hopscotch

Розміри і креслення деталей Mn-80 - реверсінжиніринг

34 повідомлення у цій темі

Хочу відновити відсутнє у мене приладдя для токарного Mn-80A, тому шукаю власників хто може надати можливість зняти точні розміри деталей зі складанням ескізів.
В першу чергу цікавить конструкція задніх бабок.

Ще потрібні розміри на цангові оправки, люнети, фрезерна приставка, подільний пристрій.

 

Якщо хтось в Києві чи передмісті може прийняти мене зі штангелем та фотокамерою в своїй майстерні, буду дуже вдячний. З мене чай та солодощі )))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня  был  контакт -   надо поискать -   с   человеком   -   У него   полный комплект   Чешского   MN-80 -    вместе   с    делительным  и   всеми приспособами -   с  завода -      некоторые   год назад  были еше   в консервационной смазке.

Надо   поискать  телефон.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Владимирович Він в Києві?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

дещо маю. мешкаю п1д Ки1вом. 13км Одесько1 траси. 1гор

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Да он   был в Киеве.   Надо поискать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, hopscotch сказал:

Хочу відновити відсутнє у мене приладдя для токарного Mn-80A, тому шукаю власників хто може надати можливість зняти точні розміри деталей зі складанням ескізів.
Ще потрібні розміри на цангові оправки, люнети, фрезерна приставка, подільний пристрій.

Пишите в личку, есть все или почти все из этого списка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

вс1 цанги . оправки. люнет. фрезерний пристр1й не компектний. шл1фголовки 2 р1зн1 . ще дещо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Намалював такий варіант ЗБ з паралельного всесвіту, піноль з КМ2, по мотивам оригінальної.

Задня бабка сборка литая разрез.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, hopscotch сказал:

піноль з КМ2, по мотивам оригінальної

 

А размеры корпуса тоже оригинальные? Я к тому, что на КМ2 может не хватить жесткости. Есть у меня Proxxon PD400 - там в задней бабке тоже конус КМ2. При алюминиевом-то корпусе самой бабки. Естественно, жесткости никакой.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@disop Ні, піноль 24мм, корпус трохи збільшений, також зменшено довжину втулки ходового гвинта для збільшення ходу пінолі. Взагалі, питання про КМ2 на Мн-образних верстатах досить холіварне. Я все ж підтримую точку зору одного автора, що використання нештатного оснащення є неправильним, особливо коли воно збільшує навантаження на верстат.
Хоча поставити на ТВ-16 з роликовими підшипниками посилену ЗБ буде цілком доречним.

Також, бачу можливість комплектувати ЗБ змінними пінолями - подовженою під КМ1, подовженю під КМ2, та піноль з вбудованими голчастими підшипниками для центрів КМ0 або КМ1. Це дасть можливість покращити доступ до малих деталей коли заважає маховичок мало продольної подачі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, hopscotch сказал:

Це дасть можливість покращити доступ до малих деталей коли заважає маховичок мало продольної подачі.

На чип.ру видел реализацию резцедержки, которая устанавливается вместо малой продольной подачи. Там просто толстая плита с Т-пазами, в этом случае и жесткость выше, и маховичок не мешает. Естественно, за счет отказа от малой продольной как таковой. Может тоже рассмОтрите такой вариант?

 

Вот автор этой идеи на OLX'е: https://anri.olx.ua/

Змінено користувачем disop
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Тільки після того, як зроблю собі копію звичайної ЗБ ^_^

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

п1нол1. тв-16=20.  мн-80 б\с=23.  мн-80 зв.=24.  мод-158=28. зовн1шн1 розм1ри з. бабок однаков1

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ALTOS сказал:

мн-80 зв.=24.  мод-158=28

Це діаметр пінолі 24?

В кресленні 1961 року діаметр 20ммПіноль 38-ІІІ-5.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

це креслення польського тв-16. я так думаю

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А, точно, польські.

Але про польський клон Mn-80 я нічого не знайшов, при цьому в тому наборі креслень про який всі знають, є і деталі технологічної оснастки для виготовлення деталей. І дати внесення змін говорять про період з 59 по 72 рік, і здається навіть пізніше. Виходить, що в Польщі була якась організація, яка робила клон верстату десятиліттями, модернізували, креслення виправляли і ніхто зараз вже про це не знає? Причому зміни робили паралельно з ТОS.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо маєтьс на увазі TSA-16 польський, то це далеченько від ТВ16 і від МН80.

Як що зможу чимось допомогти по Сабжу, то запитуйте. Маю майже повен комплект. Купив старенький, відновив, та укомплектував.


 

BeforeAfter.jpg

i22^cimgpsh_orig.jpg

Змінено користувачем Humanoid
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

креслення може бути від тса-16 або тсб-16 там піноль м-1. зараз в Польщі продають з-б від мн-80 для швидкого сверління. орієнтовно 120д.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Humanoid У вас якого року Мн?

Про TSA-16 я в курсі, це абсолютно різні верстати. Тому і дивно що є креслення саме на польскій мові. Можливо що це узгоджені з TOS креслення для ремонту на місці, або для авторизованого ремонту в Польщі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Про рік можу судити тільки по накладній на поставку верстата, то був 1971р. То я так думаю, що десь в межах 65-70 років. МН80-А. Є в мене декілька паспортів на нього. В т.ч. і на чеській. Є і два в паперовому вигляді.

Змінено користувачем Humanoid
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Підкажіть, як в оригинальній задній бабці Mn-80 регулюється натяг фіксатора? Там є вертикальна циліндрична головка що надягнута на ексцентриковий вал, а як до неї прикріплений "анкер" що входить в Т-паз станини?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

анкер на різьбі. потрібно крутити.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@ALTOS це виходить регулюється з дискретністю 1,5/2 = 0,75 мм?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

в мене стоїть квадратна. 1/4 оберта.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розібрався звідки польські креслення деталей Mn-80. 
Це з Fabryka Narzedzi Chirurgicznych i Dentystycznych MIFAM, Milanówek, Польща - Фабрика хірургічних та стоматологічних інструментів. Видно у них був великий парк таких верстатів та довгий час використовувались.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку