Reiter

Прямокутні направляючі для станків

8 повідомлень у цій темі

Планую для себе декілька саморобних станочків (токарні, фрезерні). Планую давно, а до зборки поки далеко. Стягую детальки потихеньку.

 

Заводські верстати теж планую придбати, тому тапками не кидайтесь :)

 

Саморобки більше для душі. Хочеться зробити і все тут. Але зробити хочеться якісно.

 

Деталей і металу трохи назбирав. Однозначно визначився що будуть прямокутні (пласкі) направляючі. Як на багатьох токарних і фрезерних. Як імпортних так і наших (МС 03, МС 61).

Вважаю їх нічим не гіршими за ластохвіст чи призму, при цьому легші в обробці, особливо "на колінці" :)

 

Тепер ближче до суті що б хотілось обговорити.

 

Що краще: використати в якості направляючих ножі гільйотин чи виготовляти з нуля?

 

Доступні обидва варіанти.

 

Ножі мають перевагу в тому, що закалені і шліфовані. Але разом з тим важко свердлити і шабер не візьме. Але чи треба, якщо вони й так шліфовані?

 

Саморобні направляючі мають перевагу в тому, що легко свердлити і шабрити. Також плюс в тому, що можна зробити значно товщими ніж ножі. 30 - 35 мм. Але треба фрезерувати і шліфувати. Не матимуть закалки.

 

Але чи потрібна закалка? В усіх парах тертя планую прокладки з текстоліту чи бронзи(латуні).

 

Ось таке питання мене турбує. Хотілося б для себе визначитись. Щоб знати що зтягувати далі: заготовки зі сталі чи ножі? :)

 

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я би ножі від гільотіни не чипав. Вони якісно шліфовані, мають точність подібну до лекальних лінійок. 

Моя думка така: ножі використати для шабрування сталевих напрямних.

Річ у тім , що я і сам стою перед подібною потребою і маю ніж гільотіни (1 м 44см).

В якості напрамних думаю використати металопрокат. Він твердіший за чавун, піддається корекції шабером і має розмай форм. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я вважаю що ножі з гільотин вам додадуть тільки клопоту, деякі з ніх ви вже описали. Саморобні виграють тим що ви під себе їх проєктуєте, тому можете закласти розмір який вам потрібен а ножі в деяких випадках затонкі будуть в деяких затовсті от сиди і думай. Те що саморобки не гартовані то зараз масса материалів накладних можна використати і при зносі просто міняти напрявляючі то залишаться цілі.

Ну ножі при зборці все одно не виставите в парі ідеально все одно пришабрювати треба, тому й тут ви самі собі відплвіли.

Ну і не відкидайте варіант профільніх направляючих кочення, хоч і дорогі але можуть спростити вам роботу.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Саша написав:

Я би ножі від гільотіни не чипав. Вони якісно шліфовані, мають точність подібну до лекальних лінійок. 

Моя думка така: ножі використати для шабрування сталевих напрямних.

Річ у тім , що я і сам стою перед подібною потребою і маю ніж гільотіни (1 м 44см).

В якості напрамних думаю використати металопрокат. Він твердіший за чавун, піддається корекції шабером і має розмай форм. 

Використовую в якості лінійки направляючу від совкового "графостроителя". Приблизно 1500 мм. В принципі той же ніж.

 

Саме через те, що ножі шліфовані доволі точно і зазартовані і дивлюсь на них як на потенційні направляючі.

 

Разом з тим притяг з металолому 2 шматки сталі 870х125х35. Теж хороші заготовки під направляючі. Мають свої плюси і мінуси про які писав вище.

 

Тепер думаю що надалі "тягти" в гараж. Заготовки чи готові ножі. І те і інше коштує грошей. Тому хочу точно визначитись що буду використовувати в якості направляючих....

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Острозуб написав:

Я вважаю що ножі з гільотин вам додадуть тільки клопоту, деякі з ніх ви вже описали. Саморобні виграють тим що ви під себе їх проєктуєте, тому можете закласти розмір який вам потрібен а ножі в деяких випадках затонкі будуть в деяких затовсті от сиди і думай. Те що саморобки не гартовані то зараз масса материалів накладних можна використати і при зносі просто міняти напрявляючі то залишаться цілі.

Ну ножі при зборці все одно не виставите в парі ідеально все одно пришабрювати треба, тому й тут ви самі собі відплвіли.

Ну і не відкидайте варіант профільніх направляючих кочення, хоч і дорогі але можуть спростити вам роботу.

Дякую за пораду :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Хороший вариант это готовая основа - какие-то плиты, столы с металлолома и направляющие от чпу тематики - валы либо рельсы. Но дорого.

Можете посмотреть на моем ютуб-канале самодельный фрезерный, все перемещения сделаны на плоских плитах УСП.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ножі для гільотини не дуже прямі - по одному напрямку мало жорсткості, при шліфуванні на магнітній плиті прогинається.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дякую всім. Тепер визначився остаточно :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку