Olexa

Выбор координатно-расточного станка

13 повідомлень у цій темі

Привет, ребята. 

Помогите с выбором координатно-расточного станка. Есть в нем потребность. Глянул: цены в плюс/минус 50к грн. Кто работал на них?  На что стоит обращать внимание. Главная задача - это точная разметка, сверление, расточка отверстий. Точность 0,005мм. 

Читал, что они имеют оптическую регулировку,  поэтому износ винтов не важен. А вот биение шпинделя - это основное. Так ли это?

Направляющие там роликовые.насколько они изнашиваются?? 

На что еще обращать внимание?

На какие модели обратить внимание?

Спасибо)) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В мене 2а430 (м. Каунас) все б нічо, але роликові  підшибники в шпінделі не регулюються, і дуже вони не стандартні, що й не найдеш заміни. Я правда завтулив і встановив голчаті, як будуть жити не знаю, ще не працював на них.

Змінено користувачем Mamaj Garage
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

выбор станка зависит от размера деталей которые будете размечать.

у меня 3 станка -2421, 2а430, 2е440

пользую в основном 2421, хватает для мелочей.(в шпинделе км2)

2а430 немного больше предидущего, сейчас невостребован простаивает.(в шпинделе км2)

2е440 -значительно больше предидущих, шире возможности, оснастка исо40.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, master ti сказал:

 

пользую в основном 2421, хватает для мелочей.(в шпинделе км2)

Прочел,  что точность станка С, а 320*200мм это максимальное перемещение стола.  Так ли это. Размеры мне подходят.на что обратить внимание  при осмотре его? 

Спасибо за ответ 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не знаю як для кого а для мене важлива висота від стола до шпінделя. А то поставиш паралельки, деталь і всьо, вже центрошукач не впхаєш.

2е440

2в440А

2а450 на оптиці рулить.

2д450 - не рекомендую, вже сильно мудра електроніка совкова в шафі.

Маленькі координатки типу 430, 2421, 2431 - хіба для дрібної роботи. Шпіндельок ніжний, конус маленький. Ну знову ж таки все залежить від робіт. Одні редуктора розточують, а інші пресформочки маленькі.

2421 - ззаду станка шафа в якій стоїть мотор і ремінною передачею крутить шпіндель. Конусів шпінделя в тому станку 2. Внутрішній км2. І тут же на шпінделі зовнішній спец конус похожий на ісо40. Комплектність, наявність РІДНИХ оправок, стан на ходу чи ні. Індикація там оптична, ходи маленькі.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Дядько Максим сказал:

Не знаю як для кого а для мене важлива висота від стола до шпінделя. А то поставиш паралельки, деталь і всьо, вже центрошукач не впхаєш.

2е440

2в440А

2а450 на оптиці рулить.

2д450 - не рекомендую, вже сильно мудра електроніка совкова в шафі.

Маленькі координатки типу 430, 2421, 2431 - хіба для дрібної роботи. Шпіндельок ніжний, конус маленький. Ну знову ж таки все залежить від робіт. Одні редуктора розточують, а інші пресформочки маленькі.

Мені для виготовлення штампів, а у майбутньому Пресс форм. Порадите брати на виріст більший ніж 2421? Час шукати в мене є,  бо хочу потрохи зібрати пристойну інструменталку.

А який у вас розточний?  Відео дививсяя, а модель не знаю. 

Дякую за відповідь!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

розточний 2а78, шпіндель саморобний з ісо40. Хід стола метр. На столі 5 пазів. Від торця шпінделя до стола 720мм.

Якщо ви хочете підкоряти інструменталку, то 2421 то повзунки на виріст. Через рік буде замало. Візьмете блок штамповий 300 на 400 з двох плит 40мм і шо??? кукати з переустановками? 2421 то є координатка для штампіків і формочок для виробів типу гудзик, сальник, корок для пива і т.д. Вже тоді краще 2431 каунас. То є старший брат 2421. Конус в шпінделі ісо30. Кардан таку

мав. Якщо є де поставити то беріть 2е440 або 2а450, вибір - навалом, річ серйозна, оснастка не проблема. Зато зможете штамповий блок 500на600 розмічати без розвороту. Та і авто=мото теми для нього ой як багато. Мала координатка то не робота. Але знову ж таки залежить від того яку інструменталку хочете підкоряти.

У мене є глобусний столик від 2421. Столик діаметром 180. То є одні матюки при роботі. Бо курча ляга навіть якшо зажмеш деталь 80 на 80 прихватами, то вже нема де домкратик поставити :$>:(  Та сама логіка вас спіткає при затисканні деалей на мініатюрному столику координатки 2421. Ні на одному заводі координатний участок не мав лише малих координаток, завжди основну роботу робили великі станки, а на малі скидували мілочовку.

Змінено користувачем Дядько Максим
2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, Дядько Максим сказал:

Якщо є де поставити то беріть 2е440 або 2а450, вибір - навалом, річ серйозна, оснастка не проблема. Зато зможете штамповий блок 500на600 розмічати без розвороту. Та і авто=мото теми для нього ой як багато. Мала координатка то не робота. Але знову ж таки залежить від того яку інструменталку хочете підкоряти.

Оце вичерпна відповідь!!)):D Буду значить у той степ дивитися. Місце знайдеться. А інструменталкою вирішив серйозно займатися. Потроху вчу мат часть і шукаю станки. Поки що максимальне зусилля кривошипного пресу 63т, але планується закупівля 100т, там вже робочі розміри побільше.

Ще одне Питання: чи правильно я розумію,що гвинти і направляючі знлшуються не сильно, так як навантаження йде вертикально? +координація йде по скляних лінійках, оптично,  тому головне - це стан шпінделю? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня на работе есть 2д450. Работать очень удобно. Ход стола 1000 на 630, оптические линейки, пневмозажим стола. Но электрики валом. Сбоку шкаф с пол станка стоит и проблем с этим шкафом бывает много.

Важно все, но на некоторые вещи можно закрыть глаза.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, Руслан Ф сказал:

У меня на работе есть 2д450. Работать очень удобно. Ход стола 1000 на 630, оптические линейки, пневмозажим стола. Но электрики валом. Сбоку шкаф с пол станка стоит и проблем с этим шкафом бывает много.

Важно все, но на некоторые вещи можно закрыть глаза.

Мы обычно , приобретая станки, выкидываем всю автоматику, разрабатываем простую максимально схему и на релюхах ее собираем, чтоб надежно и работа не стояла. Однако это касается простых станков: пресса, линии профилирования. А вот купили станок термовакуумной формовки, так там конечно столько пневмоцилиндров, клапанов, вакуумный насос, Компрессор, что лень даже лезть туда))  он и со старой автоматикой работает кое-как... Ну,как работает, стоит в углу без дела)) нет времени на него и паспорта с электросхемой, киндер сюрприз, как всегда сам разбирайся.?

Так что, если там не космический корабль и есть паспорт - предпочтительнее автоматику заменить. 

Спасибо за ответ 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Мой товарищ поменял все движки постоянного тока с реостатами на частотники на 2а450.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 08.01.2017 в 00:32, Olexa сказал:

Оце вичерпна відповідь!!)):D Буду значить у той степ дивитися. Місце знайдеться. А інструменталкою вирішив серйозно займатися. Потроху вчу мат часть і шукаю станки. Поки що максимальне зусилля кривошипного пресу 63т, але планується закупівля 100т, там вже робочі розміри побільше.

Ще одне Питання: чи правильно я розумію,що гвинти і направляючі знлшуються не сильно, так як навантаження йде вертикально? +координація йде по скляних лінійках, оптично,  тому головне - це стан шпінделю? 

У нас на работе 2431СФ10 немного с тюнингом, индикация от шкоды вроде как, хорош станок, удобный, но стола иногда маловато бывает 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ориентируйтесь от пресса, какуой штамп туда влезет, то такие и хода на координатке. По своему опыту координатку нужно делать на фрезерном чпу, у самого чпу фрезер небольшой, поэтому имееем координатку Heckert BKoE 1000х630. это самолет, цифровая индикация, шпиндель ИСО-40 и вообще немец для людей а не как совковые с оптическими линейками что к концу смены глаза  на лбу. Обратите внимание, что на западе координаток  моложе 91-92 г.в. нет.

Змінено користувачем Alexandr0787
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку