гаражный вариант! у меня 16б16ка, ненарадуюсь)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Працюю на 16б16кп щодня (тобто в своїй майстерні)

Все залежить від того, що збираєтеся робити на верстаті

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо. Тоже склоняюсь взять. После очередной поездки на осмотр станка из категории "до 40 тыс", начинаю осознавать, что дешево не будет. Теперь выбираю в категории 60+)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На цьому станку ви не будете дерти "шестигранники" на болти, чи обдирати сварку.

Точніше, ви зможете, так як станок має хорошу жорсткість, як для своїх параметрів. Його направляючі закріплені на суцільну литу тумбу (від того і вага під дві тонни). Але я вам не раджу робити обдирку на ньому. Він підвищеної точності. Тим-паче, якщо в хорошому стані - навіщо псувати. Станки класу точності П не дешеві, і не валяються в кожному кутку.

То ж ще раз, що будете робити на ньому? Якщо будете дерти все що я перерахував, криві та глибоко іржаві заготовки - краще беріть 16к20.

Якщо хочете проточувати гальмівні диски - беріть 16к20

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Все залежить від того, що збираєтеся робити на верстаті

К инструменту отношусь очень бережно и впихивать невпихуемое не буду. Мне его паспортных возможностей должно хватить за глаза. Просто раньше эта модель как-то миновала мое внимание.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, DimaK написав:

К инструменту отношусь очень бережно и впихивать невпихуемое не буду. Мне его паспортных возможностей должно хватить за глаза. Просто раньше эта модель как-то миновала мое внимание.

В такому разі скажу так. Я ним - дуже задоволений. По при всі + та - в порівнянні з іншими. Єдине - іноді не вистачає жорсткості, висоті центрів та рмц. Але якщо не робити все під ряд - недоліків не помітите. Я дійшов до висновку, що якщо мені не вистачає розмірів та жорсткості станка - то мені потрібен просто ще один станок більших розмірів, добре працювати на них в парі.

Ще півтора роки тому я також вперше почув про цей станок. А зараз я розумію, що ніколи його не продам

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, Володимир Фещук сказал:

краще беріть 16к20

Спасибо. Я так понял 16б16кп хороший как второй станок в мастерской, и лучше не работать на нем с заготовкой с нуля.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, DimaK написав:

Спасибо. Я так понял 16б16кп хороший как второй станок в мастерской, и лучше не работать на нем с заготовкой с нуля.

Я роблю чорнову обробку на малих подачах та обертах. І, впринципі, все нормально  Валити по 5-8мм зйому металу за прохід. Ви на ньому не будете. Хоча 3-4 він тягне.

Якщо намагатися не працювати на удар - все буде чудово. Я працюю з заготовками з нуля без проблем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как единственный универсальный станок в " колхозно-сарайной" мастерской больше подходит 1К62-16К20.

Если преобладают чистовые работы - 16Б16. Из явных неудобств только отсутствие механического фрикциона. Резьбы в ручном режиме удобнее резать на 16К20.

Являюсь владельцем 1К62 и 16Б16КА, второй исключительно для чистовой обработки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Володимир Фещук сказал:

Валити по 5-8мм зйому металу за прохід.

Я про таке і не думав, хоча люди і на тв-4 примудряются дерти по 10 мм на діаметр, а потім викладати відео з можливостями станка

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зараз поясню на прикладі. Раніше я працював на 16д25. Якось на пруту Ф90 знімав 8мм за прохід. Сож не було, оберти невеликі, подача вище середнього, довжина - 400мм, пластинка "шифер".

При роботі тим же шифером на тому ж діаметрі, вже з сож, на 16б16кп, при зйомі в 4мм - пластинка проживає трохи менше. Так як не вистачає жорсткості станка - я не помітна окуляри вібрація. Різання металу не таке стабільне,, від того різець кришиться та горить.

Це пояснення дуже загальне, та може бути суб'єктивним.

Але заточеним на алмазі т15к6 знімати по 2мм - взагалі не проблема.

Навіть на вильоті можна щось зробити

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Он Богдан має два станки, і горя не знає. І вірно робить, що береже 16б16.

Але у нього станок точності А

Це не те саме. Він, наскільки я знаю, не має підшипників на шпінделі

16б16кп не поганий станок, на ньому можна робити все по-троху.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, Володимир Фещук сказал:

 

Але у нього станок точності А

Це не те саме. Він, наскільки я знаю, не має підшипників на шпіндел

У меня стоят подшипники.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 41292 написав:

У меня стоят подшипники.

Справді? Я думав, на станках класу точності А - мусять бути гідроопори, чи це лише на ІЖах?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 минуту назад, Володимир Фещук сказал:

Справді? Я думав, на станках класу точності А - мусять бути гідроопори, чи це лише на ІЖах?

Я чесно говоря не знаю, у меня 16б16ка, паспорта нет родного, скачал на 16б16 кп, то все совпадает +-, по крайней мере то куда я лазил. А вот на шпинделе стоят роликовые подшипники, и трубочка смазки к ним подведена.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 41292 написав:

Я чесно говоря не знаю, у меня 16б16ка, паспорта нет родного, скачал на 16б16 кп, то все совпадает +-, по крайней мере то куда я лазил. А вот на шпинделе стоят роликовые подшипники, и трубочка смазки к ним подведена.

Можливо переколхозили?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Подшипники качения, аналогичные П, только английские ( Gamet ) или советские 2 класса. От года выпуска зависит.

Еще на А разгрузка передней направляющей и механизм тонких подач ( часто стоит и на П средневолжских ) .

Паспорт 16Б16А есть на русском чипмейкере.

Змінено користувачем Богдан7
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

если не собираетесь драть 

литье по 05-1 см за проход,

то в хоббийных целях супер,

а проходного и РМЦ всегда НУУУ ООЧЕЕНЬ НЕХВАТАЕТ

и это в любых габаритах станков

А для щадящих режимов резания его жесткости заглаза хватит

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всем спасибо за советы. Нашел станок 16б16а 74 года. Износ направлчющих присутствует, но не критично. Все остальное в норме, поперечка не болтается, пиноль зб в хорошем состоянии, маслостанция и станция сож на месте, даже свет работает. Для начала хватит, а там может и на шлифовку завезу.

CAM00731.jpg

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Видел станочек этот на (название сайта, их трех букв, который непроизвольно считается некоторыми, местом сосредоточения мошенников)-е,даже хотел сьездить посмотреть,но передумал.Рад что он попал к форумчанину!

Станок классный!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 минуты назад, DimaK сказал:

Всем спасибо за советы. Нашел станок 16б16а 74 года. Износ направлчющих присутствует, но не критично. Все остальное в норме, поперечка не болтается, пиноль зб в хорошем состоянии, маслостанция и станция сож на месте, даже свет работает. Для начала хватит, а там может и на шлифовку завезу.

CAM00731.jpg

Можно поздравлять с покупкой?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чекаєм продовження ))) З купівлею!

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спасибо. Приехал уже по темному из Белой Церкви. Пока замотал в пленку перед гаражом. Теперь пока дождей вроде не обещают надо вынести из гаража все лишнее (верстак, сварочник, баллон углекислоты, машину.......) и срочно залить бетон в месте где стоял верстак. Под верстаком как выяснилось нет нормального пола, а станок будет стоять там.

Короче работы дофига.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку