bogdan1983

Саморобний великий токарний станок

197 повідомлень у цій темі

Колись на старому чіпі було обговорення в якійсь темі про те, що навіть товсті чавунні ребра в ПБ гнуться, що призводить до шпіндельних відхилень. Наскільки то правда в мене не питайте... Будову ПБ цього станка не знаю, але після погляду на ваше фото можу припустити, що так позбуваються нерівномірної виробітки шестірень і самого валу. У вала довга його частина висить між опорами, тому по центру воно може і гуляло б, нерівномірно стираючись.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 минут назад, Curandero сказал:

Колись на старому чіпі було обговорення в якійсь темі про те, що навіть товсті чавунні ребра в ПБ гнуться, що призводить до шпіндельних відхилень. Наскільки то правда в мене не питайте... Будову ПБ цього станка не знаю, але після погляду на ваше фото можу припустити, що так позбуваються нерівномірної виробітки шестірень і самого валу. У вала довга його частина висить між опорами, тому по центру воно може і гуляло б, нерівномірно стираючись.

Значить попробую робити як було із заводу

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

При нарізанні різьби люфт шестерень нехтуеться, так як різьба ріжеться в одну сторону. З розмиканням чи без розмикання маточної гайки. Впливає ільки нерівномірна виробітка різьбового валу та станини. На ділі, просажена станина та вал у к 62 на довжині 20 міліметрів ролі не грає. Це до тих товаришів, що люблять на пальцях ловити "сотки"

Якшо Вам потрібно виготовити різьбовий вал довжиною метр і більше, тоді вам потрібен станок без виробітки вала та станини

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні ампула прийшла для рівня, ціна поділки 0,1 мм на 1 м

IMG_20180327_194211.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Залив вчора станину. З наступного тижня можна починити шабрити

IMG_20180330_183551.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Чем заливали?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Пісок і цемент 1 : 1

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
26 минут назад, bogdan1983 сказал:

Пісок і цемент 1 : 1

Не треснет? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Думаю що ні, я всередині арматуру ще давав

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Богдане щасти вам .Жалкую, що не вспів прочитати ваше повідомлення раніше, де що підказав би. Я якщо буду робити  бетон то, буду обов'язково додавати гравій, по друге , якщо на воді , то у воду додавати клей ПВА Д-3 або ПВА Д-4 до консистенціі коров'ячого молока, це столярні клея для деревени ,а по трете, треба купити стеклоткань порізати на квадрати 5х5 або 7х7 см й усі квадрати розпустити на нитки .А нитки замісити разом з бетоном це називаеться АРМОБЕТОН. Він посилюеться цими нитками ,але я подивився на вашу конструкцію вам ниток треба 2-3 відра (може менше) . Стеклоткань треба брати конструкціонну (без пропитки парафином) .Коли це все виконати, я вважаю що бетон буде міцний й не буде лопатися .Ще арматуру треба було покрасити молотковой ємалью. Ще основне, майже саме основне цемент повинен бути марки 500 або 600 якщо зможете знайти  марки 700 і вище то ще краще. Бо в цементі  марки 400 цемента не мае там майже один шлак. Дуже добрий турецький цемент. Булоб б добре знайти вам десь гільотінного ножа з гільотинних  ножниць це була б вам ленійка проверочна. Якщо не знайдете то на крайній випадок можна поїхати десь у єпіцентр чи де у вас там кахель продають, й купити кафеліну 600х600 вибрати полірованну щоб рівна була дуже (в нас у Запоріжжі вона коштуе 200гривень штука) . Потім відрізати 3-4 полоски по 50-60мм однакові підігнати болгаркою. А потім взяти молоткову ємаль й змішати з цементом  марки500 до концістенціі сметани з творогом. І зробити такий собі бутерброд з 3-4 полосок кахелю. Робититак щоб поліровані поверхні були зверху і знизу боки можна замастити тим же раствором. Через 2-3 дня воно все застине на каменюку,зачитстіть якщо потрібно, а потім знайдіть людину у якій е перевірочна ленійка й попросіться щоб перевірити і якщо треба прошліфувати алмазною чашкою вручну  з водою. Ну наче все що хотів сказати.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Іще Богдане якщо у вас залишився цемент ,знайдіть каністру літрів 10 одну чи дві скільки потрібно. Вимийте її висушіть насухо й пересипте весь оставшийся цемент у каністру. Рік ,або два сохраниться як новий ,правда каністра повинна бути цілою без дірок й добре закручуватися.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, дублер написав:

Іще Богдане якщо у вас залишився цемент ,знайдіть каністру літрів 10 одну чи дві скільки потрібно. Вимийте її висушіть насухо й пересипте весь оставшийся цемент у каністру. Рік ,або два сохраниться як новий ,правда каністра повинна бути цілою без дірок й добре закручуватися.

Після будови гаража  (майстерні) у мене залишилося кг 600 цементу. Пересипав його у поліетиленовіві мішки в яких привозили гранульовану гуму у взуттєвий цех. Були і з перфорованими дирочками, як від голки. Все завязував алюмінювим дротом. 4 роки зберігання хоч би що!!!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 часов назад, дублер сказал:

Іще Богдане якщо у вас залишився цемент ,знайдіть каністру літрів 10 одну чи дві скільки потрібно. Вимийте її висушіть насухо й пересипте весь оставшийся цемент у каністру. Рік ,або два сохраниться як новий ,правда каністра повинна бути цілою без дірок й добре закручуватися.

Цемент замотав у мусорні мішки поелітиленові, цілу зиму лежав і не задубів

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 часов назад, дублер сказал:

Якщо не знайдете то на крайній випадок можна поїхати десь у єпіцентр чи де у вас там кахель продають, й купити кафеліну 600х600 вибрати полірованну щоб рівна була дуже (в нас у Запоріжжі вона коштуе 200гривень штука) . Потім відрізати 3-4 полоски по 50-60мм однакові підігнати болгаркою. А потім взяти молоткову ємаль й змішати з цементом  марки500 до концістенціі сметани з творогом. І зробити такий собі бутерброд з 3-4 полосок кахелю. Робититак щоб поліровані поверхні були зверху і знизу боки можна замастити тим же раствором. Через 2-3 дня воно все застине на каменюку,зачитстіть якщо потрібно, а потім знайдіть людину у якій е перевірочна ленійка й попросіться щоб перевірити і якщо треба прошліфувати алмазною чашкою вручну  з водою. Ну наче все що хотів сказати.

А ви таку лінійку вже робили? Я сьогодні вже одну площину призми майже зробив. Цемет брав 500.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, bogdan1983 сказал:

А ви таку лінійку вже робили? Я сьогодні вже одну площину призми майже зробив. Цемет брав 500

Честно кажучі ще не робив але буду бо треба ,а купувати ціни заоблачні. Хочу ще за допомогою болгарки та діска по кахелю зробити кут в 55 градусів. Мжет вийде.

 

20 часов назад, Богдан 1987 сказал:

Після будови гаража  (майстерні) у мене залишилося кг 600 цементу. Пересипав його у поліетиленовіві мішки в яких привозили гранульовану гуму у взуттєвий цех. Були і з перфорованими дирочками, як від голки. Все завязував алюмінювим дротом. 4 роки зберігання хоч би що!!!

Згоден повністю ,але в мене стільки ніколи не зоставалося.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, дублер написав:

 

Згоден повністю ,але в мене стільки ніколи не зоставалося.

Я брав із запасом повністю на всю будову від фундамента до штукатурки, звісно із запасом. Брав за раз щоб не тратитися на доставці.  Вийшло 4.5 тонни. Цього року беру 10 тонн.☺

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 час назад, Богдан 1987 сказал:

Я брав із запасом повністю на всю будову від фундамента до штукатурки, звісно із запасом. Брав за раз щоб не тратитися на доставці.  Вийшло 4.5 тонни. Цього року беру 10 тонн.☺

В мене на один фундамент пішло цементу десь 7-8 тон, піску до 100 тон і щебеню  цілий вагон

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні зробив одну площину направляючої призми супорта, прикладав лінійку то щуп 0,05 мм в 2 місцях но половину ширини лінійки туго залазить і більше ніде не лізе. Мабуть краще не вийде. Цікаво, а який максимально допустимий знос станини, при якому станок більш - менш пристойно працює? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
40 минут назад, bogdan1983 сказал:

Сьогодні зробив одну площину направляючої призми супорта, прикладав лінійку то щуп 0,05 мм в 2 місцях но половину ширини лінійки туго залазить і більше ніде не лізе. Мабуть краще не вийде. Цікаво, а який максимально допустимий знос станини, при якому станок більш - менш пристойно працює? 

Богдане ,а чи можна фото хоч подивлюсь як линійка війшла .Якщо не важко.  Чи ви линійку позичали у когось.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Та я рівнем будівельним прикладав. Точність рівня приблизно 0,04 - 0,05 мм. Кажу так бо прикладав одного рівня до другого і міряв щупом 0,05. Як роздобуду справжню лінійку то підправлю

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
41 минуту назад, bogdan1983 сказал:

Та я рівнем будівельним прикладав. Точність рівня приблизно 0,04 - 0,05 мм. Кажу так бо прикладав одного рівня до другого і міряв щупом 0,05. Як роздобуду справжню лінійку то підправлю

Зрозумів але то дуже не точно, та на перший раз піде.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Почитал... Противоречивые чувства.

С одной стороны упорство автора достойно уважения, с другой... Сизифов труд.

Из всех возможных автор выбрал самый дорогой, сложный и тяжелый путь,

который, из всех возможных, наименее вероятно приведёт к успеху, но

гарантированно даст расходы, разрушенные надежды и потерянное безвозвратно время.

 

Удачи желать не буду. Пожелаю стойкости к разочарованиям и силы духа в ошибках.

Впрочем, тут уже всё написали. И открыто и между строк...

 

Вспомнилась фраза:

"Не специалисту любая сложная работа кажется простой.

И только специалист понимает всю сложность простой работы."

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

3 часа назад, ol8494 сказал:

Почитал... Противоречивые чувства.

С одной стороны упорство автора достойно уважения, с другой... Сизифов труд.

Из всех возможных автор выбрал самый дорогой, сложный и тяжелый путь,

который, из всех возможных, наименее вероятно приведёт к успеху, но

гарантированно даст расходы, разрушенные надежды и потерянное безвозвратно время.

 

Удачи желать не буду. Пожелаю стойкости к разочарованиям и силы духа в ошибках.

Впрочем, тут уже всё написали. И открыто и между строк...

 

Вспомнилась фраза:

"Не специалисту любая сложная работа кажется простой.

И только специалист понимает всю сложность простой работы."

якби я мав можливість купити готовий станок то так і зробив би. А так маємо те шо маємо

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, bogdan1983 сказал:

 

якби я мав можливість купити готовий станок то так і зробив би. А так маємо те шо маємо

 

Ты невнимательно меня прочел. Подчеркнул ключевое:

 

5 часов назад, ol8494 сказал:

Из всех возможных автор выбрал самый дорогой, сложный и тяжелый путь

 

То, что у тебя получится, однозначно будет дороже, дольше, сложнее и хуже, чем готовый станок.

Потому фраза "нет возможности купить" гласит следующее:

Я не готов купить сразу дешевле и лучше, потому я куплю дороже и хуже. Но в рассрочку.

Но даже в рассрочку ты получишь желаемое лишь в самом конце. Или не получишь, что вероятнее.

А вот с деньгами, временем, силами и здоровьем расстанешься навсегда. С гарантией.

 

Дело, конечно, твоё, но ты в своих стремлениях похож на непоседливого школьника на остановке автобуса.

Терпения подождать автобус у него еще нет, опыта тоже нет, потому он решает идти пешком по платной дороге.

Естественно автобус его обгоняет и в итоге он придёт (если дойдёт, разумеется) до места назначения,

но значительно позднее автобуса и его пассажиров, злой, уставший, обиженный на весь мир и.... без денег.

Зато приобретёт очень важное. Опыт. Опыт не совершать очевидных ошибок.

 

Хотя о чем это я?

Ты взрослый мужик. Хочешь наступать на грабли, хотя вся тема тебя убеждала этого не делать?

Хочешь долго, плохо и дорого? Ну что ж... Твоё право.

 

Извини, что не погладил по шерсти, но я сказал правду. И ты это со временем обязательно поймёшь.

8

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, ol8494 сказал:

Но даже в рассрочку ты получишь желаемое лишь в самом конце. Или не получишь, что вероятнее.

А вот с деньгами, временем, силами и здоровьем расстанешься навсегда. С гарантией.

Мабуть це ви вже занадто сурово зробить чоловік свій станочок і буде йому щастя.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку