Юра 88

Як провірити чи працює сервомотор.

14 повідомлень у цій темі

Доброго дня.

Виникла в мене потреба перевірити сервомотори на працездатність,а як це зробити поняття не маю. 

З інструменту під рукою тільки тестер.

Суть у тому що протягом року відкладав на роботі собі серви ,планую чпу стіл розміром 2500x4000мм, під плазму. 

Прийшов час забирати це все додому, а платити за неробоче охоти в мене немає.

Та і не знаю чи підійдуть мені вони ,мотори Lafert мені явно запотужні але їх є 3 одинакових , Fanuc є тіки один, Омрон теж один.

Якщо хтось може підказати як іх перевірити, буду вдячний за любу інформацію. Дякую.

 

 

 

 

WP_20170111_005.jpg

WP_20170111_007.jpg

WP_20170111_011.jpg

WP_20170111_012.jpg

WP_20170111_013.jpg

WP_20170111_014.jpg

e7KCAD762Ho.jpg

mwDsyJYgrco.jpg

WP_20170111_008.jpg

Змінено користувачем Юра 88
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@Юра 88 ну а дальше есть план что с робочими моторами (ну допустим они рабочие) делать без сервоприводов к ним?

моторы продать, деньги пропить потратить на покупку комплектных приводов. под плазму ватт на 400 ищите на ибее под степ-дир если какуюнить яскаву брать. баксов 300-400 за комплект может выйти, если щеточные моторы использовать то можно еще дешевле в разы. а тут хзхз 5кВатные сервы надо еще найти чем запитать

лаферты не подойдут наверно - они с резольверами

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Автор запитав як провірити, а що з моторами робити хай вирішує  >:(

Просто так ці мотори не провірити, потрібен драйвер, як варіант знайти підходящий частотник який вміє працювати з безколекторними двигунами

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@alexandr_st+ но кроме целостности обмоток может быть коротыш на корпус, может быть проблемы с холлами/энкодером/резольвером. короче много чего. не ну я тоже говорил что надо забирать все. тут и к гадалке не ходить

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ИМХО.

Эти моторы спалить конечно можно было, но это примерно как лом погнуть. Даже если обмотки не в порядки, там есть еще много чего продать. Стоят они даже Б/У как крыло от жарптицы. Не знаю по какой цене их предлагают, но я бы забрал все, продал и купил на эти деньги готовые комплекты. На плазму такие ставить это примерно как на девятку двигатель от бентли.

Правда товар специфический и продавать его может получиться долго.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всім дякую.  Мотори на тижні заберу додому і попробую провірити. Lafert скоріше за все робочі зняв я їх з демонстраційних ткацьких верстатів, сусідня фірма що їх випускала збанкрутувала і пішло все на металолом. на рахунок управи для них з часом найду , знати б що шукати .

А що собою являє мотор від Fanuc, і чи можна в системі використовувати мотори різних виробників.

Підкажіть яким частотником їх можна запустити в мене їх трішки є, може щось підійде.

На рахунок продажі моторів , щось прийдеться продати. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зрозуміло, в суботу буду перевіряти мотори.

Дякую.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Доброго дня.

Порившись на роботі між купою електричних шаф , найшов в одній блоки керування сервомоторами італійського виробника Reel на блоках написане наступне  br wave 2 power brushless drives .фоток не робив завтра будуть .

Забрав додому мануали, буду читати.

WP_20170113_002.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Спробуйте чи зможете провернути вал , зазвичай у таких серв вбудований тормоз , на який потрібно подати напругу щоб розблокувати .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 часов назад, robo-new сказал:

Спробуйте чи зможете провернути вал , зазвичай у таких серв вбудований тормоз , на який потрібно подати напругу щоб розблокувати .

Вали всі крутяться , ті що не крутилися пішли в лом, а чи були вони справні чи вклинені вже не дізнатися:(.

Фото блоків керування сервомоторами . на самих блоках я не найшов порта для підключення компютера.

 

007.jpg

009.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Привіз  я деякі мотори додому. 2 Lafertа один  Fanuc і один Омрон.  Решту не брав так як мені на даний момент вони не потрібні. А продати їх думаю буде проблематично. та і не знаю що вони можуть вартувати.

Lafert продзвонив опір однаковий між всіма виходами, на масу не коротять.

Омрон також все нормально, попробував його крутити шуроповертом  ,видав 41 вольт на фазу.

Fanuc  опір на 2х виходах однаковий 2,1 ома, а на третім різниться в одну десяту ома. думаю що це не є дефектом.

 

2 часа назад, alexandr_st+ сказал:

На бирках двиганов всё написано. Надпись Brake  VDC означает Тормоз и его питание. Строки не заполнены. Значит тормоза нет.

Конструкция блочная. 3 блока из двух частей. Каждый блок состоит из блока питания (AC Wave Power) и самого сервоусилителя (AC Wave Amplifire). Компьютера там никакого нет и соотв подключения к нему. В середине шкафа стоит контроллер управления, скорее всего автономный. Он и рулит блоками. В принципе найти управляющие провода можно. Если блоками рулит не сетевой протокол, то переподключить к компу вполне реально. Правда, если управление аналоговое, то напрямую не получится, нужны конвертеры сигналов.

 Так написано але  я тоді мав часу передивлятися їх,роботи в нас літом тьма. Малий мотор омрон я встиг зняти з  робота АВВза пару хв до того як він пішов під прес, 2 мотора не вийшли з шліців .

 

Прочитав я трохи мануал  по блоках керування . з них виходить що AC Wave Power це якби  частотник  ,а BR Wave Power це контролер для серви. якось так  . Виходить що ще треба шукати 2 модуля BR Wave Power. в інших ел шафах до яких я ще не добрався. 

В мануалі пише що в контролер можна підключити серійний порт RS 485. (або він в ньому вже присутній) 

.ось ссилка на мануал правда він від мого трохи відрізняється  http://manuali.eltex.biz/Manuali_Reel/WAVE2 en/BR W2 Power rel 2_0 eng.pdf

За даний контролер+ все що є в елшафі   шеф трохи ціну загнув .

052.jpg

053.jpg

054.jpg

055.jpg

057.jpg

058.jpg

Змінено користувачем Юра 88
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чем закончилось? Двигатели проверены? Неисправные есть?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не в обиду, но ЖИВУТ ЖЕ ЛЮДИ!!!! Да я бы за возможность хоть маленький шаговичок от пресса спасти наверное что-то дорогое отдал бы... :) 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 23.02.2017 в 23:34, Freedom22 сказал:

Чем закончилось? Двигатели проверены? Неисправные есть?

Закінчилось все тим що мотори всі робочі, а драйверів для них я поки не найшов. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 25.02.2017 в 23:18, FantomFX сказал:

Не в обиду, но ЖИВУТ ЖЕ ЛЮДИ!!!! Да я бы за возможность хоть маленький шаговичок от пресса спасти наверное что-то дорогое отдал бы... :) 

Спасти то можна  багато чого , але не на все вистарчає грошей. Тому що поки воно лежить на роботі їх вартість  нуль,  візьмеш  хочеш забрати собі, так шеф зразу від 3 до 6 євро за кг .   Якщо щось мені потрібне то беру .  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я теж купив серви бош рехтор нові без драйверів. Драйвери не брав тому що не підтримують step, dir, puls вони працюють по своєму протоколу. Вирішив купити універсальні драйвери але, спершу зателефонував в бош замовити конектори  до двигунів = 50 євро. Ладно думаю замовлю, а мужик запитує: "чим будете ганяти двигун"  кажу універсалом. Не вийде каже там енкодер заточений  сугубо під  бош драйвер сигнал працює по синус -косинус. Ось так купив хороші, дешеві серви .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку