Jeckripper

стоит ли строить Чпу?

64 повідомлення у цій темі

На мою думку робити потрібно тільки тоді коли готових варіантів нема або дуже дорогі. Якщо досвіду немає то краще по собівартості за китай не буде. Друге питання якщо обробляти потрібно сталь або як тут писали титан на полі 200мм, або якісь режими обробки на які прості китайські або старі радянські не тягнуть. Для старих радянських це насам преред високошвидкісна обробка. Вона для них в недосяжності так як вага рухомих частин велика, направляючі ковзання зносяться дуже швидко.

По точності тут теж питання , якщо в десятку попасти то можна щось починати, якщо хочете в сотку то забудьте, ніхто вам такий станок в умовах нашої країни не зробить з нуля. А брати Б.К. і переробляти, то теж треба щось нове і не вбите.

Подивіться на промислові станки, той же недостанок ХААС ви думаєте його виробник не хотів би щоб при такому полі станко важив 200 кг і в сотку попадав? А тут ви в гаражі візьмете і зробите....

Тому поставте ціль, завдання, всі розрахунки точності поділіть на порядок, а витрати помножте на 2, і тоді якщо підійде то беріться)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добре, а який має бути крутний момент для шпінделя і для шагових двигунів для обробку титану, хтось цифру конкретно може назвати?

Зрозуміло що і на малих двигунах можна обробляти титан на дуже малих подачах, але в середньому приблизно???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, olkogr сказал:

якщо хочете в сотку то забудьте, ніхто вам такий станок в умовах нашої країни не зробить з нуля.

Та ладно, наприклад навіть я можу взятися, маю досвід, питання у фінансах, країна тут не при чому.

@RoMANIAC, перечитайте спочатку уважніше що написав @aegis трохи вище. Бо за Вас ніхто не буде прораховувати технологію обробки ваших деталей і проектувати Вам верстат. Підказати або порадити то одне, а зробити за Вас роботу то інше.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, Fyva написав:

Та ладно, наприклад навіть я можу взятися, маю досвід, питання у фінансах, країна тут не при чому.

@RoMANIAC, перечитайте спочатку уважніше що написав @aegis трохи вище. Бо за Вас ніхто не буде прораховувати технологію обробки ваших деталей і проектувати Вам верстат. Підказати або порадити то одне, а зробити за Вас роботу то інше.

я ще не до кінця в"їжджаю хто що говорить, так як незнаю достатньо інформації. От третій день дома хворий лежу, то передивився трохи відео на ютубі, але цього ще не достатньо.

Я не прошу за мене щось рахувати чи робити, просто прошу підказки з якої точки почати відлік. Я якщо буду щось робити, то все навпаки ніж переважна більшість пише..

І єдине питання яке мене зараз найбільше цікавить - це з яким мінімальним крутним моментом амє бути шагоовий двигу, я розумію, що є ще такі дані як крок вінта, передаточне число, якщо двигун через шків підключати і т.д. Але ж є якась мінімальна цифра, наприклад: Двигатель шаговый 23HS8430 3.0A 18 кг/см (1.8N.m.) чи більше чи може менше..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тут просто, если брать с минимальным моментом то выиграем по деньгам но проиграем в скорости осей, повышение скорости чревато пропусками шагов. Соответственно, для увеличения скорости нужно брать двиглы с большим моментом и играться с шагом швп. Опять же, все упирается в тех задание..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

1. Прикидуємо, якими фрезами будемо обробляти (форма і розміри).

2. Вишукуємо режими різання тих титанів, що будуть оброблятися, відповідно, до матеріалу фрез. Тут ймовірно, буде звичайний ВК8 (я не спец у обробці титанів, може хто підкаже).

3. Шукаємо стандартні фрези із потрібною геометрією. Знайшовши, дивимося (якщо є такі) каталог на предмет рекомендованих для них режимів обробки титанів. Якщо ні - вираховуємо потрібну номінальну/максимальну швидкість обертання шпінделя у відповідності до п.2. Знов таки, або по каталогу, або по загальним даним, вираховуємо рекомендовану подачу на зуб. Помножуємо на кількість зубів фрези і на номінальну/максимальну  швидкість обертання (не забуваємо про приведення одиниць часу, будете рахувати -зрозумієте про що це) і отримуємо номінальну/максимальну швидкість подач.

4. Беремо книженцію і вираховуємо значення сил різання. Тут без подробиць, бо то задовго тут пояснювати. Захочете - знайдете і порахуєте.

5. Вираховуємо, відповідно до діаметру фрези, максимальної швидкості її обертання та сил різання, потрібну потужність шпінделя. Тепер достатньо даних, щоб вибирати шпіндель.

6. Попередньо вибираємо "на око" діаметр і крок гвинтів подач. У залежності від кроку та сил різання, не забувши накинути сили від динаміки вузлів верстата та їх маси, від тертя качення в направляючих (розраховується по каталогам), в опорах ґвинтів, в кульковій гайці (також див. каталог виробника), по нехитрим формулам з книженції, вираховуємо робочий момент на гвинтах по кожній з осей. Тут вже потрібно мати уявлення про будову верстата і маси його вузлів. Далі враховуємо втрати моменту в передачі від мотора до ґвинта -муфта/ремінь/шестерні/тощо і вуаля - маємо попередній робочий момент на валу двигуна.

7. Потрібне передаточне число від мотора до гвинта вираховуємо відповідно до того, яку дискретність переміщень треба одержати. Зазвичай найвигідніше застосовувати мотори з 200 кроками на оберт. Точність кута їх обертання зазвичай не перевищує 5-10 відсотків від кута одного кроку. Таким чином, можна прийняти, що з практичною точністю ми можемо чітко отримати відпрацювання півкроку, тобто 1/400 оберту. Відповідно, якщо передача буде 1:1 маємо дискретність=крок/400, при кроці 5мм дискретність = 0.0125мм. Усілякі ділення крока на 16 і т.п. Впливатиме майже тільки на резонанси та гучання верстата. То є доказано неодноразово.

8. Вираховуємо аналогічно п.6 (користуючись каталожними даними, формулами і книженцією) максимальну робочу швидкість обертання на валу двигунів кожної з осей.

9. Вибираємо потрібний двигун, враховуючи потрібний робочий момент і швидкість обертання при вибраному у п.7 передаточному. Для крокових двигунів беремо, орієнтовно, запас по моменту у два рази і шукаємо відповідний мотор. Чим меньшою буде його індуктивність і опір обмоток, тим швидшим і сильнішим він буде серед однотипних. Потім для нього знаходимо графік залежності обертального моменту від швидкості обертання і дивимося, чи не меньше він може віддати, ніж нам потрібно. Якщо не знаходимо потрібного, або хочемо швидкі прискорені переміщення - облизуємося у бік серво.

 

По ходу розрахунків потрібно перераховувати ті дані, які були отримсні по орієнтирним вихідним, на око. Ну і наприкінці робимо один кінцевий ґранд-розрахунок для перевірки своєї мам'яті (та нервів).

На цьому етапі, буває, вилазять значні помилки, тоді шлях один - майже все спочатку змінювати і перевіряти :-) :-)

 

Якщо читали уважно, то не могли не помітити, що вибирати спочатку двигуни, а потім проєктувати констркутив не вдасться. Інакше буде не проєктування, а лотерея, і у подальшому нові лоти у барахолці :-)

 

Вибачте за довгу реч, але як інакше спроектувати верстат не знаю, якщо є такий шлях - буду радий навчитися.

 

 Успіхів!

5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На рахунок пропусків кроку - правильно і грамотно спроєктований і виготовлений верстат буде 100 відсотково працювати надійно. То є факт. А чому йому не працювати? А, - мотори іржаві :-) , так то і серви такі бувають. Ну і ще купка причин - лінь рахувати, руки кривуваті, комплектуючі лівуваті, "і так зійде". То да.. 9_9

А якщо серйозно, то тут три шляхи : 1 рахувати, 2 експерементувати або робити величезний запас, 3 у кінці поникнути і закинути цю затію, бо нічого не виходить путнього.

Правда, везіння також не відміняли, але то таке..

І п.2 і п.3 ведуть до значних необґрунтованих витрат і часу і коштів, як на мене. Кожен має обрати свій шлях.

 

Пс: современные шаговики вкупе с хорошими драйверами ведут себя очень даже хорошо.

Змінено користувачем Fyva
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Fyva5) https://www.walter-tools.com/ru-ru/press/media-portal/apps/tools-more/pages/default.aspx

5 часов назад, Fyva сказал:

Пс: современные шаговики вкупе с хорошими драйверами ведут себя очень даже хорошо.

и стоят сопоставимо со стоимостью бу японских серв)))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То, что сравнивал я: новые шаговик и цифровой драйвер оказались в ~2 раза дешевле сопоставимых по тяге бу серв с приводами. Понятно, что возможности по скорости и дискретности разные. Но и риски купить "отработку" разные.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Fyvaа по каким параметрам сравнивали то? 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прикол в тому, що в мене є невеликий координатний столик з ходом 200х125 мм по осям ху. Для початку для експериментів мені його хватить з головою, загальна його вага 17 кг.

Тобто виходить, що на нього поставити два двигуни, доробити вісь z і лишиться питання лише по шпінделю, хоча знов жеш як варіант маю 2 кВт фрезер Sparky, ним знімаю алю шви після зварки лишається 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Прикол в тому, що в мене є невеликий координатний столик з ходом 200х125 мм по осям ху. Для початку для експериментів мені його хватить з головою, загальна його вага 17 кг.

Тобто виходить, що на нього поставити два двигуни, доробити вісь z і лишиться питання лише по шпінделю, хоча знов жеш як варіант маю 2 кВт фрезер Sparky, ним знімаю алю шви після зварки лишається питання по частотнику, бо в нього оберти регулюються лише 8-23 тис. об.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Fyva написав:

Та ладно, наприклад навіть я можу взятися, маю досвід, питання у фінансах, країна тут не при чому.

Ну хотів би, хоча би,  почути який буде конструктив і способи доводки станка, щоб отримувати з нього деталі в серії, без десятків коректувань. На полі 300х300, обробка сталі 40Х наприклад покращеної до 30 одиниць. І щоб деталі в сотку попадали тобто +- 0,005.

8 годин назад, RoMANIAC написав:

Прикол в тому, що в мене є невеликий координатний столик з ходом 200х125 мм по осям ху. Для початку для експериментів мені його хватить з головою, загальна його вага 17 кг.

Тобто виходить, що на нього поставити два двигуни, доробити вісь z і лишиться питання лише по шпінделю, хоча знов жеш як варіант маю 2 кВт фрезер Sparky, ним знімаю алю шви після зварки лишається питання по частотнику, бо в нього оберти регулюються лише 8-23 тис. об.

Ставте  23 двигуни  на 20 кг, гвинт 5мм крок, все буде їздити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

Ну хотів би, хоча би,  почути який буде конструктив і способи доводки станка, щоб отримувати з нього деталі в серії, без десятків коректувань. На полі 300х300, обробка сталі 40Х наприклад покращеної до 30 одиниць. І щоб деталі в сотку попадали тобто +- 0,005.

Ставте  23 двигуни  на 20 кг, гвинт 5мм крок, все буде їздити.

Дякую, за якісь реальні цифри. Хоча я вже дивився в сторону двигуна на 28 кг/см чи навіть 34....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogr консируктив тут ні до чого. Якщо деталі виготовляються як слід і на відповідному обладнанні, а не на "дрова-machine", то особливих проблем немає. Проблеми у бездарному, некваліфікованому керівництві, інженерах, персоналі, бухих працівниках і розкраденому обладнанні. А таке не всюди. Якщо хочете підняти тему "як досягти сотку точності" то Ваша справа. Я сорочку на собі рвати не буду, що то реально норма на нормальному виробництві. То розмова ні про що і мені воно зовсім не цікаво.

 

ПС: не відразу зрозумів про що Ви. Трохи пізніше відпишуся, треба бігти.

 

Змінено користувачем Fyva
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
59 минут назад, Fyva сказал:

особливих проблем немає

это вы просто индикатор не взяли в руки)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ага. Я их не вруки брал, а в стойки вставлял ))) ,  ИЧ, ИРБ и МИГ1 ))) .

 

По поводу сравнения шаговика и серво. Критерии сравнения - минимально необходимые движки для выполнения рабочих перемещений с минимальной и максимальной рабочей подачей при обработке с запасом в 1.5-2 раза. В конкретно том случае - максимальная рабочая подача была 1000мм/мин, ускоренные 1700мм/мин. При ходах в 200-300мм и обработке 3-4часа  в день не вижу смысла (и заказчик  тоже) в ускоренных перемещениях в 8000мм/мин. А дергается станок на нежестком столе и с шаговиками знатно при ускорении в 10м/мин^2.

 

Ребят, от если оно Вам реально нада, то начните с выбора инструмента, расчета режимов и усилий резания. Т.к. есть разница в силах резания для фрезы ф4 и ф100мм. И без этого вам никто не скажет, какой нужен конструктив.

Не, ну если есть "жирок" по деньгам, можно взять побольше и мощнее и т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Fyva написав:

@olkogr консируктив тут ні до чого. Якщо деталі виготовляються як слід і на відповідному обладнанні, а не на "дрова-machine", то особливих проблем немає. Проблеми у бездарному, некваліфікованому керівництві, інженерах, персоналі, бухих працівниках і розкраденому обладнанні. А таке не всюди. Якщо хочете підняти тему "як досягти сотку точності" то Ваша справа. Я сорочку на собі рвати не буду, що то реально норма на нормальному виробництві. То розмова ні про що і мені воно зовсім не цікаво.

 

ПС: не відразу зрозумів про що Ви. Трохи пізніше відпишуся, треба бігти.

 

Так  не я розпочав розмову. А ви. Ваші слова що це не проблема і ви легко можете взятись). От мені і стало цікаво як ви збираєтесь це зробити . Але як завжди відповіді тепер вже немає.... 

Я не буду голослівним, можу замовити у вас деталі з допусками в 0.01 на розмірах до 250мм, якщо на виході я отримаю те що треба то супер будемо співпрацювати.....

По станку якраз від конструктиву залежить дуже багато, залежить скільки у вас деталей, скільки набереться зборочних одиниць з допусками які отримаємо ланцюги допусків і що вийде коли ви зберете всі 3 осі. А ще це все має триматись під динамічними навантаженнями.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, RoMANIAC написав:

Хоча я вже дивився в сторону двигуна на 28 кг/см

28 можна брати без питань, буде запас. 34 двигуни це вже занадто, хіба що захочете швидкість і динаміку велику, думаю воно для початку вам нідочого.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

для початку, можливо, ні до чого, а от на перспективу.. Як я писав вище, якщо буду щось робити, грошей не збираюсь шкодувати, але і переплачувати в 2-3 рази також не хочеться.

Я зараз хочу сформувати якийсь мінімальний бютжет, щоб приблизно орієнтуватись. А маючи запас по потужності, завжди можна щось доробити чи переробити, маючи ті самі елементи чи запчасти. А як дійде до справи, то почнуться реальні розрахунки і т.д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, olkogr сказал:

Так  не я розпочав розмову.

Хех. Та я ж в кінці відписався, що спочатку не зрозумів про що мова, думав Ви про неможливість у нас виготовити якісно. А коли доклепав, виправляти було пізно. Вибачаюся.

 

2 часа назад, olkogr сказал:

От мені і стало цікаво як ви збираєтесь це зробити . Але як завжди відповіді тепер вже немає.... 

Та якби не робив, не розводив би пустих балачок.

По конструктиву - що я Вам конкретно можу відповісти, якщо не маю уявлення про Ваші ріжучі інструменти, про що вище і написав. А значення він не має на якість виконання. (От же ж наплуталося).

 

2 часа назад, olkogr сказал:

Я не буду голослівним, можу замовити у вас деталі з допусками в 0.01 на розмірах до 250мм, якщо на виході я отримаю те що треба то супер будемо співпрацювати.....

Я писав, що деталі виготовлялись під замовлення на підприємстві. І виготовлені були досить якісно (згідно з кресленнями), сам спочатку не сподівався на таке. Якраз у пару соток на 250мм розмірах вклалися тільки на фрезеровці зварних конструкцій. А взятись я можу саме за виготовлення готового верстату під Ваші потреби, що не означає що я виробляю сам деталі. Виготовленням окремих деталей я не займався і не збираюсь поки-що. Бо немає де і чим :/ .

 

Будьласка, читайте пости уважніше (от і я накосячив :$ ), бо тепер пояснювати приходиться. Та і наплілося різного в одну тему, дуже незручно. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку