olkogr

Мікростаночок виконаний по дорослому)

153 повідомлення у цій темі

, Гаврилів Василь написав:

@olkogr  ми купуємо чи продаємо?

ви про що?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дорого чи дешево - питання відносні. Відносно того, чи ми купуємо, чи продаємо.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну я дивлячись на комплектуючі і функціональність, думав що той покет коштує максимум 2к зелених. Тут же друть як за рідну маму. Реальний чисто комерційний продукт маркетологів. Розрекламували і вперед...

Тому я не вважаю це прикладом для наслідування. 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, olkogr написав:

Тому я не вважаю це прикладом для наслідування. 

+1

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 годин назад, olkogr написав:

Розрекламували і вперед...

@olkogr @aegis Вони вміють це продати за 9К, а ви за 1-2К не впевнені. А компоновка там 5D, що таки дуже функціональніше 3D.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Гаврилів Василь написав:

А компоновка там 5D, що таки дуже функціональніше 3D.

а можливості по режимах до 3д дюраля навіть не дотягує. шкрябати так. ремінчики на поворотних осях, шпіндель 3,175 цанга, насухо бо проблема із захистом і далі можна багато продовжувати. іграшка не більше того

за 9к краще купити малого тормача)))

3

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 година назад, aegis написав:

а можливості по режимах до 3д дюраля навіть не дотягує

До чого тут режими?

1 година назад, aegis написав:

за 9к краще купити малого тормача)))

Це порада топікстартеру?

1 година назад, aegis написав:

шкрябати так

Pocket 2.png

 

Напевне мої слова не вірно інтерпритуються. @olkogr Можете зараз ще раз чітко визначити задачу станка і теми про нього? А я за це не лізтиму зі своїми питаннями і пропозиціями.

Змінено користувачем Гаврилів Василь
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Гаврилів Василь написав:

Можете зараз ще раз чітко визначити задачу станка і теми про нього?

Повторюсь. Визначення можливостей переваг і недоліків альтернативної кінематичної схеми. 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 годин назад, Гаврилів Василь написав:

@olkogr @aegis Вони вміють це продати за 9К, а ви за 1-2К не впевнені. А компоновка там 5D, що таки дуже функціональніше 3D.

Та хоч 8д компоновка. Обладнання має працювати. От ви б хотіли супер дрель, яка може свердлити отвори по дузі, і в алмазі. Але вона  буде це робити 2 дні один отвір, і після 3 отворів забється стружкою і щоб далі працювати прийдеться її розібрати, зібрати і так по колу?  А потім механізми заносяться і на 10 отворі потрібно купувати нову дрель? 

Думаю після 5 дрелі вы задумайтесь а си не купити було дму 50))

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

та все залежить від завдань, які ставляться перед машиною.

я спочатку зібрав фрезер по дереву, з порталом на "вал з опорою" в поле 550*800 і що? і вистачає!

а от дідусеві доробив його фрезер на ЧПУ (лишилися рідні опора, колона та направляйка з винтом по вертикальній осі) для його ріжучой "нано головки". І що? і вистачає, дід задвоволений (до речі теж зроблений з полем під формат А4).

IMG_20200609_115617.jpg

питання не в тому скільки ото усе коштує, а в тому що автору треба і що йому підходить, а що ні!

і коли вже буде  перша стружка?:$

Змінено користувачем dreadfull
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
13 години назад, Гаврилів Василь написав:

До чого тут режими?

Це порада топікстартеру?

Pocket 2.png

 

Напевне мої слова не вірно інтерпритуються. @olkogr Можете зараз ще раз чітко визначити задачу станка і теми про нього? А я за це не лізтиму зі своїми питаннями і пропозиціями.

що ви там мені хочете доказати? я робив манок з пластику. причому не раз і серійно. 12хв робиться ця внутрянка (від заготовки до готового виробу). скільки годин він його кулькою обкатував подумайте... я думаю години 4-6 мінімум тільки машинний час+на доведення докиньте (спіральку від фрези бачите?)

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogr @aegis То ви не туда дивитесь)

бо то хобiйний станочок, i гарний стартап, бо ринок саме таких станочкiв ще напевно трохи пустий.

Промисловику той станочок нiдочого, а скажiмо нинi фiнансово успiшному чоловiку що з дитинства мрiяв сам зробити iдеальний  моторчiк для моделi лiтачка - те що треба :)

А таких людей багато, китайский хобiйний станкопром  тому приклад.

 

 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, пенсионер написав:

з дитинства мрiяв сам зробити iдеальний  моторчiк для моделi лiтачка - те що треба :)

ті хто двигуни роблять за мікрони борються)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, dreadfull написав:

і коли вже буде  перша стружка?:$

Ну то питання риторичне. Це ж не проект для когось з термінами. Так забавка, причому не дешева. 

Я поки що до кінця ще проект не доробив. Заздалегідь потрібно подумати про захисти. 

2 години назад, пенсионер написав:

iдеальний  моторчiк

Думаю він купить, спробує, оощчарується, кине в гараж і він там буде лежати. Але саме головне, для чого цей старта було зроблено він зробить. Він його купить.... 

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@aegis Ваші думки я почув і поважаю їх, на цьому розмова й вичерпалась.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Є чуть часу вирішив трішки помоделювати. Навантажував 100кг. Як бачимо при такій конструкції ця маленька фігнюшка по жорсткості не далеко втікла від моїх чавунних верстатів. Гнеться реально корпус шпинделя найбільше). На максимальному вильоті (100мм) маємо 2,5 сотки при 100 кг. А там де працюють рельси чуть не в два рази менше. Висновок для такого розміру шпиндельної бабки конструкція має надлишкову жорсткість. Спробую її облегшити, вибравши лишній дюраль там де внутрішніх напружень немає (видно з малюнків.) При всьому при тому Ходу по У залишилось 140мм при моїх рельсах.... Ну що ж зробиш). Було 170, але збільшив бабаку для того щоб помістити 40мм шпиндель і двигун зет.

Все-таки така конструкція реально дає велику жорсткість при малій масі. Правда залишається портал який думаю буде давати максимальний прогин, хоча хід в мене вийшов дуже не великий... То може все буде добре.

VIS_Y_NEWWWW1.jpg

VIS_Y_NEWWWW3.jpg

VIS_Y_NEWWWW4.jpg

Зміщення_У.jpg

Зміщення_Х.jpg

напруження_У.jpg

напруження_Х.jpg

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Що в остатку , вага без шпинделя 2200г. Самої Осі У без бабки шпинделя 1350г. Для такої шаленої жорсткості це дуже круто на мою думку. Зрозуміло одне що рельси і карети МЖН  не дадуть розкритись такій жорсткій конструкції, але буду робити на них.

Добавив два вікна в боковинах які полегшили їх, а на жорсткість це взагалі не вплинуло практично (1 мікрон...). Якщо взятись добре то думаю ще грам  200 без втрати жорсткості можна забрати.

Ну і по динаміці, якщо поставити 2 двигуни НЕМА17, 2 кг, 0,9 град. І КГП 2мм крок отримаємо крок 2 мікрони. Швидкість при 1000об 2м. За 5 сек все поле переїде, але думаю ці двигуни можна буде скоріше поркутити. Прискорення можна хоч 2ж робити)). 3кг рухомої маси дозволяє...

Зміщення_У_вікна.jpg

напруження_У_вікна.jpg

Змінено користувачем olkogr
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogr в тебе був варіант перевернути бабку, передумав? Зараз портал це 2 окремі балки, перевернувши бабку їх можна було б з'єднати, + до жорсткості, - від прискорень.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@olkogr рахуєте одним шматком з жорсткою фіксацією основ горизонтальних рельсів?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Перевернути можна але жорсткість падає через велику консоль. У нас зараз передні каретки зет між рельсами У. Там максимально жорстке з'єднання. А верх ні. Тому жорсткість при переворот суттєво падає. 

Так горизонтальні рельси я зараз закріпив на мертво. Зрозуміло що портал буде ще прогин додавати. Але хочютів розглянути жорсткість відірвано від порталу. А далі треба думати як зробити макс жорстким його.  Думаю в такій конструкції портал буде жорстким тільки при невеликому ході по У.  Макс 3 від відстані між картами У. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Забабахав дві балочки по Х. Як бачимо По осі У якщо давити 100 кг більше всього на 5 мікрон в відношенні до жорстко закріплених рельс. Відповідно прогин балочок практично не замітний. Відповідно в цю сторону у нас все вері гуд. А от при навантаженні по осі Х маємо 4 сотки зміщення. Видно що і на самих балках воно більше. І портал нам добавляє сотку по цій осі. І видно що балки нам викручує при такому навантаженні, а балки на кручення працюють так собі... Будемо думати далі).

з_балкою_напруження_100кг_Х.jpg

з_балкою_напруження_100кг_У.jpg

з_балкою_зміщення_100кг_У.jpg

з_балкою_зміщення_100кг_Х.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, olkogr сказал:

в відношенні до жорстко закріплених рельс.

Ключове тут не "жорстке кріплення рельс", а "одним шматком". Наскільки я бачу, рухомості між каретками і рельсами немає (у напряму їх робочих рухів). А вона дає значне збільшення деформацій. Та й упора саме в гайки КГП не видно.  Чи я помиляюсь?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Fyva написав:

Ключове тут не "жорстке кріплення рельс", а "одним шматком". Наскільки я бачу, рухомості між каретками і рельсами немає (у напряму їх робочих рухів). А вона дає значне збільшення деформацій. Та й упора саме в гайки КГП не видно.  Чи я помиляюсь?

Звичайно що зараз рухомості немає. Вона буде в кінцевому моделюванні. Зараз ми розглядаємо жорсткість корпусів. В цій схемі у звязку з розміщенням гвинтів КГП над рельсами максимально близько і симетрично воно буде практично відповідати жорсткості карети закріпленої за самий рельс. А по осі Х, де в нас КГП У не працюють і жорсткість менша . Думаю в свокупності десь вийде на однакову жорсткість з навантаженням по У. 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Добавив отвори в балках, зменшивши їх масу на 35%, зміщення збільшилось на 2 мікрони).

з_балкою_зміщення_100кг_У_отвір.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 6/9/2020 в 21:46, olkogr сказал:

але це повний капець. Жорсткості там немає від слова взагалі.

приєднуюсь на 100%! Це проєкт, як заробити гроші, а не як зробити верстат.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку