eseerge

Налаштування нутроміра

27 повідомлень у цій темі

Шановне панство, питання по нутроміру. В комплекті є такі, як на фото щупи з виточкою. Вони марковані (4.3, 4.9...) Я так розумію, що та виточка для налаштування по мікрометру, але витратив чимало часу, та не знайшов відповідності маркуванню и розміром від виточки до протилежного краю(півсфери).

Або просто, прошу дуже, поясніть, як то працює?

 

З калібрами просто, та шукати їх на кожен розмір то біда.

 

Дякую

IMG_20180126_102757.jpg

IMG_20180126_102835.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Это нутромер повышенной точности он меряет до 3 знака после запятой. Касается детали 3 точками.

Для настройки их применяют специальные кольца у которых есть действительный р-р при температуре 20 град. Цельсия.

Сами кольца я не нашел..... и думаю стоят они запредельные деньги..

Вышел из положения специальной приспособой.

К сожалению фотки нет. 

Призма, сверху головка от микрометра. Настраиваешься по калибру нужного р-ра, а потом настраиваешь нутромер.. Погрешность присутствует но меня устраивает.... 

Змінено користувачем chukin
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

по-бюджетному еще из кмд набрать (с помощью принадлежностей)

img-etvR8n.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не получится ему нужны 3 точки под 120 градусов.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Там лише розширення в дві сторони, три точки, то інший вид нутроміра. Є ще чотири точки, то теж налаштовується звичайним мікрометром, але там тої виточки нема.

 

Я про те, що виточка то не просто так, шоб хоча б з одного боку була паралельність. Але нема відповідності глибини виточки калібру

Змінено користувачем eseerge
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Внимательно посмотрите там не полная окружность на одной из полукругов срез.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Так, я намагаюсь зрозуміти, як користуватись тою "не полная окружность"- я її і назвав виточкою. Бо заглиблення у всих різне.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Настраивать по кольцу или по приспособе которую я описал.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нутромір з ціною поділки 2 мікрона налаштовувати мікрометром...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Налаштування нутроміра на необхідний розмір може проводитися як за атестованими кільцям, так і по блокам кінцевих мір довжини з боковинами.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ATAMAH сказал:

так і по блокам кінцевих мір довжини з боковинами.

От я теж намагався зрозуміти ту штуку.

 

Це щось з "Набор принадлежностей ПК-1 для КМД", чи окремий девайс?

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, eseerge сказал:

От я теж намагався зрозуміти ту штуку.

 

Це щось з "Набор принадлежностей ПК-1 для КМД", чи окремий девайс?

 

 

Да, с набора...

nutromer.jpeg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Или просто берем 2 плиточки побольше и между ними плиточки размера и все это скрепляем струбцинкой...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, eseerge сказал:

Це щось з "Набор принадлежностей ПК-1 для КМД", чи окремий девайс?

для 2-х и 4-точечных нутромеров такое только прокатит. у вас вариант только с кольцами

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Господа

Не путайте божий дар с яичницей.

В нашем случае нутромер который требует 3 точки касания к измеряемой поверхности  под 120 градусов нужного размера.( или не под 120 градусов....).

Этот нутромер в идеальных условиях должен настраиваться по кольцу (аттестованному) (у которого есть паспорт ) (у которого есть КПР  КНЕ КИ) в лаборатории линейно угловых измерений, после выдержки  2 часа при температуре 20 гр. цельсия. Только после этого он выдается в работу.  Это так должно быть........ если этого нет до и сам нутромер не нужен.....

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У мене е таке чудо. Але голова звичайна 0-2мм ціна поділки 0,01мм. Був один знайомий з інстументалки. Замовив кілець установочних до нього. Казав, що +- 0.001мм виготовлені. Але потім він іще багато чого робив, та весь час був брак, то я не дуже вірю тім кільцям. Якось треба все це поперевіряти, але мені так точно пошти ніколи не потрібно, а перевіряти мабуть дорого стане. А тепер ще й підозра, що головка не та. Ой ця метрологія клята! 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, chukin сказал:

КПР  КНЕ КИ

Ну кпр та кне я розумію, а КИ це що таке?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

дякую всім.

 

Певні підсумки...

кільце - то очевидно.

такі змінні частини нутроміра в проточкою робить сам нутромір трьохточковим. Це я намагався зрозуміти.

 

набір з ПК-2 дасть можливість калібрувати від ~4 мм. з похибкою. "Радиусные боковики 2 мм" - Чи мають вони відповідність по зовнішньому розміру? тобто якщо їх з'єднати, 2+2=4мм отвір з точністю 1 КЛ. Чи можна розсунути в отворі на 4,2 і виміряти зовнішні боковики? (типу як -10мм в розміточному штангелі)

 

Варіант мудрувати в призмою 90град при звичайному мікрометрі(8мм) (за допомогою шкільної математики) дає можливість налаштувати від 5,4мм. Для мене то не є добре.

 

Просто, маючи на індикаторі  0.15 в обидві сторони було б дуже зручно працювати. Але не існує крім 100 калібрів нічого, щоб б працювало з 4-4,2-4,6мм

 

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

КИ калибр износа.

Мы (инструментальный цех) делали установочные кольца с подмером до 3 знака.Потом отправляли их в Киев на аттестацию. Действительный р-р приходил с точность до 4 знака после запятой.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

КИ калибр износа.

Мы (инструментальный цех) делали установочные кольца с подмером до 3 знака.Потом отправляли их в Киев на аттестацию. Действительный р-р приходил с точность до 4 знака после запятой.

Призма 120 град. и ножка микрометра ф 8 дают возможность настраивать нутромер начиная с р-ра 2,31

Если сделать калибры 4, 4.2 , 4.6 То при относительном способе измерения (настройке нутромера) погрешность будет в допустимых пределах

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Призма 120 град не знаходиться((.

Може підкажете, де придбати калібри? Бажано штучно.

10 часов назад, chukin сказал:

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо не дуже точно, то можна використовувати внутрішеі кільця шарикових підшипників. Вони е діаметром 3,4,5,6,7,8,9 та 10мм.

Змінено користувачем Дядя Уєф
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

я подивився, там розмір по нормальній точності по h5 виконується. На діамері 3мм це буде +0.000 -0.004мм. Це вже кой що. А якщо знайти підшипник класу точності 4, то там буде +0.000  -0.002мм.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я и призму и калибры делал сам.

Призма не нужна очень точная по углу. Шлифовал на синусной плите потом доводка

Калибры шлифовал на кр. шлиф. потом тоже доводил притирами. Зная действительный р-р калибра можно ввести поправку на нутромере.

То же и с установочными кольцами, Единственная проблема знать действительный р-р установочного кольца.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
14 часа назад, Дядя Уєф сказал:

я подивився, там розмір по нормальній точності по h5 виконується. На діамері 3мм це буде +0.000 -0.004мм. Це вже кой що. А якщо знайти підшипник класу точності 4, то там буде +0.000  -0.002мм.

кто Вам такое сказал? там посадка по L

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку