savelich

Відрізний токарний різець

32 повідомлення у цій темі

Мабудь кожен токар погодиться, що одна з проблемних операцій при токарних роботах - відрізання деталі. Скільки зломано тих відрізних різців?... Соромно згадувати... 

Ото ж зробив собі пару відрізних різців під різні розміри "радянських"  лез з самокалу Р6М5, які досі доволі часто можна купити на "барахолці" і часом по досить доступній ціні. 

Конструкція повинна бути зрозуміла з фотографій. В якості заготовок використав старі зношені різці, всі роботи виконував на фрезерному та свердлильному верстатах. При прорізання паза під змінну пластину в корпусі різця треба залишити кілка десятих зазору між корпусом і прижимною планкою, щоб остаточне закріплення пластини відбувалося при затисканні різця в різцедерждці. Різець може бути як правим, так і лівим - залежно від того, з якої сторони вставлена відрізна пластина. Гвинти потрібні, щоб дежати вкупі корпус і прижимну планку й закручені не до упору, а з зазором, щоб можна було легко вставляти й переміщати на потрібну довжину відрізну пластину. Головки гвинтів утоплені в корпус, щоб не заважали зажимати різець в різцедержці. 

Вийшло дуже зручно й надійно, якщо хтось ще не має такого різця - рекомендую зробити...

DSCN0361.JPG

DSCN0363.JPG

DSCN0358 (2).JPG

4

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Трохи складно та непрактично.

При відрізанні різець має бути найближче до кулачків, тому не повинно бути перешкод для наближення.IMG_20170615_135346.jpg

Крім пластин з саморіжучої сталі можна використовувати смуги з пили по дереву. Там, як правило, використовується твердий сплав ВК20, деколи ВК8. Вони досить міцні та непогано ріжуть. Заточування не є проблемою. З пилки можна одержати гарний пучок різців. Додатково ріжу дискові фрези з швидкоріжучої сталі. Робив різець для верстата EMU200, та зараз використовую на ИТ-1М. З вказаних заготовок вже маю такий комплект різців: відрізні, канавкові з різними радіусами при вершині (потрібно було робити такий за кресленням), різьбовий, різець по гумі. Висота пластин, що використовуються на цій державці - 12 мм. Краще, коли опора різцетримача трохи висунута вперед - так підвищується жорсткість. Пластинки сидять на імпровізованому ластівковому хвості.

І чого це відрізання стало складною операцією? Улюблена. Та для успішного відрізання за верстатом необхідно доглядати.

Заготовки з пилки мають один безсумнівний плюс: їх не шкода переточувати під потреби, бо використовується брачна пила.

Мої старі відео з відрізання. Зараз ще легше виходить 900 об/хв, діаметри та параметри різця на відео. Сталь, орієнтовно, 35. Оброблється просто відмінно.

 

 

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

як вам така оправка для різця ? 
(фото з інтернету)
maxresdefault.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

До тої конструкції, що виклав вище, дійшов через подібну вашій. Ця нова, як на мене, зручніша й не така вже й складна. "Дерев*яних" пилок, щоб з них робити відрізні пластинине не маю, але маю досить відрізних пластин заводського виготовлення, то ж під них і зробив собі різець, бо мені так зручніше. 

А відрізаю вже не один десяток років, мабудь міг би і сам "кіно" зняти, але  за роботою ніколи... 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, SkosarV сказал:

як вам така оправка для різця ? 
(фото з інтернету)

Начебто, вона гасить вібрацію, та для цього маємо інші заходи. Або реверсне відрізання. Ефект той же. Або лікуємо верстат. Теж допомагає. Америкоси, для підвищення жорсткості, ставлять малу продольну під кутом. Супорт стає жорсткішим, начебто.

5 минут назад, savelich сказал:

До тої конструкції, що виклав вище, дійшов через подібну вашій. Ця нова, як на мене, зручніша й не така вже й складна. "Дерев*яних" пилок, щоб з них робити відрізні пластинине не маю, але маю досить відрізних пластин заводського виготовлення, то ж під них і зробив собі різець, бо мені так зручніше. 

Пилки можна надибати у деревообробників. Вони їх викидають, коли вилетіло пару зубців. Для різців не зашкодить, бо виживають найкращі пластини, без дефектів, та нормально припаяні.

7 минут назад, savelich сказал:

але маю досить відрізних пластин заводського виготовлення

Просто не маю можливості купити стільки, скільки потребує жаба. Та й пластини з швидкоріжучої сталі використовую лише тоді, коли змушений сильно зменшувати режими.

9 минут назад, savelich сказал:

А відрізаю вже не один десяток років, мабудь міг би і сам "кіно" зняти, але  за роботою ніколи... 

Та ладно. Мої коротенькі. Лівою ріжу, правою знімаю. Робив ще парочку відео про різьбу, бо дістали ру чипери, казали, що на ИТ-1М неможливо нарізати різьбу до упора, тому, що на ньому немає фрикционів. Різьби теж різав одною рукою. Дуже невдобно. Мозок не встигає і дивитись в камеру, направляти об'єктив, керувати верстатом. Щось та хотіло випасти з уваги.O.o

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Моя оправка под отрезные пластины.

050220182830.jpg

050220182831.jpg

050220182832.jpg

050220182833.jpg

050220182834.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, KOLIAN75 сказал:

Моя оправка под отрезные пластины.

050220182830.jpg

Не ризикнув робити з прямим пазом. Зробив імпровізований ластохвіст. Завдяки цьому пластини міцно тримаються і можна виконувати точіння та нарізання різьби такою оправкою.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, KOLIAN75 сказал:

Моя оправка под отрезные пластины.

Подібну робив на токарному. Без фрезерного.

Важливо таку закаляти бо не надовго хватита.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
38 минут назад, Bogdan сказал:

Подібну робив на токарному. Без фрезерного.

Важливо таку закаляти бо не надовго хватита.

Термообработал уже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
45 минут назад, 4post сказал:

Не ризикнув робити з прямим пазом. Зробив імпровізований ластохвіст. Завдяки цьому пластини міцно тримаються і можна виконувати точіння та нарізання різьби такою оправкою.

Данную оправку делал только под отрезку.Под все остальные цели в виде точения или нарезания резьбы,есть предназначенные для этого резцы.На практике-пластина держится хорошо,не сползает и не выпадает.А если пластина "сядет"или выкрошится,то и ластохвост не поможет от увода пластины в сторону.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 минуты назад, KOLIAN75 сказал:

На практике-пластина

Согласен. Я просто свою не закалил, в один вечер очень спешил... потом выбросил.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, SkosarV сказал:

як вам така оправка для різця ? 
(фото з інтернету)
maxresdefault.jpg

це "космоса" різець!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
12 минуты назад, KOLIAN75 сказал:

Под все остальные цели в виде точения или нарезания резьбы,есть предназначенные для этого резцы.

У Вас є різьбовий шириною 3мм? Чим вужчий різьбовик, тим легше його вивести або зупинити при нарізанні різьби впритул до високого бурта.

Деколи доводиться різати труби так, аби на відрізаній деталі  була проточка в розмір. Довжина труб 800 мм. В шпіндель не йде. Товщина стінки 2 мм, проходний лівий не йде - кулачки поруч. Відрізним з кутом в плані 100 град - легко.

Тому і кажу: даний різець - універсал, до якого легко підібрати вставку, є швидкоріжуча сталь, можна твердий сплав використати. Витратні, вставки, відносно безкоштовні, якщо не рахувати час, потрібний на порізку. Звичайно, красота, коли вставки вже готові, заводські, та якось їх шкода переточувати відрізну вставку на різьбовий або робити різні радіуси на вершинах, коли їх вимагає креслення.

Мені раз для замовлення, всього 5 деталей, довелось заточити, крім універсальних, 8 спеціальних різців. Потрібні були радіусні різних радіусів, канавкові з різним профілем, проходні з малою довжиною ріжучої кромки, різбові з малим місцем для виходу різби. З них 2 були для цієї державки. Непоганий вийшов виграш у часі.

19 минут назад, KOLIAN75 сказал:

А если пластина "сядет"или выкрошится,то и ластохвост не поможет от увода пластины в сторону.

Не в мому випадку - зробив 45 градусів. Приблизно. Виліт роблю мінімально доцільний. Різьбу ріжу впевнено. І, взагалі, що Ви робите на ІЖу, що аж швидкоріз кришиться?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, 4post написав:

Трохи складно та непрактично.

При відрізанні різець має бути найближче до кулачків, тому не повинно бути перешкод для наближення.IMG_20170615_135346.jpg

Крім пластин з саморіжучої сталі можна використовувати смуги з пили по дереву. Там, як правило, використовується твердий сплав ВК20, деколи ВК8. Вони досить міцні та непогано ріжуть. Заточування не є проблемою. З пилки можна одержати гарний пучок різців. Додатково ріжу дискові фрези з швидкоріжучої сталі. Робив різець для верстата EMU200, та зараз використовую на ИТ-1М. З вказаних заготовок вже маю такий комплект різців: відрізні, канавкові з різними радіусами при вершині (потрібно було робити такий за кресленням), різьбовий, різець по гумі. Висота пластин, що використовуються на цій державці - 12 мм. Краще, коли опора різцетримача трохи висунута вперед - так підвищується жорсткість. Пластинки сидять на імпровізованому ластівковому хвості.

І чого це відрізання стало складною операцією? Улюблена. Та для успішного відрізання за верстатом необхідно доглядати.

Заготовки з пилки мають один безсумнівний плюс: їх не шкода переточувати під потреби, бо використовується брачна пила.

Мої старі відео з відрізання. Зараз ще легше виходить 900 об/хв, діаметри та параметри різця на відео. Сталь, орієнтовно, 35. Оброблється просто відмінно.

 

 

абсолютно не згоден. не складно і практично. недовго робити таку оправку при наявності фрезера. і потреба різити впритул до кулачків - раз на рік, грубо-кажучи

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Покажу свою, сделал из того, что бог послал, но это не самое интересное. В этих отрезных пластинах (взял 10-к за не дорого) уже заточен профиль, и после следующих заточек резца, его режущая кромка опускается, так вот она с помощью винта я ее ставлю на место, может кому-то пригодится. Самокрепление резца конечно нужно закрепить лучше чем на фото, но то решаемо.

DSC01199_2.jpg

DSC01201_2.jpg

DSC01202_2.jpg

DSC01200_2.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Володимир Фещук сказал:

потреба різити впритул до кулачків - раз на рік, грубо-кажучи

В мене відрізання завжди проходить біля кулачків. Як виключення випадки, де це неможливо зробити, а саме:

- в разі використання групової обробки, коли нарізаються шайби.

- в разі, коли деталь чи заготовка з тих чи інших причин не дозволяє наблизитись до кулачків. Розрізання довгої заготовки навпіл. Підтримуєтсья центром.

- відео, що демонструють можливості верстата. Необхідно було "витиснути" з верстата по-максимуму.

Коли з металом складно, а є потреба виготовити щось таке... Раз різав блинчик діаметром 62 мм і висотою 20 мм таким чином, що в мене вийшли необхідні для регулювання варіатора верстата EMU200 2 готових шайби по 2 мм. Рахуйте, де проходив процес різання, якщо виточки в кулачках 2 шт: одна 3 мм великого діаметру, а друга 4 мм малого діаметру, в неї затискалась заготовка. Другий різ був десь на 1-1,5 мм від патрону.

Інший випадок, вчорашній, це порізка шпильки М6 на гвинтики. На яку відстань від кулачків краще відвести відрізний? На 15 мм? На 20? Чи на 2-3?

Крім того, коли відрізний йде біля самого патрону, то зусилля на шпинделі найменші.

6 часов назад, Виктор Смирнов сказал:

Покажу свою, сделал из того, что бог послал, но это не самое интересное. В этих отрезных пластинах (взял 10-к за не дорого) уже заточен профиль, и после следующих заточек резца, его режущая кромка опускается, так вот она с помощью винта я ее ставлю на место, может кому-то пригодится. Самокрепление резца конечно нужно закрепить лучше чем на фото, но то решаемо.

DSC01199_2.jpg

Різцетримач бомба. Та, бачив, під центральний гвинт встановлюють пружину, для того, аби не було потреби тримати прижим при встановленні різця.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добавлю. Недавно придбав парочку красавців, які дозволяють працювати під самими кулачками. ЧПК-шні.

36-jP-9O2Fo.jpg

Мають бути Т15К6. Довжина якраз для різцетримача ИТ-1М.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
42 минуты назад, 4post сказал:

Добавлю. Недавно придбав парочку красавців, які дозволяють працювати під самими кулачками. ЧПК-шні.

36-jP-9O2Fo.jpg

Мають бути Т15К6. Довжина якраз для різцетримача ИТ-1М.

Як на мене, сплав Т15К6 - то самий невдалий, хоча й самий розповсюджений на бувшому совковому просторі. Має звичку колотися при першій нагоді. Т5К10, наприклад, набагато кращий. Для не надто твердої сталі різець зі змінними самокальними пластинами - самий оптимальний варіант. А різець, що на фото дійсно  цікавий. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 часов назад, KOLIAN75 сказал:

А если пластина "сядет"или выкрошится,то и ластохвост не поможет от увода пластины в сторону.

9 часов назад, 4post сказал:

 

 взагалі, що Ви робите на ІЖу, що аж швидкоріз кришиться?

Я работаю острыми резцами,и станок берегу.Я этими словами хотел сказать,что если резец острый и правильно заточен,то оправка и без ластохваста  держит пластину отлично.

 

1 час назад, 4post сказал:

В мене відрізання завжди проходить біля кулачків.

Считаю,это правильная привычка.

 

9 часов назад, 4post сказал:

У Вас є різьбовий шириною 3мм? Чим вужчий різьбовик, тим легше його вивести або зупинити при нарізанні різьби впритул до високого бурта.

Деколи доводиться різати труби так, аби на відрізаній деталі  була проточка в розмір. Довжина труб 800 мм. В шпіндель не йде. Товщина стінки 2 мм, проходний лівий не йде - кулачки поруч. Відрізним з кутом в плані 100 град - легко.

Тому і кажу: даний різець - універсал, до якого легко підібрати вставку, є швидкоріжуча сталь, можна твердий сплав використати. Витратні, вставки, відносно безкоштовні, якщо не рахувати час, потрібний на порізку. Звичайно, красота, коли вставки вже готові, заводські, та якось їх шкода переточувати відрізну вставку на різьбовий або робити різні радіуси на вершинах, коли їх вимагає креслення.

Мені раз для замовлення, всього 5 деталей, довелось заточити, крім універсальних, 8 спеціальних різців. Потрібні були радіусні різних радіусів, канавкові з різним профілем, проходні з малою довжиною ріжучої кромки, різбові з малим місцем для виходу різби. З них 2 були для цієї державки. Непоганий вийшов виграш у часі.

Не в мому випадку - зробив 45 градусів. Приблизно. Виліт роблю мінімально доцільний. Різьбу ріжу впевнено. 

Я работаю токарем в службе,дай Бог,уже лет 25,поэтому в основном,взгляд на разнообразные приемы у меня уже сформировался давно,но конечно же продолжаю постоянно открывать для себя что то новое.Поэтому считаю,для себя правильным,что резец должен быть по возможности  максимально  жестким,особенно,если это резец для мелких работ.Поэтому,у меня есть много кусков быстрореза,рапида,в общем- куски протяжек,которые как раз и идут на изготовление разного рода необходимых резцов.По этой отрезной оправке-ну конечно же,вылет я так же делаю только чтоб хватило отрезать конкретную деталь,а в случае с глубоким резом,то и несколько раз лучше выдвинуть пластину,чем сразу устанавливать необходимый вылет.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 минут назад, KOLIAN75 сказал:

оправка и без ластохваста  держит пластину отлично.

Мені дуже везе, то свисток без дірки, то акула глуха...

Тому краще "пєрєбдеть", за словами Леся Подрев'янського.

Та й  без ластохвоста не можна використати додаткові опції.

1 час назад, savelich сказал:

Як на мене, сплав Т15К6 - то самий невдалий, хоча й самий розповсюджений на бувшому совковому просторі. Має звичку колотися при першій нагоді. Т5К10, наприклад, набагато кращий. Для не надто твердої сталі різець зі змінними самокальними пластинами - самий оптимальний варіант.

Отут більшість помиляється.

Просто в СРСР інструмент був ганебної якості. А Т15К6 дуже схильний до утворення тріщин. При пайці необхідно повільно нагрівати та охолоджувати різець з пластиною.

Ще, при заточуванні необхідно завжди робити зміцнюючу фаску, тому, що в Т15К6 невелика міцність, тому без фаски він кришиться.

Т5К10 дійсно дозволяє працювати в більш жорстких режимах. Та в нього невелика стійкість. Тупиться на порядок швидше за Т15К6.

Ну, бистроріз - то лише для неспішних режимів, або при необхідності якогось ексклюзиву, наприклад якусь канавку, фасонну поверхню.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 година назад, 4post написав:

Добавлю. Недавно придбав парочку красавців, які дозволяють працювати під самими кулачками. ЧПК-шні.

36-jP-9O2Fo.jpg

Мають бути Т15К6. Довжина якраз для різцетримача ИТ-1М.

це різець під револьверний патрон до токарного з ЧПК
цей скос що зліва зверху по ньому іде зажим. Я такими користуюсь на роботі дуже часто.
правда Т15К6 в цьому виконанні більше як канавочний, ним можна працювати тільки на великих обертах, ніяк не зрівняти з Т5К10, при малих швидкостях різання передня кромка швидко притирається, тому різання необхідно робити на режимах приближених до утворення наросту, і ефективність від нього буде найкраща.
А в ручному використанні не буде такої плавності і швидкості, тому краще використовувати інші сплави для відрізання.
В мене є ще такі самі різьбові. Для прикладу різьба М20 нарізається на 600...800 об/хв (залежно від сталі), на меньших обертах також передня кромка швидко притирається і закруглюється.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 минут назад, Allden13 сказал:

А в ручному використанні не буде такої плавності і швидкості, тому краще використовувати інші сплави для відрізання.

В мене буде. Відео з відрізки спочатку поста. Немає в мене малих швидкостей різання.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, 4post написав:

В мене буде. Відео з відрізки спочатку поста. Немає в мене малих швидкостей різання.

Бачив, гарно виходить. Видно що рука набита.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, Allden13 сказал:

Видно що рука набита.

Верстат підтягнутий. Метал добрий. Різець паяв сам. Геометрію різця знайшов вдалу. Головне не боятись.

Попершу люди шугаються, коли ріжу, а потім їх попускає, бо бачать, що все під контролем.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку