az113

Шліфовка лінз, або де спитати про...

37 повідомлень у цій темі

Хлопці, маю проблему, та не знаю до кого звернутись, чи в якій темі написать. Не знаю, навіть, чи уе по темі форума (ну, не метал же оброблювать!).

 

Маю пару окулярів від мікроскопа, дуже добрих, викинуть шкода, але. 

Як то кажуть, "зі слідами неналежного зберігання" -- гриби пожерли просвітлюючу плівку на верхніх поверхнях обох окулярів. 

Аби ж тільки пожерли... Гриби були злі, і понасирали плавіковою кислотою, що призвело до помутніння поверхні.

Працбвати можна, але постійне відчуття "бруду в оці", дуже втомлює.

 

То, власне, питання: куди бігти, для якого рощділу форуму моя проблема (шукаю, хто може шліфанути лінзи, шоб не запороть), і, можливо, нанести нову просвітлюючу плівку.

Бажано ще й не за всі гроші світу.

 

Порадьте, будьласка, щось.

 

Дякую.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вітаю.

Шукайте форум астрономів.

Змінено користувачем технократ
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, az113 сказал:

Бажано ще й не за всі гроші світу

ТО дешевле будет новые купить, проходил с напылением оптики алюминием на астрономическом форуме

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну, як...

Мені, теоретично, й без просвітлення піде.

Були окуляри, де то покриття майже вщент здерте було, дискомфорту не було.

Зараз користуюсь китайськими, вони непогані, але оригінальні таки кращі, нажаль.

 

@sso Гадаєте шо дешевше? Ну, не знаю... Б/у в непоганому стані - від 100 президентів на е-бей. За штучку, курча мать...

Всеж думаю, шліфовка дешевше вийде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Без просветления они сразу потеряют в светосиле. Точно на память не помню, но что-то около 5% света теряется на переходе сред воздух-стекло.

Теоретически можете почистить сами. Найти самую мелкую доводочную пасту микрон или меньше. Потом берете линзу вынятую из оправы, натягиваете на нее стрейчпленку чтоб без складок получилось, делаете вокруг опалубку и из эпоксидки без пузырей отливаете полировальник, который точно повторит геометрию линзы. ну и аккуратно поступательными движениями снимаете муть. Засада тут в том, что абразив должен быть очень строго нужного зерна, ибо если попадут частицы крупнее- будут царапины. Но вообще наверное лучше поискать и купить. Ибо без опыта может и не получиться.

Я как бы не оптик, но когда-то давно шлифовал себе из стекляхи зеркало для телескопа. В целом нужно иметь базовые знания по этому делу чтоб не налажать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Лучше не шлифовать, а сразу попробовать отполировать на смоляном полировальнике. Подробности в личку. Какой микроскоп?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Покажите окуляры, вдруг у кого завалялись...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
16 минут назад, Мельник сказал:

Лучше не шлифовать, а сразу попробовать отполировать на смоляном полировальнике. Подробности в личку. Какой микроскоп?

 

Да кто будет искать для этого битум чтоб спалвить с канифолью, если не стоит задачи парабалезировать сферутам какую, а просто плесень почистить. ) Тут болше затык с качеством абразива по фракции, но может сойдет и то чем автомобилисты фары трут. ) Но им в них не смотреть, даж если будут микроцарапины.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, R2M2 сказал:

 

Да кто будет искать для этого битум чтоб спалвить с канифолью, если не стоит задачи парабалезировать сферутам какую, а просто плесень почистить. ) Тут болше затык с качеством абразива по фракции, но может сойдет и то чем автомобилисты фары трут. ) Но им в них не смотреть, даж если будут микроцарапины.

 Искать не надо. У меня есть и смола и полирит. Эпоксидный шлифовальник с абразивом - 100% будет хуже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Мельник сказал:

 Искать не надо. У меня есть и смола и полирит. Эпоксидный шлифовальник с абразивом - 100% будет хуже.

Дибутилфталата туда и норм. ) Но человек ищет кто сделает и тогда рецепты наверное все не в тему. ) Полирит в свое время искал и не нашел. Вообще абразив в свободном зерне нужных номеров сейчас купить проблема. Так чтоб меньше мешка 25 кг.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, R2M2 сказал:

Вообще абразив в свободном зерне нужных номеров сейчас купить проблема.

Да по моему сейчас купить все что захочешь.

Заходите в приличный магазин по продаже красок для автомобилей и там абразивных паст в тюбиках каких хочешь.

Периодически там беру от М3 до М10. М10 уже настоящее молоко,для оптики самое оно.

Есть ещё специальные абразивные шкурки на пленке для полировки стекол. Стоят конечно дорого,но они этого стоят.

У меня такие естьB|.

В 09.12.2017 в 05:02, az113 сказал:

Всеж думаю, шліфовка дешевше вийде.

Михайло,який у Вас мікроскоп?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Я отбирал грибок эфиром специальной салфеткой . просветление сохранилось  чего не ожидал.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На астрономічних форумах, клубах запитайте, думаю навіть в Києві можливо когось знайдете. Самому полірувати, думаю не варто, геометрію  дуже легко спортити, а потім: ой очі болять, ой голова болить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
53 минуты назад, vlad69 сказал:

Да по моему сейчас купить все что захочешь.

Заходите в приличный магазин по продаже красок для автомобилей и там абразивных паст в тюбиках каких хочешь.

Периодически там беру от М3 до М10. М10 уже настоящее молоко,для оптики самое оно.

Есть ещё специальные абразивные шкурки на пленке для полировки стекол. Стоят конечно дорого,но они этого стоят.

У меня такие естьB|.

Михайло,який у Вас мікроскоп?

Пасту да, но не свободный абразив с гарантированной фракцией.)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, R2M2 сказал:

Дибутилфталата туда и норм. ) Но человек ищет кто сделает и тогда рецепты наверное все не в тему. ) Полирит в свое время искал и не нашел. Вообще абразив в свободном зерне нужных номеров сейчас купить проблема. Так чтоб меньше мешка 25 кг.

 Найти абразив не проблема, даже в мелких количествах. Проблема восстановить окуляр, а не сделать из него мусор.)

 Я поступил бы так:

1 искал бы готовый нормальный окуляр на замену.

2 имеющийся чистить химией (чем точно сам не знаю)

3 на крайний случай лезть туда с абразивами и прочими полиритами, так как я вижу этот вариант мало перспективным. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пользуясь случаем: може у кого есть окуляр (ы) для zeiss citoval посадка 23.3 мм.

20180113_145947-1.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

могу отполировать, полирую очки,занимаюсь оптикой(изготовление и ремонт очков) зернистость абразива 0.5мкм

но предупреждаю сразу напыление уйдёт т.к оно сотрётся, линзы будут просто прозрачные

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дело в том, что существует определенный предел точности, после которого изображение остается одинаково совершенным. Этот предел равен для зеркала 1/8 длины волны света. Для средней части солнечного спектра, к которой более всего чувствителен человеческий глаз, длина волны равна 0,00056 мм или 0,56 мкм. 1/8 часть этой величины составит 0,07 мкм, Если ошибки ("ямы", "бугры") на поверхности зеркала превышают эту величину, они портят изображение, если не превышают, изображение становится идеальным, и дальнейшее совершенствование зеркала не улучшит качества изображения.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, гера сказал:

Дело в том, что существует определенный предел точности, после которого изображение остается одинаково совершенным. Этот предел равен для зеркала 1/8 длины волны света. Для средней части солнечного спектра, к которой более всего чувствителен человеческий глаз, длина волны равна 0,00056 мм или 0,56 мкм. 1/8 часть этой величины составит 0,07 мкм, Если ошибки ("ямы", "бугры") на поверхности зеркала превышают эту величину, они портят изображение, если не превышают, изображение становится идеальным, и дальнейшее совершенствование зеркала не улучшит качества изображения.

Если слишком упростить картину, то да. Остается добавить, что для преломляющего объектива для одной поверхности допуски в 4 раза  менее жесткие, а для линз окуляров еще в разы менее жесткие.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Які параметри окулярів - збільшення, поле зору, до якого мікроскопу?
Які поверхні поїдені?

Мав декілька неприємних досвідів з грибками, вони падлюки розчиняють скло і потім відкладають білково-мінеральні нарости. Причому інколи просвітлення вони не чипають, а лише нальот, а інколи травлять і скло.
Радять простий відносно безпечний спосіб розчинити органічний нальот - змочити слиною. Вона містить ферменти які розщеплюють органіку і потім її досить легко змити спиртом. Луже агресивно руйнує органіку гіпохлорит натрію(відбілювач "хлорка" "Білизна"), але треба перевіряти на стійкість скла.
Якщо це не допоможе, то залишається тільки переполіровка, але лише у досвіченого майстра(практикуючий оптик 6-го розряду) який розуміє як це робити. Складність залежить від того яка поверхня ушкоджена, яка глибина травлення. Можливо буде достатньо 15 хвилин поліровки на смолі. Якщо потрібна повторна шліфовка, то це вже може вийти у вартість нового окуляра, оскільки знадобиться виготовити на кожну відновлювану поверхню шліфувальник(металевий притир) точно такого ж радіуса як був, а радіуси в оптиці задаються 4-значною точністю, наприклад R-23,76 мм, при тому відхилення від сфери вимірюються у долях мікрону.
Тим хто займається окулярами(офтальмологічними) я б не радив давати, там інша точність, інші поліруючі матеріали, вони зроблять прозорість, але не має гарантії що зображення залишиться чітким.

Дрібні подряпини, сколи можна зафарбувати чорним, так воно менше  помітно.

Змінено користувачем hopscotch
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В Sat Jan 13 2018 в 11:08, ole21 сказал:

Покажите окуляры, вдруг у кого завалялись...

Да окуляры то есть. Хочу эти восстановить, они по всем параметрам лучше тех, которыми пользуюсь...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Фото ушкодженогот@hopscotch

Пошкоджена зовнішня поверхня лінзи-зрачка, від "неналежного зберігання", гриби попались злі, зжерли і просвітлення, й скло заматували (декілька підходів спроб очищення вже було, безрезультатно...)

На мій недосвідчений розум, вистачить мінімальної переполіровки, але сам я то робити не хочу - шанси на "але щось пішло не так" занадто великі :(

 

Фото ушкодженого завтра викладу .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@hopscotch

Пошкоджена зовнішня поверхня лінзи-зрачка, від "неналежного зберігання", гриби попались злі, зжерли і просвітлення, й скло заматували (декілька підходів спроб очищення вже було, безрезультатно...)

На мій недосвідчений розум, вистачить мінімальної переполіровки, але сам я то робити не хочу - шанси на "але щось пішло не так" занадто великі :(

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В Sat Jan 13 2018 в 14:17, vlad69 сказал:

 

Михайло,який у Вас мікроскоп?

Один із стереозумів, Olympus SZ4045.

Ще є пара-тройка Лейок GZ6, але там набагато гірше ситуація, там гриби, а також "класні пацани" пожерли дзеркала, а їх робити дуже дорого вийде (потрібно повне перенапилення алюмінію на поверхні, та перенанесення просвітлення на нього).

До того ж усі Лєйки мають понівечені часом та "дуже сильними розумниками" привідні  конічні шестерні черв'яка зума, але про то я буду питати окремо, та в іншій темі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ось такі наслідки "грибного нападу"...

20180122_123748_HDR.jpg

20180122_123921_HDR.jpg

20180122_123903_HDR.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку