Vik

Заготовка дров, мультипроэктная тема.

92 повідомлення у цій темі

1 час назад, torri сказал:

Ось мій ідеал.  

Как я понимаю,просто огромная буржуйка,с водяной рубашкой.А кпд?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 часа назад, Ігрек сказал:

 Про "морквини" я мовчу,- то баловство, особливо якщо дрова "складні": кручені клени, сучковаті сосни та акації. Кажу так, бо виробляв і працював (і працюю) і на тому і на іншому. 

а какой вариант? низкооборотистая морковка рвет на ура. Да производительность маленькая, зато ....

4 часа назад, Ігрек сказал:

 Про "морквини" я мовчу,- то баловство, особливо якщо дрова "складні": кручені клени, сучковаті сосни та акації. Кажу так, бо виробляв і працював (і працюю) і на тому і на іншому. 

а какой вариант? низкооборотистая морковка рвет на ура. Да производительность маленькая, зато ....

4 часа назад, Ігрек сказал:

 Про "морквини" я мовчу,- то баловство, особливо якщо дрова "складні": кручені клени, сучковаті сосни та акації. Кажу так, бо виробляв і працював (і працюю) і на тому і на іншому. 

а какой вариант? низкооборотистая морковка рвет на ура. Да производительность маленькая, зато ....

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 часа назад, Ігрек сказал:

А Ви впевнені що в подальшому у Вас будуть дрова діаметром лише 10-20 см, а якщо будуть пропонувати в колодах в 35-50см? Будите тягати їх до маятникової?

про 10-20 см я не казав, вони і зараз такого розміру є. тому і думаю ставити маятник низенько, накотив колоду і пиляй.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

а по гидроколунам, в этих моделях слабое место штоки цилиндров, вернее тот момент когда шток выходит максимально , а бревно еще не раскололось,  появляются нагрузки перпендикулярные штоку, и со временем на нем задиры и утечки масла, по этой причине лучше когда основная нагрузка на втягивание. там только осевые нагрузки. но теряется мощность равная площади штока.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, Ігрек сказал:

Для майстерні в 100 квадратів? Чи хати в 150? :D

А чом би не опалювати і те і те водночас .  А взагалі під ідеалом я мав на увазі гідравлічного підіймача! 

Оцініть  стиль життя! Який би дурень у нас до такого додумався??? Ні  тільки тянуть руками і запихувать дрючка на верх так щоб пуп розвязувався...    

 

57 минут назад, ZubTech сказал:

Как я понимаю,просто огромная буржуйка,с водяной рубашкой.А кпд?

  Не знаю але буржуї часто ставят такі штуки на віддалених фермах. Стоїть надув і куча насосів кожен з яких жене теплоносій в свою будівлю. Все контролює мікроконтролер. Доволі цікава річ  рекомендую подивитись ютуб за пошуком "central boiler"     

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 часа назад, torri сказал:

Ось мій ідеал.

подьемник зачетный.

видел покруче, открывается дверь, и туда тачками бревна возят. разжигают, а потом теми же тачками только сверху засыпают. отапливают небольшой больничный комплекс и пару многоэтажек. стоит 2 котла.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

P80512-201746.jpgP80512-201758.jpg

 

це моя система опалення. на другому фото спроба запустити плиту на пілетах. та то зовсім інша історія

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

тема цікава і дуже потрібна.

Поки всю не прочитав. Але напишу кілька і своїх напрацювань.--

На цю зиму в майстерню поставив котел. Схема стандартна - подвійна обшивка, ганяє повітря. Працює дуже класно. Варив з 8-10мм сталюки, зовнішю з тонкого листового. Якщо буде цікаво, то пізніше пофоткаю. Але дуже пізніше.

Щодо дров. Всі ці приблуди з шинами від бензопил - все фігня. Теперішні бензопили переплюнуть любі всі ці танці з бубном, а їх вага легша ніж колоди. Став по кучі пройшов - і все порізано. Машину дров перерізаю 180-м за дві години плюс один-два перекури на підточуваня ланцюга. Ланцюг заточую після бачка-двох. Тоді вона завжди гостра і менше пилюки на пилці.

Всу колодки, що тонші 12-13см ріжу на циркулярці - швидко і просто. Якщо ріжу не вдома, то таки бензопилкою, але в приспособі - типу дві рогатки великі, закладаю туда тонкі метровки і одним махом одразу 15-30 колодок. 

Ще щодо подрібнювача добавлю. Давно назбирав залізяччя на нього, та так і не знайшов з чого робити ножі. Навіть, найбільші ресори, які знайшов не підгодили. Але нещодавно підвернулось те що потрібно - ніж від лопати трактора. Він також з 65Г. Заточений з двох сторін. Висота і товщина підходяща. 

Тему дочитаю, ще щось добавлю.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

... поділюся і своїми напрацюваннями опалення помешкання:

ГОЛОВНЕ це комплексне рішення - енергозбереження + ефективне опалення.

в приватній оселі площа вікон і стелі неймовірно великі, тому на вікна ролети, стелю максимально утеплити.

опалення (власний досвід) змішане , вночі електрика для підтримання температури, вдень по бажанню. лічильник на двузонну систему підрахунку

 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
18 годин назад, Vik написав:

ГОЛОВНЕ це комплексне рішення - енергозбереження + ефективне опалення.

 

Почну з кінця... 9_9

До ефективного опалення слід додати теплоакамулятор (ТА), тоді не потрібно буде електрикою вночі підтримувати теплоємність системи. По розрахунку добреутепленного ТА рекомендую брати усереднений літраж 10-12 літрів ТА на один кубометр опалюванного приміщення.

Далі. Пелетна приставка, конкретно в Вашому використанні, є дуже пожежонебезпечною штукою, особливо якщо будите шнекувати тирсу.

22 години назад, Vik написав:

а по гидроколунам, в этих моделях слабое место штоки цилиндров, вернее тот момент когда шток выходит максимально , а бревно еще не раскололось,  появляются нагрузки перпендикулярные штоку

 

...Для цього циліндр кріпиться жорстко бугелями (чи провушинами, якщо дозволяє його конструкція) і в передній і в задній частині. Каретка їздить ковзанням по тавровій балці строго співвісно (соосно) з циліндром і всі бокові навантаження стають до одного місця. А якщо воно все бовтається, має кучу поперечних величезних люфтів, то звісно "грає" на бік і ламає, де слабке місце. 

22 години назад, Vik написав:

тому і думаю ставити маятник низенько, накотив колоду і пиляй.

 

Не вихід. Якщо так катати 15-20 кубів дров, да ще й мокрих в діаметрі близько 0,5 метри. Замахаєтесь. Чесно кажу. Простіше з бензопилою в 6-8 кг ходити довкола кучі колод, навіть лазити по ній, чим катати 50-100-кілограмові колоди. 

23 години назад, Vik написав:

низкооборотистая морковка рвет на ура. Да производительность маленькая

 

"Рвьот" це якщо з гладкою структурою деревини. Якщо попадеться чурка з "мЯсистими" сучками, да кількома по колу в одному місці. Морквина клинить і потім її не туди і не сюди. Ці морквини я "пережував" вже років з надцять тому. Для "складних" дров вони зовсім не годяться.  

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Зайду з іншого боку. Мені здаеться, що треба розробити комплексній агрегат у якрму б легко подавалася сировина з одного єтапу до іншого. Вигрузити- попиляти- поколоти- поскладати. Як би це все з найменьшим навантаженням на спину зпроектувати?

16 минут назад, Ігрек сказал:

"Рвьот" це якщо з гладкою структурою деревини.

Якщо короткі котушки пиляти, то те що не колеться можна й порізать. Якщо різак хороший. Та і колотися коротке буде усе.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

розробити комплексній агрегат

 

Розглядали якось років з три тому з односельцями, мав робити. В кожен звичайний двір - це непідйомні витрати. Заглох проект, як завжди: "Дорого!". Всі по селу шукають шару. Колись після "морквин", коли зробив першу рейкову "лузгарку", бажаючих односельчан за "могорич" з"явилась бажаючих тьма. Коли їм кажеш, що могорич "некатить" потрібно якось на грошові рейки ставати, починаються обіди, мовляв заївся. Деякі сусіди взагалі обнагліли, що мовляв вони привезуть мені під двір машину різаних дров, щоб я на своєму дровоколі, своєю електроенергією поколов, поскидав в його причіп, а він його потім якось забере. За причіп "обіцяв" банку горілки... Народ у нас..... :0bc5ba3e:

 

Комплексний, як Ви кажите, я розробляв на тракторовій силі. Таких механізмів вже є і є, то Ви мабуть трохи "не в темі". Трактор в односельця є і був, тож хотіли зробити кооперацію. Але накрилось як завжди все "банним тазом".

Оптимальний в співвідношенні ціна виробництва - продуктивність - потужність - стабільні в роботі, це рейкові на асинхроннику.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 минуту назад, Ігрек сказал:

Ви мабуть трохи "не в темі"

Саме так поки що цікавлюся, хоча "морквину" одному зробив був. Сподобалося гратися, але він швидко вал йому зкрутив. Редуктор був Б\У, та хтось йому вал просверлив поперек, щоб шплінт вставляти. От він по тому отвору і луснув. 

Але інформацію збираю, цікавлюся опалюванням.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Але інформацію збираю, цікавлюся опалюванням.

 

Трохи в цій темі "варюся", конкретні питання чи бачення будуть звертайтеся в ОП. 

Опалення збираєтесь робити/переробляти/допрацьовувати в приватному будинку?

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
21 час назад, Vik сказал:

 спроба запустити плиту на пілетах. та то зовсім інша історія

 

Где работаю  на печах стоят польские горелки на пеллетах , так шеф одну просто врезал в дверь топки дровяного котла и зимует уже не один год . Но пока цены на пеллеты  кусаются , хоть Украина и в лидерах по их производству .

 

39 минут назад, Дядя Уєф сказал:

Саме так поки що цікавлюся

 В YouTube действительно есть куча видео полностью автоматизированных дровоколов , с автоматической податей маятниковой пилы , але правду Ігрек каже - дорого .

Змінено користувачем timonlim
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
9 минут назад, timonlim сказал:

В YouTube действительно есть куча видео полностью автоматизированных дровоколов

Цікаво подивитися.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Дядя Уєф написав:

Цікаво подивитися.

Такого плану мали робити

, але значно вдосконалений . 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
15 минут назад, Дядя Уєф сказал:

Цікаво подивитися.

Этот подойдет - Дровокол KSA 450 . Первое что открылось при запросе .

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаві дров"яні "універсали" 

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Це канєшна да! Але обладнання металомістке, тай обслуговування буде потребувати недешевого. 

І от заціпили мене виносні котельні, у якіх 1м3 завантажувальний обьем, чи більше. І краник кроло неї, щоб і попиляти на гачку, та й подати у грубу краном.

 1м3 це десь 600кг ваги. На день треба спалювати 50-100 кг залежно від приміщення. Раз заложив і на неділю. І це десь чотири перерізу стовбура, ну може вісім. І кран повинен не дуже важким бути. Дуже цікаво.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
В 12.05.2018 в 16:35, ZubTech сказал:

А кпд?

Хотел бы уточнить , что кпд котла, это отношение количества теплоты переданной теплоносителю, к общему количеству выделенного тепла от сгорания единицы веса топлива.  Сгорание может быть полным и неполным, но для закачки окислителя(кислорода из воздуха), надо тоже затратить энергию, которая будет забрана  от сгорания единицы веса топлива. Ну и на нагрев остальных составляющих воздуха то же. Чем меньше разница температуры между выхлопом и наружей, тем хуже тяга, т.е. подача окислителя. А следовательно полнота сгорания. Кроме того продукты неполного сгорания весьма ядовиты и их бы надо дожигать полностью. Для этого камера должна быть высокотемпературной  и газы должны в ней находиться некоторое время, что бы успеть полностью сгореть. Так что т.н. КПД данной системы не в том, чтобы холодные газы недогоревшие выбрасывать за борт, а в том , чтобы достигать полного превращения в СО2 и Н2О. Ну и разная там зола.

Змінено користувачем Дядя Уєф
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Потопив всего пару дней продуктами деятельности измельчителя убедился в их малопригодности для котлов с мелкими топками. Горит жарко, но быстро.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Оно горит быстро, если вас возбуждает перспектива целый день, через каждых 5-10-15 минут подбрасывать топливо - не буду отговаривать. Отдельный вопрос продукты горения.

Змінено користувачем Novichok
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Дополню ответ, у меня котёл типа стропувы, в котором я довольно успешно жег даже пеллеты из отходов переработки подсолнуха. Топка литров около 200 и даже в моём случае для постоянного отопления измельченными ветками нужно подгружать котёл каждые час-полтора.

 

Плюс к этому слишком плотная закладка при традиционном способе сгорания может (причём достаточно часто) приводить к эффекту работы топки в газогенераторном режиме. При наличии грубы это верный взрыв и его сила может очень неприятно удивить.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Розгянув багато різник типів печей для гаражу і зрозумів такі речі.

1 Більша частина печей має низький ККД. До них відносяться всі магазинні печі і любі груби.

2 Майже всі груби вимагають високого димаря.

 

Для гаражного боксу вважаю кращим варіантом ракектну піч.

З недоліків:

- завантаження на короткий час, 30-40 хвилин. У той же момент є плюсом, бо ніколи напевне не знаєш, скільки необхідно буде працювати.

- дрова мають бути подрібнені у вигляді патичків до 30*30*300 мм.

- малий діапазон регулювання потужності.

- зовсім не накопичує тепла. Згоріли дрова - одразу холодно.

- необхідно робити самотужки. Перліт, квадратну жарову трубу вже придбав, бочка є.

З плюсів:

- найвищий ККД за рахунок повного згоряння палива та ефективного зняття тепла. За розрахунками, пального необхіно у 1,5-2 рази менше за звичайні груби.

- швидке знняття повної потужності.

- невибаглива до типу пального, безпечно та екологічно згорять: некалорійні дрова, пластик, пелети, відпрацьоване мастило, ганчірки з мастилом, що залишились з прибирання верстата та інший непотріб.

- не потрібен довгий димар, димарем необхідно лише вийти з зони повітряного підпору.

- наявний у гаражу хлам (віконні рами, бруски з шашелем, півторашки, відпрацьоване мастило з ганчірками) буде опалювати першу зиму.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку