3 сообщения в этой теме

Як поділити окружність на токарному при розмітці, як для свердловки отворів, так і для інших потреб, якщо на фланці шпінделя немає шкали. Спосіб в тому числі придатний для нанесення цієї самої шкали на фланець верстату.

1. Орієнтуємось на хід штока соточного індикатора, який є в нашому розпорядженні, про це буде пояснено наприкінці. Вибираємо один із найбільших кроків різьби, доступних на нашому токарному, наприклад нехай це буде 32мм.

2. Робимо розрахунки. Ділимо 32мм на 360градусів.

32/360=0,088(8)

це означає, що при виставленій коробці подач на крок 32мм, при зімкнутій маточній гайці, поворот шпінделя на 1 градус приведе до зміщення супорту на майже 9 соток. Якщо нам наприклад потрібна розмітка чотирьох отворів на якомусь фланці, тобто мітки потрібні через 90 градусів, то множимо 0,088(8) на 90 і отримуємо рівно 8мм зміщення супорта.

3. Відводимо малу продольну назад по максимуму. Закріплюємо на станині наш соточний індикатор, впираємо в супорт, прокручуємо шпіндель(для цього потрібно виставити перебір на найменше передаточне, тобто вищу швидкість, для легшого прокручування), якщо заготовка дозволяє то прокрутити можна деревяною палицею вставленою поміж кулачків, приклон гітари підвести по максимуму для кращої виборки люфта. І добиваємось щоб супорт почав рухатись, орієнтуючись по індикатору.

4. Коли шток індикатора почав хід, однією рукою притримуємо шпіндель, для збереження виборки люфту, іншою зажимаємо супорт, обнуляємо індикатор, підводимо малою продольною різець до торкання до заготовки, поперечною наносимо риску(послідовність вказана для заготовки типу "фланець", для нанесення розмітки на "циліндр" поперечка та мала продольна міняються місцями в послідовності дій).

5. Розблоковуємо супорт, крутимо шпіндель, поки супорт не зміститься по індикатору на 8мм, далі повторюємо послідовність попередніх дій. В деяких випадках крутити шпіндель можна і двигуном, виставивши мінімальні оберти, все залежить від мінімальної планки обертів вашого верстату, та величини кута на який треба повернути деталь. Якщо ходу вашого індикатора не вистачає для повної розмітки окружності, або для отримання міток, зміщення супорта дає дуже незручний результат для відслідковування по індикатору, то варто вибрати інший крок різьби. Також можлива перестановка індикатора з обнуленням, після нанесення кожної з міток, поки супорт ще заблокований.

3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

при замкнутой маточной гайке суппорт движется влево к патрону,а нам допустим нужно сделать разметку не снимая деталь на планшайбе толщиной 6-8мм, как тог да быть? если маточную гайку размыкать то будет погрешность

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Не знаю, що у вас за верстат, що не дозволяє зміну напряму подачі... Але по перше навіть якщо таке реально, то банально крутіть шпіндель в іншу сторону, або якщо це не зручно то малу продольну не відводьте а підводьте на максимум перед усіма описаними вище діями.

0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!


Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.


Войти сейчас