Sebra

Вогнегасник в міні майстерню (Огнетушитель в мини мастерскую)

32 повідомлення у цій темі

Доброго дня, народ.

Щось я не побачив розділу присвяченого пожежобезпеці, тому тема в розмовах.

Як відомо, більшість великих пожеж можна було б уникнути, маючи на початку, коли лише почалося займання - вогнегасник.

Почав дивитись інформацію по вогнегасникам, для моїх потреб підходить вуглекислотного типу. Натрапив також на таке чудо, не вуглекислотний: "Огнетушитель аэрозольный ВВПА-500"

 

IMG_20180513_163555_054.JPG

Подумав що під рукою в малій майстерні, та і на кухні, таке мати корисно. Тепер питання: хтось користувався? Розкажіть.

Чи купувати вуглекислотний  "класичного" типу.

 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

То не вогнегасник, а "дезодорант". У кращому випадку ним можна загасити сірника. Та таке долоня гасить.

Найменше, що має бути - то балон на кшталт автомобільного - 3 літри порошку! Має право бути гарний шмат брезенту, ним можна загасити полум'я на твердих поверхнях. Звичайно, при проведенні вогневих робіт під рукою має бути значний запас води.

Перевірив, 3 літровий вуглекислотний не може впоратись із слабо палаючим контейнером із сміттям. Тобто, теж "дезодорант" ефект гасіння ніякий. Контейнер вдалось загасити п'ятьма літрами води, причому легко.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

@4post Хороший огнетушитель для быстро погасить возгорание, пока масса материала не достигла температуры повторного возгорания.

Пару раз спасал при возгораниях бензина под капотом.

А так для мастерской, где проводка и замкнутое пространство, то как по мне, это хороший порошковый с углекислотной подачей.

Пенный углекислотный очень стрёмно из-за наличия напряжения.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Також цікавить ця тема, що би підійшло в майстерню найліпше. Бажано щоб не дуже дорого для починаючих)

П.с. колись довелося гасити, бензин загорівся (десь стаканчик), і підпалив цілий стенд гумових кілець (штук 200-300)

Вийшло все вдало, пішла лише частина балону, хоча горіло солідно. Думаю, що то був порошковий вуглекислотний

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Нещодавно випадково випробували порошковий вогнегасник - пилюка з соди розлетілась усюди, дуже незручно.

Вважаю треба мати два вогнегасника - вуглекислотний літра на 5 мінімум, бажано з краном щоб закривався, та додатково поршковий якщо не вистачило ВВК-3,5

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Якщо в майстерні є легкозаймисті матеріали (дерев'яні елементи будівлі) тоді краще порошковий,якщо майстерня вся в бетоні і горіти крім електрики нема чому тоді треба мати і вуглекислотний.Тільки не такий сміх як на фото а хоча би 10 літровий:D.У мене майстеня в дома тому вогнегасників декілька,у доступних місцях,один красується навіть в коридорі в будинку.Маючи хоча би 30 літрів порошку можна локалізувати досить сильне загорання.Про пожежну безпеку розказувати банально і не цікаво хоча актуально,дуже актуально.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікаво почути досвід очистки верстатів після використання порошкового вогнегасника..

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
31 минуту назад, viksel сказал:

Тільки не такий сміх як на фото а хоча би 10 літровий:D

?

 

Вирішив, що треба мати великий вогнегасник, як то кажуть "полюбе", і ще один(два) менший вуглекислотний, а ось питання в тому балончіку муляє... ну наприклад сидиш за столом і паяєш дуууже малі деталеі, не менш сміховинною горєлкою (з балончіком), і щось там задиміло, прогоріло, і т.д. як думаєте цього "сміху", як на фото, буде достатньо щоб загасити? Бо на вигляд такий зручний формат...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
7 минут назад, Sebra сказал:

?

 

Вирішив, що треба мати великий вогнегасник, як то кажуть "полюбе", і ще один(два) менший вуглекислотний, а ось питання в тому балончіку муляє... ну наприклад сидиш за столом і паяєш дуууже малі деталеі, не менш сміховинною горєлкою (з балончіком), і щось там задиміло, прогоріло, і т.д. як думаєте цього "сміху", як на фото, буде достатньо щоб загасити? Бо на вигляд такий зручний формат...

Такое и руками-тряпками можно затушить. Для того, чтобы начать тушить этим огнетушителем - его надо найти или достать с полки или из ящика, а руки всегда рядом :)

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
1 час назад, viksel сказал:

.Тільки не такий сміх як на фото

На фото не углекисотник (я так думаю), а хладоновый. Для углекислотного слишком мелкий. И вот такой хладоновый малыш гасит 0.5 м кв разлитого бензина раза три.

 

57 минут назад, Curandero сказал:

Цікаво почути досвід очистки верстатів після використання порошкового вогнегасника

Это много проще чем "восстановление" после пожара.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
11 минуту назад, Stebium1 сказал:

И вот такой хладоновый малыш гасит 0.5 м кв разлитого бензина раза три.

Впевнений що це з власного досвіду, дякую.

 

37 минут назад, Zpmservice сказал:

Такое и руками-тряпками можно затушить. Для того, чтобы начать тушить этим огнетушителем - его надо найти или достать с полки или из ящика, а руки всегда рядом :)

Слушно.

 

38 минут назад, Zpmservice сказал:

руками-тряпками

Моя уява Вам аплодує стоячи :10baliv:

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
4 минуты назад, Sebra сказал:

Впевнений що це з власного досвіду, дякую

Да, но у меня был хладоновый турок, а этот нагуглил он аэрозольно-пенный. Есть зимний и летний, чешуя дыбом O.o http://bezpeka.zp.ua/ognetushiteli/aerozolnye?product_id=763

Так что ни чего не скажу.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
6 минут назад, Stebium1 сказал:

Да, но у меня был хладоновый турок

Хм... варто такий пошукати

-----

Хладоновые огнетушители предназначены для тушения только в крайнем случае, когда другие средства не помогают справиться с пожаром.

Электроустановки тушат обычно порошковыми или углекислотными составами. Если их недостаточно или оборудование крайне нежелательно испортить, то допустимо применять хладоновые огнетушители.

К последнему пункту причисляют архивы, лаборатории и цеха со сложным оборудованием, музеи. Также хладон пригоден для тушения серверных помещений и компьютерных классов. Все эти объекты объединяет дорогостоящие установки или оборудование и наличие ценных бумаг. Например, после использования газовых огнетушителей с хладоном бумага не намокает, что позволяет сохранить целостность важных документов.

-----

Взято тут https://protivpozhara.com/likvidacija-vozgoranija/ustrojstvo/xladonovyj-ognetushitel

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Цікава і потрібна тема!! Як подумаю що сталося із однодумцем із Сочі то аж ніяково...! Також цікалюся зараз пожежною безпекою. 

Як казав мій учитель:  саме просте відро піску хоча би було і вже добре

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Я лично пользую такой как на картинке, меня 4 раза выручал, один раз тушил машину ,горел генератор напитанный бензином ,3 порошковых выдули и без толку весь порошок под машиной, а этим малышом обдул весь мотор и мгновенно всё потухло, считаю порошок бесполезный на вертикальной плоскости и потолку. Второй раз тушил электро шкаф на 16к20  ,с головой хватило задуть ,в какой момент вырубили напряжение не знаю до того как начал тушит или позже...  Третий раз на пасике в вагончике  пяный охранник перевернул  маленький пропановый балон в то время как на таганке стоял грелся чайник, и видать пошол газелин, зрелище было страшное но всё закончилось испугом и увольнением охранника за пянку, вообщем такой огнетушитель ниразу не подводил .

4947418_w640_h640_inguisherbfontcarfontbfire.jpg

Змінено користувачем semi
исправил ошибку
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
3 години назад, Curandero написав:

Цікаво почути досвід очистки верстатів після використання порошкового вогнегасника..

А якщо пожарна приїде гасити з водою то не дозволяти гасити:D...бо іржа кинеться потім довго відчищати.

2

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
2 години назад, Sebra написав:

?

 

В... ну наприклад сидиш за столом і паяєш дуууже малі деталеі, не менш сміховинною горєлкою (з балончіком), і щось там задиміло, прогоріло, і т.д. як думаєте цього "сміху", як на фото, буде достатньо щоб загасити? Бо на вигляд такий зручний формат...

Та все просто,на кожний випадок "соломинку не підстелиш".При роботі з легкозаймистими матеріалами а також біля них треба сильно включати розум і завжди пам'ятати про ЗБИТКИ що наносить пожежа.Якщо є гроші то влаштувати систему пожежогасіння або хоча би купити "дорослі" вогнегасники.Датчики задимлення також не зашкодять якщо вночі щось задимить,це актуально коли майстерні в підвалі будинку або при будинку...Та все впринципі давно написано і придумано.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Очень часто на приемках попадают углекислотники, если их овезти на заправку и не требовать документов, их без проблем заправляют. 5 литров заправляют за 80 гривен. Его я пользую для полуавтомата, а кучка 2х литровых на страже.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, viksel написав:

А якщо пожарна приїде гасити з водою то не дозволяти гасити:D...бо іржа кинеться потім довго відчищати.

Якщо там вже є робота для пожежників то... поздно пить боржоми... тому не плутайте ситуації - первинне локальне пожежогасіння, коли варто врахувати негативні наслідки і гасіння масштабної пожежі.

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
, Zpmservice написав:

Очень часто на приемках попадают углекислотники, если их овезти на заправку и не требовать документов, их без проблем заправляют. 5 литров заправляют за 80 гривен. Его я пользую для полуавтомата, а кучка 2х литровых на страже.

А там же попросити гідротест зробити нє? Я б не ризикував тримати 70 атм тиску в колбі невідомого походження з невідомим станом стінок...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

А ще, важливо, вчитися використовувати і навчання проводити.  З власного досвіду, - загорілися комунальні смітники на віддалі 200м від гаражу. Два рази ходив з відром в гараж по воду, загасив. А про вогнегасники, їх у мене 2шт., один порошковий, другий вуглекислотний, - навіть не згадав...

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Держу два. Один обычный углекислотный 5л. И один порошковый 10л.
Перезаряжать нужно регулярно!

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Який саме треба  перезаряджати? СО2 чи порошок? 

0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Огнетушитель на 5 литров должен быть в каждом доме (квартире), даже если нет там мастерской. Прежде чем начать работать с открытым огнем, осмотреть рабочее место и на пути нагрева убрать легко воспламеняемые вещества и выставить экран из шамотных кирпичей или других жаростойких материалов, сейчас их полно. Именно отсутствие в мастерских этих экранов, типа зря место занимают, а я аккуратненько или лень их устанавливать может привести к возгоранию. Как продумываете план будущей  работы, так прежде продумайте технику безопасности.

1

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

DrDima77 писав: Який саме треба  перезаряджати? СО2 чи порошок? 

 

Термін придатності на них написаний. Його, мабуть, треба дотримуватися.

Змінено користувачем Бескид
0

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!


Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.


Увійти зараз

  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку