Iгрек

Програмування та програматори для мікросхем

124 повідомлення у цій темі

Автор не особо в теме. Ему нужно прошить 3 микрухи для самодельного частотника "Восьмикрут", а вы ему советуете программатор за 50 баксов. 

12 минуты назад, Station сказал:

Если вам на эксперименты и играться, могу поменять на очень хорошую бутылку пива 

Как по мне для автора темы это лучший вариант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Не займайтесь мазохізмом , купіть готовий PICKIT2 або PICKIT3 працює через USB з всією серією PICxxFxxx , не потребє зовнішнього блока живлення , дозволяє працювати з MPLAB IDE не випаюючи контролер зі схеми , і коштує як пляшка більш-менш пристойного пійла .

А об коніпрог ламали зуби і більш досвідчені спеціалісти ( то робить то не робить , то робить але не так .... )

Змінено користувачем robo-new
3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Если речь идет про три микрухи PIC16F628 с известной прошивкой, я вам их прошью. Ничего покупать не надо.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На радиорынке, и Пик купишь, и прошьют.

Файлик с прошивкой с прошивкой с собой возьми, на флешке.

Это ежели одноразово.

А если партию,  там обговори.

Мож прогер и не понадобится....

Или хочется в дебри..?

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Slesh_ сказал:

а вы ему советуете программатор за 50 баксов. 

Та ладно! У меня есть JTAG от одной известной конторы за 700...
Деньги - брызги. Главное - удовольствие от процесса. Его ничем не заменишь :)

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Quercus написав:

Якщо хочеться погратись - можна робити саморобні програматори. Я цим займався у древні часи. Це маханина, потрібно мати COM-LPT порти, або перехідники, потім гадати чому воно не працює... Отже: якщо вам потрібно один раз, то воно того не вартує!

 

Зараз вже продають "чайники" готові PICKit-3,-4 які, як вони запевняють, програмують майже в автоматичному режимі цю серію мікроконтролерів. На відміну від перших КІТів, де потрібно було спочатку прошивати власний контролер в програматорі. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Quercus написав:

Але якщо ви хочете починати ЗАРАЗ, я не знаю, чи є зміст бавитися з восьмибітними контроллерами? Це вже трохи вчорашній день...

 

Все залежить від застосування. Я смартфон чи планшет поки "ваяти" не збираюсь ))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Station написав:

Я пользуюсь Юнипрогом, он перекрывает почти все PICи пару лет давности, могу залить Вам вашу прошивку, фьюзы и все что Вам надо. Программатор лучший в профессиональных. Если вам на эксперименты и играться, могу поменять на очень хорошую бутылку пива "Понипрог" в законченом виде с встроенным блоком питания для программирования, делал лет 10 назад, под пики, как у них изменился софт не знаю, скачайте посмотрите есть ваша микросхема. Территориально, с переименованием московского моста в северный, стал хранителем севера.

 

Зараз в мене ще стадія комплектування "залізом". Згодом обов"язково звернусь або за консультативною допомогою, або...

 

Як Ваша думка, що до використання мікросхем і транзисторів з Аліекспрес? Звісно, якщо не брати  до уваги самі "галімі", вибирати більш-менш "брендові", з маркуваннями і т.д.

Різниця в ціні між "фірмовими", представленими у нас досить суттєва. 

Варто?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Station написав:

микрухи PIC16F628

Планую 16F648. Потім ще треба буде залочити 16Ф630 і 16Ф675. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 годин назад, Одессит написав:

Та ладно! У меня есть JTAG от одной известной конторы за 700...
Деньги - брызги. Главное - удовольствие от процесса. Его ничем не заменишь :)

 

Це якщо професійно з дня в день програмуванням займатись. Я так розумію, якщо я насмілюсь сам програмувати, то мені КІТ-3 хватить по самі вуха. Зараз більша для мене дилема транзистори, електроліти і мікросхеми варто замовляти на Алі? Мілюзгу на кшталт резисторів, малих кондьорів, діодів... вже купив в вихідні в Києві. Блок живл. на 24 В теж поки думаю, що краще і простіше....

 

Одним словом, починаю "програмувати" з набору деталей ))) Просто, щоб до кінця уявити весь процес і всі підводні камені, які можуть спіткати. 

 Звісно, надіюсь на допомогу і поради форумчан ) 

 

18 годин назад, UR3UB написав:

На радиорынке, и Пик купишь, и прошьют.

Файлик с прошивкой с прошивкой с собой возьми, на флешке.

Это ежели одноразово.

А если партию,  там обговори.

Мож прогер и не понадобится....

Или хочется в дебри..?

 

Це на Кар.дачах? Де саме (номерок)?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Ігрек сказал:

Зараз більша для мене дилема транзистори, електроліти і мікросхеми варто замовляти на Алі?

Это зависит от объёмов и разницы в цене. Пока нет конкретики, что именно вам нужно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, robo-new написав:

Не займайтесь мазохізмом , купіть готовий PICKIT2 або PICKIT3 працює через USB з всією серією PICxxFxxx , не потребє зовнішнього блока живлення , дозволяє працювати з MPLAB IDE не випаюючи контролер зі схеми , і коштує як пляшка більш-менш пристойного пійла .

 

Згоден. Не можу зрозуміти ці програми ставляться в Віндовсі чи ....? На сайті Мікролаб вчора ввечері перечитував все майже до кінця, не зрозумів алгоритм моїх дій з момента втикання шнурів в роз"єми. Здається в РІК-3 автоматично ставиться прошивка чи я помиляюсь?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Одессит написав:

Это зависит от объёмов и разницы в цене. Пока нет конкретики, что именно вам нужно.

Наприклад, IGBT IRG4PH50UD в нас коштує 140-150грн/шт на Алі більш менш пристойні на вигляд, "брендові" 13,5-15$/десяток з доставкою. "Безлікі" взагалі можна знайти за 10-11$ десяток.

 Ну і так далі і з мікроконтролерами, кондьорами..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

На сайті Мікролаб

Краще на Мікрочіпі 

 

, Ігрек написав:

Здається в РІК-3 автоматично ставиться прошивка

Сам програматор вже прошитий , а шлях до прошивки, котру збираєтесь зашити в РІС, звичайно потрібно вказати

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, robo-new написав:

Краще на Мікрочіпі 

 

Дякую за посилання, ознайомлюсь згодом. Зараз треба працювати ) 

, robo-new написав:

а шлях до прошивки, 

Це тобто в якій папці в мене буде збережена программа?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ігрек сказал:

Наприклад, IGBT IRG4PH50UD в нас коштує 140-150грн/шт на Алі більш менш пристойні на вигляд, "брендові" 13,5-15$/десяток з доставкою. "Безлікі" взагалі можна знайти за 10-11$ десяток.

 Ну і так далі і з мікроконтролерами, кондьорами..

Собирал неоднократно такой частотник. Силовые ключи брал на али у разных продавцов. Как по мне все что там есть это откровенный "перемаркер". Если перемерять толщину деталей и сверится с даташитом это подтверждается. Те транзисторы что подороже все рабочие были, в тех что подешевле довольно много брака. Из сложившейся ситуации выхожу установкой двух ключей в паралель, пока работают, вопросов нет. 

 

Змінено користувачем Slesh_
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
55 минут назад, Ігрек сказал:

Це тобто в якій папці в мене буде збережена программа?

Если покупать на этот частотник всю комплектуху, платы делать на заказ и собирать все это без опыта, то дешевле купить готовый частотник и закрыть вопрос. Если вопрос в приобретении опыта, тогда удачи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ігрек сказал:

Наприклад, IGBT IRG4PH50UD в нас коштує 140-150грн/шт

Если все таки будете собирать посмотрите здесь http://www.kosmodrom.com.ua , почти в 2 раза дешевле.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

Все залежить від застосування. Я смартфон чи планшет поки "ваяти" не збираюсь

Безперечно. 8-бітні контроллери живі. Вони набагато простіші у використанні, немає стільки "підводних каменів" .Напрацьована гігантська база пристроїв, інструментів і бібліотек.

Проте радикально потужніший 32 бітний контроллер коштує стільки ж. І там перемноження двох чисел з плаваючою комою може зайняти кілька тактів, а не 1000000000 тактів як у 8-бітному (утрірую). Але проблема у тому що його не освоїш з нуля за місяць чи два.

 

, Ігрек написав:

Зараз більша для мене дилема транзистори, електроліти і мікросхеми варто замовляти на Алі?

Немає однозначної відповіді на це питання. Я беру і тут і там. Кажуть, на Алі можна нарватись на неробочі деталі, але особисто я не стикався. Деколи там можна купити таке чого до нас просто не везуть. Проте ХАЛЯВА там не так вже часто трапляється. Уважно аналізуйте ціни. Часом ціна за 10 штук може бути утричі більша ніж ціна за штуку і т.п. Купувати набори резисторів та конденсаторів заледве чи має сенс. Більшість залишиться невикористане, а ходові номінали навпаки швидко закінчаться.

 

Магазинів є масса. Я користуюсь зрідка оцим https://www.rcscomponents.kiev.ua/      (тільки прошу не подумайте що це реклама :) )

Там є РЕАЛЬНИЙ зручний онлайн-каталог - можна спокійно вибрати удома, і прийти у магазин з готовим списком і не довго мучити себе, продавця та інших покупців.

 

Ходові недорогі загальновідомі деталі (типу діода 1N4148) варто взяти гуртом про запас де подешевше

А багато можна випаяти зі старих плат, куплених за безцінь або знайдених на смітнику! :10pk00001:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На алі не варто купляти силову електроніку, типу мосфетів і IGBT.  Особливо коли вони набагато дешевші ніж нормальна ціна. Такі лоти - зазвичай підробка. 

Електроліти я не купляв, бо мені їх 100 штук не потрібно, я краще куплю нормальні у наших магазинах.

Прості діоди, світлодіоди для індикаціх,малопотужні транзистори, СМД резистори - брав на алі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Постоянно покупаю запчасти на Али, проблем не возникало. Где вы думаете берут все остальные продаваны. Главное смотреть не только на цену, а и на рейтинг. Из украинских неплохих уже был упомянут rc components, ЧП Ворон, Космодром немного дороговат. Кардачи это особый гадюшник, беру там только если уж очень срочно.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Ігрек написав:

тобто в якій папці в мене буде збережена программа?

давайте спочатку з термінами визначимося :

програма -  текст  на будь-якій мові програмування, який може бути прочитаний людиною. Транслюється в виконуваний код за допомогою програми компілятора . В результаті компілятор створює *.bin файл тобто послідовність команд мікроконтролера або *.hex файл , фактично той же *.bin файл але з контрольними сумами та іншою службовою інформацією . Саме файл *.bin або *.hex потрібно згодувати програматору .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
29 минут назад, DimonDSS сказал:

 

30 минут назад, DimonDSS сказал:

На алі не варто купляти силову електроніку, типу мосфетів і IGBT.  Особливо коли вони набагато дешевші ніж нормальна ціна. Такі лоти - зазвичай підробка. 

Електроліти я не купляв, бо мені їх 100 штук не потрібно, я краще куплю нормальні у наших магазинах.

Прості діоди, світлодіоди для індикаціх,малопотужні транзистори, СМД резистори - брав на алі.

 

По поводу программатора для восьмикрута, там схема простого программатора есть в папке со схемой самого частотника. А в плане деталей, сделал для себя несколько таких частотников и все комплектующие кроме оптодрайверов (они должны быть с одинаковыми параметрами) брал на Али. Конденсаторы и силовые драйвера с Али зарекомендовали себя очень хорошо. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 05.03.2018 в 12:27, Ігрек сказал:

Створив цю тему так як зіштовхнувся з відсутністю на форумі інформації по створенню саморобних програматорів. Є необхідність в прошивці мікросхеми серії PIC16F6***.  

Вітаю шановні!
Певний час тому, також вибирав програматор для піків, зупинився на виготовленні PicKit2 та й не шкодую.
Даний програматор доволі простий в користуванні та значно функціональний. Має певні захисти від пустити чарівний димок, як
власний так і програмуємого контролера, через недосвідченість користувача. Звісно PicKit3 краще, але другим наразі є
можливість прошивати авр-контролери за допомогою avrdudeshell (при чому значно ефективніше за більшість саморобних
програматорів для авр в різних віндовсах). Якщо придбаєте готовий програматор, то його прошивати не потрібно, він буде
готовий до використання, коли ж бажаєте доповнити досвід самостійним виготовленням, то другий піккіт потрібно шити один раз
іншим програматором, надалі оновлювати програму можна через юсб, за третій не в курсі.  Для прошивки Pic-ів використовую
фірмову PICkit 2 programmer, встановлюється на багато версій віндовс. Під'єднується програматор із програмуємим чіпом,
запускається програма, далі імпортується файл прошивки, вибирається сімейство до якого належить чіп і записується на нього,
якщо щось під'єднано неправильно, програма про це напише, у випадку помилок програмування (прошивки) програма також
повідомить про це. Є багато інформації про сам програматор та роботу з ним один  два  три   чотири
 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ОлександрS сказал:

А в плане деталей, сделал для себя несколько таких частотников и все комплектующие кроме оптодрайверов (они должны быть с одинаковыми параметрами) брал на Али

Ну у меня есть знакомый, который ремонтом инверторов занимается, он мне показывал какие экземпляры ему с али приходили. То мосфеты, которые почему то выстреливали при половинной мощности нагрузки - проверка китайским тестером радиокомпонентов показало подозрительно низкую емкость затвора по сравнению с даташитом.  Расколупав оригинальный транзистор и эти - все стало на места - кристалл вдвое меньший. То есть тупо подделка/перемаркировка.

Были и хорошие, только вот он у этого продавца потом заказал партию - пришла хрень.

Короче говоря - лотерея.  Ну логично подумать - как транзистор который у производителя стоит 5 баксов, может стоить 1 бакс у китайцев?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку