Sanya8270

Сварка фартука токарного, допоможіть!

46 повідомлень у цій темі

1 час назад, Куляста Блискавка сказал:

Не всяка латунь ""липне""до чавуну. 

Снимок.JPG

 

Глизманенко Д.Л. Газовая сварка и резка металлов. Учебник для индивидуальной и бригадной подготовки рабочих на производстве. Изд. 5-е, перераб. и доп. - М.: Высш. шк., 1969.

Стр 159. 

 

Газовая сварка и резка металлов. Глизманенко Д.Л. 1969.djvu

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Вибирати треба електрод в якому більше нікеля. МНЧ-2 - непоганий варіант. Зворотня полярність, + на електрод. Ковка шва - обов"язкова в момент охолодженя шва. Не гострим молотком, а трохи притупленим, легенько стукати бо може рядом зі швом тріснути. Коли шов гарячий, він легко вминається. Підготовувати під зварювання поверхню краще борфрезою і тільки якщо немає то тоді болгаркою. Канавку треба робити U - образну, гострих кутів не повинно бути. Десь так. Хоча маю зазначити ММА - не самий кращий варіант.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
30 минут назад, ol8494 сказал:

Снимок.JPG

 

Глизманенко Д.Л. Газовая сварка и резка металлов. Учебник для индивидуальной и бригадной подготовки рабочих на производстве. Изд. 5-е, перераб. и доп. - М.: Высш. шк., 1969.

Стр 159. 

 

Газовая сварка и резка металлов. Глизманенко Д.Л. 1969.djvu

Це не зварювання, це пайка.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Куляста Блискавка сказал:

Мабуть єдиний варіант зварювання тут газовий. Старий добрий автоген. Скріпити уламки штифтами, видалити геть всі старі шви.Зробити Х-подібну розчистку швів. Підігріти всю деталь на деревному вугіллі до  600...650*С. Заварити шви чавуном, як присадку добре використовувати поршневі кільця від тракторних двигунів. Флюс-95% плавленої бури 5% натрієвої селітри. Полум"я навуглероджуюче. з надлишком ацетилену, пальник №4. після зварювання дуже повільно охолодити разом з пічкою. Шов рівно міцний основному чавуну, і без залишкових напружень.

...питання в тому, чи зуміє те автор теми.. це мазохізм якийсь. з обладнання лише інвертор.. як купувать UTP, чи не простіше доручить те досвідченій людині?

Змінено користувачем Кардан
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, BWD сказал:

Це не зварювання, це пайка.

Первая строка:

Цитата

Чугуны серый, ковкий и высокопрочный можно сваривать*...

и далее по тексту сварка.

 

Нижняя строка, ссылка по *.

Цитата

Этот способ иногда называют пайкой...

Так что можно спорить с автором книги о терминологии, но как написано, так и читаем: сварка.

Змінено користувачем ol8494
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Кардан сказал:

...питання в тому, чи зуміє те автор теми.. це мазохізм якийсь. з обладнання лише інвертор.. як купувать UTP, чи не простіше доручить те досвідченій людині?

А вот тут сложно спорить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, 41292 сказал:

UTP 86 FN. Вари и не парься, я кучу чугуна ими переварил, в том числе люнети и станочние тиски,коллектори,блоки. Почитай на них мануал и все станет ясно.

Та я вже на думав спочатку на холодну спробою, мануали, відео, технологію вивчив, та і є на чому потренуватись Oerlikon MONEL як раз 2,5мм 1 кіло можна замовити, у них такаж техніка зварювання як і UTP 86 FN. По штучно UTP 86 FN 2,5мм дуже дорого (це те, що зміг знайти). Зварили його раніше, я підозрюю, аби як, щоб трималось поки продать, зато думаю хоч таким макаром підчистили чавун від бруду, в старому шві не багато пор. Буду дужче розчищати, що щілина пару мм теж була, думаю потім спочатуку робити окантовочку на кожній стороні і вже їх (окантовочки) буду між собою зварювати, пишуть, що так менший напряг на чугуній. Краще так чи лишня заморочка шановний 41292? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 часов назад, Кардан сказал:

...питання в тому, чи зуміє те автор теми.. це мазохізм якийсь. з обладнання лише інвертор.. як купувать UTP, чи не простіше доручить те досвідченій людині?

Тоді вже напевно цілий корпус можна дивитись, тільки дорога до спеціаліста обійдеться пів тисячі мені з теперішньою дорогою + ще потрібно під нього підстроїтись по часу, теж зараз не зручно. Та думаю справлюсь, нагрузка же буде мала, відносно тисків тим паче, та ще самому цікаво освоїти холодну сварку.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Sanya8270 сказал:

Та я вже на думав спочатку на холодну спробою, мануали, відео, технологію вивчив, та і є на чому потренуватись Oerlikon MONEL як раз 2,5мм 1 кіло можна замовити, у них такаж техніка зварювання як і UTP 86 FN. По штучно UTP 86 FN 2,5мм дуже дорого (це те, що зміг знайти). Зварили його раніше, я підозрюю, аби як, щоб трималось поки продать, зато думаю хоч таким макаром підчистили чавун від бруду, в старому шві не багато пор. Буду дужче розчищати, що щілина пару мм теж була, думаю потім спочатуку робити окантовочку на кожній стороні і вже їх (окантовочки) буду між собою зварювати, пишуть, що так менший напряг на чугуній. Краще так чи лишня заморочка шановний 41292? 

Лишняя заморочка. Напряг в никель уйдет. Растянет его и все. Я би на холодную варил би и не парился. Ну и UTP 86 FN конечно же. Сварка ими такая же по сложности как и сварка забора Ано-21) единственно что приловчится к их горению, обмазка у них ток проводит, и своеобоазно они горят. Короче я ими доволен, больше небуду ничего писать бо тапками зак дают.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, 41292 сказал:

Лишняя заморочка. Напряг в никель уйдет. Растянет его и все. Я би на холодную варил би и не парился. Ну и UTP 86 FN конечно же. Сварка ими такая же по сложности как и сварка забора Ано-21) единственно что приловчится к их горению, обмазка у них ток проводит, и своеобоазно они горят. Короче я ими доволен, больше небуду ничего писать бо тапками зак дают.

Є не так дорого UTP 86 по штучно, але 3,2мм, провар тут не потрібен, навпаки головне не перегрівати, тому і думаю 2.5мм можливо краще, чи великої різниці не буде? А як на рахунок строжкою старі шви прогнать, та і те що після болгарки пройтись, щоб форму надати потрібну і закруглити грані? Моливо хто юзав? 4мм є теж по штучно

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Sanya8270 сказал:

Є не так дорого UTP 86 по штучно, але 3,2мм, провар тут не потрібен, навпаки головне не перегрівати, тому і думаю 2.5мм можливо краще, чи великої різниці не буде? А як на рахунок строжкою старі шви прогнать, та і те що після болгарки пройтись, щоб форму надати потрібну і закруглити грані? Моливо хто юзав? 4мм є теж по штучно

Не нужно искать вершин смисла, там ничего нет.:759657477.jpg:

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 годин назад, Sanya8270 написав:

але 3,2мм, провар тут не потрібен, навпаки головне не перегрівати, тому і думаю 2.5мм можливо краще

 

З,2мм ви менше перегрієте довкола, чим будите "ретушувати" тонкими. Якщо апарат потягне - краще 4 мм. Обов"язково добро розчистіть шов від старої сварки, інакше ви самі не зрозумієте, що ви варите  - чавун чи сплав з попередніх елів. 

4 години назад, 41292 написав:

провар тут не потрібен

 

Якщо кажите не потрібен, то заклейте епоксідкою xD

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
36 минут назад, Ігрек сказал:

 

Якщо кажите не потрібен, то заклейте епоксідкою xD

 

Я же говорил что полетят тапкиxD:1df3a837a20026cd7d5dc55bd70d0bde:

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ігрек сказал:

Якщо кажите не потрібен, то заклейте епоксідкою xD

 

а якщо вмієте зварювать чавун з проваром (обратний валик), то поділіться технологією.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, Ігрек сказал:

 

Якщо кажите не потрібен, то заклейте епоксідкою xD

 

Мав на увазі глибина провару не потрібна глибока, наскільки я зрозумів. Глибокий провар веде до перегріву і відбілювання, так? Ток на мінімумі пишуть (по режиму електрода). Ось ще таке відео бачив, наче толкове 

 

Змінено користувачем Sanya8270
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Здравствуйте, работаю судовым механиком у нас чугун варят на холодную электродами фирмы Unitor, а конкретнее - TENSILE-328N 2.5X300MM, TENSILE-328N 3.2X350MM. Если ничего не помогает можете проверить эти и будет вам счастье. Удачи.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 часов назад, Александр Коломоец сказал:

Здравствуйте, работаю судовым механиком у нас чугун варят на холодную электродами фирмы Unitor, а конкретнее - TENSILE-328N 2.5X300MM, TENSILE-328N 3.2X350MM. Если ничего не помогает можете проверить эти и будет вам счастье. Удачи.

Дякую за відгук, не лише Вам та і всім, так і такі електроди бачів в продажі, відгуки хороші, але продають пачками, пока не потяну. Ось якби в кого по штучно би взяти Unitor 333 для першого проходу по грязному чавуну (в описі так вказано було). Ще час є може знайду

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 02.05.2018 в 21:30, Куляста Блискавка сказал:

Мабуть єдиний варіант зварювання тут газовий. Старий добрий автоген. Скріпити уламки штифтами, видалити геть всі старі шви.Зробити Х-подібну розчистку швів. Підігріти всю деталь на деревному вугіллі до  600...650*С. Заварити шви чавуном, як присадку добре використовувати поршневі кільця від тракторних двигунів. Флюс-95% плавленої бури 5% натрієвої селітри. Полум"я навуглероджуюче. з надлишком ацетилену, пальник №4. після зварювання дуже повільно охолодити разом з пічкою. Шов рівно міцний основному чавуну, і без залишкових напружень.

Дякую за пораду, з цього є і поршневі кільця від тракторів, є і бура валом і натрієва селітра, а от ацетилена не має, ніколи потреби не було в ньому. А РД при нагріві канає, читав, що ЦЧ-4 і на гарячу начеб-то теж катять?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
10 годин назад, Кардан написав:

обратний валик

 

такий провар я не мав на увазі. Це по-перше. По-друге, чавуній існує така безліч, що радити універсально щось це мінімум не грамотно. Провар маю на увазі це амольгамність структури металу зварюванного з металом, з якого складається електрод чи дріт не залежно від глибини цієї амольгамності. Фото зараз спробую зробити і викласти. "Технологій" універсальних не має, це не Правила дорожнього руху )  Потрібно добре відчувати дугу, "ванночку", орієнтуватись з температурою заготовки довкола "ванночки". 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Варилося вже багато років мною тому, але поки не відпало )) Варилось для себе,- тому якась краса шва була зовсім неважлива. 

Перші три фото варив звичайним електродом по нержавійці з зворотньою полярністю без попереднього прогріву і поступових охолоджень, влітку. Остання фото - тиски совєтські - варив графітовим сердечником з присадкою в іншій руці. Присадка - дріт немагнітної нержавійки (не пружинячий) змотаний з таким же діаметром мідного обпаленого дроту. На прямій полярності. Ток невеликий. Цей метод не підійде для заварювання гідро та пневмогерметичних ємностей. Дає гарну міцність, але пористий досить. Поверхнево, думаю, можна ретушувати звичайним елем по нержавійці для зняття пористої поверхні, заплавляння неоднорідності. Вважаю, по власним спостереженням, що совєтські старі чавуни, з який вироблені верстати, краще всього варяться цим способом. Лише потрібно попередньо випалити мастило з структури металу.

IMG_20180504_091225.jpg

IMG_20180504_091309.jpg

IMG_20180504_091326.jpg

IMG_20180504_091511.jpg

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Sanya8270 сказал:

Дякую за відгук, не лише Вам та і всім, так і такі електроди бачів в продажі, відгуки хороші, але продають пачками, пока не потяну. Ось якби в кого по штучно би взяти Unitor 333 для першого проходу по грязному чавуну (в описі так вказано було). Ще час є може знайду

Коментар: Скільки і чим тільки не пробував варити чавун, краще за все електроди по нержавіючій сталі з прогрівом всієї деталі до 400-500 градусів. І головне - це охолодження до тієї ж температури (400-500) а потім витримка біля 2 годин (в інших місцях я це вже описував). Цю технологію мені порадив (більше 30 років назад) один старий професійний зварювальник, після того (зі своїми допрацюваннями) я і користуюсь. Звичайно в промисливому виробництві та при вагі деталі більше 50 кг це не технологічно. Але для себе і для якості я б не економив. Друге : локальний нагрів деталі  веде до деформації і локальних навантажень в середені. А це вам не лапу відбиту електродвигуна приварити, а запчастину станка! 
 

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку