olkogr

Оброблювальний центр з 4-вертою віссю з чавуну.

389 повідомлень у цій темі

, rubak1275 написав:

Доброго..поділіться контактами ливарів будь-ласка)))

 

да мабуть ті контакти треба десь викласти. Я теж хочу ті контакти!!! ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, aegis сказал:

в паре скольжения будет всегда зазор. зазор заполненный маслом гасит вибрации. износостойкость только от правильной системы смазки и зазоров.

направляющие качения могут беззазорными подвижными соединениями, в этом их основное отличие и преимущество с точки зрения эксплуатации.

Да. Дело в том что полимер в добавок мягче металла и хорошо поглащает вибрации. Рельсы имеют преимущества по сравнению со скольжением во всем кроме жесткости, площади контакта.

Есть такой ЧПУ фрезерный станок 6520, там вместо ШВП стоят гидроцилиндры с точными золотниками, правильно отрегулированный спокойной ловит сотки. Дак в чем "изюм" гидроцилиндров, этот станок никогда не прыгает как не дави, масло поглащает все вибрации и станина не входит в резонанс. Ему дают такие режимы скоростными головками что шестерни в голове ломаются, моторы останавливаются. Очень жесткий станок, хоть и инструментальный, но не боится никакой обдирки.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, cop511 написав:

Да. Дело в том что полимер в добавок мягче металла и хорошо поглащает вибрации. Рельсы имеют преимущества по сравнению со скольжением во всем кроме жесткости, площади контакта.

Есть такой ЧПУ фрезерный станок 6520, там вместо ШВП стоят гидроцилиндры с точными золотниками, правильно отрегулированный спокойной ловит сотки. Дак в чем "изюм" гидроцилиндров, этот станок никогда не прыгает как не дави, масло поглащает все вибрации и станина не входит в резонанс. Ему дают такие режимы скоростными головками что шестерни в голове ломаются, моторы останавливаются. Очень жесткий станок, хоть и инструментальный, но не боится никакой обдирки.

 

А надійність гідравліки? Совєтськой. Не тіче зі всіх шпарин, то з одного місця, то в іншому? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Ігрек сказал:

А надійність гідравліки? Совєтськой. Не тіче зі всіх шпарин, то з одного місця, то в іншому?

Течет там очень даже неплохо :) Болото под станком. Допиливать его нужно серьезно. Тут дело в неплохой инженерной мысли, а вот реализация как обычно не очень качественная.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, cop511 написав:

Течет там очень даже неплохо :) Болото под станком. Допиливать его нужно серьезно. Тут дело в неплохой инженерной мысли, а вот реализация как обычно не очень качественная.

 

Фрезерувальник працює в черевиках-забродах :D 

Так, якщо всю гідравліку замінити на якісний імпорт (німецький, італійський), то дійсно розробка (або копія, невідаю) цікава.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
22 години назад, olkogr написав:

То замітили би що там досить великі допуски на відстань між рельсами, а на різницю по висоті взагалі величезні.

Якщо по кресленню з мануала, то при відстані між рейками 500 мм для отримання перепаду по висоті не більше 0,15 мм необхідно забезпечити завал базової площини не більше 0.01 мм.
Нічого особливого, ймовірно це для реклами сказано в мануалі, типу "ось дивіться, ви можете навіть неточно ставити рейки і нічого страшного. Ой, у вас зламалось? Ну так ви неуважно читали - бачите, тут же всім ясно що посадочні поверхні повинні бути в одній площині з точністю плюс-мінус 10 мкм".

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я вам показав мануали, розказав про свій досвід. Вам вирішувати що і як. І де там сотку завалювати а де дві. Я не диванний теоретик і не професор в універі щоб щось комусь доказувати. Я показав як працюю я, і які в мене є результати. Хоча на цьому форумі всіх станків які я спроектував і виготовив немає.

Я забезпечую точність базових поверхонь кращу ніж в мануалі.

Пропрацює цей станок рік другий і якщо вклинить то тоді можете казати який я поганий і чому не відпалив). Просто через рік цю вітку вже памятати ніхто не буде.

З приводу збірної конструкції я вже писав і повторюю, якщо просто скрутити заштифтувати і потім в зборі обробляти це не мій варіант, він безперспективний з усіх точок зору. Тоді краще зварна конструкція. А відлаштувати положення деталей одна відносно другої це як? Для того і штифти робились щоб по них скласти. І це працює тільки муторно і довго.

Змінено користувачем olkogr
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, olkogr написав:

... і якщо вклинить то тоді можете казати який я поганий і чому не відпалив). Просто через рік цю вітку вже памятати ніхто не буде.

Це не критика, а нагадування про те, що треба уважно дивитись що написано дрібними літерами між рядками в фірмових мануалах.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, hopscotch написав:

а нагадування про те, що треба уважно дивитись що написано дрібними літерами між рядками в фірмових мануалах.

Або я вас не розумію або одне з двох. Де ви бачили в мануалі про якийсь завал площини. Вам конкретно вказано який допускається перепад по висоті виставлення рельс даного типу на даній відстані. Візьмете роликові буде інше написано, візьмете з переднатягом буде ще інше. Ні про які сотки там мови не йде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перепад висот це рівнозначно тому, що рейки будуть не в одній площині. При цьому очевидно, що насправді перепад може бути і 100 мм, але вони повинні бути в паралельних площинах. Вимога виробника визначає на скільки рейка певної ширини може бути нахилена відносно номінального положення без втрати ресурсу. Рейки 35 ширини можна нахилити на 1 сотку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Тут якраз вказано що перепад висот рейок може бути таким, якщо у вас карети сидять на ідеальній площині. Або навпаки якщо рельси на ідеальній то наскільки може бути перепад по висоті для карет. По суті воно і буде тим що на каретку буди діяти крутний момент який буде її нахиляти в ту чи іншу сторону. на такій відстані це десь 0,02 градуси.

Якщо ви тримали рельси з каретами в руках то напевно помічали що каретку скрутити поперек рельса на пів градуса взагалі не проблема від руки.

Нахиляти площину під рельсом на сотку дві я не збираюсь, і покрутити станину так щоб ця площина скрутилась відносно іншої на ті сотки теж не можливо. Станина коробчата якщо скрутиться то гвинтом повністю як будьяка балка чи швеллер. При тому якщо ви прикладете лекальну лінійку впоперек осі скручення то ви не побачите там зазору, все буде супер. Зазор буде вздовж.

 

Змінено користувачем olkogr
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, olkogr сказал:

Якщо ви тримали рельси з каретами в руках то напевно помічали що каретку скрутити поперек рельса на пів градуса взагалі не проблема від руки.

Странные у вас каретки...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 годин назад, aegis написав:

Странные у вас каретки...

Абсолютно не дивні. Жорсткіші роликові, але і їх на сотку дві без проблем загинаєш. В мене рекстрот є і хівін все однаково. Одна карета нічого не тримає. Є широкі під широкий рельс, там вже друга справа.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

про пол градуса не ошиблись?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дістав мене той диванний теоретизм. Для наглядності зібрав "стенд" . Рейка нова, каретка нова, тільки з упаковки. Можете повірити мені що через пару годин роботи результат би був +-2сотки. А так все видно на відео. Типорозмір 30 , клас точності Н. Притому на 20 або 15 рейках результат ще гірший. В районі +-15 соток. Це від руки, зусилля приблизно 10кг.

Не маю просто зараз під руками нових 15 рельс.

 

Змінено користувачем olkogr
5

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, olkogr сказал:

З приводу збірної конструкції я вже писав і повторюю, якщо просто скрутити заштифтувати і потім в зборі обробляти це не мій варіант, він безперспективний з усіх точок зору. Тоді краще зварна конструкція. А відлаштувати положення деталей одна відносно другої це як? Для того і штифти робились щоб по них скласти.

Это вроде как напайной резец по идее жестче чем с мех креплением, кажется что пластина сидит жестче. А в реальности не так. Любая цельная конструкция обычно содержит углы, а это концентраторы напряжения, они сами по себе уменьшают жесткость в состоянии покоя. Когда конструкция сборная то все элементы при скручивании принимают положение, как бы сказать удобное, с наименьшими напряжениями. В промышленные станки так не делают, потому что это дорого, отливка намного дешевле и масса никого не ограничивает. 

А чтобы детали можно было базировать можно делать допустим уступы, шифовать и немного притереть один по другому, чуть-чуть чтобы мелкая шероховатость появилась, после притирки начинают "прилипать" один к другому. Когда-то ради эксперимента притер фартук к суппорту ТВ-6, и тогда смазанный маслом пустой фартук держался под своим весом на суппорте. А на сдвиг усилие увеличилось в разы и это под своим весом. 

Штифты лучше делать по месту. Потому как кроме всех факторов точных посадок, еще имеется фактор теплового расширения станины станка(и даже линейки этого не видят) на котором будут обрабатываться посадки для штифтов и это мало кто учитывает, а там достаточно 2-3 сотки и не сойдется. В принципе там много факторов, поэтому лучше штифты делать по месту. Кстати сейчас немцы в последних станках уже по станине пустили трубки с  тосолом, чтобы бороться  с тепловыми расширениями.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, cop511 написав:

В промышленные станки так не делают, потому что это дорого, отливка намного дешевле и масса никого не ограничивает. 

Якщо говорити про сучасні станки то це давно вже не так. Більша половина великих станків і їх вузлів зварні. Лиють в основному китайці, тайвань. Німці взагалі саму станину з полімерів давно роблять.

Я робив багато збірних конструкцій по співвідношенні маса-жорсткість лиття по любому виграє. По перше чисто конструктивно ребра жорсткості в збірних конструкціях будуть набагато товстіші, і їх як хочеш не розставиш.

А часто як от і в мене в балці У їх потрібно роставити під 45 град.

Я робив моделювання, якщо поставити просто впоперек і так як я розставив, при тій самій товщині і кількості, така балка має жорсткість на кручення майже на порядок більшу. Уявіть якщо би ви хотіли зробити таке збірне.

По друге при литті ви можете задати зразу конструктивно багато елементів які в збірній конструкції майже нереально зробити. Всякі піднутрення, потовщення і т.д.

Великою перевагою збірки є те що можна робити закриті балки, і всякі конструктивні елементи як от різьби можна зробити там де в литій коснтрукції для того прийшлось би робити вікна, або якийсь інструмент над довгий...

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogrснимаю шляпу за эксперимент. но магнитить надо было к рельсе для чистоты эксперимента.

Тем не менее угол поворота на 30й каретке вышел арктангенс(0,02[смещение]/60[ширина каретки])=0,009 градуса. в 50 раз меньше заявленных пол градуса...

скоро будем станок собирать, проведу такой же эксперимент с 15 рельсами. чисто ради интереса

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, olkogr сказал:

ребра жорсткості в збірних конструкціях будуть набагато товстіші

А если ребрам дать так единиц 40 твердости или попробовать дать 50-55 единиц. Мы все пытаемся отталкиваться от стандартных элементов конструкции, там труба, квадратная труба, уголок и т.д. А ведь забываем что станок ЧПУ может запросто сделать элемент сложной формы с внутренними и наружными радиусами с более высокими нагрузочными характеристиками. Делать станину это дорого, а вот допустим ребра жесткости или перегородки  можно, или другие элементы усиления, плюс дать им термообработку.

 

2 часа назад, olkogr сказал:

Якщо говорити про сучасні станки то це давно вже не так. Більша половина великих станків і їх вузлів зварні. Лиють в основному китайці, тайвань. Німці взагалі саму станину з полімерів давно роблять.

А не подскажите кто делает сварные станины? Просто так для общего развития. У DMG MORI видел эти трубки по станине, значит у них из металла, полимерные конструкции не имеют больших тепловых расширений. И на позапрошлой выставке была раздетая OKUMA, он тоже из чугуна. У полимеров, на мой взгляд, много минусов, основной это масса. У Gildemeister 2007-2010 годов товарно-фрезерные станки РМЦ600-1000 мм имеют массу по 25-30 тонн, раздетыми их не видел, но наверное, они из полимеров. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Просто 30 карети від руки важко зігнути, вони ж несуть по 5 т  навантаження, ще й у мене в експерименті довга каретка.  Коротша легше гнеться)  Я ж писав все таки про 15 реку. З 15 рейками пів градуса від руки не проблема, особливо ходженими. Скоро будуть в мене з рефіта, нові. зроблю наочний експеримент.

Ставити стійку на рейсу важко, вона там не встойює, рухається. Я міряв відхилення самої рейки, відхилення соточного індикатора не замітив.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, olkogr сказал:

вони ж несуть по 5 т  навантаження

Одна каретка?:kenyo_03:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

да а что вас удивляет?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, domyra85 написав:

Одна каретка?

Якщо бути точним то в статиці 11т на карету.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, cop511 написав:

А если ребрам дать так единиц 40 твердости или попробовать дать 50-55 единиц. Мы все пытаемся отталкиваться от стандартных элементов конструкции, там труба, квадратная труба, уголок и т.д. А ведь забываем что станок ЧПУ может запросто сделать элемент сложной формы с внутренними и наружными радиусами с более высокими нагрузочными характеристиками. Делать станину это дорого, а вот допустим ребра жесткости или перегородки  можно, или другие элементы усиления, плюс дать им термообработку.

Ну спробуйте) Поділитеся з нами досвідом. Спробуйте хочаби спроектувати в кад щось подібне, покрутіть, дайте навантаження. Якщо буде йкийсь виграш можна в залізі пробувати.

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Отвори під різьби, і точні поверхні робимо на Чпк 

DSC_0159.JPG

DSC_0158.JPG

DSC_0155.JPG

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку