Reiter

Чи потрібен малий токарний?

20 повідомлень у цій темі

Суть питання така: чи потрібен в майстерні малий токарний (125 патрон) для виконання дрібних робіт, при наявності "дорослого" станка - 1к62? Тобто чи зручно, 

наприклад, точити якісь маленькі детальки на великому станку чи краще щоб для таких цілей ще й меньшенький брат був?

Змінено користувачем Reiter
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Обычно выходит наоборот :)
Вначале человек разживается маленьким станком, а потом дорастает до большого. Ну и в результате есть 2 :)
В общем как по мне лично гораздо удобнее чтото типа 3мм пруточка точить на чемто поменьше. Но можно просто патрон поставить маленький на большой станок.

Змінено користувачем sysrover
1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну а в мене вийшло так, що дістався 1к62. От думаю чи треба маленький чи ні? Зрозуміло, що на малому не зробиш того, що на великому, а от чи зручно виконувати роботи призначені для малого станка на великому?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Ну тут дело каждого, комуто удобно комуто нет. Попробуйте поставить маленький патрон и попробовать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якшо є місце і дають дешево, то треба брати.

Якраз маленькі станки великим попитом користуються. Продати можна буде швидко.

Купив -- попробував. Потрібно -- хай буде. Не потрібно -- продав.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я считаю что весьма не помешал бы. Если под маленький есть/предвидится работа. Даже в помощь большему. Часто (личный опыт) сталкивался с мелочами, которые куда удобнее и дешевле(например по электричеству) выполнить на малом станке.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

На великому все зручно , але він при цьому зайву єнергію жере і попутно зношується.Але як що це не критично , то..)))

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

маленький есть смысл держать. но по личному опыту могу сказать что это должен быть не школьник. что-то на голову выше. мелкий станок должен отличаться по оборотам от кашки, иначе нет толку. а школьники посмотришь и что там? 710 на тв4-6  и 1000 на тв7 по памяти. тв16 быстро может крутить, но там смотреть надо на его состояние. в идеале мн80 иметь, еще лучше 16у04 - в нем если ставить цанги и обратный резцедержатель можно очень быстро работать на мелких детальках (авиамодельная мелочь самое оно).

опять же не зная специфики ваших заказов и работ сложно что-то советовать.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Всё зависит от работы и мастерства. Мне 16Б16 с патроном Ф200мм, вроде, хватает. Но меньше Ф8 уже не зажмёшь и 1000 оборотов ( у меня так) малы для мелочёвки. Надо патрон 100-125мм и обороты до 2000.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
5 часов назад, 3121 сказал:

Всё зависит от работы и мастерства. Мне 16Б16 с патроном Ф200мм, вроде, хватает. Но меньше Ф8 уже не зажмёшь и 1000 оборотов ( у меня так) малы для мелочёвки. Надо патрон 100-125мм и обороты до 2000.

Береш кулачки з тонкими зажимними поверхнями і затискай хоч на Ф4 або 3 або навіть 2 .Мені наприклад 4 вистачало на 250 патроні.

Змінено користувачем Рус Укр
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня проблема не в кулачках, а в скорости. В холодном цеху частотники не живут, а родная АКС умерла ещё до того, как он ко мне попал.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

если есть 1к62 как по мне лучше купить фрезер чем еше 1 токарка 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У меня 2 станка 1п611 и 16к20

1п611 по сравнению с 16к20 работает намного тише, удобно обрабатывать мелкие детали, по ел. энергии потребляет в 5 раз меньше. 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

думаю что две такие втулки что бы одна входила в другую и в них отверстие 1мм было, довольно сложно изготовить на станке 1к62, это мною сделано на маленьком настольном станке с РМЦ 350 и патроном на 125мм

Фото0269.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нічого важкого в цих деталюхах для 1к62 немає кажу це вам як професіонал пропрацювавший 20 років на 1к 62 і близько 8 років на 16 к 20.Електрики тільки використано буде набагато більше ))))

Змінено користувачем Рус Укр
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Reiter сказал:

Суть питання така: чи потрібен в майстерні малий токарний (125 патрон) для виконання дрібних робіт, при наявності "дорослого" станка - 1к62? Тобто чи зручно, 

наприклад, точити якісь маленькі детальки на великому станку чи краще щоб для таких цілей ще й меньшенький брат був?

Я не токар, але перша технічна освіта заставила купити токарний станок у майстерню... Звичайно це є тіпа 16К20, але новіший-усе працює-гуд...

Але... купив собі складний ніж, і через деякий час згубився один гвинт, який відповідальний за жорсткість тримання леза. Звичайно пошуки в усіляких магазинах та барахолках нічого не дали. Заїхав якось по спаравах до знайомого токаря інструментальщика... Згадав за гвинт, у якому різьба виявилась, чи то 1,6, чи то 2,2, і, зазвичай же дюймова... Поміряв Колян і каже:- да... тут прийдеться різцем різатии... Я.... чуть не впавши... запитую:-Коля! скільки це буде коштувати, бо за ножа я платив 450грн?... Зійшлися, ми звичайно на ціні. Моя думка така:- для таких "універсалів" як я-хоть п"ть станків подавай-все рівно буде чогось не вистачати... А у Миколи 2 токарних дома-1-й 16К20, 2-й ІЖ менший але високоточний.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Специфіка: мотоцикли плануються. Ну і всякі деталі на інші станки....

 

А маленький навіть не купляти думав. Станка купив, а "манічка" зібрати саморобний токарний лишилась :) Тим більше що на нього детальки лежать. От і думаю хай лежать поки буде час і натхнення чи продати їх та купити щось необхідніше зараз :)

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 минуты назад, Reiter сказал:

Станка купив, а "манічка" зібрати саморобний токарний лишилась

Купи ще малий, а "манічка" хай почекає, так краще буде. Почнеш робити на саморобному,тоді зрозумієш чому.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Станков много не бывает, у меня 1К62Д, ИЖ 1И611П и 16Т02А.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Моё мнение - для начала надо начать работать на 1к62, дальше станет ясно нужен ли токарный поменьше... Лучше подумать о покупке фрезера, если место\финансы позволяют, тогда можно хорошенько расширить диапазон выполняемых работ)))

 

Как сказал ДМ: Для початку в майстернi повинен бути токарний, фрезер, свердлилка, точило.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, strit сказал:

Станков много не бывает, у меня 1К62Д, ИЖ 1И611П и 16Т02А.

Дуже вдале інвестування.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку