Віталій Дорош

Великий СО2 лазер 50 Ватт

53 повідомлення у цій темі

22 часа назад, voronin_10 сказал:

не економте, краще доплатити і отримати пару ніштяків ніж потім ламати голову чого коли я вмикаю шпіндель починають гуляти всі осі...

фото механіки можна, якби маю певні наміри апггрейду але поки все думаю як краще

Не маю можливості неекономити... Поки що ну ніяк... Тому поки ардуінка. Механіка ще не виготовлялась, поки що тестую електроніку зібрану на столі. Чому відказався від меги та рампсу: скачав ось звідси https://github.com/freakyattic/Firmware-LaserCutter-Marlin прошивку - загрузив - з енкодера з свого меню  не крутить моторами при любих налаштуваннях в конфігураціях.  Що тілько не робив. І не знаю, яким файлом його годувати.. Г код не бере, stl???

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
54 минуты назад, Віталій Дорош сказал:

Підкажіть на рахунок компресора. Скільки Атм має йти на головку? Чи вистачить, наприклад, два від холодильника?
І по охолодженню. Чи можна все таки антифризом, і яким тиском має охлаждайка йти?

компрессор с китая  30$  мембранный  

мало потребляет  и хватает с головой 

тут важнее расстояние от сопла до изделия - чтоб

1 выдувал дым чтоб линза была чистая

2 сдувал пламя чтоб не было пожара 

давления как такового нет (ну 02-03 атм)

можно поставить и дуть 2-4 атм но смотря что Вы будете делать и какой материал 

воздух даст чище рез   

мне пока и этого хватает

два от холодильника хватит - но представьте пусковой ток при запуске

IMG_0090[1].JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Viktor_KVS сказал:

мало потребляет  и хватает с головой 

А як у Вас охолодження?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 минут назад, Віталій Дорош сказал:

А як у Вас охолодження?

переделал пивной чиллер +автоматика на станке (управление и задача температуры) антифриз 

но у знакомого бочка с водой и аквариумный насос + бутылки с водой с морозилки - хватает темп у него 20-35 гр и работает целый день 

у меня строго 18  

-   воды что появятся  слизь и водоросли прозрачные (бросать ьхлор в воду или химию для бассейнов)

IMG_0091[1].JPG

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вы говорили чт есть человек кто может вам железки завести - есть телевизор всякие блоки на запчасти  для кружка 

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

16864059_1649339915369251_7415451338900452989_n.jpg

16864171_1649339882035921_5235129141917435929_n.jpg

фото когда закончил сборку 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

такс, я біля станка, ну і електроніка зімною. як знайду прошивку скину, файл *.GCO вроді на флешку... перекушу достану призберу після переїзду

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Viktor_KVS написав:

все части  с разного оборудования

 

 

А дроселі з ламп в кінці столу яку роль відіграють?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Ігрек сказал:

 

 

А дроселі з ламп в кінці столу яку роль відіграють?

прижим изделия - просто грузик

Змінено користувачем Viktor_KVS
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

:ktulhu2:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.04.2018 в 21:03, Віталій Дорош сказал:

Не маю можливості неекономити... Поки що ну ніяк... Тому поки ардуінка. Механіка ще не виготовлялась, поки що тестую електроніку зібрану на столі. Чому відказався від меги та рампсу: скачав ось звідси https://github.com/freakyattic/Firmware-LaserCutter-Marlin прошивку - загрузив - з енкодера з свого меню  не крутить моторами при любих налаштуваннях в конфігураціях.  Що тілько не робив. І не знаю, яким файлом його годувати.. Г код не бере, stl???

перейменуй  .сnc  - >  .G або .GCO запрацює

тільки в мене лазер керується на піні вентилятора тому коди М7...

Marlin-LASER.rar

115-40.cnc

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
8 часов назад, voronin_10 сказал:

перейменуй  .сnc  - >  .G або .GCO запрацює

тільки в мене лазер керується на піні вентилятора тому коди М7...

Та-а-аК! Тепер значно краще! Воно хоть адекватно рухає моторами. Дуже дякую за прошивку. Тепер підкажіть якими програмами користуєтесь при виготовленні Г файлу? Бажано точну послідовність... (як для чайника..)
І ще, буває працює, а потім, що не вдалось нагріти екструдер, перезавантажте програму... Це що таке?

Змінено користувачем Віталій Дорош
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.04.2018 в 22:01, Viktor_KVS сказал:

Вы говорили чт есть человек кто может вам железки завести - есть телевизор всякие блоки на запчасти  для кружка 

Він буває їздить, але коли і як я не знаю... Якщо стане відомо його маршрут, одразу повідомлю Вас.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Віталій Дорош написав:

І ще, буває працює, а потім, що не вдалось нагріти екструдер, перезавантажте програму... Це що таке?

Це в Марліні? Там в прошивці є захист від обриву термістора, і якщо температура постійно лишається незмінною, що в реальності не буває, прошивка наказує виключити нагрівач екструдера (і стола, якщо є), щоб не було пожежі.

Закоментуйте в configuration.h

//#define THERMAL_PROTECTION_HOTENDS // Enable thermal protection for all extruders
//#define THERMAL_PROTECTION_BED     // Enable thermal protection for the heated bed

Змінено користувачем Andergrin
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Віталій Дорош сказал:

Він буває їздить, але коли і як я не знаю... Якщо стане відомо його маршрут, одразу повідомлю Вас.

там тре просто термопару повісити, там температура стоїть якась мнімальна для рботи, я її викоростовуюю як термоетр :) буду біля станка сфотографую

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
20 часов назад, Andergrin сказал:

Це в Марліні? Там в прошивці є захист від обриву термістора, і якщо температура постійно лишається незмінною, що в реальності не буває, прошивка наказує виключити нагрівач екструдера (і стола, якщо є), щоб не було пожежі.

Закоментуйте в configuration.h

//#define THERMAL_PROTECTION_HOTENDS // Enable thermal protection for all extruders
//#define THERMAL_PROTECTION_BED     // Enable thermal protection for the heated bed

Дякую за настанову. А можна так налаштувати Марліна, наприклад повісити термістор на радіатор драйвера-ів, і при досягнені якоїсь межі, ну градусів 80, щоб Рдуіна вмикала охолодження?

10 часов назад, voronin_10 сказал:

там тре просто термопару повісити, там температура стоїть якась мнімальна для рботи, я її викоростовуюю як термоетр :) буду біля станка сфотографую

Які програми використовуєте для виготовлення Г кода?

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 13.04.2018 в 21:50, Viktor_KVS сказал:

два от холодильника хватит - но представьте пусковой ток при запуске

Так ми зробимо, щоб по черзі, а то справді тяжко буде...))

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Віталій Дорош написав:

Дякую за настанову. А можна так налаштувати Марліна, наприклад повісити термістор на радіатор драйвера-ів, і при досягнені якоїсь межі, ну градусів 80, щоб Рдуіна вмикала охолодження?

Які програми використовуєте для виготовлення Г кода?

 

Так, можна. Я так і зробив на 3D принтері, тільки треба шильд до РАМПСа для керування кулерами, такий https://www.aliexpress.com/item/New-RAMPS-1-4-RRD-Fan-Extender-For-DUAL-EXTRUSION-3D-Printer-Reprap/32775090216.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1EiBzx

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
19 минут назад, Andergrin сказал:

Так, можна. Я так і зробив на 3D принтері, тільки треба шильд до РАМПСа для керування кулерами, такий https://www.aliexpress.com/item/New-RAMPS-1-4-RRD-Fan-Extender-For-DUAL-EXTRUSION-3D-Printer-Reprap/32775090216.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1EiBzx

А нащо так? Хіба не можна застосувати вільний пін на підігрів столу? Чи екструдера? В мене ото ж все вільне... Для лазера воно не потрібно. І шим мені не потрібен на охолодження. Я підключу якусь релюшку, а нею вже зкомутую охолодження.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Віталій Дорош написав:

А нащо так? Хіба не можна застосувати вільний пін на підігрів столу? Чи екструдера? В мене ото ж все вільне... Для лазера воно не потрібно. І шим мені не потрібен на охолодження. Я підключу якусь релюшку, а нею вже зкомутую охолодження.

 

Мабуть можна, але тільки якщо модифікувати прошивку, а штатними засобами тільки через configuration_adv і вибирати вільні піни, а потім через ключ.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

5 минут назад, Andergrin сказал:

Мабуть можна, але тільки якщо модифікувати прошивку, а штатними засобами тільки через configuration_adv і вибирати вільні піни, а потім через ключ.

а якщо трохи обманути штатну прошивку? на вихід екструдера причепити двоконтактне реле. Тоді по програмі ардуіна буде намагатись нагріти екструдер, живлення появиться на пінах екструдера, спрацює реле, одні контакти реле замкнуться, а другі розімкнуться. До розімкнутих і під"єднуємо охолодження. Получиться коли радіатори драйверів, наприклад,  нагріваються, ардуіна це розуміє. Ось вони нагрілись, і ардуіна вимикає екструдер, тобто вмикає наше охолодження... (оце намудрив)..

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
17 часов назад, Віталій Дорош сказал:

 

а якщо трохи обманути штатну прошивку? на вихід екструдера причепити двоконтактне реле. Тоді по програмі ардуіна буде намагатись нагріти екструдер, живлення появиться на пінах екструдера, спрацює реле, одні контакти реле замкнуться, а другі розімкнуться. До розімкнутих і під"єднуємо охолодження. Получиться коли радіатори драйверів, наприклад,  нагріваються, ардуіна це розуміє. Ось вони нагрілись, і ардуіна вимикає екструдер, тобто вмикає наше охолодження... (оце намудрив)..

ти конкретніше напиши що тобі модифікувати,

на кулер повісив бо там шим є,

екструдер зразу готовий до роботи бо там температура закладена десь два чи три градуси а термодатчик терморезистор показує кімнатну...

давайте так, все по пунктах, я сяду гляну ок?

 по софту дам ссилочк на відео і сам софт у вечері

Змінено користувачем voronin_10
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

ось по тестовим заходам там і про  софт є 

https://sites.google.com/view/nikromsoft/софт/chpu

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 17.04.2018 в 14:48, voronin_10 сказал:

ти конкретніше напиши що тобі модифікувати,

Так як Рампс я використовую для лазера, то хотів використати його можливість контрулювати температуру, наприклад від екструдера. А саме: термістор екструдера чіпляю на радіатор драйверів шаговиків. Пін нагріву екструдера чіпляю до куллерів. В налаштуваннях ставлю температуру ну нехай 80, щоб при такій температурі вмикалось охолодження. Тобто з рампсу хочу використати його термостат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 18.04.2018 в 20:59, Віталій Дорош сказал:

Так як Рампс я використовую для лазера, то хотів використати його можливість контрулювати температуру, наприклад від екструдера. А саме: термістор екструдера чіпляю на радіатор драйверів шаговиків. Пін нагріву екструдера чіпляю до куллерів. В налаштуваннях ставлю температуру ну нехай 80, щоб при такій температурі вмикалось охолодження. Тобто з рампсу хочу використати його термостат.

тобто якщо так зробити то прошивка недасть до 80 градусів нічого робити,

проще спаяти якусь схему з транзистрора і пари резисторів.....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку