Igor_ua

Гайка поперечной подачи 16Б16КП

31 повідомлення у цій темі

Добрый день уважаемые форумчане. Интересует гайка поперечной подачи станка 16Б16КП, а конкретнее ее вторая часть, которой производится регулировка зазора. Может у кого разобрана поперечка - сфоткайте пожалуйста? Или у кого в З/Ч лежит. Сделаю сам, но хоть взглянуть на оригинал.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Igor_ua написав:

Добрый день уважаемые форумчане. Интересует гайка поперечной подачи станка 16Б16КП, а конкретнее ее вторая часть, которой производится регулировка зазора. Может у кого разобрана поперечка - сфоткайте пожалуйста? Или у кого в З/Ч лежит. Сделаю сам, но хоть взглянуть на оригинал.

Зазвичай це гужон, де всередині трапеція, а ззовні метрична різьба та шестигранник в кінці, і контр-гайка вкінці.

У мене також немає тієї гайки.

А на гвинту у вас який крок трапеції?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Шаг нужно мерять. Найти такую особо не надеюсь, а вот сделать, вполне реально. Нужно только хотябы как внешне выглядит увидеть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Igor_ua написав:

Шаг нужно мерять. Найти такую особо не надеюсь, а вот сделать, вполне реально. Нужно только хотябы как внешне выглядит увидеть.

В паспорті до верстату шукали?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Как то так. Разбирать пока не планировал 

IMG_20180215_111809.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

IMG_20180215_112739.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Igor_ua написав:

Шаг нужно мерять. Найти такую особо не надеюсь, а вот сделать, вполне реально. Нужно только хотябы как внешне выглядит увидеть.

Скажите а в чем там проблема?В отличии от винта гайка не вырабатывается местами,износ идет одинаковый,для этого и сделана регулировка.В 16б16 одно деление лимба это 5 соток на диаметр а в моем станке 5 соток на радиус,если у меня винт 24\5 то в 16б он будет 24\2.5.Я менял свой винт,переделывал из за износа но гайку оставил родную.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, viksel сказал:

Скажите а в чем там проблема?В отличии от винта гайка не вырабатывается местами,износ идет одинаковый,для этого и сделана регулировка.В 16б16 одно деление лимба это 5 соток на диаметр а в моем станке 5 соток на радиус,если у меня винт 24\5 то в 16б он будет 24\2.5.Я менял свой винт,переделывал из за износа но гайку оставил родную.

Проблем нет. Гайка бронзовая есть, а на ней регулировочных гаек нет. Она раскрутилась и ушла у прошлого хозяина в стружку, откуда не вернулась.

2 часа назад, bioname сказал:

Как то так. Разбирать пока не планировал 

 

Спасибо. А гайки из черного металла?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

те поджимные - да. обычные шлицевые

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Винт диаметром 22 шаг 5. Посмотрел на свою гайку и ниче не понял, как устроена подтяжка гайками. ????

IMG_20180215_165053.jpg

IMG_20180215_165056.jpg

IMG_20180215_165059.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Igor_ua написав:

Посмотрел на свою гайку и ниче не понял, как устроена подтяжка гайками. ????

Бувший власник порахував що друга половина зайва:D.Теоретично доробити можна але потрібен метчик,різцем.....сумніви беруть.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 минут назад, viksel сказал:

Бувший власник порахував що друга половина зайва:D.Теоретично доробити можна але потрібен метчик,різцем.....сумніви беруть.

Буду пробовать резцом. Вот коструктив пока до сих пор и не понял.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Igor_ua написав:

Буду пробовать резцом. Вот коструктив пока до сих пор и не понял.

Можливо в цьому випадку друга частина не вкручується в іншу. Можливо від прокручування в основі гайки натяжка фіксується шпонкою, люфт вибирається круглими шліцеву гайками. В такому разі впринципі має працювати

, Igor_ua написав:

Буду пробовать резцом. Вот коструктив пока до сих пор и не понял.

Лінивий ви, кажу ж, подивіться в паспорт

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Для лінивих

IMG_20180215_185529.jpg

IMG_20180215_185537.jpg

Все як я і думав

Мабуть з часом також собі зроблю цю частину)

Там просто токарна робота, за винятком пазів

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Володимир Фещук сказал:

 

Лінивий ви, кажу ж, подивіться в паспорт

Смотрел я на эту картинку в паспорте, но ничего не понял. По идее круглые гайки просто отодвигают деталь №4 от основного корпуса гайки и за щет этого уходит люфт.

1 час назад, viksel сказал:

Бувший власник порахував що друга половина зайва:D

У него наемный токарь на нем работал. Это объясняет ситуацию.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Igor_ua написав:

Смотрел я на эту картинку в паспорте, но ничего не понял. По идее круглые гайки просто отодвигают деталь №4 от основного корпуса гайки и за щет этого уходит люфт.

У него наемный токарь на нем работал. Это объясняет ситуацию.

Все вірно. Але обов'язково повинна бути шпонка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В Росії таку штучку можна навіть купити....https://td-zks.ru/p73643978-gajka-regulirovochnaya-vintu.html хоча в інтернеті все можна,лиш би до діла не доходило :D

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Igor_ua написав:

Буду пробовать резцом

Потрібен ще один станок з 4 кулачковим патроном або планшайбою.Недостаючу частину виготовити завчасно,затиснути гайку вставити гвинт і відцентрувати по гвинту.Різцем намацати всередині різьбу,вставити другу частину і починати різати.Теоретично реально,ускладнюється тим що різьба ліва і різець напевно захоче витягувати втулку на шпонці....треба пробувати,велика ймовірність до все діло запороти.

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, viksel написав:

Потрібен ще один станок з 4 кулачковим патроном або планшайбою.Недостаючу частину виготовити завчасно,затиснути гайку вставити гвинт і відцентрувати по гвинту.Різцем намацати всередині різьбу,вставити другу частину і починати різати.Теоретично реально,ускладнюється тим що різьба ліва.

Виставитись можна і індикатором по внутрішній поверхні основної частини гайки.

Ліва різьба - це не ніяке не ускладнення. Ускладнення полягає ти в тому, що швидше за все там не вдасться зробити канавку для заходу різця, бо напевно це надто ослабить деталь. Хоча можливо і вийде - тоді взагалі без проблем

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, viksel сказал:

Потрібен ще один станок з 4 кулачковим патроном або планшайбою.Недостаючу частину виготовити завчасно,затиснути гайку вставити гвинт і відцентрувати по гвинту.Різцем намацати всередині різьбу,вставити другу частину і починати різати.Теоретично реально,ускладнюється тим що різьба ліва.

Доброго вечора . щось у вас все надто складно . Другу половинку гайки точіть окремо за одну установку . посадку прослабте на 0.01мм . Після того вкручуєте виготовлену половинку гайки по гвинтови до упору і знаходите місце де має бути шпонка.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Але простіше зробити так, як передбачено заводом виробником. Не потрібно ще одного верстату, чи устаткування додатково. Просто робите на своєму верстаті гайку. А струганути паш шпонки в бронзі можна і на токарному

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, grek-y написав:

Доброго вечора . щось у вас все надто складно . Другу половинку гайки точіть окремо за одну установку . посадку прослабте на 0.01мм . Після того вкручуєте виготовлену половинку гайки по гвинтови до упору і знаходите місце де має бути шпонка.

І вам доброго. Можна і так,тим більше що основна гайка розбита і всі несоосності скомпенсуються,але тут я бачив в станках 65 року мікрони шукають:D то вже думаю треба як на заводі робили.Цю гайку напевно сверлили і різали за одну установку в зборі.Як на мене я б там взагалі швп поставив.

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не думаю що на заводі так ускладнювали собі життя . В умовах масового виробнитства дві половинки виготовлялись окремо. Це моя думка . Недавно виготовляв таку гайку на нгф все працює. Якщо будете робити так як вирішили візміть до уваги що при нарізанні різьби будуть немалі нагрузки на деталь іі може витягнути або вирвати з основноі гайки тим більше що різьба ліва.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, grek-y написав:

може витягнути або вирвати з основноі гайки тим більше що різьба ліва

Я коли чистив свою гайку то частини гайок що стикуються всередині були без ніяких фасок,з чого зробив висновок що сверлилось і різалось за раз.Щоб втулку не витягувало то заготовку обернути і різати на втулку.Хоча ваш спосіб найпростіший і найбезпечніший.

Змінено користувачем viksel
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 час назад, viksel сказал:

Потрібен ще один станок з 4 кулачковим патроном або планшайбою.Недостаючу частину виготовити завчасно,затиснути гайку вставити гвинт і відцентрувати по гвинту.Різцем намацати всередині різьбу,вставити другу частину і починати різати.Теоретично реально,ускладнюється тим що різьба ліва і різець напевно захоче витягувати втулку на шпонці....треба пробувати,велика ймовірність до все діло запороти.

Это Вы сильно перемудрили.

 

11 час назад, grek-y сказал:

Доброго вечора . щось у вас все надто складно . Другу половинку гайки точіть окремо за одну установку . посадку прослабте на 0.01мм . Після того вкручуєте виготовлену половинку гайки по гвинтови до упору і знаходите місце де має бути шпонка.

Полностью согласен.

 

10 часов назад, viksel сказал:

І вам доброго. Можна і так,тим більше що основна гайка розбита і всі несоосності скомпенсуються,але тут я бачив в станках 65 року мікрони шукають:D то вже думаю треба як на заводі робили.Цю гайку напевно сверлили і різали за одну установку в зборі.Як на мене я б там взагалі швп поставив.

Кто Вам сказал что основная гайка разбита? В состоянии (как есть) тоесть без выборки люфта на гайке, у меня люфт на лимбе до одного деления.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку