52 повідомлення у цій темі

З сигналом dir - нема, а зі step - буде трабл, він же "крокує" фронтами сигналів...

Змінено користувачем Sebra
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Sebra написав:

З сигналом dir - нема, а зі step - буде трабл, він же "крокує" фронтами сигналів...

та rise буде що так, що так

я от неможу згадати в атмега можно подтяжку зробити на IN порт

може просто дійсно тягнуть кожен у свою сторону

Змінено користувачем dmitrophanov
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

З GRBL і сам дивився, теж пробував step/dir контролер, ось що вийшло :)

grbl.mp4

Змінено користувачем Sebra
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Віталій Дорош подивиться, коли GRBL не виконує программу

який сигнал на виході

 

у Вашого драйвера активний рівень "0"

тобто для Вашого драйвера у неробочому режімі на вході степ повинно бути "1"

Змінено користувачем dmitrophanov
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Sebra сказал:

дивився

Бавився

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
27 минут назад, dmitrophanov сказал:

@Віталій Дорош подивиться, коли GRBL не виконує программу

який сигнал на виході

 

у Вашого драйвера активний рівень "0"

тобто для Вашого драйвера у неробочому режімі на вході степ повинно бути "1"

Ок! передивлюсь.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, dmitrophanov сказал:

@Віталій Дорош подивиться, коли GRBL не виконує программу

який сигнал на виході

 

у Вашого драйвера активний рівень "0"

тобто для Вашого драйвера у неробочому режімі на вході степ повинно бути "1"

Так, все вірно виявилось. Ардуіна коли не виконує програму має на виході "0". А треба, щоб мала "1".... А як інвертувати сигнали?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Віталій Дорош написав:

Так, все вірно виявилось. Ардуіна коли не виконує програму має на виході "0". А треба, щоб мала "1".... А як інвертувати сигнали?

Можна спробувати підтягнути вивід до +5В через 10кОм резистор.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, ElectricMobile сказал:

Можна спробувати підтягнути вивід до +5В через 10кОм резистор.

@Віталій Дорош

Обов'язково перевірте, чи на драйверів немає підтягуючого резистора на землю.

 

В ардуіно є два варіанти з підтягуючим резистором:

1) ззовні, як вказали вище.

2) використати внутрішній

pinMode(pin, INPUT); // set pin to input digitalWrite(pin, HIGH); // turn on pullup resistors

 

https://www.arduino.cc/en/Tutorial/DigitalPins

Змінено користувачем Sebra
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Sebra написав:

@Віталій Дорош

Обов'язково перевірте, чи на драйверів немає підтягуючого резистора на землю.

 

В ардуіно є два варіанти з підтягуючим резистором:

1) ззовні, як вказали вище.

2) використати внутрішній

pinMode(pin, INPUT); // set pin to input digitalWrite(pin, HIGH); // turn on pullup resistors

 

https://www.arduino.cc/en/Tutorial/DigitalPins

Судячи з схем, що Віталій згадував у першому повідомленні - підтяжки до "0" на входах Меги8 немає.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Віталій Дорош написав:

Так, все вірно виявилось. Ардуіна коли не виконує програму має на виході "0". А треба, щоб мала "1".... А як інвертувати сигнали?

ну Ви коли grbl прошивали налаштування робили же, там з вірогідністтю 99% можно змінити режим

я не користувався grbl тому не підкажу, але якщо не знайдете то пішіть пошукаемо разом

 

З.Ы. Глипанув $2=0 (step port invert mask:00000000) змініть цей параметр на протилежний

 

, ElectricMobile написав:

Можна спробувати підтягнути вивід до +5В через 10кОм резистор.

так не вийде, а якщо сильно тягнути мона запалити підтяжку внутрішню

Змінено користувачем dmitrophanov
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, dmitrophanov сказал:

ну Ви коли grbl прошивали налаштування робили же, там з вірогідністтю 99% можно змінити режим

я не користувався grbl тому не підкажу, але якщо не знайдете то пішіть пошукаемо разом

 

З.Ы. Глипанув $2=0 (step port invert mask:00000000) змініть цей параметр на протилежний

 

так не вийде, а якщо сильно тягнути мона запалити підтяжку внутрішню

Я того поля взагалі не чіпав. Не міг зрозуміти що воно таке. А це значить інвертування виходів.  А на протилежний це як? Всі одиниці? Чи отак потрібно 00000001?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Знайшов що воно таке. Здається це не інверсія логічних рівнів а інверсія осей...http://instrumentotvet.ru/grbl-0-9j-perevod/

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Віталій Дорош написав:

Знайшов що воно таке. Здається це не інверсія логічних рівнів а інверсія осей...http://instrumentotvet.ru/grbl-0-9j-perevod/

переклад там корявий але це точно воно повинно бути, так можно прописати всі одиниці

 

$2 – шаг порта инвертированной маски: бинарный

Этот параметр инвертирует сигнал шагового импульса. По умолчанию, шаг сигнала начинается с нормально низкого и идет вверх на другой шаг импульса. После шагового импульса устанавливается значение $ 0, пин сбрасывает до низкого, до следующего шагового импульса.

Змінено користувачем dmitrophanov
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

"Хоча обидва з них мають загальний діапазон напруги 5В, біполярний кроковий двигун буде насправді мати більший крутний момент, тому що струм тече через всю котушку, виробляючи сильніше магнітне поле, щоб заставити вал обернутися на потрібний кут. А однополюсні крокові двигуни використовують тільки половину довжини котушки через додаткової вивід в середині котушки, тому менший крутний момент, щоб утримувати магнітом вал на місці."

http://isearch.kiev.ua/uk/searchpractice/methodsinstruments/1912-stepper-motor-control-using-python-for-raspberry-pi

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Віталій Дорош

$ 2 = 0 (шаг маски порт инвертный: 00000000) - інверсія порта
$ 3 = 6 (реж маска порт инвертный: 00000110) - інверсія осі 

 

Ну так а яка проблема я так і незрозумів, некрутить на одній осі немає інверсії дір чи може просто немає енейбла?

конкретно я незрозумів що робить атмега,

вона приймає команди це яксен пень а от далі вона мосфети комутує чи просто знову махає портами щоб знов все той же шилд крутив мотор?

атмега і лпт робить? ти казав робить, що тобі заважає руцями перевірити все?

береш паяєш на + і - проводки на платі ардуйни і симулюєш сигнали.

 

далі береш тестер і дивишся чи 

1) є енейбл

2) чи є дір чи міняється 

3) чи є стіп

 

можу тобі зробити на якусь ось прошивку яка буде крутити мотор на 360 в одну і 360 в другу будеш тестити....

або ще краще скетч скину.....

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, voronin_10 сказал:

конкретно я незрозумів що робить атмега,

вона приймає команди це яксен пень а от далі вона мосфети комутує чи просто знову махає портами щоб знов все той же шилд крутив мотор?

Атмега потрібна що би крутити уніполярний кроковий двигун. Вона слугує як контроллер степ/дір сигналів. Тобто ардуіно приймає з юсб, обробляє та виводить сигнали степ/дір. Атмега приймає оті сигнали та перетворює їх в конкретні імпульси які вже йдуть на ключі та крутять УНІПОЛЯРНИЙ кроковий двигун. Вся ота волокита через можливість крутити Уніполярний кроковий двигун.
Я бачив, що є прошивка  grbl для уніполярних моторів. Але там замість осі Z сервомашинка ставиться. А мені потрібна повноцінна вісь. 
 

 

6 часов назад, voronin_10 сказал:

можу тобі зробити на якусь ось прошивку яка буде крутити мотор на 360 в одну і 360 в другу будеш тестити....

А зможете прошивку grbl для уніполярних моторів переробити для повноцінної осі Z? Тоді необхідність атмеги 8 відпадає.

21 час назад, Zvezdochot сказал:

"Хоча обидва з них мають загальний діапазон напруги 5В, біполярний кроковий двигун буде насправді мати більший крутний момент, тому що струм тече через всю котушку, виробляючи сильніше магнітне поле, щоб заставити вал обернутися на потрібний кут. А однополюсні крокові двигуни використовують тільки половину довжини котушки через додаткової вивід в середині котушки, тому менший крутний момент, щоб утримувати магнітом вал на місці."

http://isearch.kiev.ua/uk/searchpractice/methodsinstruments/1912-stepper-motor-control-using-python-for-raspberry-pi

Так, тепер до мене дійшло. Дякую за грунтовне роз"яснення. Але не всі уніполярні мотори переробляються в біполярні...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Віталій Дорош сказал:

Але не всі уніполярні мотори переробляються в біполярні...

За необхідності - можу спробувати Вам допомогти. Схемотехніка там проста. Просто я ніколи не задавався таким запитанням. 
Але це за умови, що Ви маєте кілька двигунів та Ви плануєте десь використати (як чамодан без ручки - жалко викинути, і користі е приносить). 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 часа назад, Zvezdochot сказал:

За необхідності - можу спробувати Вам допомогти. Схемотехніка там проста. Просто я ніколи не задавався таким запитанням. 
Але це за умови, що Ви маєте кілька двигунів та Ви плануєте десь використати (як чамодан без ручки - жалко викинути, і користі е приносить). 

Дуже дякую за пропозицію, я сам розумію як що і куди. Але є такі мотори, наприклад з принтерів, які не розбираються взагалі. Вони оде ціле. А виходить тілько 5 проводів. Звідси висновок, що середній вивід обмотки десь в середині корпусу спаяний до купи і вивидений один дротик. Всі інші які є в мене в наявності легко перетворюються на біполярні.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 07.12.2017 в 19:36, Віталій Дорош сказал:

Атмега потрібна що би крутити уніполярний кроковий двигун. Вона слугує як контроллер степ/дір сигналів. Тобто ардуіно приймає з юсб, обробляє та виводить сигнали степ/дір. Атмега приймає оті сигнали та перетворює їх в конкретні імпульси які вже йдуть на ключі та крутять УНІПОЛЯРНИЙ кроковий двигун. Вся ота волокита через можливість крутити Уніполярний кроковий двигун.
Я бачив, що є прошивка  grbl для уніполярних моторів. Але там замість осі Z сервомашинка ставиться. А мені потрібна повноцінна вісь. 
 

 

А зможете прошивку grbl для уніполярних моторів переробити для повноцінної осі Z? Тоді необхідність атмеги 8 відпадає.

Так, тепер до мене дійшло. Дякую за грунтовне роз"яснення. Але не всі уніполярні мотори переробляються в біполярні...

Бачив,  я бачив ракети в космос літають......

я нерозумію де проблема, ардуйна видає стіп дір енейбл, 

твій драйвер не крутиця чи що, чи дригаєця, чи як, ми просто тут щось намагаємось вирішити непонятно що,

 

якщо крутить від лпт а некрутить ардуйна значить 

провіряєм енйбл стіп дір і все,

ну і мінус на плату також має приходити від ардуйни,

і того від дуйни до драйвера йде GND, Step,  Dir, EN

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 07.12.2017 в 19:36, Віталій Дорош сказал:

ардуіно приймає з юсб, обробляє та виводить сигнали степ/дір. Атмега приймає оті сигнали та перетворює їх в конкретні імпульси які вже йдуть на ключі та крутять УНІПОЛЯРНИЙ кроковий двигун.

А посадити ключі на ардуіно напряму?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, voronin_10 сказал:

Бачив,  я бачив ракети в космос літають......

я нерозумію де проблема, ардуйна видає стіп дір енейбл, 

твій драйвер не крутиця чи що, чи дригаєця, чи як, ми просто тут щось намагаємось вирішити непонятно що,

І я ракети бачив, але в космос вони не летіли, а з парашутом опускались на рідну землю...
А вирішити ми намагались сумісність двох контроллерів які не хочуть співпрацювати разом. Як це і що я писав в першому повідомленні. Писав, що ардуіно з драйверами 4988 мотором крутить. А з драйвером на атмега 8 не крутить.  Хоча атмега 8 без ардуіни від ЛПТ теж крутить.
 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Roma сказал:

А посадити ключі на ардуіно напряму?

Так, це можливо після прошивки ардуіно прошивкою для уніполярних моторів. Тоді ми зможимо обійтись без атмега 8. Але вада в тому, що ця прошивка не має повноцінної осі Z. Замість неї ставиться сервомашинка. https://github.com/ruizivo/GRBL-28byj-48-Servo

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Віталій Дорош сказал:

Так, це можливо після прошивки ардуіно прошивкою для уніполярних моторів. Тоді ми зможимо обійтись без атмега 8. Але вада в тому, що ця прошивка не має повноцінної осі Z. Замість неї ставиться сервомашинка. https://github.com/ruizivo/GRBL-28byj-48-Servo

A0, A1, A2, A3 для осі Y та 2,3,4,5 цифрових штифтів до осі X. 

давай порти для z

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, Віталій Дорош сказал:

Так, це можливо після прошивки ардуіно прошивкою для уніполярних моторів. Тоді ми зможимо обійтись без атмега 8. Але вада в тому, що ця прошивка не має повноцінної осі Z. Замість неї ставиться сервомашинка. https://github.com/ruizivo/GRBL-28byj-48-Servo

слухай а дай но схему як ти це все підключив бо кодити буде явно довше ніж знайти проблему в проводах.....

в мене на роботі часом в трьох провадах можна заплутатиь особливо коли вони всі одного кольору...

взяв осцил, мірну зранку що там генерить ардуйна з гарбл

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку